Kenteken check T-928-KV

APK geldig tot jul 2027 - 3 eigenaars - 64.816 km (peildatum jan 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-932138
Gegenereerd op 17 mei 2026

Basis informatie

Kentekenplaat
T-928-KV
Automerk
BMW
BMW logo
Type
116i
Kilometerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken T-928-KV: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Wit
Brandstoftype
Benzine
BMW 116i 2023

Betrouwbaarheid BMW 116i (2023) – Kenteken T-928-KV

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
19

Waardebehoud BMW 116i (2023) – Kenteken T-928-KV

Waardescore
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud BMW 116i (2023) – Kenteken T-928-KV

Onderhoudskosten
Verwachte servicekosten per jaar
65

Veiligheid BMW 116i (2023) – Kenteken T-928-KV

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties BMW 116i (2023) – Kenteken T-928-KV

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
62

Samenvatting gegevens

Indicatieprijs
€ 19.000 - € 23.000
Nieuwprijs
€ 36.262
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
489 dagen
Eigenaarhistorie
3 eigenaars
APK vervalt
Taxigebruik
Nee
Motorcode
B38A15A
Vergelijkbare voertuigen in NL
23 voertuigen
Bekeken
680 keer

Deskundige beoordeling

Wanneer we de data van deze BMW 116i bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1415 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 200 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 221 / kwartaal
Zeeland ca. € 214 / kwartaal
Utrecht ca. € 210 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 206 / kwartaal
Gelderland ca. € 216 / kwartaal
Limburg ca. € 212 / kwartaal
Overijssel ca. € 218 / kwartaal
Flevoland ca. € 214 / kwartaal
Drenthe ca. € 221 / kwartaal
Friesland ca. € 223 / kwartaal
Groningen ca. € 225 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Zeer zuinig in verbruik (officieel WLTP 5,0–5,5 l/100 km, praktijk 6,0–7,0 l/100 km)
  • Lage wegenbelasting door 80 pk en lage CO2-uitstoot
  • Comfortabele 8-traps automaat met vloeiende schakelingen
  • Premium interieur en uitgebreide standaarduitrusting (o.a. iDrive, LED-verlichting, parkeersensoren)
  • Goed rijgedrag en compacte afmetingen, ideaal voor de stad
  • Redelijk waardevast voor een premium compacte hatchback

Minpunten

  • Beperkte trekkracht door kleine 3-cilinder motor
  • Bekende aandachtspunten rondom timingketting en olieverbruik
  • Onderhoud en reparaties zijn duurder dan bij Aziatische concurrenten
  • Beperkte bagageruimte t.o.v. sommige concurrenten
  • Minder sportief karakter dan oudere, achterwielaangedreven 1-serie modellen
  • Kans op elektronische kinderziektes (o.a. sensoren, boordcomputer)

Volledige analyse

Kenteken T-928-KV is een witte BMW 1-serie uit 2023 met een 1499cc 3-cilinder benzinemotor en automaat. Dit rapport geeft een volledig overzicht van technische specificaties, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelvoorkomende problemen voor deze populaire hatchback.

De BMW 1-serie 116i uit 2019 is uitgerust met de B38 1.5 liter 3-cilinder turbo benzinemotor, motorcode B38A15M0. Deze motor levert 80 kW (109 pk) en is gekoppeld aan een 8-traps Steptronic automaat. De motor is ontwikkeld in samenwerking met MINI en PSA (Peugeot/Citroën) en staat bekend om zijn zuinigheid en lage CO2-uitstoot, maar kent ook enkele bekende aandachtspunten[6].

De 8-traps automaat (Steptronic) is betrouwbaar en soepel, maar kan op termijn onderhoudsgevoelig zijn. Regelmatige olieverversing (elke 60.000 km) wordt aangeraden om slijtage te voorkomen. Defecten aan de automaat zijn zeldzaam bij tijdig onderhoud, maar reparaties zijn kostbaar (€2.000+ bij vervanging).

De BMW 1-serie 116i uit 2019 heeft een nieuwprijs gehad van €33.717. De huidige marktwaarde (oktober 2025) ligt tussen de €16.000 en €20.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en uitrusting. Het waardebehoud is gemiddeld voor dit segment.

Deze witte BMW 1-serie met kenteken T-928-KV uit 2023 is een zuinige, comfortabele en goed uitgeruste hatchback met een premium uitstraling. Let bij aankoop op onderhoudshistorie, olieverbruik en eventuele bekende motorproblemen. Een proefrit en APK-check zijn aan te raden.

