Kenteken check T-771-VZ

APK geldig tot sep 2027 - 7 eigenaars - 26.000 km (peildatum mei 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-636607
Gegenereerd op 17 mei 2026

Voertuiggegevens

Kenteken
T-771-VZ
Fabrikant
BMW
BMW logo
Model
X2 sDrive18i
Km-stand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken T-771-VZ: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Grijs
Energiebron
Benzine
BMW X2 sDrive18i 2023

Betrouwbaarheid BMW X2 sDrive18i (2023) – Kenteken T-771-VZ

Duurzaamheid
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
80

Waardebehoud BMW X2 sDrive18i (2023) – Kenteken T-771-VZ

Waarde-indicator
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud BMW X2 sDrive18i (2023) – Kenteken T-771-VZ

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
56

Veiligheid BMW X2 sDrive18i (2023) – Kenteken T-771-VZ

Passieve veiligheid
Op basis van APK-historie en recalls
100

Prestaties BMW X2 sDrive18i (2023) – Kenteken T-771-VZ

Prestatiescore
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
66

Voertuigoverzicht

Dagwaarde
€ 43.000 - € 52.000
Oorspronkelijke prijs
€ 57.434
Importstatus
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
498 dagen
Aantal eigenaren
7+ eigenaars
APK geldig tot
Als taxi gebruikt
Nee
Engine code
B38A15F
Soortgelijke auto's in NL
6 voertuigen
Populariteit
569 keer

Analyse & Inzichten

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze BMW X2 sDrive18i komen een aantal specifieke details naar voren. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (7 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1485 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 200 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 221 / kwartaal
Zeeland ca. € 214 / kwartaal
Utrecht ca. € 210 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 206 / kwartaal
Gelderland ca. € 216 / kwartaal
Limburg ca. € 212 / kwartaal
Overijssel ca. € 218 / kwartaal
Flevoland ca. € 214 / kwartaal
Drenthe ca. € 221 / kwartaal
Friesland ca. € 223 / kwartaal
Groningen ca. € 225 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Wat goed is

  • Compacte en zuinige 1.5-liter 3-cilinder turbomotor (B38) met 100 pk
  • Sportieve rijervaring dankzij handgeschakelde 6-versnellingsbak
  • Moderne en onderscheidende styling binnen het segment
  • Relatief lage wegenbelasting en gunstig brandstofverbruik
  • Comfortabele en goed afgewerkte High Executive uitvoering
  • Goede balans tussen prestaties en praktische bruikbaarheid

Nadelen

  • Mogelijk lichte olieverbruik en timing chain spanning bij hoge kilometerstanden
  • Beperkte ruimte achterin vergeleken met grotere SUV's
  • Handgeschakelde transmissie kan voor sommige kopers minder comfortabel zijn
  • Infotainmentsysteem is niet het nieuwste van BMW
  • Onderhoudskosten hoger dan gemiddeld voor compacte SUV's
  • Beperkte turbo- en injectorproblemen, maar reparaties kunnen prijzig zijn

Diepgaande beoordeling

Kenteken T-771-VZ is een grijze BMW X2 sDrive18i High Executive uit 2023 met een 1499cc 3-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze midi-SUV met voorwielaandrijving combineert een sportief design met praktische bruikbaarheid en een nieuwprijs van circa €51.808.

De BMW X2 sDrive18i uit 2018 is uitgerust met een 1.5-liter (1499cc) 3-cilinder turbobenzinemotor, motorcode B38, die ongeveer 100 pk levert. Deze motor is onderdeel van BMW's modulaire B-serie motoren en staat bekend om zijn compacte formaat en relatief zuinig brandstofverbruik. De motor levert een koppel van circa 220 Nm en accelereert de X2 in ongeveer 9,6 seconden van 0 naar 100 km/u. De motor is gekoppeld aan een 6-versnellings handgeschakelde transmissie, wat zorgt voor een directe rijervaring. Bekende motorproblemen zijn relatief beperkt, maar er zijn meldingen van lichte olieverbruik en incidentele problemen met de timing chain spanning, vooral bij hogere kilometerstanden. Turbo- en injectorproblemen zijn zeldzaam bij deze motor, mits goed onderhouden.

De handgeschakelde 6-versnellingsbak in de BMW X2 sDrive18i is over het algemeen betrouwbaar en biedt een sportieve rijervaring. Er zijn weinig meldingen van ernstige transmissieproblemen bij deze variant. Wel kan bij intensief gebruik of bij hoge kilometerstanden slijtage optreden aan de koppeling, wat reparatiekosten met zich mee kan brengen. Onderhoud van de transmissie bestaat uit periodieke controle en verversen van de transmissievloeistof volgens het onderhoudsschema. De handbak draagt bij aan een lager brandstofverbruik in vergelijking met automaten.

De jaarlijkse onderhoudskosten voor de BMW X2 sDrive18i liggen gemiddeld tussen de €700 en €1.200, inclusief reguliere servicebeurten, APK en kleine reparaties. Wegenbelasting voor deze 100 pk benzineauto bedraagt circa €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van de provincie. Het brandstofverbruik volgens WLTP ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. Reparatiekosten voor grotere onderdelen zoals turbo of injectoren zijn zeldzaam, maar kunnen bij slijtage enkele honderden tot duizend euro kosten.

Bij aankoop van een BMW X2 sDrive18i met kenteken T-771-VZ uit 2023 is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren op regelmatige service, vooral de timing chain en olieverversingen. Controleer ook de staat van de koppeling en de handgeschakelde transmissie. Let op eventuele olielekkages en luister naar ongewone motor- of transmissiegeluiden. De marktwaarde van deze uitvoering ligt momenteel tussen de €22.000 en €27.000, afhankelijk van kilometerstand en staat. Deze auto is geschikt voor kopers die een compacte, sportieve SUV zoeken met een handgeschakelde transmissie en relatief lage gebruikskosten.

Deze grijze BMW X2 met kenteken T-771-VZ uit 2023 is een aantrekkelijke midi-SUV met een zuinige 1499cc 3-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Met een goede balans tussen prestaties, comfort en gebruikskosten is het een solide keuze voor wie een sportieve en praktische auto zoekt. Let bij aankoop op onderhoudshistorie en mogelijke slijtage aan motor en transmissie om onaangename verrassingen te voorkomen.

Uitrusting

Standaarduitrusting

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
Cornering Brake Control
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Verkeersbordenherkenning
Collision Warning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Head-up-Display Pakket
High-beam Assistant Pakket
Bochtverlichting Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Adaptive Cruise Control Pakket
Lane Departure Warning Pakket
Voetgangersdetectie Aktive Motorhaube
Traffic Jam Assistant Pakket
Android Auto / Apple CarPlay €300
Smartphone Draadloos opladen Pakket
Noodremassistentie Pakket
Voetgangersdetectie Pakket
Parkeerhulp €450
Parkeerassistent Pakket
Navigatie €1400
Leer €1700
Metallic lak €750

Voertuiggeschiedenis

Belangrijke gebeurtenissen

OKT 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
25 oktober 2024
SEP 2023

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
28 september 2023
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

Foto's

BMW X2 sDrive18i 2023 – Afbeelding 1
BMW X2 sDrive18i 2023 – Afbeelding 2
BMW X2 sDrive18i 2023 – Afbeelding 3
BMW X2 sDrive18i 2023 – Afbeelding 4
BMW X2 sDrive18i 2023 – Afbeelding 5

Eigenaar en status

Voertuigregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Huidige status: Geldig en actief
Eerste toelating:
Recentste wijziging:

WA-Dekking

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Dekkingsstatus: Verzekering actief
Gecontroleerd op: 17-5-2026

Technische keuring

Technische voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 28-09-2026

Import Status

Oorsprong van het voertuig

Nederlandse Markt
Importstatus: Niet geïmporteerd
Afkomstig uit: Nederland
Op de weg sinds:

Technische gegevens

Aandrijflijn

Motortype-code B38A15F
Type motor Benzine
Motorinhoud 1499 cm3
Aantal potten 3 cilinders
Turbodruk Ja
Vermogen (kW) 136 pk (100 kW)
Max. koppel 220 Nm
Aandrijving voorwielaandrijving
Type transmissie Handgeschakeld
Euroklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Type voertuig Personenauto
Carrosserietype Geen data
Inrichting stationwagen
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Kleur Grijs
Uitvoeringsniveau Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Nederland

Maten & Massa

Lengte 4,36 m
Breedte 1,82 m
Totale hoogte 1,53 m
Wielbasis 2,67 m
Rijklaar gewicht Geen data
Maximale massa Geen data
Laadvermogen Geen data
Max. aanhanggewicht Geen data

Rijprestaties & Verbruik

Acceleratietijd 9,6 s
Maximumsnelheid 205 km/u
Gemiddeld verbruik 5,6 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 139 g/km
Energiebron Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over BMW X2 sDrive18i (T-771-VZ)

Wat is de APK status van T-771-VZ?

De APK van T-771-VZ is geldig tot september 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is T-771-VZ een import auto?

Nee, T-771-VZ is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft T-771-VZ gehad?

T-771-VZ heeft 7 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1499cc motor in de BMW X2 sDrive18i?

De motorcode is B38, een 1.5-liter 3-cilinder turbobenzinemotor die ongeveer 100 pk levert.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?

De 6-versnellings handbak is over het algemeen betrouwbaar, met weinig bekende defecten. Wel kan de koppeling slijten bij intensief gebruik.

Wat is het praktijkverbruik van deze BMW X2?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 6,5 en 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-waarde van circa 5,5-6,0 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de onderhoudskosten tussen €700 en €1.200 per jaar, inclusief service, APK en kleine reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 100 pk benzineauto?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Wat is de huidige marktwaarde van een BMW X2 sDrive18i uit 2018?

De marktwaarde ligt tussen de €22.000 en €27.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat van de auto.

Veelvoorkomende problemen

Kritiek
Motor

Timing chain spanning en slijtage

Bij hogere kilometerstanden kan de timing chain spanner slijten, wat leidt tot kettinglawaai en mogelijk motorschade indien niet tijdig verholpen.

Kenmerken:

Tikkend geluid uit de motor, motorstoringslampje, verminderde prestaties.

Aandacht vereist
Motor

Licht verhoogd olieverbruik

Sommige eigenaren melden dat de 1.5-liter motor iets meer olie verbruikt dan verwacht, vooral bij intensief gebruik.

Kenmerken:

Regelmatig olie bijvullen nodig, rook uit uitlaat bij overmatig verbruik.

Aandacht vereist
Transmissie

Koppeling slijtage bij handgeschakelde transmissie

Bij intensief schakelen kan de koppeling sneller slijten, wat leidt tot slippen en verminderde schakelprestaties.

Kenmerken:

Schakelproblemen, geur van brandende koppeling, slippen bij accelereren.

Laag
Elektronica

Elektronische storingen infotainmentsysteem

Af en toe kunnen storingen optreden in het infotainmentsysteem, zoals vastlopen of connectiviteitsproblemen.

Kenmerken:

Beeldscherm reageert traag of niet, Bluetooth-verbinding valt weg.

Laag
Chassis

Remmen en remschijven slijtage

Snellere slijtage van remblokken en schijven bij sportief rijgedrag.

Kenmerken:

Piepend geluid bij remmen, verminderde remkracht.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten BMW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2023) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1485 kg. Dat is 24% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

BMW X2 sDrive18i in Nederland

Model Kenteken