Kenteken check SV-510-P
APK geldig tot jun 2026 - 7 eigenaars - 128.115 km (peildatum apr 2025)
Er zijn 14 aandachtspunten voor SV510P
Kerninfo
Betrouwbaarheid BMW 318i (2018) – Kenteken SV-510-P
Waardebehoud BMW 318i (2018) – Kenteken SV-510-P
Onderhoud BMW 318i (2018) – Kenteken SV-510-P
Veiligheid BMW 318i (2018) – Kenteken SV-510-P
Prestaties BMW 318i (2018) – Kenteken SV-510-P
Voertuigoverzicht
Expert Analyse & Conclusies
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze BMW 318i komen een aantal specifieke details naar voren. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (7 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1500 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Wat goed is
- Zeer zuinige driecilinder benzinemotor met lage brandstofkosten en CO2-uitstoot
- Sportief rijgedrag dankzij achterwielaandrijving en M Sport-ophanging
- Comfortabele en betrouwbare 8-traps automaat
- Ruime standaarduitrusting en luxe afwerking in Executive-uitvoering
- Relatief lage wegenbelasting voor het segment
- Zeldzame en onderscheidende uitvoering in Nederland
Aandachtspunten
- Beperkt vermogen (134 pk) voor een auto van deze klasse
- Praktijkverbruik ligt hoger dan de fabrieksopgave
- Minder comfort op slechte wegen door sportieve ophanging
- Hoge onderhouds- en reparatiekosten, vooral bij de automaat
- Beperkte laadruimte vergeleken met grotere modellen
- Zeldzaamheid kan leiden tot hogere onderdelenkosten en langere levertijden
Gedetailleerde analyse
Kenteken SV-510-P is een grijze BMW 3-serie uit 2018 met een 1499cc motor. Deze 318i Edition M Sport Shadow Executive is een zeldzame, zuinige en sportieve uitvoering van de F30-generatie, oorspronkelijk geleverd voor €46.902. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen over deze specifieke variant.
## Motor & Techniek **Motorcode & Identificatie** De BMW 3-serie 318i uit 2015 is uitgerust met een 1,5-liter driecilinder benzinemotor met turbo (B38B15), goed voor 134 pk (100 kW) en 220 Nm koppel[1][5]. Deze motorcode is uniek voor de 1499cc variant en wordt ook gebruikt in de MINI Cooper en BMW 2-serie Active Tourer. De motor is voorzien van directe injectie, dubbele bovenliggende nokkenassen (DOHC) en een turbolader[1]. **Bekende Problemen** - **Timing chain (distributieketting):** Geen wijdverspreide meldingen van ernstige problemen bij deze motor, maar blijf alert op vreemde geluiden bij koude start (orange)[1]. - **Turbo:** Incidentele meldingen van turbo-lekkages of defecten na hoge kilometerstanden, maar geen structureel probleem (yellow)[1]. - **Injectoren:** Geen grote problemen bekend, maar directe injectie vraagt om periodieke reiniging (yellow)[1]. - **Olieverbruik:** Geen structureel olieverbruik gemeld, maar controleer regelmatig het oliepeil (yellow)[1]. **Transmissie** Deze uitvoering heeft een 8-traps automaat (Steptronic), bekend om zijn vloeiende schakelingen en betrouwbaarheid. Ernstige defecten zijn zeldzaam, maar onderhoud (olieverversing elke 60.000 km) is essentieel voor een lange levensduur. Reparatiekosten kunnen hoog oplopen bij defecten (orange)[2].
## Transmissie & Rijgedrag De 8-traps automaat zorgt voor comfortabele en zuinige rij-eigenschappen. De achterwielaandrijving en 50/50 gewichtsverdeling geven de auto een sportief en direct karakter, typisch BMW[3]. De 318i is lichtvoetig in de bochten en biedt een goede balans tussen comfort en sportiviteit. De M Sport-uitvoering heeft een iets stuggere ophanging en sportstoelen, wat het rijplezier verhoogt maar het comfort op slechte wegen iets vermindert[3].
