Kenteken check SX-101-J

APK geldig tot jun 2026 - 3 eigenaars - 20.656 km (peildatum okt 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-970435
Gegenereerd op 16 mei 2026

Kerninfo

Kenteken
SX-101-J
Fabrikant
Renault
Renault logo
Model
Scénic ENERGY TCe 140
Tellerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken SX-101-J: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Grijs
Energiebron
Benzine
Renault Scénic ENERGY TCe 140 2018

Betrouwbaarheid Renault Scénic ENERGY TCe 140 (2018) – Kenteken SX-101-J

Betrouwbaarheidsscore
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
59

Waardebehoud Renault Scénic ENERGY TCe 140 (2018) – Kenteken SX-101-J

Waarde-indicator
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud Renault Scénic ENERGY TCe 140 (2018) – Kenteken SX-101-J

Onderhoudsscore
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
65

Veiligheid Renault Scénic ENERGY TCe 140 (2018) – Kenteken SX-101-J

Passieve veiligheid
Op basis van APK-historie en recalls
93

Prestaties Renault Scénic ENERGY TCe 140 (2018) – Kenteken SX-101-J

Prestatiescore
Vermogen, koppel en acceleratie
77

Voertuigoverzicht

Dagwaarde
€ 19.000 - € 23.000
Oorspronkelijke prijs
€ 34.305
Herkomst voertuig
Nee
Op naam sinds
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
69 dagen
Aantal eigenaren
3 eigenaars
APK geldig tot
Als taxi gebruikt
Nee
Motor code
H5H A4
Aantal in Nederland
100 voertuigen
Populariteit
241 keer

Analyse & Inzichten

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Scénic ENERGY TCe 140 komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1505 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Pluspunten

  • Ruime en praktische MPV met comfortabele zitplaatsen voor vijf personen
  • Efficiënte en relatief krachtige 1.3 TCe turbomotor met 140 pk
  • Automatische transmissie voor comfortabel rijden in stads- en snelverkeer
  • Goede veiligheidsuitrusting met standaard actieve systemen zoals noodrem en lane assist
  • Modern infotainmentsysteem met navigatie en connectiviteit
  • Redelijk zuinig verbruik voor een auto in deze klasse

Nadelen

  • Bekende problemen met distributieketting die tot motorschade kan leiden
  • Sporadische turbo- en injectorproblemen die reparatiekosten verhogen
  • Automaat kan schokkerig schakelen en mechatronica kan defect raken
  • Olieverbruik kan hoger zijn dan gemiddeld, vereist regelmatig onderhoud
  • Hogere onderhouds- en reparatiekosten dan vergelijkbare handgeschakelde modellen
  • Marktwaarde daalt sneller bij slecht onderhoud

Diepgaande beoordeling

Kenteken SX-101-J is een grijze Renault Scénic 1.3 TCe Intens uit 2018 met een 1330cc 4-cilinder benzinemotor en automatische transmissie. Deze MPV uit 2016 heeft een nieuwprijs van circa €32.820 en is voorzien van voorwielaandrijving, ideaal voor gezinnen die ruimte en comfort zoeken.

De motorcode van de 1330cc 1.3 TCe benzinemotor in deze Renault Scénic is onderdeel van de Renault-Nissan-Mitsubishi alliantie motorfamilie, vaak aangeduid als de HR13 of H5Ht motor. Deze 4-cilinder turbomotor levert 103 kW (ongeveer 140 pk) en 240 Nm koppel. De motor staat bekend om zijn relatief goede prestaties en zuinigheid, maar er zijn meldingen van problemen met de distributieketting (timing chain) die kan rekken of vroegtijdig slijten, wat leidt tot motorschade als het niet tijdig wordt verholpen. Daarnaast zijn er sporadische meldingen van turbo falen en problemen met brandstofinjectoren, wat kan leiden tot vermogensverlies en verhoogd olieverbruik. Het olieverbruik is bij sommige exemplaren hoger dan gemiddeld, wat regelmatig oliepeilcontrole en onderhoud vereist.

De automaat in deze Scénic is een 6-traps automatische transmissie, waarschijnlijk de EDC (Efficient Dual Clutch) versnellingsbak van Renault. Deze transmissie biedt soepele schakelingen en draagt bij aan het rijcomfort. Bekende defecten zijn onder meer schokkerig schakelen bij lage snelheden en soms problemen met de mechatronica, wat kan leiden tot dure reparaties. Regelmatig onderhoud en software-updates zijn essentieel om storingen te voorkomen. De onderhoudskosten voor de automaat liggen gemiddeld hoger dan bij handgeschakelde versies.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond de 6,5 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 103 pk benzineauto in Nederland bedraagt ongeveer €40 tot €50 per maand, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €600 en €900. Grotere reparaties zoals turbo- of transmissiewissel kunnen aanzienlijk duurder zijn.

Bij aankoop van een Renault Scénic 1.3 TCe Intens met kenteken SX-101-J uit 2018 is het belangrijk om te controleren op onderhoudshistorie, vooral met betrekking tot distributieketting en turbo. Vraag naar eventuele software-updates van de automaat en laat een uitgebreide proefrit en technische keuring uitvoeren. Let op olieverbruik en eventuele schokkerigheid in de automaat. De marktwaarde ligt anno 2025 voor een goed onderhouden exemplaar rond €12.000 tot €16.000, afhankelijk van kilometerstand en uitrusting.

Deze grijze Renault Scénic met kenteken SX-101-J uit 2018 is een ruime en comfortabele MPV met een krachtige en relatief zuinige 1.3 TCe motor en automatische transmissie. Hoewel er enkele bekende aandachtspunten zijn zoals distributieketting en transmissieproblemen, biedt deze auto veel waar voor zijn geld mits goed onderhouden.

Optiepakket

Basisuitrusting

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Verkeersbordenherkenning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Lane Departure Warning Pakket
Parkeerhulp Pakket
Navigatie Pakket
Metallic lak €650

Historisch overzicht

Belangrijke gebeurtenissen

DEC 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
12 december 2024
JUN 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
18 juni 2018
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

11 juni 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 02

14 juni 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 33

Foto's

Renault Scénic ENERGY TCe 140 2018 – Afbeelding 1
oktober 2024
Renault Scénic ENERGY TCe 140 2018 – Afbeelding 2
oktober 2024
Renault Scénic ENERGY TCe 140 2018 – Afbeelding 3
oktober 2024
Renault Scénic ENERGY TCe 140 2018 – Afbeelding 4
oktober 2024

+-4

Eigenaar en status

Kentekenregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Huidige status: Actief in kentekenregister
Eerste toelating:
Recentste wijziging:

WA-Dekking

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Dekkingsstatus: WA-verzekerd
Laatst gecontroleerd: 16-5-2026

Technische keuring

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 18-06-2025

Import Status

Oorsprong van het voertuig

Nederlandse Markt
Importstatus: Niet geïmporteerd
Afkomstig uit: Nederland
Op de weg sinds:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motor code H5H A4
Type motor Benzine
Motorinhoud 1330 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Vermogen (kW) 140 pk (103 kW)
Max. koppel 240 Nm
Aandrijving Geen data
Type transmissie Automaat
Emissieklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Type voertuig Personenauto
Carrosserietype Geen data
Inrichting hatchback
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Kleur Grijs
Uitvoeringsniveau Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Nederland

Afmetingen & Massa

Lengte 4,41 m
Breedte 1,87 m
Hoogte incl. dakrails 1,65 m
Wielbasis 2,73 m
Rijklaar gewicht Geen data
Maximale massa Geen data
Laadvermogen Geen data
Max. aanhanggewicht Geen data

Rijprestaties & Verbruik

Sprint 0-100 10,2 s
Maximumsnelheid 195 km/u
Gemiddeld verbruik 5,5 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 122 g/km
Type brandstof Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over Renault Scénic ENERGY TCe 140 (SX-101-J)

Wat is de APK status van SX-101-J?

De APK van SX-101-J is geldig tot juni 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is SX-101-J een import auto?

Nee, SX-101-J is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft SX-101-J gehad?

SX-101-J heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.3 TCe motor in deze Renault Scénic?

De motorcode is meestal HR13 of H5Ht, een 1.3-liter 4-cilinder turbomotor uit de Renault-Nissan alliantie.

Hoe betrouwbaar is de automatische transmissie van deze Scénic?

De 6-traps EDC automaat is over het algemeen betrouwbaar, maar kan problemen geven met schokkerig schakelen en mechatronica, vooral zonder regelmatig onderhoud.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Scénic 1.3 TCe?

Het praktijkverbruik ligt rond de 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 5,5-6,0 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de kosten tussen €600 en €900 per jaar, inclusief APK, service en kleine reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

De wegenbelasting voor een benzineauto met 103 pk ligt ongeveer tussen €40 en €50 per maand, afhankelijk van provincie en gewicht.

Wat is de huidige marktwaarde van een Renault Scénic 1.3 TCe Intens uit 2016?

De marktwaarde ligt anno 2025 tussen €12.000 en €16.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en uitrusting.

Veelvoorkomende problemen

Kritiek
Motor

Distributieketting rekken

De timing chain kan bij deze motor uitrekken, wat leidt tot een tikkend geluid en uiteindelijk motorschade als het niet wordt verholpen.

Kenmerken:

Tikkend motorgeluid, motorstoringslampje, vermogensverlies.

Aandacht vereist
Motor

Turbo falen

De turbo kan defect raken door slijtage of olievervuiling, wat resulteert in vermogensverlies en rook uit de uitlaat.

Kenmerken:

Verminderde acceleratie, rook, verhoogd olieverbruik.

Aandacht vereist
Motor

Injectoren verstopt of defect

Brandstofinjectoren kunnen verstopt raken of defect gaan, wat leidt tot onregelmatige motorloop en verhoogd brandstofverbruik.

Kenmerken:

Schokkerige motor, startproblemen, verhoogd verbruik.

Aandacht vereist
Transmissie

Automaat schokkerig schakelen

De EDC automaat kan schokkerig schakelen door mechatronica problemen of softwarefouten.

Kenmerken:

Schokken bij schakelen, vertraging in versnelling, waarschuwingslampje.

Laag
Motor

Verhoogd olieverbruik

Sommige motoren vertonen verhoogd olieverbruik, wat regelmatig bijvullen noodzakelijk maakt.

Kenmerken:

Lage oliepeil, rook uit uitlaat, olievlekken onder auto.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1505 kg. Dat is 25% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde