Kenteken check T-428-FD

APK geldig tot mei 2027 - 8 eigenaars - 10 km (peildatum feb 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-549916
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
T-428-FD
Merk voertuig
Citroen
Citroen logo
Uitvoering
C4 PureTech 130
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken T-428-FD: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Grijs
Brandstoftype
Benzine
Citroen C4 PureTech 130 2023

Betrouwbaarheid Citroen C4 PureTech 130 (2023) – Kenteken T-428-FD

Betrouwbaarheid
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
100

Waardebehoud Citroen C4 PureTech 130 (2023) – Kenteken T-428-FD

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
95

Onderhoud Citroen C4 PureTech 130 (2023) – Kenteken T-428-FD

Onderhoud
Op basis van motortype en leeftijd
67

Veiligheid Citroen C4 PureTech 130 (2023) – Kenteken T-428-FD

Veiligheid
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties Citroen C4 PureTech 130 (2023) – Kenteken T-428-FD

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
64

Overzicht gegevens

Indicatieprijs
€ 23.000 - € 29.000
Adviesprijs nieuw
€ 33.660
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
396 dagen
Eigenaren
8+ eigenaars
Keuring verloopt
Taxigebruik
Nee
Motortype-code
HN05
Vergelijkbare kentekens
27 voertuigen
Bekeken
608 keer

Expertrapport

Een blik op de RDW-registratie van deze Citroen C4 PureTech 130 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (8 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Citroen op basis van 1322 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Plus- en minpunten

Voordelen

  • Stijlvol design
  • Comfortabele rijervaring
  • Redelijke brandstofefficiëntie
  • Lage wegenbelasting
  • Betaalbare aanschafprijs

Minpunten

  • Beperkte ruimte achterin
  • Mogelijke problemen met timing chain en turbo
  • Olieverbruik kan hoog zijn
  • Beperkte opties voor hogere vermogens

Volledige analyse

Kenteken T-428-FD is een grijze Citroen C4 uit 2023 met een 1199cc motor. Deze auto is een voorbeeld van de derde generatie Citroen C4, die in 2020 werd geïntroduceerd als een SUV-coupé. De C4 is voorzien van een 1.2 PureTech benzine motor met 96 pk en een handmatige transmissie. De nieuwprijs van deze auto was €34.160.

De motorcode voor de 1199cc motor is niet expliciet vermeld in de beschikbare bronnen, maar het gaat om een 1.2-liter drie-cilinder PureTech motor. Bekende problemen met deze motor zijn vooral gerelateerd aan de timing chain, turbo, injectoren en olieverbruik. De timing chain kan problemen geven als deze niet goed wordt onderhouden, terwijl de turbo en injectoren soms vroegtijdig kunnen slijten. Olieverbruik is ook een punt van aandacht, vooral bij hogere kilometerstanden.

De handmatige transmissie van de Citroen C4 is over het algemeen betrouwbaar, maar kan soms last hebben van slijtage aan de koppeling en versnellingsbak. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, maar regelmatige controle is essentieel om problemen te voorkomen.

Het brandstofverbruik van de Citroen C4 1.2 PureTech volgens de WLTP-normen ligt rond de 5,5 liter per 100 km. In de praktijk kan dit verbruik variëren afhankelijk van de rijstijl en omstandigheden. De huidige marktwaarde van deze auto ligt rond de €20.000 tot €25.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand. Onderhoudskosten per jaar zijn gemiddeld, met een APK van ongeveer €50 en servicekosten die variëren van €200 tot €500 per jaar.

De Citroen C4 1.2 PureTech Feel Pack biedt een goede balans tussen prijs en prestaties. Voordelen zijn de stijlvolle design, comfortabele rijervaring en redelijke brandstofefficiëntie. Nadelen zijn de beperkte ruimte achterin en mogelijke problemen met de motoronderdelen. De wegenbelasting voor een 96 pk motor in Nederland is relatief laag.

Deze grijze Citroen C4 met kenteken T-428-FD uit 2023 is een aantrekkelijke optie voor wie op zoek is naar een stijlvolle en betaalbare auto. Echter, potentiële kopers moeten zich bewust zijn van de mogelijke problemen met de motor en transmissie.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Bochtverlichting
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Noodremassistentie
Collision Warning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
eCall
Stuurbekrachtiging

Extra opties

High-beam Assistant €100
Adaptive Cruise Control Pakket
Navigatie €800
Metallic lak €590

Voertuig historie

Tijdlijn

MEI 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
7 mei 2024
FEB 2024

Kilometerstand

10 km geregistreerd

XXX km
INFO
26 februari 2024
MEI 2023

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
30 mei 2023
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsgeschiedenis

Voertuigfoto's

Citroen C4 PureTech 130 2023 – Afbeelding 1
Citroen C4 PureTech 130 2023 – Afbeelding 2
Citroen C4 PureTech 130 2023 – Afbeelding 3
Citroen C4 PureTech 130 2023 – Afbeelding 4
Citroen C4 PureTech 130 2023 – Afbeelding 5
Citroen C4 PureTech 130 2023 – Afbeelding 6
Citroen C4 PureTech 130 2023 – Afbeelding 7
Citroen C4 PureTech 130 2023 – Afbeelding 8

+1

Registratie & Status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Aansprakelijkheidsverzekering

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Vorige APK: 30-05-2026

Land van herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Nederlandse auto
Geregistreerd in: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code HN05
Brandstoftype Benzine
Cilindervolume 1199 cm3
Cilinderaantal 3 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 131 pk (96 kW)
Maximaal koppel 230 Nm
Aangedreven wielen Onbekend
Transmissie Handgeschakeld
Milieusticker Onbekend

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw Onbekend
Opzet hatchback
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lak Grijs
Uitvoering Onbekend
Subtype Onbekend
Afkomst Nederland

Dimensies & Gewicht

Totale lengte 4,36 m
Breedte excl. spiegels 1,8 m
Hoogte 1,53 m
Wielafstand 2,67 m
Voertuiggewicht Onbekend
Toegestaan totaalgewicht Onbekend
Laadcapaciteit Onbekend
Trekgewicht Onbekend

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 9,9 s
Topsnelheid begrensd 200 km/u
Gecombineerd verbruik 4,8 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 116 g/km
Brandstof Benzine
Tankvolume Onbekend

Vragen over Citroen C4 PureTech 130 (T-428-FD)

Wat is de APK status van T-428-FD?

De APK van T-428-FD is geldig tot mei 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is T-428-FD een import auto?

Nee, T-428-FD is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft T-428-FD gehad?

T-428-FD heeft 8 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de gemiddelde brandstofefficiëntie van de Citroen C4 1.2 PureTech?

Rond de 5,5 liter per 100 km volgens WLTP-normen.

Wat is de huidige marktwaarde van deze auto?

Rond de €20.000 tot €25.000.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld €200 tot €500 voor service en APK.

Wat is de wegenbelasting voor een 96 pk motor in Nederland?

Relatief laag, afhankelijk van de provincie en gemeente.

Welke transmissieopties zijn er beschikbaar?

Alleen handmatig voor deze specifieke variant.

Wat is de maximale snelheid van de Citroen C4 1.2 PureTech?

Ongeveer 185 km/u.

Bekende aandachtspunten

Hoog risico
Motor

Timing Chain Problemen

Slijtage of breuk van de timing chain

Symptomen:

Mogelijke motorstoringen

Matig risico
Motor

Turbo Problemen

Turbo slijtage of falen

Symptomen:

Verlies van vermogen

Gering risico
Motor

Olieverbruik

Hoog olieverbruik

Symptomen:

Frequent oliepeilen

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Citroen

Deze auto is waarschijnlijk voorzien van de 1.2 PureTech motor. Bij deze motoren draait de distributieriem in de olie ("wet belt"). Deze riem kan afbrokkelen en de oliepomp verstoppen. Controleer of de riem tijdig is vervangen en of de juiste olie is gebruikt.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1322 kg. Dat is 10% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Vergelijkbare Citroen C4 PureTech 130 kentekens

Auto Nummerplaat