Kenteken check TF-235-S

APK geldig tot sep 2026 - 3 eigenaars - 59.629 km (peildatum sep 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-931855
Gegenereerd op 16 mei 2026

Kerninfo

Kenteken
TF-235-S
Fabrikant
Dacia
Dacia logo
Model
Logan MCV Stepway TCe 90
Tellerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken TF-235-S: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Bruin
Energiebron
Benzine
Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 2018

Betrouwbaarheid Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 (2018) – Kenteken TF-235-S

Duurzaamheid
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
100

Waardebehoud Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 (2018) – Kenteken TF-235-S

Waarde-indicator
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 (2018) – Kenteken TF-235-S

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
87

Veiligheid Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 (2018) – Kenteken TF-235-S

Veiligheidsscore
Op basis van APK-historie en recalls
100

Prestaties Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 (2018) – Kenteken TF-235-S

Vermogensindex
Vermogen, koppel en acceleratie
64

Kerngegevens

Dagwaarde
€ 11.000 - € 13.000
Oorspronkelijke prijs
€ 17.475
Importstatus
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
183 dagen
Aantal eigenaren
3 eigenaars
APK-vervaldatum
Als taxi gebruikt
Nee
Engine code
H4B B4
Aantal in Nederland
34 voertuigen
Populariteit
147 keer

Analyse & Inzichten

Wanneer we de data van deze Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Dacia op basis van 1207 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Pluspunten

  • Zuinig verbruik
  • Praktische ruimte
  • Lage aanschafprijs
  • Goede waardebehoud
  • Eenvoudige en betaalbare onderhoudskosten

Nadelen

  • Beperkte motorprestaties
  • Geen geavanceerde veiligheidsfuncties
  • Simpel interieur
  • Beperkte opties voor comfort

Diepgaande beoordeling

Kenteken TF-235-S is een bruine Dacia Logan MCV uit 2018 met een 898cc motor. Deze auto is een populaire keuze in de MPV-markt vanwege zijn ruimte en zuinigheid.

De Dacia Logan MCV 0.9 TCe Stepway is uitgerust met een 898cc driecilinder benzinemotor, type H4B 408, die 66 kW (90 pk) levert bij 5.250 rpm. De motor is voorzien van een turbo en multipoint brandstofinjectie[1][4].

De auto heeft een handmatige vijfversnellingsbak. Bekende problemen met de transmissie zijn zeldzaam, maar regelmatig onderhoud is essentieel om defecten te voorkomen.

Het verbruik van de Dacia Logan MCV 0.9 TCe Stepway is zuinig, met een gecombineerd verbruik van ongeveer 5,5 liter per 100 km. De praktijk kan echter variëren afhankelijk van de rijstijl en omstandigheden.

De huidige marktwaarde van deze auto ligt rond de €8.000 tot €10.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand. De onderhoudskosten zijn relatief laag, met een jaarlijkse APK en servicekosten van ongeveer €200 tot €500.

Deze bruine Dacia Logan MCV met kenteken TF-235-S uit 2018 is een goede keuze voor wie een praktische en zuinige auto zoekt. Echter, het is belangrijk om de bekende problemen in de gaten te houden.

Optiepakket

Basisuitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Mistlampen
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Leer €500
Metallic lak €470

Historisch overzicht

Belangrijke gebeurtenissen

SEP 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
19 september 2025
JUL 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
26 juli 2018
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

12 september 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 55

5 juli 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 23

13 juli 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 06

Foto's

Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 2018 – Afbeelding 1
Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 2018 – Afbeelding 2
Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 2018 – Afbeelding 3
Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 2018 – Afbeelding 4
Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 2018 – Afbeelding 5

Eigenaar en status

Kentekenregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Voertuigstatus: Actief in kentekenregister
Eerste toelating:
Laatst gewijzigd:

WA-Dekking

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Huidige dekking: WA-verzekerd
Laatst gecontroleerd: 16-5-2026

Technische keuring

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 12-09-2025

Import Status

Importgegevens voertuig

Nederlandse Markt
Voertuigherkomst: Niet geïmporteerd
Afkomstig uit: Nederland
Op de weg sinds:

Technische gegevens

Krachtbron & Aandrijving

Motortype-code H4B B4
Type motor Benzine
Motorinhoud 898 cm3
Aantal potten 3 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Vermogen (kW) 90 pk (66 kW)
Max. koppel 140 Nm
Aandrijving voorwielaandrijving
Versnellingsbak Handgeschakeld
Euroklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Type voertuig Personenauto
Koetswerk Geen data
Inrichting stationwagen
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Kleur Bruin
Versie Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Nederland

Afmetingen & Massa

Lengte 4,53 m
Breedte 1,76 m
Hoogte incl. dakrails 1,59 m
Wielbasis 2,63 m
Rijklaar gewicht Geen data
Maximale massa Geen data
Laadvermogen 515 kg
Max. aanhanggewicht Geen data

Snelheid & Brandstof

Sprint 0-100 11,1 s
Maximumsnelheid 170 km/u
Brandstofverbruik mix 5,1 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
CO₂-emissie 115 g/km
Type brandstof Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 (TF-235-S)

Wat is de APK status van TF-235-S?

De APK van TF-235-S is geldig tot september 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is TF-235-S een import auto?

Nee, TF-235-S is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft TF-235-S gehad?

TF-235-S heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de topsnelheid van de Dacia Logan MCV 0.9 TCe?

De topsnelheid is 170 km/h.

Wat is het brandstofverbruik van de Dacia Logan MCV 0.9 TCe?

Het gecombineerde verbruik is ongeveer 5,5 liter per 100 km.

Hoeveel kost de wegenbelasting voor deze auto?

De wegenbelasting voor een auto met 66 pk in Nederland is afhankelijk van de provincie en het gewicht van de auto, maar voor een auto van deze categorie ligt het rond de €100 tot €150 per jaar.

Wat is de motorcode van de 898cc motor?

De motorcode is H4B 408.

Wat is de maximale laadcapaciteit van de Dacia Logan MCV?

De maximale laadcapaciteit is 1.518 liter met de achterbank neergeklapt.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

De onderhoudskosten liggen rond de €200 tot €500 per jaar, afhankelijk van de APK en servicebeurten.

Veelvoorkomende problemen

Kritiek
Motor

Timing Chain

Soms kan de timing chain problemen geven, vooral bij hoge kilometerstanden.

Kenmerken:

Geluiden bij het starten of tijdens het rijden.

Aandacht vereist
Motor

Turbo

Turbo problemen kunnen optreden door slecht onderhoud.

Kenmerken:

Verlies van vermogen of rook uit de uitlaat.

Laag
Motor

Injectoren

Vuil of verstopte brandstofinjectoren kunnen leiden tot slecht verbruik.

Kenmerken:

Verhoogd brandstofverbruik of slechte motorprestaties.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Dacia

Voor dit specifieke model en bouwjaar (dacia uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1207 kg. Dit is exact het gemiddelde voor de klasse 'Hatchbacks'. Je betaalt dus een hele normale wegenbelasting voor dit type auto.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 modellen

Model Kenteken