Kenteken check T-598-HZ
APK geldig tot okt 2027 - 3+ eigenaars - 31.194 km (peildatum feb 2024)
11 punten van aandacht bij kenteken T598HZ
Basis informatie
Betrouwbaarheid BMW X2 sDrive18i (2021) – Kenteken T-598-HZ
Waardebehoud BMW X2 sDrive18i (2021) – Kenteken T-598-HZ
Onderhoud BMW X2 sDrive18i (2021) – Kenteken T-598-HZ
Veiligheid BMW X2 sDrive18i (2021) – Kenteken T-598-HZ
Prestaties BMW X2 sDrive18i (2021) – Kenteken T-598-HZ
Samenvatting gegevens
Deskundige beoordeling
Wanneer we de data van deze BMW X2 sDrive18i bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1505 kg en benzine.
Voordelen & Nadelen
Sterke punten
- Zeer zuinige driecilinder benzinemotor met lage CO2-uitstoot en lage wegenbelasting
- Luxe en complete High Executive uitrusting met veel comfort- en veiligheidsopties
- Sportief en wendbaar rijgedrag voor een SUV, mede door het lage gewicht en voorwielaandrijving
- Betrouwbare 7-traps automaat met soepele schakelingen
- Goed waardebehoud voor het segment
- Ruim en praktisch interieur met hoge zitpositie
Waar je op moet letten
- Beperkte trekkracht en acceleratie door het lage vermogen (100 pk)
- Geen Android Auto in het infotainmentsysteem (alleen Apple CarPlay)
- Onderdelen en onderhoud zijn duurder dan bij mainstream merken
- Incidenteel technische mankementen (distributieketting, software)
- Voorwielaandrijving kan leiden tot snellere bandenslijtage
- Beperkte laadruimte ten opzichte van grotere SUV’s
Uitgebreide analyse
Kenteken T-598-HZ is een zwarte BMW X2 uit 2021 met een 1499cc motor. Dit is de sDrive18i High Executive, een voorwielaangedreven midi-SUV met automaat, oorspronkelijk nieuwprijs €54.820. Dit rapport geeft een diepgaande analyse van deze specifieke variant, met aandacht voor techniek, praktijk, onderhoud en marktwaarde.
## Motorcode & Techniek De BMW X2 sDrive18i uit 2018 is uitgerust met een 1.5-liter driecilinder benzinemotor, type B38A15M0 (motorcode B38), met 100 pk (74 kW)[3][7]. Deze motor is onderdeel van BMW’s modulaire familie en wordt ook gebruikt in de Mini Cooper en BMW 1-serie. De automaat is een 7-traps Steptronic, standaard in de High Executive uitvoering. ## Bekende Problemen **Motor:** - **Timing chain (distributieketting):** Bij vroege exemplaren van de B38-motor zijn incidentele problemen met de distributieketting gemeld, vooral bij onregelmatig onderhoud. Ernst: **orange** (matig, maar niet structureel). - **Turbo:** De turbo is over het algemeen betrouwbaar, maar bij hoge kilometers of hard gebruik kunnen slijtageverschijnselen optreden. Ernst: **yellow** (licht, incidenteel). - **Injectoren:** Geen structurele problemen bekend, maar bij slechte brandstofkwaliteit kunnen storingen voorkomen. Ernst: **yellow** (licht). - **Olieverbruik:** Het olieverbruik is bij deze motor laag, mits tijdig onderhouden. Ernst: **green** (geen bekend probleem). **Transmissie:** - De 7-traps Steptronic automaat is betrouwbaar, maar bij hoge kilometers kunnen schakelproblemen of software-updates nodig zijn. Ernst: **yellow** (licht, incidenteel). **Elektronica:** - Incidenteel meldingen van softwarematige storingen in het infotainmentsysteem. Ernst: **yellow** (licht). **Chassis:** - Geen structurele problemen bekend. Incidenteel slijtage aan ophanging bij hoge kilometers. Ernst: **green** (geen bekend probleem).
## Transmissie & Rijgedrag De BMW X2 sDrive18i High Executive heeft een 7-traps Steptronic automaat, die soepel en comfortabel schakelt. De voorwielaandrijving zorgt voor een directe wegligging en lager gewicht dan de xDrive-varianten. Het rijgedrag is sportief voor een SUV, met een laag zwaartepunt en goede wegligging. De High Executive uitvoering biedt luxe opties zoals adaptieve vering (optioneel), LED-verlichting, Harman Kardon geluidssysteem en uitgebreide veiligheidsvoorzieningen.