## Praktische Kosten **Verbruik** - **WLTP/EPA:** Gecombineerd 46,1 mpg (ca. 6,1 l/100 km), stad 36,7 mpg (ca. 7,7 l/100 km), snelweg 54,7 mpg (ca. 5,2 l/100 km)[1]. - **Praktijk:** In de praktijk ligt het verbruik vaak hoger, afhankelijk van rijstijl en gebruik. Britse tests rapporteren een praktijkverbruik van ca. 39 mpg (ca. 7,2 l/100 km)[5]. **Wegenbelasting** Voor een benzineauto van 100 pk (74 kW) betaal je in Nederland in 2025 ca. €48 per maand (€576 per jaar). **Onderhoudskosten** - **APK:** €35-€50 per jaar. - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €200-€400 per jaar, afhankelijk van kilometerstand en dealer/garage. - **Reparaties:** Incidentele kosten voor remmen, banden, distributieriem (indien van toepassing), en eventuele elektronische storingen. Budget €500-€1000 per jaar voor onverwachte kosten. **Marktwaarde & Waardebehoud** De nieuwprijs was €46.902. De huidige marktwaarde (2025) voor een goed onderhouden exemplaar ligt tussen de €12.000 en €16.000, afhankelijk van kilometerstand, staat en uitrusting. Het waardebehoud is gemiddeld tot goed voor een premium middenklasser.
## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Zuinige driecilinder:** Lage brandstofkosten en CO2-uitstoot voor een premium auto[1][5]. - **Sportief rijgedrag:** Achterwielaandrijving, 50/50 gewichtsverdeling en M Sport-ophanging[3]. - **Comfortabele automaat:** 8-traps Steptronic is vloeiend en betrouwbaar[2]. - **Goed uitgerust:** M Sport Shadow Executive heeft veel luxe en veiligheidsuitrusting. - **Relatief lage wegenbelasting** voor het segment. - **Uniek karakter:** Zeldzame uitvoering in Nederland. **Nadelen** - **Beperkt vermogen:** 134 pk is voldoende voor dagelijks gebruik, maar niet sportief[1][5]. - **Praktijkverbruik hoger dan fabrieksopgave:** Reken op ca. 7,2 l/100 km in de praktijk[5]. - **Minder comfort op slechte wegen** door sportieve ophanging (M Sport)[3]. - **Hoge onderhoudskosten** bij dealer, vooral bij automaatreparaties. - **Beperkte laadruimte** vergeleken met grotere modellen. - **Zeldzaamheid:** Onderdelen en expertise kunnen schaarser zijn.
Deze grijze BMW 3-serie met kenteken SV-510-P uit 2018 is een zuinige, sportieve en goed uitgeruste middenklasser met een uniek karakter. De 1499cc driecilinder is betrouwbaar, maar vraagt aandacht bij onderhoud. De automaat rijdt comfortabel, maar reparaties kunnen duur uitvallen. Het waardebehoud is redelijk en de auto biedt veel rijplezier voor de liefhebber van compacte premium sedans.
Optiepakket
Basisuitrusting
Bijbestelde opties
Voertuiggeschiedenis
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,382 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
APK keuring details: 52
APK keuring details: 46
Beeldmateriaal
Voertuigstatus
Voertuigregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Verzekering
Verplichte WA-dekking
Technische keuring
Wettelijke voertuigkeuring
Importstatus
Importgegevens voertuig
Technische gegevens
Aandrijflijn
Koetswerk & Interieur
Maten & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over BMW 318i (SV-510-P)
Wat is de APK status van SV-510-P?
De APK van SV-510-P is geldig tot juni 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is SV-510-P een import auto?
Nee, SV-510-P is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft SV-510-P gehad?
SV-510-P heeft 7 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Hoe zuinig is de BMW 318i 1499cc in de praktijk?
Fabrieksopgave: 6,1 l/100 km gecombineerd. Praktijk: ca. 7,2 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik[1][5].
Wat is het motorvermogen en koppel?
134 pk (100 kW) bij 4.400 tpm, 220 Nm koppel bij 1.250 tpm[1][5].
Hoe betrouwbaar is de 8-traps automaat?
Zeer betrouwbaar bij goed onderhoud. Olieverversing elke 60.000 km aanbevolen. Reparaties kunnen duur zijn[2].
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
APK: €35-€50. Onderhoud: €200-€400. Reparaties: budget €500-€1.000 per jaar.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik?
Ca. €48 per maand (€576 per jaar) in 2025 voor 100 pk benzine.
Wat is de huidige marktwaarde?
Tussen €12.000 en €16.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.
Mogelijke gebreken
Timing chain (distributieketting)
Incidenteel geluid bij koude start, geen structureel probleem bekend
Kenmerken:
Tikgeluid bij koude motor
Turbo
Incidenteel lekkage of defect na hoge kilometerstand
Kenmerken:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat
Injectoren
Vervuiling door directe injectie
Kenmerken:
Onregelmatig stationair toerental, storingslampje
Automaat (Steptronic)
Schakelproblemen bij gebrek aan onderhoud
Kenmerken:
Horten, schokken, vertraagd schakelen
Elektronica
Incidenteel storingsmeldingen in boordcomputer
Kenmerken:
Waarschuwingslampjes, storingen in bediening
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten BMW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1500 kg. Dat is 25% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.