Deze witte BMW 1-serie met kenteken T-928-KV uit 2023 is een interessante optie voor wie een compacte premium hatchback zoekt met lage kosten en een comfortabele automaat. Wees alert op onderhoud en bekende problemen, maar bij goede staat is dit een verstandige keuze voor de Nederlandse markt.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
Cornering Brake Control
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Radio
eCall
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Head-up-Display €950
High-beam Assistant €160
Mistlampen €150
Bochtverlichting Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Led verlichting €900
Adaptive Cruise Control €750
Lane Change Assistant Pakket
Voetgangersdetectie Aktive Motorhaube
Traffic Jam Assistant Pakket
Android Auto / Apple CarPlay Pakket
Persoonlijke hotspot Pakket
Noodremassistentie Pakket
Parkeerhulp €650
Parkeerassistent €1000
Navigatie Pakket
Lichtmetalen velgen €1010
Leer €1700
Metallic lak €700

Tijdlijn & Historie

Tijdlijn

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
28 januari 2026
JUL 2023

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
14 juli 2023
Toon volledige historie

Volledige historie beschikbaar

Keuringsgeschiedenis

Afbeeldingen

BMW 116i 2023 – Afbeelding 1
januari 2026

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Aansprakelijkheidsverzekering

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 17-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Vorige APK: 14-07-2026

Land van herkomst

Land van eerste registratie

Nederlandse Markt
Herkomststatus: Nederlandse auto
Geregistreerd in: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode B38A15A
Brandstoftype Benzine
Slagvolume 1499 cm3
Aantal cilinders 3 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 109 pk (80 kW)
Maximaal koppel 190 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Schakeling Automaat
Milieuklasse Onbekend

Opbouw & Indeling

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie Onbekend
Opzet hatchback
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lakkleur Wit
Trim Onbekend
Subtype Onbekend
Oorsprong Nederland

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 4,32 m
Breedte excl. spiegels 1,8 m
Voertuighoogte 1,43 m
Wielafstand 2,67 m
Gewicht van de auto Onbekend
Max. toegestane massa Onbekend
Nuttige lading Onbekend
Trekgewicht geremd Onbekend

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 10,6 s
Topsnelheid begrensd 200 km/u
Verbruik gecombineerd 5,1 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 132 g/km
Brandstofsoort Benzine
Inhoud tank Onbekend

Vragen over BMW 116i (T-928-KV)

Wat is de APK status van T-928-KV?

De APK van T-928-KV is geldig tot juli 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is T-928-KV een import auto?

Nee, T-928-KV is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft T-928-KV gehad?

T-928-KV heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het praktijkverbruik van de BMW 1-serie 116i 1499cc automaat?

Het officiële WLTP-verbruik is 5,0–5,5 l/100 km. In de praktijk ligt dit, afhankelijk van rijstijl en gebruik, tussen de 6,0 en 7,0 l/100 km[4]. Dit is zuinig voor een premium hatchback.

Hoe hoog is de wegenbelasting voor 80 pk in Nederland?

Voor een benzineauto met 80 pk betaal je in 2025 circa €48 per maand aan wegenbelasting. Dit is relatief laag door de lage cilinderinhoud en CO2-uitstoot.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld €400–€600 per jaar voor regulier onderhoud, APK en kleine reparaties. Grote beurten (60.000/120.000 km) kunnen oplopen tot €800–€1.200. Reparaties aan motor of automaat zijn aanzienlijk duurder.

Hoe betrouwbaar is de 8-traps automaat?

De Steptronic automaat is over het algemeen betrouwbaar bij tijdig onderhoud. Gebreken zijn zeldzaam, maar reparaties zijn kostbaar. Olieverversing elke 60.000 km wordt aangeraden.

Wat is de actuele marktwaarde van een BMW 1-serie 116i uit 2019?

De actuele marktwaarde (oktober 2025) ligt tussen de €16.000 en €20.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en uitrusting.

Zijn er bekende elektronische problemen?

Incidenteel meldingen van storingslampjes (o.a. motor, uitlaatgasreiniging) en problemen met sensoren. Meestal softwarematig op te lossen, maar kan tot APK-afkeur leiden.

Veel voorkomende klachten

Hoog risico
Motor

Timingketting slijtage

Vroegtijdige slijtage van de timingketting, vooral bij onvoldoende olieonderhoud. Kan tot motorschade leiden.

Signalen:

Ratelen bij koude start, motorstoring

Matig risico
Motor

Olieverbruik

Sommige exemplaren verbruiken meer olie dan normaal, mogelijk door zuigerveren of afdichtingen.

Signalen:

Olielampje, regelmatig bijvullen

Matig risico
Motor

Turbo problemen

Incidenteel problemen met de turbo, vaak door olievervuiling of slecht onderhoud.

Signalen:

Vermogensverlies, rookontwikkeling

Laag risico
Motor

Injector storingen

Vervuiling of defect aan brandstofinjectoren, vooral bij onregelmatig onderhoud.

Signalen:

Onregelmatig stationair toerental, motorstoring

Matig risico
Transmissie

Automaat onderhoud

Automaat vereist tijdige olieverversing. Uitstel kan tot dure reparaties leiden.

Signalen:

Schokken, vertraagd schakelen

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten BMW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2023) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1415 kg. Dat is 18% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde