Kenteken check T-190-PN

APK geldig tot feb 2028 - 6+ eigenaars - 17.367 km (peildatum jun 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-119310
Gegenereerd op 17 mei 2026

Basis informatie

Kentekenplaat
T-190-PN
Merk voertuig
Renault
Renault logo
Type
Captur mild hybrid 140
Kilometerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken T-190-PN: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Wit
Type brandstof
Benzine
Renault Captur mild hybrid 140 2022

Betrouwbaarheid Renault Captur mild hybrid 140 (2022) – Kenteken T-190-PN

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
38

Waardebehoud Renault Captur mild hybrid 140 (2022) – Kenteken T-190-PN

Waardescore
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Renault Captur mild hybrid 140 (2022) – Kenteken T-190-PN

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
64

Veiligheid Renault Captur mild hybrid 140 (2022) – Kenteken T-190-PN

Veiligheidsindex
Keuringsstatus en openstaande recalls
100

Prestaties Renault Captur mild hybrid 140 (2022) – Kenteken T-190-PN

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
77

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 20.000 - € 24.000
Nieuwprijs
€ 31.695
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
671 dagen
Eigenaren
6+ eigenaars
APK vervalt
Taxigebruik
Nee
Motorcode
H5H E4
Vergelijkbare voertuigen in NL
3 voertuigen
Keren opgezocht
422 keer

Expertrapport

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Captur mild hybrid 140 komen een aantal specifieke details naar voren. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1322 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Sterke en moderne 1.3-liter turbomotor met 140 pk en 260 Nm koppel.
  • Relatief zuinig verbruik rond 6,5-7,0 l/100 km in de praktijk.
  • Handgeschakelde 6-bak biedt directe controle en lagere onderhoudskosten dan automaat.
  • Compacte SUV met goede wendbaarheid en praktische binnenruimte.
  • Degelijke veiligheidsuitrusting en goede Euro NCAP-score.
  • Redelijk marktwaarde behoud voor een model uit 2019.

Waar je op moet letten

  • Timingketting kan bij slecht onderhoud problemen geven.
  • Mogelijk verhoogd olieverbruik bij hogere kilometerstanden.
  • Injectoren kunnen verstopt raken, wat motorstoringen veroorzaakt.
  • Schakelbak kan slijtage vertonen aan synchronisatieringen.
  • Beperkte geavanceerde rijhulpsystemen in Intens-uitvoering.
  • Wegenbelasting en onderhoudskosten zijn gemiddeld voor deze klasse.

Uitgebreide analyse

Kenteken T-190-PN is een witte Renault Captur 1.3 TCe 140 Intens uit 2022 met een 1330cc 4-cilinder turbomotor en handgeschakelde transmissie. Deze mini-SUV combineert een sportief vermogen van 103 pk met een praktische en zuinige rijervaring, nieuwprijs was circa €29.855.

De motorcode van de 1.3-liter 4-cilinder turbobenzinemotor in deze Renault Captur is vaak aangeduid als de H5Ht, een door Renault en Nissan gezamenlijk ontwikkelde motor. Deze motor levert 140 pk (103 kW) en 260 Nm koppel. Het is een moderne, directe injectie turbomotor met een compressieverhouding van 10.6:1. Bekende problemen zijn onder meer een gevoeligheid voor olieverbruik en mogelijke slijtage aan de timingketting, vooral bij onvoldoende onderhoud. Turboproblemen komen minder frequent voor, maar injectoren kunnen bij hogere kilometerstanden verstopt raken of defect raken, wat leidt tot ruw lopen of startproblemen.

De handgeschakelde 6-versnellingsbak in deze Captur is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij intensief gebruik slijtage vertonen aan de synchronisatieringen, wat schakelproblemen kan veroorzaken. Onderhoud is relatief betaalbaar, maar reparaties aan de transmissie kunnen oplopen tot enkele honderden euro's. Regelmatig onderhoud en juiste rijstijl verlengen de levensduur. De koppeling is bij normaal gebruik duurzaam, maar kan na circa 150.000 km aan vervanging toe zijn.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,9 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, tussen 6,5 en 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 103 pk benzineauto in Nederland bedraagt ongeveer €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine en grote beurt liggen gemiddeld tussen €500 en €700. Reparaties buiten garantie kunnen variëren, maar de motor en transmissie zijn relatief onderhoudsvriendelijk.

De Renault Captur 1.3 TCe 140 Intens met handgeschakelde versnellingsbak is een aantrekkelijke keuze voor wie een compacte, zuinige en toch krachtige SUV zoekt. Let bij aankoop op een volledige onderhoudshistorie, vooral met betrekking tot olieverversingen en timingkettingcontrole. Controleer op eventuele schakelproblemen en turbo- of injectorstoringen. De marktwaarde voor een goed onderhouden model uit 2019 ligt rond €18.000 tot €22.000, afhankelijk van kilometerstand en uitrusting.

Deze witte Renault Captur met kenteken T-190-PN uit 2022 is een praktische en relatief betrouwbare mini-SUV met een krachtige 1.3 TCe motor en handgeschakelde versnellingsbak. Met goed onderhoud biedt hij een goede balans tussen prestaties, comfort en gebruikskosten.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Led verlichting
Lichtsensor
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
eCall
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

High-beam Assistant Pakket
Regensensor Pakket
Smartphone Draadloos opladen €150
Lichtmetalen velgen Pakket
Metallic lak €600

Tijdlijn & Historie

Tijdlijn

JUL 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
12 juli 2024
APR 2024

Kilometerstand

XXX,367 km geregistreerd

XXX,367 km
INFO
6 april 2024
FEB 2024

Kilometerstand

XXX,800 km geregistreerd

XXX,800 km
INFO
23 februari 2024
JAN 2024

Kilometerstand

XXX,894 km geregistreerd

XXX,894 km
INFO
27 januari 2024
JAN 2024

Kilometerstand

XXX,000 km geregistreerd

16,000 km INFO
23 januari 2024
FEB 2022

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
10 februari 2022
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsgeschiedenis

27 januari 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: 21

Afbeeldingen

Renault Captur mild hybrid 140 2022 – Afbeelding 1
januari 2024
Renault Captur mild hybrid 140 2022 – Afbeelding 2
januari 2024
Renault Captur mild hybrid 140 2022 – Afbeelding 3
januari 2024
Renault Captur mild hybrid 140 2022 – Afbeelding 4
januari 2024
Renault Captur mild hybrid 140 2022 – Afbeelding 5
januari 2024

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Aansprakelijkheidsverzekering

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 17-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Vorige APK: 10-02-2027

Herkomst

Land van eerste registratie

Geïmporteerd
Herkomststatus: Geïmporteerd voertuig (Premium)
Geregistreerd in: Premium
Datum eerste registratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode H5H E4
Aandrijftype Benzine
Slagvolume 1332 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 140 pk (103 kW)
Maximaal koppel 260 Nm
Aangedreven wielen Onbekend
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse Onbekend

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie Onbekend
Indeling hatchback
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lakkleur Wit
Trim Onbekend
Subtype Onbekend
Oorsprong Import

Afmetingen & Gewichten

Totale lengte 4,23 m
Breedte excl. spiegels 1,8 m
Voertuighoogte 1,58 m
Afstand tussen assen 2,64 m
Gewicht van de auto Onbekend
Max. toegestane massa Onbekend
Laadcapaciteit Onbekend
Trekgewicht Onbekend

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 10,3 s
Topsnelheid begrensd 196 km/u
Verbruik gecombineerd 5,8 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd Niet beschikbaar
Brandstofsoort Benzine
Tankvolume Onbekend

Vragen over Renault Captur mild hybrid 140 (T-190-PN)

Wat is de APK status van T-190-PN?

De APK van T-190-PN is geldig tot februari 2028. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is T-190-PN een import auto?

Ja, T-190-PN is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft T-190-PN gehad?

T-190-PN heeft 6+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 1.3 TCe 140 motor?

De motorcode is meestal H5Ht, een 1.3-liter 4-cilinder turbobenzinemotor ontwikkeld door Renault en Nissan.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?

De 6-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij intensief gebruik slijtage aan synchronisatieringen vertonen, wat schakelproblemen kan veroorzaken.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Captur?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 6,5 en 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van 5,9 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten voor APK, service en kleine reparaties tussen €500 en €700.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?

Voor een benzineauto met 103 pk bedraagt de wegenbelasting in Nederland ongeveer €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Wat is de huidige marktwaarde van een 2019 Renault Captur 1.3 TCe 140 Intens?

De marktwaarde ligt tussen €18.000 en €22.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en uitrusting.

Veel voorkomende klachten

Ernstig
Motor

Timingketting slijtage

De timingketting kan bij onvoldoende onderhoud uitrekken of verslijten, wat leidt tot motorstoringen.

Signalen:

Rammelend geluid bij koude start, motorstoringen, controlelampje motor aan.

Let op
Motor

Olieverbruik

De motor kan verhoogd olieverbruik vertonen, vooral bij hogere kilometerstanden.

Signalen:

Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat, olielampje brandt.

Let op
Motor

Injectorproblemen

Verstopte of defecte brandstofinjectoren kunnen zorgen voor ruw lopen en startproblemen.

Signalen:

Motor hapert, onregelmatig stationair draaien, vermogensverlies.

Let op
Transmissie

Schakelbak synchronisatiering slijtage

Slijtage aan synchronisatieringen kan schakelproblemen veroorzaken.

Signalen:

Moeilijk schakelen, knarsende geluiden bij schakelen.

Let op
Motor

Turbo storingen (minder frequent)

Turbo kan defect raken door olieproblemen of slijtage.

Signalen:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, piepende geluiden.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2022) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1322 kg. Dat is 10% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere Renault Captur mild hybrid 140 exemplaren

Type Plaat