Kenteken check T-613-SX

APK geldig tot jan 2028 - 5+ eigenaars - 63.976 km (peildatum dec 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-737047
Gegenereerd op 16 mei 2026

Kerninfo

Kenteken
T-613-SX
Fabrikant
Renault
Renault logo
Model
Captur TCe 100
Km-stand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken T-613-SX: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Blauw
Energiebron
Benzine
Renault Captur TCe 100 2020

Betrouwbaarheid Renault Captur TCe 100 (2020) – Kenteken T-613-SX

Betrouwbaarheidsscore
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
82

Waardebehoud Renault Captur TCe 100 (2020) – Kenteken T-613-SX

Waarde-indicator
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud Renault Captur TCe 100 (2020) – Kenteken T-613-SX

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
67

Veiligheid Renault Captur TCe 100 (2020) – Kenteken T-613-SX

Passieve veiligheid
Op basis van APK-historie en recalls
100

Prestaties Renault Captur TCe 100 (2020) – Kenteken T-613-SX

Prestatiescore
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
66

Kerngegevens

Dagwaarde
€ 18.000 - € 22.000
Oorspronkelijke prijs
€ 24.410
Herkomst voertuig
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
670 dagen
Aantal eigenaren
5+ eigenaars
APK geldig tot
Als taxi gebruikt
Nee
Engine code
H4D B4
Soortgelijke auto's in NL
85 voertuigen
Populariteit
359 keer

Analyse & Inzichten

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Captur TCe 100 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1265 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Wat goed is

  • Compacte en zuinige 999cc 3-cilinder turbomotor met 74 pk.
  • Handgeschakelde transmissie biedt directe controle en relatief lage onderhoudskosten.
  • Goede balans tussen prestaties en brandstofverbruik (praktisch ca. 6,0-6,5 l/100 km).
  • Redelijk wegenbelastingtarief voor benzineauto met 74 pk.
  • Comfortabele en praktische mini-SUV met moderne veiligheidsvoorzieningen.
  • Degelijke marktwaarde en waardebehoud voor een auto uit 2019.

Nadelen

  • Mogelijke lichte olieverbruik bij hogere kilometerstanden.
  • Timing chain kan geluiden geven en vereist soms onderhoud of vervanging.
  • Koppeling kan sneller slijten bij intensief stadsgebruik.
  • Soms problemen met injectoren bij hoge kilometerstanden.
  • Elektronische storingen (zoals airco of infotainment) komen sporadisch voor.
  • Wegens compacte motor minder krachtig bij vol beladen of heuvelachtig terrein.

Diepgaande beoordeling

Kenteken T-613-SX is een blauwe Renault Captur uit 2020 met een 999cc 3-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze mini-SUV, nieuwprijs €25.120, biedt een compacte en zuinige rijervaring met 74 pk en voorwielaandrijving.

De 999cc motor in deze Renault Captur is onderdeel van Renaults 1.0 TCe-serie, met een 3-cilinder turbomotor die ongeveer 74 pk levert. De motorcode wordt vaak aangeduid als H4D of H4B, afhankelijk van het bouwjaar en markt. Deze motor is ontworpen voor efficiëntie en lage emissies, met een turbo voor extra vermogen. Bekende motorproblemen zijn onder meer een lichte neiging tot olieverbruik en soms geluiden van de ketting (timing chain), vooral bij hogere kilometerstanden. De turbo zelf is over het algemeen betrouwbaar, mits goed onderhouden. Injectoren kunnen bij hoge kilometerstanden problemen geven, maar dit is minder frequent bij deze motorvariant.

De handgeschakelde transmissie van de Captur 1.0 TCe 100 Intens is een 5-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Wel is bekend dat de koppeling bij intensief stadsgebruik sneller kan slijten, wat leidt tot hogere onderhoudskosten. Er zijn geen wijdverspreide klachten over mechanische defecten aan de versnellingsbak zelf. Regelmatig onderhoud en juiste rijstijl verlengen de levensduur van de transmissie.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,0 tot 5,5 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,0 tot 6,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 74 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen de €500 en €700. Reparaties aan motor en transmissie zijn relatief betaalbaar, mits tijdig onderhoud wordt uitgevoerd.

Bij aankoop van een Renault Captur 1.0 TCe 100 Intens uit 2019 met kenteken T-613-SX is het belangrijk om te controleren op onderhoudshistorie, vooral oliepeil en kettinggeluiden. Vraag naar eventuele garantie of dealeronderhoud. Let op slijtage van de koppeling en controleer of er geen storingsmeldingen zijn geweest. De marktwaarde ligt momenteel rond €14.000 tot €17.000, afhankelijk van kilometerstand en staat. Deze auto is geschikt voor wie een compacte, zuinige SUV zoekt met een goede balans tussen prestaties en kosten.

Deze blauwe Renault Captur met kenteken T-613-SX uit 2020 is een praktische en zuinige mini-SUV met een betrouwbare 999cc 3-cilinder motor en handgeschakelde versnellingsbak. Ondanks enkele bekende aandachtspunten zoals olieverbruik en koppelslijtage, biedt deze auto een goede prijs-kwaliteitverhouding en is hij geschikt voor dagelijks gebruik in Nederland.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Zij-airbags achter
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
eCall
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

DAB-Radio Pakket
Bochtverlichting Pakket
Airconditioning Pakket
Radio Pakket
Metallic lak €487

Voertuiggeschiedenis

Belangrijke gebeurtenissen

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
14 januari 2026
AUG 2023

Kilometerstand

XXX,023 km geregistreerd

XXX,023 km
INFO
31 augustus 2023
JUN 2020

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
18 juni 2020
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

12 januari 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: 38

14 juni 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 12

Beeldmateriaal

Renault Captur TCe 100 2020 – Afbeelding 1
september 2023
Renault Captur TCe 100 2020 – Afbeelding 2
september 2023
Renault Captur TCe 100 2020 – Afbeelding 3
september 2023
Renault Captur TCe 100 2020 – Afbeelding 4
september 2023
Renault Captur TCe 100 2020 – Afbeelding 5
september 2023
Renault Captur TCe 100 2020 – Afbeelding 6
december 2025

+-2

Eigenaar en status

Voertuigregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Huidige status: Geldig en actief
Datum eerste registratie:
Laatst gewijzigd:

WA-Dekking

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Dekkingsstatus: Verzekering actief
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Technische keuring

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 12-01-2027

Import Status

Oorsprong van het voertuig

Geïmporteerd
Importstatus: Geïmporteerde auto (Premium)
Afkomstig uit: Premium
Op de weg sinds:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motortype-code H4D B4
Type motor Benzine
Motorinhoud 999 cm3
Aantal potten 3 cilinders
Turbodruk Ja
Krachtbron 101 pk (74 kW)
Max. koppel 160 Nm
Aandrijving Geen data
Type transmissie Handgeschakeld
Emissieklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Soort voertuig Personenauto
Carrosserietype Geen data
Inrichting hatchback
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Kleur Blauw
Uitvoeringsniveau Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Import

Maten & Massa

Lengte 4,23 m
Breedte 1,8 m
Hoogte incl. dakrails 1,58 m
Wielbasis 2,64 m
Rijklaar gewicht Geen data
Maximale massa Geen data
Laadvermogen Geen data
Max. aanhanggewicht Geen data

Rijprestaties & Verbruik

Acceleratietijd 13,3 s
Maximumsnelheid 173 km/u
Gemiddeld verbruik 5,1 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
CO₂-emissie 133 g/km
Energiebron Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over Renault Captur TCe 100 (T-613-SX)

Wat is de APK status van T-613-SX?

De APK van T-613-SX is geldig tot januari 2028. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is T-613-SX een import auto?

Ja, T-613-SX is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft T-613-SX gehad?

T-613-SX heeft 5+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 999cc 1.0 TCe motor in de Renault Captur 2019?

De motorcode is meestal H4D of H4B, afhankelijk van het exacte bouwjaar en markt.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?

De handgeschakelde 5-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, maar de koppeling kan sneller slijten bij intensief stadsgebruik.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Captur?

Het praktijkverbruik ligt rond 6,0 tot 6,5 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-waarde van circa 5,0-5,5 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten tussen €500 en €700, inclusief APK, service en kleine reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?

De wegenbelasting voor een 74 pk benzineauto bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Wat is de huidige marktwaarde van een Renault Captur 1.0 TCe 100 Intens uit 2019?

De marktwaarde ligt tussen €14.000 en €17.000, afhankelijk van kilometerstand en staat van de auto.

Veelvoorkomende problemen

Aandacht vereist
Motor

Olieverbruik en timing chain geluiden

De 1.0 TCe motor kan bij hogere kilometerstanden meer olie verbruiken en de timing chain kan een ratelend geluid maken.

Kenmerken:

Oliepeil daalt sneller dan normaal, hoorbare kettinggeluiden bij koude start of stationair draaien.

Aandacht vereist
Transmissie

Koppelslijtage bij handgeschakelde versnellingsbak

De koppeling slijt sneller bij intensief stadsverkeer met veel stop-start.

Kenmerken:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.

Laag
Motor

Injectoren problemen

Injectoren kunnen verstopt raken of defect raken bij hoge kilometerstanden, wat leidt tot motorstoringen.

Kenmerken:

Onregelmatig stationair draaien, vermogensverlies, verhoogd brandstofverbruik.

Laag
Elektronica

Elektronische storingen infotainment en airco

Sporadische storingen in het infotainmentsysteem en airconditioning kunnen voorkomen.

Kenmerken:

Niet werkende radio, airco die niet koelt of uitvalt.

Aandacht vereist
Uitlaat/Emissie

Losse katalysator bij sommige bouwjaren

Sommige Capturs uit 2018 kunnen een losse katalysator hebben door slechte lasnaden.

Kenmerken:

Rammelend geluid onder de auto, emissieproblemen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2020) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1265 kg. Dat is 5% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Renault Captur TCe 100 in Nederland

Model Kenteken