## Verbruik, Onderhoud & Kosten **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **Officieel (WLTP):** 5,6–5,8 l/100 km (ca. 42–40,5 mpg)[7]. - **Praktijk:** Reken op 6,5–7,5 l/100 km in de stad en 5,5–6,5 l/100 km op de snelweg, afhankelijk van rijstijl en gebruik. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** ca. €35–€50 per jaar. - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €250–€400 per beurt, afhankelijk van dealer of onafhankelijk. - **Reparaties:** Geen structurele dure reparaties bekend, maar onderdelen zijn duurder dan bij mainstream merken. - **Bandenslijtage:** Voorwielaandrijving kan leiden tot snellere slijtage voorbanden. **Wegenbelasting (100 pk in Nederland):** - **Benzine, 100 pk, gewicht < 1.250 kg:** ca. €44 per maand (2025 tarief). - **Benzine, 100 pk, gewicht > 1.250 kg:** ca. €66 per maand (2025 tarief). De X2 sDrive18i weegt ca. 1.400 kg, dus reken op het hogere tarief.
## Marktwaarde & Waardebehoud De nieuwprijs van de BMW X2 sDrive18i High Executive was €54.820. In 2025 ligt de actuele marktwaarde van een goed onderhouden exemplaar tussen de €18.000 en €24.000, afhankelijk van kilometerstand, staat en opties. Het waardebehoud is gemiddeld tot goed voor een premium SUV, maar lager dan bij traditionele BMW-modellen zoals de 3-serie.
Deze zwarte BMW X2 met kenteken T-598-HZ uit 2021 is een stijlvolle, zuinige en comfortabele midi-SUV met een betrouwbare driecilinder benzinemotor en luxe uitrusting. De auto biedt een sportief rijgedrag, lage gebruikskosten voor het segment en een goede uitrusting. Let bij aankoop op het onderhoudshistorie en controleer op eventuele software-updates of kleine technische mankementen. Voor de Nederlandse koper is dit een aantrekkelijke keuze in het premium segment, mits het onderhoud up-to-date is.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,194 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,800 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,600 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,000 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsgeschiedenis
De bandenspanning is niet correct, Dimlicht verkeerd afgesteld
APK keuring details: De bandenspanning is niet correct, Dimlicht verkeerd afgesteld
Afbeeldingen
Registratie & Status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Aansprakelijkheidsverzekering
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Opbouw & Indeling
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over BMW X2 sDrive18i (T-598-HZ)
Wat is de APK status van T-598-HZ?
De APK van T-598-HZ is geldig tot oktober 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is T-598-HZ een import auto?
Ja, T-598-HZ is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft T-598-HZ gehad?
T-598-HZ heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Hoe zuinig is de BMW X2 sDrive18i in de praktijk?
In de praktijk verbruikt de X2 sDrive18i 6,5–7,5 l/100 km in de stad en 5,5–6,5 l/100 km op de snelweg, afhankelijk van rijstijl. Officieel (WLTP) is dit 5,6–5,8 l/100 km[7].
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Reken op €250–€400 per onderhoudsbeurt, €35–€50 voor de APK en incidentele reparaties. Onderdelen zijn duurder dan bij mainstream merken.
Hoe betrouwbaar is de 1.5-liter motor?
De B38-motor is over het algemeen betrouwbaar, maar let op het onderhoud van de distributieketting en gebruik goede brandstof.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik in Nederland?
Voor een benzineauto van 100 pk en >1.250 kg is dit ca. €66 per maand (2025 tarief).
Wat is de actuele marktwaarde?
Tussen de €18.000 en €24.000 voor een goed onderhouden exemplaar uit 2018, afhankelijk van kilometerstand en staat.
Zit Android Auto in het infotainmentsysteem?
Nee, alleen Apple CarPlay is beschikbaar in deze uitvoering[5].
Bekende aandachtspunten
Distributieketting (timing chain)
Incidenteel slijtage of geluid bij onregelmatig onderhoud
Signalen:
Tikgeluid, motorstoring
Turbo
Slijtage bij hoge kilometers of hard gebruik
Signalen:
Vermogensverlies, rookontwikkeling
Injectoren
Storing bij slechte brandstofkwaliteit
Signalen:
Onregelmatig stationair, motorstoring
Automaat (Steptronic)
Schakelproblemen of software-updates nodig
Signalen:
Horten, schokken, foutmeldingen
Infotainment
Softwarematige storingen
Signalen:
Vriescherm, trage bediening
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten BMW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2021) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1505 kg. Dat is 25% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.