Kenteken check T-429-PH

APK geldig tot aug 2027 - 4 eigenaars - 13.597 km (peildatum mei 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-548641
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Registratie
T-429-PH
Merk
Volvo
Volvo logo
Modeltype
V60 B4
Km-stand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken T-429-PH: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Grijs
Brandstof
Elektriciteit
Volvo V60 B4 2023

Betrouwbaarheid Volvo V60 B4 (2023) – Kenteken T-429-PH

Betrouwbaarheidsscore
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
100

Waardebehoud Volvo V60 B4 (2023) – Kenteken T-429-PH

Waardebehoud
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud Volvo V60 B4 (2023) – Kenteken T-429-PH

Servicebehoefte
Indicatie van onderhoudslast
58

Veiligheid Volvo V60 B4 (2023) – Kenteken T-429-PH

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
100

Prestaties Volvo V60 B4 (2023) – Kenteken T-429-PH

Prestatiescore
Vermogen, koppel en acceleratie
77

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 44.000 - € 53.000
Catalogusprijs
€ 60.673
Importstatus
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
441 dagen
Aantal op naam
4+ eigenaars
APK geldig tot
Taxi-historie
Nee
Engine code
B420T5
Soortgelijke auto's in NL
209 voertuigen
Aantal keren bekeken
503 keer

Expert Analyse & Conclusies

Wanneer we de data van deze Volvo V60 B4 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Volvo op basis van 1734 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 242 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 268 / kwartaal
Zeeland ca. € 260 / kwartaal
Utrecht ca. € 255 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 250 / kwartaal
Gelderland ca. € 263 / kwartaal
Limburg ca. € 258 / kwartaal
Overijssel ca. € 265 / kwartaal
Flevoland ca. € 260 / kwartaal
Drenthe ca. € 268 / kwartaal
Friesland ca. € 270 / kwartaal
Groningen ca. € 273 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Zeer comfortabel en stil interieur met hoogwaardige materialen
  • Uitstekende veiligheidsscore (5 sterren Euro NCAP)
  • Goede praktische laadruimte (ca. 529 liter, maximaal 1.441 liter)
  • Betrouwbare en soepele 8-traps automaat
  • Mild-hybride systeem (48V) voor iets lagere brandstofkosten en vlotter optrekken
  • Scandinavisch design en premium uitstraling

Aandachtspunten

  • Praktijkverbruik ligt hoger dan WLTP-cijfers
  • Onderhoud en reparaties zijn duurder dan bij mainstream merken
  • Minder sportief en krachtig dan T5- of T8-varianten
  • Beperkte opties voor achterwiel- of vierwielaandrijving in deze uitvoering
  • Hoge wegenbelasting door gewicht en CO2-uitstoot
  • Minder gewild op de occasionmarkt dan plug-in hybrides

Gedetailleerde analyse

Kenteken T-429-PH is een grijze Volvo V60 uit 2023 met een 1969cc benzinemotor, automaat en voorwielaandrijving. Deze middenklasse combi biedt een luxe uitstraling, Scandinavisch interieur en een praktische laadruimte. Nieuwprijs was €58.235. In dit rapport vind je alles over techniek, betrouwbaarheid, onderhoud, marktwaarde en veelgestelde vragen.

De Volvo V60 2.0 B4 Plus Dark (2023) is uitgerust met een 2.0-liter (1969cc) viercilinder benzinemotor met turbo (motorcode: B420T4 of B420T5, afhankelijk van het exacte bouwjaar en markt). Deze motor levert 145 pk (107 kW) en is gekoppeld aan een 8-traps automaat (Aisin AW81-40). De B4-motor is een mild-hybride (MHEV) met een 48V-systeem voor ondersteuning bij het optrekken en energiezuinige rijden. De motor is technisch verwant aan de T5, maar met een lagere vermogensafgifte en minder complexe turbo-opbouw. De B4 is ontwikkeld voor een goede balans tussen prestaties en verbruik, en is in de praktijk soepel en stil. De motorcode is meestal te vinden op het kentekenbewijs of in de motorruimte (sticker op het klepdeksel of blok).

