Kenteken check T-898-ZS
APK geldig tot okt 2027 - 5 eigenaars - 25.979 km (peildatum nov 2025)
Let op: 12 bevindingen voor T898ZS
Basisgegevens
Betrouwbaarheid VW Polo 1.0 TSI OPF (2023) – Kenteken T-898-ZS
Waardebehoud VW Polo 1.0 TSI OPF (2023) – Kenteken T-898-ZS
Onderhoud VW Polo 1.0 TSI OPF (2023) – Kenteken T-898-ZS
Veiligheid VW Polo 1.0 TSI OPF (2023) – Kenteken T-898-ZS
Prestaties VW Polo 1.0 TSI OPF (2023) – Kenteken T-898-ZS
Overzicht gegevens
Expertrapport
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze VW Polo 1.0 TSI OPF komen een aantal specifieke details naar voren. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1168 kg en benzine.
Plus- en minpunten
Voordelen
- Zeer zuinige 1.0 TSI-motor met lage vaste lasten (wegenbelasting, verzekering)[1][3].
- Degelijke, onderhoudsarme handgeschakelde versnellingsbak met lage reparatiekosten.
- Goed gevuld basisniveau: airco, cruise control, 8-inch touchscreen, Apple CarPlay/Android Auto, parkeersensoren voor en achter[3][4].
- Sterk waardebehoud vergeleken met concurrenten[3].
- Comfortabel en ruim interieur voor het segment, met vijf deuren en goede bagageruimte.
- Betrouwbaar Duits imago en brede dealerdekking in Nederland.
Minpunten
- Motor klinkt wat ruw bij koude start en hoge toerentallen.
- Praktijkverbruik ligt hoger dan de WLTP-cijfers, zeker bij veel stadsgebruik.
- Basisuitrusting mist luxe zoals navigatie, lederen bekleding en matrixverlichting (alleen optioneel)[3][4].
- Beperkte trekkracht bij volledige bezetting of bergop.
- APK- en onderhoudskosten zijn laag, maar onderdelen van het merk zijn duurder dan bij Aziatische concurrenten.
- Weinig rijplezier voor liefhebbers; gericht op efficiëntie en comfort.
Volledige analyse
Kenteken T-898-ZS is een witte Volkswagen Polo uit 2023 met een 999cc 3-cilinder benzinemotor (1.0 TSI Life, 70pk, handgeschakeld). Deze compacte hatchback is populair in Nederland vanwege het zuinige karakter, degelijke afwerking en het Duitse imago. Dit rapport geeft een volledig beeld van de technische specificaties, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelvoorkomende problemen.
De 1.0 TSI Life uit 2021 heeft een 999cc 3-cilinder benzinemotor met turbo (TSI), motorcode EA211. Deze motor is bekend onder de interne codenaam CHZB, CHZC of CHZD, afhankelijk van het exacte bouwjaar en emissienorm. Het vermogen bedraagt 70 kW (95 pk) bij 5.000–5.500 toeren, met een koppel van 175 Nm tussen 2.000 en 3.500 toeren[1]. De motor voldoet aan de Euro 6-norm en is voorzien van start-stop en regeneratief remmen[1].
Deze Polo is uitgerust met een 5-versnellings handgeschakelde transmissie. De handbak staat bekend als betrouwbaar, met weinig meldingen van defecten bij normaal gebruik. Onderhoudskosten zijn laag: een jaarlijkse kleine beurt kost circa €200–€250, een grote beurt €350–€400. De koppeling gaat doorgaans 150.000–200.000 km mee, mits niet sportief gebruikt. APK-kosten zijn standaard (€35–€50 per jaar), maar let op: bij hogere kilometerstanden kunnen versnellingsbaklagers slijtage vertonen (zelden ernstig).
Het officiële WLTP-verbruik is 5,3–5,4 l/100 km (ca. 1 op 18,5)[1]. In de praktijk ligt het verbruik bij gemengd gebruik vaak rond de 1 op 16–17 (6,0–6,5 l/100 km), afhankelijk van rijstijl en gebruik. De wegenbelasting voor 70pk (51 kW) in Nederland bedraagt in 2025 €48 per maand (€576 per jaar). Verzekering valt in schadevrije jaren 10–20 meestal in WA-categorie 10–12.
De nieuwprijs van deze Polo was €29.020. De huidige marktwaarde (2025) voor een 2023 exemplaar met gemiddeld kilometerstand (50.000–70.000 km) ligt tussen de €14.000 en €17.000, afhankelijk van staat, onderhoudshistorie en opties. Het waardebehoud is goed: na 4 jaar behoudt de auto circa 55–60% van de nieuwprijs, wat bovengemiddeld is in het segment.
Deze witte Volkswagen Polo met kenteken T-898-ZS uit 2023 is een zuinige, degelijke en onderhoudsarme keuze in het compacte segment. De auto combineert een prettig rijgedrag met een praktisch interieur en een sterk merkimago. Let bij aankoop op de onderhoudshistorie en controleer op bekende kinderziektes (zie hieronder). Voor de Nederlandse automarkt blijft dit een verstandige, alledaagse keuze met een voorspelbare total cost of ownership.
Opties
Standaard opties
Extra opties
Voertuig historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsgeschiedenis
Voertuigfoto's
+-3
Registratie & Status
RDW Registratie
Kentekenregistratie Nederland
Verzekeringsstatus
Aansprakelijkheidsdekking
APK Keuring
Periodieke veiligheidskeuring
Herkomst
Herkomst voertuig
Technische specificaties
Motor & Aandrijving
Carrosserie & Uitvoering
Dimensies & Gewicht
Performance & Efficiëntie
Vragen over VW Polo 1.0 TSI OPF (T-898-ZS)
Wat is de APK status van T-898-ZS?
De APK van T-898-ZS is geldig tot oktober 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is T-898-ZS een import auto?
Nee, T-898-ZS is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft T-898-ZS gehad?
T-898-ZS heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Hoeveel kost een APK-beurt voor deze Polo?
Een APK-beurt kost €35–€50 per jaar, afhankelijk van de keuringsinstantie.
Wat is het praktijkverbruik van de 1.0 TSI Life?
Officieel WLTP: 5,3–5,4 l/100 km. Praktijk: gemiddeld 6,0–6,5 l/100 km (1 op 16–17), afhankelijk van rijstijl[1][8].
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor 70pk in Nederland?
In 2025 betaal je €48 per maand (€576 per jaar) voor deze auto.
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Kleine beurt: €200–€250, grote beurt: €350–€400. APK en bandenwissel niet inbegrepen.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?
Zeer betrouwbaar bij normaal gebruik. Incidenteel koppelings- of lagerproblemen bij hoge kilometerstand.
Wat is de huidige marktwaarde van een 2023 exemplaar?
Tussen de €14.000 en €17.000 bij gemiddelde kilometerstand (50.000–70.000 km).
Zijn er bekende elektronische problemen?
Zeer beperkt. Incidenteel meldingen van storingslampjes door vervuilde injectoren of sensoren.
Veel voorkomende klachten
Timing chain (distributieketting)
Soms vroegtijdige slijtage of geratel, vooral bij onregelmatig onderhoud.
Symptomen:
Geratel bij koude motor, storingslampje.
Turbolader
Incidenteel lekkage of defect na hoge kilometerstand.
Symptomen:
Vermogensverlies, blauwe rook uit uitlaat.
Directe injectie (injectoren)
Vervuiling of storingen, vooral bij kort ritten en lage kwaliteit brandstof.
Symptomen:
Onregelmatig stationair toerental, storingslampje.
Olieverbruik
Enkele meldingen van hoger olieverbruik bij oudere exemplaren.
Symptomen:
Oliewaarschuwingslampje, regelmatig bijvullen nodig.
Versnellingsbak (handmatig)
Incidenteel koppelingsslijtage of versnellingsbakgeruis bij hoge kilometerstand.
Symptomen:
Moeilijk schakelen, geruis bij bepaalde versnellingen.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2023) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1168 kg. Dit is exact het gemiddelde voor de klasse 'Hatchbacks'. Je betaalt dus een hele normale wegenbelasting voor dit type auto.