Kenteken check T-746-GP

APK geldig tot aug 2026 - 4+ eigenaars - 24.334 km (peildatum jul 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-721650
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Nummerplaat
T-746-GP
Automerk
Subaru
Subaru logo
Uitvoering
Forester 2.0ie
Kilometerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken T-746-GP: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Wit
Type brandstof
Elektriciteit
Subaru Forester 2.0ie 2021

Betrouwbaarheid Subaru Forester 2.0ie (2021) – Kenteken T-746-GP

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
72

Waardebehoud Subaru Forester 2.0ie (2021) – Kenteken T-746-GP

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
95

Onderhoud Subaru Forester 2.0ie (2021) – Kenteken T-746-GP

Onderhoudskosten
Verwachte servicekosten per jaar
57

Veiligheid Subaru Forester 2.0ie (2021) – Kenteken T-746-GP

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
95

Prestaties Subaru Forester 2.0ie (2021) – Kenteken T-746-GP

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
81

Samenvatting gegevens

Indicatieprijs
€ 38.000 - € 47.000
Adviesprijs nieuw
€ 60.096
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
76 dagen
Eigenaarhistorie
4+ eigenaars
APK vervalt
Eerder als taxi
Nee
Motorcode
FB20
Vergelijkbare voertuigen in NL
83 voertuigen
Bekeken
652 keer

Deskundige beoordeling

Wanneer we de data van deze Subaru Forester 2.0ie bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Subaru op basis van 1756 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 242 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 268 / kwartaal
Zeeland ca. € 260 / kwartaal
Utrecht ca. € 255 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 250 / kwartaal
Gelderland ca. € 263 / kwartaal
Limburg ca. € 258 / kwartaal
Overijssel ca. € 265 / kwartaal
Flevoland ca. € 260 / kwartaal
Drenthe ca. € 268 / kwartaal
Friesland ca. € 270 / kwartaal
Groningen ca. € 273 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Permanente vierwielaandrijving voor uitstekende grip in alle omstandigheden
  • Betrouwbare, niet-geforceerde benzinemotor zonder turbo
  • Milde hybride ondersteuning voor lagere CO2-uitstoot en iets lager verbruik
  • Ruim en praktisch interieur met veel bagageruimte
  • Standaard uitgebreide veiligheidsvoorzieningen (o.a. EyeSight)
  • Offroad-capaciteiten dankzij X-MODE en hoge bodemvrijheid

Waar je op moet letten

  • Trage acceleratie door hoog gewicht en beperkt vermogen
  • Zeer beperkte elektrische ondersteuning door kleine accu
  • Kleine brandstoftank (48 liter)
  • Matig waardebehoud door hoge nieuwprijs en beperkte vraag
  • CVT-automaat niet voor iedereen even prettig in het rijgedrag
  • Beperkt dealer- en onderhoudsnetwerk in Nederland

Volledige analyse

Kenteken T-746-GP is een witte Subaru Forester uit 2021 met een 1995cc motor. Dit is een midi-SUV met vierwielaandrijving, een automaat en een milde hybride aandrijflijn (e-BOXER). De nieuwprijs bedroeg destijds €70.825, wat deze auto in het premium segment plaatst. In dit rapport vind je alle relevante informatie voor de Nederlandse koper: technische details, verbruik, onderhoud, marktwaarde, veelvoorkomende problemen en praktische tips.

## Motor & Techniek **Motorcode & Identificatie** De Subaru Forester 2.0i e-BOXER Sport (2019) is uitgerust met een 2.0-liter (1995cc) viercilinder boxermotor (FB20D) met directe injectie, gecombineerd met een milde hybride (MHEV) systeem bestaande uit een kleine lithium-ion accu en elektromotor[1][3]. Het vermogen bedraagt 148 pk (110 kW) bij 5600 rpm en het koppel 194 Nm bij 4000 rpm[1][8]. De compressieverhouding is 12.5:1[8]. **Bekende Problemen** - **Timing chain**: Subaru’s boxermotoren staan bekend om hun betrouwbare kettingaandrijving. Ernstige problemen met de distributieketting zijn niet bekend bij deze motor, maar regelmatige olieverversing is essentieel voor een lange levensduur (categorie: motor, ernst: yellow). - **Turbo**: Deze motor heeft géén turbo; het is een atmosferische benzinemotor. Turbo-gerelateerde problemen zijn dus niet van toepassing. - **Injectoren**: Directe injectie kan op termijn leiden tot vervuiling van inlaatkleppen en injectoren. Regelmatig onderhoud en eventueel een injectorreiniging zijn aan te raden (categorie: motor, ernst: orange). - **Olieverbruik**: Subaru’s boxermotoren kunnen olie verbruiken, vooral bij hoge kilometers. Controleer het oliepeil regelmatig (categorie: motor, ernst: orange). **Transmissie & Onderhoud** De auto heeft een Lineartronic CVT-automaat met permanente vierwielaandrijving[1][3]. Subaru’s CVT’s zijn over het algemeen betrouwbaar, maar kunnen bij hoge kilometers of zwaar gebruik slijtage vertonen (categorie: transmissie, ernst: orange). Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, maar een vloeistofverversing om de 60.000 km wordt aangeraden. APK en reguliere service (olie, filters, remmen) kosten gemiddeld €400-€600 per jaar, afhankelijk van het onderhoudsplan en eventuele reparaties.

## Transmissie & Rijgedrag De Lineartronic CVT zorgt voor soepele acceleratie, maar kan bij hard optrekken wat traag aanvoelen. Het start/stop-systeem werkt naadloos dankzij de milde hybride ondersteuning[4]. De permanente vierwielaandrijving en X-MODE maken de Forester geschikt voor licht terrein en winterse omstandigheden[6]. **Bekende Defecten** - **CVT-slijtage**: Bij hoge kilometers of zwaar gebruik kan de CVT verslijten, wat resulteert in trillingen of slippende overbrenging (categorie: transmissie, ernst: orange). - **Onderhoud**: CVT-vloeistof dient tijdig vervangen te worden om problemen te voorkomen.

## Praktische Kosten **Verbruik** - **WLTP**: 26,7 (laag) – 34,9 (hoog) mpg, gemiddeld 28,9 mpg (ongeveer 1 op 12,2)[1]. - **Praktijk**: Eigenaren melden een praktijkverbruik van 1 op 10 tot 1 op 11, afhankelijk van rijstijl en gebruik[4]. - **Tankinhoud**: 48 liter (i.p.v. 60-63 liter bij niet-hybride modellen), maar door het lagere verbruik is de actieradius vergelijkbaar[4]. **Wegenbelasting** Voor een benzineauto van 110 pk (81 kW) betaal je in Nederland in 2025 circa €88 per maand (€1.056 per jaar). **Marktwaarde & Waardebehoud** De nieuwprijs was €70.825, maar de huidige marktwaarde (2025) voor een 2021 model met gemiddelde kilometerstand ligt tussen €25.000 en €32.000, afhankelijk van staat en uitrusting. Het waardebehoud is matig tot redelijk, mede door de hoge nieuwprijs en beperkte vraag naar Subaru’s in Nederland. **Onderhoudskosten** - **APK**: €35-€50 per jaar. - **Service**: €200-€400 per jaar (basisonderhoud). - **Reparaties**: Gemiddeld €200-€600 extra per jaar bij oudere auto’s, afhankelijk van slijtage. - **Bandenset**: €600-€800 per set (alle vier de banden).

## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Permanente vierwielaandrijving**: Uitstekende grip in alle weersomstandigheden[6]. - **Betrouwbare motor**: Geen turbo, dus minder complexiteit en onderhoud[1][3]. - **Milde hybride**: Lagere CO2-uitstoot en iets zuiniger dan puur benzine[1][4]. - **Ruim interieur**: Praktische midi-SUV met veel bagageruimte. - **Goede veiligheid**: Standaard uitgerust met EyeSight en andere veiligheidsvoorzieningen. - **Offroad-capaciteiten**: X-MODE en hoge bodemvrijheid voor licht terrein[6]. **Nadelen** - **Hoog gewicht**: Trage acceleratie (0-100 km/u in 11,8 seconden)[1][9]. - **Beperkte hybride ondersteuning**: Zeer kleine accu, dus weinig elektrische ondersteuning[3]. - **Kleine brandstoftank**: 48 liter i.p.v. 60+ liter bij niet-hybride modellen[4]. - **Matig waardebehoud**: Hoge nieuwprijs, lage restwaarde. - **CVT-automaat**: Niet iedereen is fan van het rijgedrag van een CVT. - **Beperkt dealer- en onderhoudsnetwerk** in Nederland.

Deze witte Subaru Forester met kenteken T-746-GP uit 2021 is een robuuste, betrouwbare midi-SUV met permanente vierwielaandrijving en milde hybride ondersteuning. De auto is vooral geschikt voor kopers die waarde hechten aan veiligheid, allroad-capaciteiten en een praktisch interieur. Het verbruik is redelijk, maar niet uitzonderlijk laag voor een hybride. De onderhoudskosten zijn acceptabel, maar het waardebehoud is matig. Let bij aankoop op eventueel olieverbruik, de staat van de CVT en de onderhoudshistorie. Al met al een degelijke keuze voor wie niet meegaat in de mainstream, maar wel een auto zoekt die het altijd doet – ook als het weer tegenzit.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Mistlampen
Variabele lichtverdeling
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Adaptive Cruise Control
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Lane Change Assistant
Android Auto / Apple CarPlay
Noodremassistentie
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Leer €2690
Metallic lak €590

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

AUG 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
2 augustus 2024
JUN 2023

Kilometerstand

XXX,405 km geregistreerd

XXX,405 km
INFO
13 juni 2023
FEB 2021

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
5 februari 2021
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

1 augustus 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 19

Afbeeldingen

Subaru Forester 2.0ie 2021 – Afbeelding 1
Subaru Forester 2.0ie 2021 – Afbeelding 2
Subaru Forester 2.0ie 2021 – Afbeelding 3
Subaru Forester 2.0ie 2021 – Afbeelding 4
Subaru Forester 2.0ie 2021 – Afbeelding 5

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 01-08-2025

Herkomst

Land van eerste registratie

Geïmporteerd
Herkomststatus: Geïmporteerd voertuig (Premium)
Land van herkomst: Premium
Datum eerste registratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode FB20
Brandstoftype Elektriciteit
Cilindervolume 1995 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Nee
Max. vermogen 150 pk (110 kW)
Trekkracht 194 Nm
Wielaandrijving vierwielaandrijving
Schakeling Automaat
Milieuklasse N.v.t.

Opbouw & Indeling

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Indeling stationwagen
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lak Wit
Trim N.v.t.
Type N.v.t.
Afkomst Import

Afmetingen & Gewichten

Totale lengte 4,63 m
Totale breedte 1,82 m
Voertuighoogte 1,73 m
Wielafstand 2,67 m
Voertuiggewicht N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Nuttige lading N.v.t.
Trekgewicht geremd N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 11,8 s
Max. snelheid 188 km/u
Verbruik gecombineerd 6,7 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 185 g/km
Brandstofsoort Elektriciteit
Tankvolume N.v.t.

Vragen over Subaru Forester 2.0ie (T-746-GP)

Wat is de APK status van T-746-GP?

De APK van T-746-GP is geldig tot augustus 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is T-746-GP een import auto?

Ja, T-746-GP is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft T-746-GP gehad?

T-746-GP heeft 4+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Hoe zuinig is de Subaru Forester 2.0i e-BOXER Sport in de praktijk?

Het WLTP-verbruik ligt tussen de 1 op 10,6 en 1 op 14,8 (26,7–34,9 mpg), maar in de praktijk halen de meeste eigenaren 1 op 10 tot 1 op 11, afhankelijk van rijstijl en gebruik[1][4].

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Reken op €400–€600 per jaar voor APK, basisonderhoud en kleine reparaties. Grotere reparaties (zoals CVT of motor) kunnen extra kosten met zich meebrengen.

Hoe betrouwbaar is de motor en transmissie?

De motor is betrouwbaar mits tijdig onderhouden. De CVT is over het algemeen degelijk, maar kan bij hoge kilometers slijtage vertonen. Geen turbo, dus minder complexiteit[1][3].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor 110 pk in Nederland?

Circa €88 per maand (€1.056 per jaar) in 2025 voor een benzineauto van 110 pk.

Wat is de actuele marktwaarde van een 2021 model?

Tussen €25.000 en €32.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en uitrusting.

Zijn er bekende problemen met de timing chain of turbo?

Geen turbo aanwezig. Problemen met de timing chain zijn zeldzaam, maar regelmatige olieverversing is belangrijk voor een lange levensduur.

Bekende aandachtspunten

Let op
Motor

Olieverbruik

Boxermotoren kunnen olie verbruiken, vooral bij hoge kilometers

Signalen:

Dalend oliepeil tussen services

Let op
Motor

Vervuiling injectoren/inlaatkleppen

Directe injectie kan leiden tot vervuiling

Signalen:

Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies

Let op
Transmissie

CVT-slijtage

Verslijting van de CVT bij hoge kilometers of zwaar gebruik

Signalen:

Trillingen, slippende overbrenging

Laag risico
Elektronica

Elektronica/storingen

Incidenteel elektronische storingen (o.a. infotainment)

Signalen:

Foutmeldingen, trage systemen

Laag risico
Algemeen

Onderhoudsnetwerk

Beperkt aantal officiële dealers in Nederland

Signalen:

Langere levertijden voor onderdelen, hogere kosten

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Subaru

Voor dit specifieke model en bouwjaar (subaru uit 2021) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1756 kg. Dat is 46% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Subaru Forester 2.0ie in Nederland

Auto Nummerplaat