De 8-traps automaat (Aisin AW81-40) is een beproefde transmissie die ook in andere Volvo-modellen wordt gebruikt. De bak schakelt vlot en comfortabel, maar sommige eigenaren melden soms een wat trage reactie bij snel optrekken. Onderhoud bestaat uit periodieke olie- en filterverversing (ca. elke 60.000 km of 4 jaar). Grote defecten zijn zeldzaam, maar slijtage van de versnellingsbak (vooral bij veel stadsgebruik) kan op termijn voorkomen. Reparatiekosten zijn relatief hoog vanwege het premium karakter van Volvo. Een revisie of vervanging van de automaat kost al snel €3.000–€5.000.

**Verbruik**: Volgens WLTP ligt het verbruik rond de 6,5–7,0 l/100 km (ca. 1 op 14–15). In de praktijk, vooral bij veel stadsgebruik of sportief rijden, ligt het verbruik vaak hoger: 7,5–8,5 l/100 km (1 op 12–13) is realistisch. **Wegenbelasting**: Voor een benzineauto van 145 pk in Nederland betaal je in 2025 €1.008 per jaar (tarief gebaseerd op gewicht en CO2-uitstoot). **Onderhoudskosten**: Een jaarlijkse kleine beurt kost €250–€350, een grote beurt €400–€600. APK is €35–€50 per jaar. Reparatiekosten zijn gemiddeld €500–€1.000 per jaar (excl. grote defecten). **Marktwaarde**: Een Volvo V60 2.0 B4 Plus Dark uit 2022 met gemiddeld gebruik en onderhoud heeft in 2025 een marktwaarde van ca. €32.000–€38.000, afhankelijk van kilometerstand, uitrusting en staat. **Waardebehoud**: Volvo’s houden hun waarde redelijk goed, maar de B4-variant is minder gewild dan de plug-in hybrides (T8) of de Cross Country. Na 3 jaar is ca. 55–60% van de nieuwprijs over.

De grijze Volvo V60 met kenteken T-429-PH uit 2023 is een comfortabele, veilige en stijlvolle middenklasse combi met een goede reputatie op het gebied van betrouwbaarheid en luxe. De B4-motor is zuinig en soepel, maar minder sportief dan de T5 of T8. De automaat is comfortabel, maar onderhoud en reparaties zijn prijzig. Het verbruik in de praktijk valt tegen ten opzichte van de WLTP-cijfers. De auto is geschikt voor gezinnen die waarde hechten aan comfort, veiligheid en een premium uitstraling.

Deze grijze Volvo V60 met kenteken T-429-PH uit 2023 is een degelijke keuze voor wie een luxe, praktische en veilige stationwagen zoekt. De B4-motor is zuinig en betrouwbaar, maar minder krachtig dan de T5 of T8. Onderhoud en reparaties zijn aan de hoge kant, maar het waardebehoud is redelijk. Let op de bekende problemen met timing chain, turbo en olieverbruik. Test altijd grondig en laat een onafhankelijke keuring uitvoeren voor aankoop.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Precrash-systeem
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Persoonlijke hotspot
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Head-up-Display €1200
Remassistent Pakket
Mistlampen Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Adaptive Cruise Control Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Traffic Jam Assistant Pakket
Smartphone Draadloos opladen €230
Noodremassistentie Pakket
Parkeerassistent €700
Navigatie €1200
Leer €1790
Metallic lak €900

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

JUN 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
5 juni 2024
AUG 2023

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
2 augustus 2023
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

Beeldmateriaal

Volvo V60 B4 2023 – Afbeelding 1
mei 2024

+-7

Voertuigstatus

Voertuigregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Voertuigstatus: Geldig en actief
Datum eerste registratie:
Laatst gewijzigd:

WA-Verzekering

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Huidige dekking: Verzekering actief
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Technische keuring

