Kenteken check SX-823-P

APK geldig tot jun 2026 - 3 eigenaars - 37.581 km (peildatum feb 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-759908
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Kentekenplaat
SX-823-P
Merk voertuig
Renault
Renault logo
Uitvoering
Captur ENERGY TCe 120
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken SX-823-P: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Wit
Brandstoftype
Benzine
Renault Captur ENERGY TCe 120 2018

Betrouwbaarheid Renault Captur ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken SX-823-P

Betrouwbaarheid
Op basis van RDW-data en modelhistorie
69

Waardebehoud Renault Captur ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken SX-823-P

Waardescore
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud Renault Captur ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken SX-823-P

Onderhoud
Verwachte servicekosten per jaar
65

Veiligheid Renault Captur ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken SX-823-P

Veiligheid
Keuringsstatus en openstaande recalls
93

Prestaties Renault Captur ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken SX-823-P

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
62

Overzicht gegevens

Geschatte waarde
€ 16.000 - € 20.000
Nieuwprijs
€ 27.365
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
106 dagen
Eigenaren
3 eigenaars
Keuring verloopt
Eerder als taxi
Nee
Motortype-code
H5F G4
Vergelijkbare kentekens
58 voertuigen
Keren opgezocht
398 keer

Expertrapport

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Captur ENERGY TCe 120 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1277 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Plus- en minpunten

Voordelen

  • Compacte en wendbare mini-SUV, ideaal voor stadsverkeer
  • Zuinig turbomotor met 88 pk, geschikt voor dagelijks gebruik
  • Automatische transmissie voor comfortabel rijden
  • Goede uitrusting in Edition One uitvoering
  • Redelijk ruim interieur en praktische bagageruimte
  • Relatief lage wegenbelasting en gebruikskosten

Minpunten

  • Timingketting kan vroegtijdig slijten en dure reparaties veroorzaken
  • Automatische transmissie kan schokkerig schakelen of defect raken
  • Olieverbruik kan hoger zijn dan verwacht bij oudere motoren
  • Praktisch verbruik ligt vaak hoger dan WLTP-cijfers
  • Injectie- en turbo-onderdelen kunnen problemen geven bij hoge kilometerstanden
  • Marktwaarde daalt sneller door bekendheid met motorproblemen

Volledige analyse

Kenteken SX-823-P is een witte Renault Captur 1.2 TCe Edition One uit 2018 met een 1197cc 4-cilinder benzinemotor en automatische transmissie. Deze mini-SUV heeft een nieuwprijs van circa €27.170 en is populair vanwege zijn compacte formaat en praktische inzetbaarheid.

De 1197cc 1.2 TCe motor in deze Captur heeft de motorcode H5Ft (of varianten daarvan) en is een viercilinder turbobenzinemotor met 88 pk. Deze motor staat bekend om zijn relatief zuinige prestaties, maar heeft ook enkele terugkerende problemen. Een veelvoorkomend en serieus probleem is de timingketting die kan gaan rammelen en uiteindelijk kan falen, wat leidt tot dure reparaties. Dit wordt vaak veroorzaakt door een versleten kettingspanner of vervuiling door olieverontreiniging. Daarnaast melden eigenaren soms overmatig olieverbruik, wat kan wijzen op versleten zuigerveren of andere interne slijtage. Turbo-problemen komen minder frequent voor, maar kunnen zich uiten in vermogensverlies en rookontwikkeling. Injectoren kunnen bij hoge kilometerstanden ook problemen geven, wat leidt tot onregelmatige motorloop.

De automatische transmissie in deze Captur is een EDC (Efficient Dual Clutch) versnellingsbak. Deze bak kan soms schokkerig schakelen of traag reageren, vooral bij oudere exemplaren of bij onvoldoende onderhoud. Problemen zoals slippen of moeilijk schakelen zijn gemeld, vaak gerelateerd aan slijtage van de koppelingen binnen de bak of softwareproblemen. Regelmatig onderhoud en tijdige vervanging van transmissievloeistof kunnen de levensduur verlengen. Reparatiekosten voor de automaat kunnen hoog oplopen bij ernstige defecten.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,0 tot 5,5 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,0 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 88 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine en grote beurt, en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen de €600 en €900. Timingkettingreparaties of transmissieproblemen kunnen incidenteel hogere kosten veroorzaken.

Bij aankoop van een Renault Captur 1.2 TCe Edition One uit 2017 met kenteken SX-823-P is het belangrijk om te controleren of de timingketting en kettingspanner recent zijn vervangen of gecontroleerd, gezien de bekende problemen. Vraag naar onderhoudshistorie en of de automatische transmissie soepel schakelt. Let op olieverbruik en eventuele motorstoringen. De marktwaarde van een goed onderhouden exemplaar ligt anno 2025 tussen de €11.000 en €14.000, afhankelijk van kilometerstand en staat. Een aankoopkeuring wordt sterk aanbevolen om dure verrassingen te voorkomen.

Deze witte Renault Captur met kenteken SX-823-P uit 2018 is een compacte en praktische mini-SUV met een zuinige 1.2 TCe motor en automatische transmissie. Hoewel hij aantrekkelijk is qua prijs en gebruiksgemak, moet men alert zijn op timingkettingproblemen en transmissieonderhoud. Met een goede onderhoudshistorie biedt deze Captur een betrouwbare en comfortabele rijervaring.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Bochtverlichting Pakket
Led verlichting Pakket
Lichtsensor Pakket
Regensensor Pakket
Parkeerhulp Pakket
Navigatie Pakket
Metallic lak €590

Voertuig historie

Gebeurtenissen

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
23 januari 2026
JUN 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
26 juni 2018
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsgeschiedenis

29 april 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 40

6 mei 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 56

Voertuigfoto's

Renault Captur ENERGY TCe 120 2018 – Afbeelding 1
februari 2026

Registratie & Status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Aansprakelijkheidsverzekering

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Vorige APK: 26-06-2025

Herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Van Nederlandse bodem
Geregistreerd in: Nederland
Datum eerste registratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code H5F G4
Brandstoftype Benzine
Cilindervolume 1197 cm3
Cilinderaantal 4 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 118 pk (87 kW)
Maximaal koppel 205 Nm
Aangedreven wielen voorwielaandrijving
Transmissie Automaat
Milieusticker Onbekend

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw Onbekend
Opzet hatchback
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lak Wit
Uitvoering Onbekend
Subtype Onbekend
Afkomst Nederland

Dimensies & Gewicht

Totale lengte 4,12 m
Breedte excl. spiegels 1,78 m
Hoogte 1,57 m
Afstand tussen assen 2,61 m
Gewicht van de auto Onbekend
Toegestaan totaalgewicht Onbekend
Nuttige lading Onbekend
Trekgewicht Onbekend

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 10,6 s
Topsnelheid begrensd 192 km/u
Gecombineerd verbruik 5,5 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 125 g/km
Brandstof Benzine
Inhoud tank Onbekend

Vragen over Renault Captur ENERGY TCe 120 (SX-823-P)

Wat is de APK status van SX-823-P?

De APK van SX-823-P is geldig tot juni 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is SX-823-P een import auto?

Nee, SX-823-P is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft SX-823-P gehad?

SX-823-P heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.2 TCe motor in de Renault Captur 2017?

De motorcode is meestal H5Ft voor de 1197cc 1.2 TCe benzinemotor in de Renault Captur uit 2017.

Hoe betrouwbaar is de timingketting van deze motor?

De timingketting staat bekend om vroegtijdige slijtage en kan rammelen of falen, wat leidt tot dure reparaties. Regelmatige controle is aanbevolen.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Captur?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 6,0 en 7,0 liter per 100 km, hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 5,0-5,5 l/100 km.

Zijn er bekende problemen met de automatische transmissie?

Ja, de EDC automaat kan schokkerig schakelen of traag reageren, vooral bij onvoldoende onderhoud of hoge kilometerstanden.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten tussen €600 en €900, inclusief APK, service en kleine reparaties. Grote reparaties zoals timingkettingvervanging zijn duurder.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

De wegenbelasting voor een 88 pk benzineauto zoals deze Captur bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht.

Bekende aandachtspunten

Hoog risico
Motor

Timingketting en kettingspanner

Rammelende of versleten timingketting en kettingspanner die kan leiden tot motorstoringen en dure reparaties.

Symptomen:

Rammelend geluid bij koude start, motorstoringen, foutcodes P0011, P0014, P0016.

Matig risico
Motor

Overmatig olieverbruik

De motor kan meer olie verbruiken dan normaal, wat kan leiden tot motorbeschadiging als het niet wordt bijgehouden.

Symptomen:

Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat, verminderde motorprestaties.

Matig risico
Transmissie

Automatische transmissie schokkerig schakelen

De EDC automaat kan schokken, traag schakelen of slippen vertonen door slijtage of softwareproblemen.

Symptomen:

Schokkerige versnelling, vertraging bij schakelen, waarschuwingslampje transmissie.

Gering risico
Motor

Injectieproblemen

Versleten of vervuilde brandstofinjectoren kunnen leiden tot onregelmatige motorloop en vermogensverlies.

Symptomen:

Motor schokt, verminderde acceleratie, verhoogd brandstofverbruik.

Matig risico
Motor

Turbo falen (minder frequent)

Turbo kan defect raken door slijtage of slechte onderhoud, wat leidt tot vermogensverlies en rookontwikkeling.

Symptomen:

Verminderde kracht, rook uit uitlaat, verhoogd brandstofverbruik.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1277 kg. Dat is 6% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere Renault Captur ENERGY TCe 120 exemplaren

Type Plaat