Kenteken check SV-653-Z

APK geldig tot jan 2027 - 6 eigenaars - 45.983 km (peildatum jan 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-663639
Gegenereerd op 16 mei 2026

Kerninfo

Kenteken
SV-653-Z
Fabrikant
Renault
Renault logo
Model
Captur ENERGY TCe 120
Tellerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken SV-653-Z: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Zwart
Energiebron
Benzine
Renault Captur ENERGY TCe 120 2018

Betrouwbaarheid Renault Captur ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken SV-653-Z

Betrouwbaarheidsscore
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
79

Waardebehoud Renault Captur ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken SV-653-Z

Waarde-indicator
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud Renault Captur ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken SV-653-Z

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
65

Veiligheid Renault Captur ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken SV-653-Z

Veiligheidsscore
Op basis van APK-historie en recalls
100

Prestaties Renault Captur ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken SV-653-Z

Prestatiescore
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
62

Voertuigoverzicht

Dagwaarde
€ 17.000 - € 20.000
Oorspronkelijke prijs
€ 29.265
Herkomst voertuig
Nee
Op naam sinds
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
315 dagen
Aantal eigenaren
6+ eigenaars
APK geldig tot
Als taxi gebruikt
Nee
Engine code
H5F G4
Soortgelijke auto's in NL
559 voertuigen
Populariteit
723 keer

Analyse & Inzichten

Wanneer we de data van deze Renault Captur ENERGY TCe 120 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1277 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Wat goed is

  • Compacte en wendbare mini-SUV met hoog zitcomfort
  • Zuinig en relatief krachtig 1.2 TCe turbomotor met 88 pk
  • Automatische EDC-transmissie voor soepel schakelen
  • Rijk uitgeruste Intens-uitvoering met moderne features
  • Redelijk lage wegenbelasting en gunstig verbruik
  • Goede marktwaarde en brede beschikbaarheid op de tweedehandsmarkt

Nadelen

  • Mogelijke problemen met distributieketting (timing chain)
  • Turbo kan na hoge kilometerstanden onderhoud nodig hebben
  • Injectoren kunnen defect raken bij intensief gebruik
  • Automaat kan schokkerig schakelen bij slijtage
  • Kleine brandstoftank (ca. 45 liter) beperkt actieradius
  • Onderhoud en reparaties kunnen relatief kostbaar zijn bij motorproblemen

Diepgaande beoordeling

Kenteken SV-653-Z is een zwarte Renault Captur 1.2 TCe Intens uit 2018 met een 1197cc 4-cilinder benzinemotor en automatische transmissie. Deze mini-SUV combineert een compacte carrosserie met een praktische inrichting en een relatief zuinige motor, nieuwprijs was circa €26.070.

De motorcode van de 1197cc 1.2 TCe benzinemotor in deze Renault Captur is doorgaans de H5Ft, een viercilinder turbomotor die 88 pk levert. Deze motor staat bekend om zijn relatief goede prestaties en zuinigheid, maar kent enkele aandachtspunten zoals mogelijke problemen met de distributieketting (timing chain) en turbo. Injectoren kunnen bij hogere kilometerstanden ook problemen geven, en er is incidenteel melding van verhoogd olieverbruik. Regelmatig onderhoud en tijdige vervanging van olie en filters zijn cruciaal voor betrouwbaarheid.

De automaat in deze Captur is een EDC (Efficient Dual Clutch) transmissie, die soepel schakelt en bijdraagt aan het rijcomfort. Bekende defecten zijn zeldzaam maar kunnen bestaan uit schokkerig schakelen of vertraging bij het inschakelen, vaak te wijten aan software of slijtage van de koppelingen. Onderhoudskosten zijn gemiddeld, met periodieke controle van de transmissievloeistof en software-updates aanbevolen.

Het WLTP-verbruik van de 1.2 TCe automaat ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. Wegenbelasting voor 88 pk (65 kW) benzinemotor in Nederland bedraagt circa €40 tot €50 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine beurt en incidentele reparaties liggen gemiddeld rond de €600 tot €900. Reparaties aan motor en transmissie kunnen duurder zijn, vooral bij turbo- of kettingproblemen.

Bij aankoop van een Renault Captur 1.2 TCe Intens uit 2017 met kenteken SV-653-Z is het belangrijk om onderhoudshistorie te controleren, vooral op tijdige vervanging van distributieketting en turbo-onderhoud. Controleer op olielekkages en luister naar onregelmatigheden in de motor en transmissie. De automaat moet soepel schakelen zonder schokken. Marktwaarde ligt in Nederland anno 2025 rond €12.000 tot €15.000 afhankelijk van kilometerstand en staat. Deze Captur is een goede keuze voor wie een compacte, zuinige en comfortabele mini-SUV zoekt met moderne uitrusting.

Deze zwarte Renault Captur met kenteken SV-653-Z uit 2018 is een praktische en relatief zuinige mini-SUV met een betrouwbare 1.2 TCe motor en automatische transmissie. Let bij aankoop op bekende motor- en transmissieproblemen en onderhoudshistorie. Met goed onderhoud biedt deze Captur een goede balans tussen comfort, prestaties en gebruikskosten.

Optiepakket

Basisuitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Bochtverlichting
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Lane Change Assistant Pakket
Parkeerassistent Pakket
Leer Pakket
Metallic lak €590

Historisch overzicht

Belangrijke gebeurtenissen

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
29 januari 2026
JUN 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
21 juni 2018
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

APK keuring details: De band is beschadigd

24 april 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 08

16 mei 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 48

Beeldmateriaal

Renault Captur ENERGY TCe 120 2018 – Afbeelding 1
januari 2026

Eigenaar en status

Kentekenregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Huidige status: Actief in kentekenregister
Datum eerste registratie:
Recentste wijziging:

WA-Dekking

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Dekkingsstatus: Verzekering actief
Laatst gecontroleerd: 16-5-2026

Technische keuring

Technische voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 27-01-2026

Import Status

Importgegevens voertuig

Nederlandse Markt
Importstatus: Niet geïmporteerd
Afkomstig uit: Nederland
Op de weg sinds:

Techniek & Specificaties

Aandrijflijn

Motortype-code H5F G4
Type motor Benzine
Motorinhoud 1197 cm3
Cilinders 4 cilinders
Turbodruk Ja
Vermogen (kW) 118 pk (87 kW)
Max. koppel 205 Nm
Aandrijving voorwielaandrijving
Versnellingsbak Automaat
Euroklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Type voertuig Personenauto
Koetswerk Geen data
Inrichting hatchback
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Kleur Zwart
Versie Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Nederland

Afmetingen & Massa

Lengte 4,12 m
Breedte 1,78 m
Hoogte incl. dakrails 1,57 m
Wielbasis 2,61 m
Rijklaar gewicht Geen data
Maximale massa Geen data
Laadvermogen 567 kg
Max. aanhanggewicht Geen data

Snelheid & Brandstof

Sprint 0-100 10,6 s
Maximumsnelheid 192 km/u
Brandstofverbruik mix 5,5 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 125 g/km
Type brandstof Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over Renault Captur ENERGY TCe 120 (SV-653-Z)

Wat is de APK status van SV-653-Z?

De APK van SV-653-Z is geldig tot januari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is SV-653-Z een import auto?

Nee, SV-653-Z is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft SV-653-Z gehad?

SV-653-Z heeft 6 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.2 TCe motor in deze Renault Captur?

De motorcode is meestal H5Ft, een 1197cc 4-cilinder turbomotor met 88 pk.

Hoe betrouwbaar is de automatische transmissie van deze Captur?

De EDC automaat is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij slijtage schokkerig schakelen; regelmatig onderhoud en software-updates zijn aanbevolen.

Wat is het gemiddelde brandstofverbruik in de praktijk?

Het praktijkverbruik ligt rond 6,5 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van circa 5,5-6,0 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de kosten tussen €600 en €900 per jaar inclusief APK, service en kleine reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

Voor een benzineauto met 88 pk bedraagt de wegenbelasting ongeveer €40 tot €50 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Wat is de huidige marktwaarde van een Renault Captur 1.2 TCe Intens uit 2017?

De marktwaarde ligt anno 2025 tussen €12.000 en €15.000, afhankelijk van kilometerstand en staat van de auto.

Veelvoorkomende problemen

Kritiek
Motor

Distributieketting (Timing Chain) problemen

Rek of slijtage van de distributieketting kan leiden tot motorstoringen en rammelende geluiden.

Kenmerken:

Rammelend geluid bij koude start, motorstoringen, controlelampje motor aan.

Aandacht vereist
Motor

Turbo defecten

Turbo kan slijten of olie-lekkage vertonen, wat leidt tot vermogensverlies en rook uit uitlaat.

Kenmerken:

Vermogensverlies, blauwe rook, verhoogd olieverbruik.

Aandacht vereist
Motor

Injectoren storing

Injectoren kunnen verstopt of defect raken, wat leidt tot onregelmatige motorloop.

Kenmerken:

Schokkerige motor, verhoogd brandstofverbruik, startproblemen.

Laag
Motor

Olieverbruik verhoogd

Sommige motoren vertonen verhoogd olieverbruik door slijtage van zuigerveren.

Kenmerken:

Regelmatig olie bijvullen nodig, blauwe rook uit uitlaat.

Aandacht vereist
Transmissie

Automaat schokkerig schakelen

EDC automaat kan schokken vertonen door slijtage of softwareproblemen.

Kenmerken:

Schokkerig schakelen, vertraging bij schakelmomenten.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1277 kg. Dat is 6% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Renault Captur ENERGY TCe 120 modellen

Model Kenteken