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 02-08-2026

Importstatus

Importgegevens voertuig

Nederlandse Markt
Voertuigherkomst: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Aandrijflijn

Motortype-code B420T5
Motortype Elektriciteit
Cilinderinhoud 1969 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbodruk Ja
Vermogen (kW) 197 pk (145 kW)
Draaimoment 300 Nm
Tractie Niet beschikbaar
Type transmissie Automaat
Emissieklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Type voertuig Personenauto
Carrosserietype Niet beschikbaar
Interieurtype stationwagen
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Buitenkleur Grijs
Versie Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 4,78 m
Voertuigbreedte 1,85 m
Hoogte incl. dakrails 1,42 m
Asafstand 2,87 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading Niet beschikbaar
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Rijprestaties & Verbruik

Sprint 0-100 7,6 s
Topsnelheid 180 km/u
Brandstofverbruik mix 6,8 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot Niet beschikbaar
Energiebron Elektriciteit
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Volvo V60 B4 (T-429-PH)

Wat is de APK status van T-429-PH?

De APK van T-429-PH is geldig tot augustus 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is T-429-PH een import auto?

Nee, T-429-PH is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft T-429-PH gehad?

T-429-PH heeft 4 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het praktijkverbruik van de Volvo V60 2.0 B4 Plus Dark?

In de praktijk verbruikt de Volvo V60 2.0 B4 Plus Dark gemiddeld 7,5–8,5 l/100 km (1 op 12–13), afhankelijk van rijstijl en gebruik. Het WLTP-verbruik ligt lager, rond de 6,5–7,0 l/100 km (1 op 14–15).

Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto?

Voor een benzineauto van 145 pk betaal je in 2025 €1.008 per jaar aan wegenbelasting in Nederland.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Kleine beurt: €250–€350, grote beurt: €400–€600. APK: €35–€50. Gemiddelde reparatiekosten: €500–€1.000 per jaar (excl. grote defecten).

Hoe betrouwbaar is de 8-traps automaat?

De Aisin 8-traps automaat is over het algemeen betrouwbaar, maar onderhoud is belangrijk. Grote defecten zijn zeldzaam, maar revisie of vervanging is kostbaar (€3.000–€5.000).

Wat is de huidige marktwaarde van deze auto?

Een Volvo V60 2.0 B4 Plus Dark uit 2022 heeft in 2025 een marktwaarde van ca. €32.000–€38.000, afhankelijk van kilometerstand en staat.

Zijn er bekende motorproblemen?

Bekende problemen zijn timing chain slijtage (orange), turbo problemen (orange), injector vervuiling (yellow) en licht olieverbruik (yellow). Regelmatig onderhoud is essentieel.

Mogelijke gebreken

Belangrijk
Motor

Timing chain slijtage

Soms vroegtijdige slijtage of geluid, vooral bij koude motor. Regelmatige olieverversing is cruciaal.

Kenmerken:

Tikgeluid, motorstoring, vermogensverlies

Belangrijk
Motor

Turbo problemen

Turbolader kan na 100.000+ km problemen geven (olielekkage, lagerslijtage).

Kenmerken:

Blauwe rook, vermogensverlies, waarschuwingslampjes

Minimaal
Motor

Directe injectie / injectoren

Vervuiling van injectoren mogelijk bij veel korte ritten of slechte brandstofkwaliteit.

Kenmerken:

Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies, hoger verbruik

Minimaal
Motor

Olielekken / olieverbruik

Sommige eigenaren melden (licht) olieverbruik, vooral bij oudere exemplaren of na veel kilometers.

Kenmerken:

Oliewaarschuwingslampje, regelmatig bijvullen

Minimaal
Elektronica

Elektronica / software

Incidenteel softwarematige storingen in infotainment of boordcomputer.

Kenmerken:

Vreemde meldingen, trage reactie, reset nodig

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Volvo

Voor dit specifieke model en bouwjaar (volvo uit 2023) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1734 kg. Dat is 45% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Vergelijkbare Volvo V60 B4 kentekens

Voertuig Registratie