Kenteken check TJ-912-L
APK geldig tot aug 2026 - 3 eigenaars - 110.476 km (peildatum feb 2026)
Er zijn 10 aandachtspunten voor TJ912L
Basisgegevens
Betrouwbaarheid Dacia Logan MCV TCe 90 (2018) – Kenteken TJ-912-L
Waardebehoud Dacia Logan MCV TCe 90 (2018) – Kenteken TJ-912-L
Onderhoud Dacia Logan MCV TCe 90 (2018) – Kenteken TJ-912-L
Veiligheid Dacia Logan MCV TCe 90 (2018) – Kenteken TJ-912-L
Prestaties Dacia Logan MCV TCe 90 (2018) – Kenteken TJ-912-L
Overzicht gegevens
Deskundige beoordeling
Een blik op de RDW-registratie van deze Dacia Logan MCV TCe 90 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Dacia op basis van 1165 kg en lpg.
Plus- en minpunten
Voordelen
- Zeer zuinige 0.9 TCe turbomotor met Bi-Fuel LPG-optie voor lage brandstofkosten
- Ruime en praktische laadruimte met 573 liter standaard en 1518 liter met neergeklapte achterbank
- Lage wegenbelasting dankzij 66 pk motor en lichte constructie
- Eenvoudige en betrouwbare handgeschakelde transmissie met lage onderhoudskosten
- Betaalbare nieuwprijs en goede marktwaarde voor een praktische MPV
- Degelijke veiligheidsuitrusting en comfortniveau passend bij Ambiance-uitvoering
Waar je op moet letten
- Beperkte motorvermogen (66 pk) kan bij volle belading en heuvels wat krap aanvoelen
- Licht olieverbruik en mogelijke turbo/injector problemen bij slecht onderhoud
- Interieur en afwerking zijn eenvoudig en minder luxe dan concurrenten
- Beperkte geavanceerde rijhulpsystemen en infotainment in Ambiance-uitvoering
- LPG-installatie vereist extra onderhoud en controle
- Minder verfijnde rijervaring door eenvoudige ophanging en geluidsisolatie
Volledige analyse
Kenteken TJ-912-L is een witte Dacia Logan MCV 0.9 TCe Bi-Fuel Ambiance uit 2018 met een 898cc 3-cilinder turbomotor die 66 pk levert. Deze praktische midi-MPV met voorwielaandrijving en handgeschakelde transmissie is een betaalbare en zuinige keuze binnen zijn segment.
De motor in deze Dacia Logan MCV is de 0.9 TCe turbomotor met motorcode H4B 408, een 898cc driecilinder lijnmotor met 12 kleppen en multipoint brandstofinjectie. Deze motor levert 66 pk (90 pk in sommige versies) en 140 Nm koppel bij 2250 tpm. De motor is turbocharged en voldoet aan Euro 6 emissienormen. De Bi-Fuel uitvoering kan op benzine en LPG rijden, wat de brandstofkosten verlaagt. Bekende motorproblemen zijn relatief beperkt, maar er zijn meldingen van lichte olieverbruik en incidentele problemen met de turbo en injectoren, hoewel deze niet frequent voorkomen bij goed onderhoud.
De handgeschakelde 5-versnellingsbak is robuust en eenvoudig van opzet. Er zijn weinig meldingen van ernstige transmissieproblemen bij deze versie. Wel is regulier onderhoud aan de koppeling en versnellingsbak aanbevolen om slijtage te voorkomen. De bediening is licht en geschikt voor stads- en snelwegritten. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn laag, mits tijdig onderhoud wordt uitgevoerd.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,0 tot 5,5 liter per 100 km op benzine, in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 5,5 tot 6,0 l/100 km afhankelijk van rijstijl en belading. LPG-verbruik is gunstiger, wat de gebruikskosten verlaagt. De wegenbelasting voor een 66 pk motor in Nederland is relatief laag, ongeveer €30 tot €40 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties liggen gemiddeld rond de €400 tot €600.
De Dacia Logan MCV 0.9 TCe Bi-Fuel Ambiance uit 2016 met kenteken TJ-912-L is een praktische en betaalbare gezinsauto met lage gebruikskosten. Let bij aankoop op een volledige onderhoudshistorie, vooral voor de turbo en injectoren. Controleer de staat van de koppeling en versnellingsbak. LPG-installatie moet goedgekeurd en onderhouden zijn. Deze auto is geschikt voor wie een ruime, zuinige en eenvoudige auto zoekt zonder luxe poespas.
Deze witte Dacia Logan MCV met kenteken TJ-912-L uit 2018 is een betrouwbare en zuinige midi-MPV met een compacte 898cc turbomotor. Met zijn lage gebruikskosten, praktische ruimte en eenvoudige techniek is het een verstandige keuze voor budgetbewuste kopers die een ruime auto zoeken met lage wegenbelasting en onderhoudskosten.
Opties
Standaard opties
Extra opties
Voertuig historie
Tijdlijn
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsgeschiedenis
APK keuring details: 51
APK keuring details: 21
APK keuring details: 05
Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht, Achterlicht werkt niet goed
APK keuring details: Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht, Achterlicht werkt niet goed
Lichtbeeld dimlicht klopt niet
APK keuring details: Lichtbeeld dimlicht klopt niet
Voertuigfoto's
Registratie & Status
RDW Registratie
Kentekenregistratie Nederland
Aansprakelijkheidsverzekering
Aansprakelijkheidsdekking
APK Keuring
Periodieke veiligheidskeuring
Land van herkomst
Herkomst voertuig
Technische specificaties
Motor & Aandrijving
Opbouw & Indeling
Dimensies & Gewicht
Performance & Efficiëntie
Vragen over Dacia Logan MCV TCe 90 (TJ-912-L)
Wat is de APK status van TJ-912-L?
De APK van TJ-912-L is geldig tot augustus 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is TJ-912-L een import auto?
Nee, TJ-912-L is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft TJ-912-L gehad?
TJ-912-L heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 898cc motor in de Dacia Logan MCV 2016?
De motorcode is H4B 408, een 898cc driecilinder turbomotor met 12 kleppen en multipoint injectie.
Hoeveel pk levert deze motor?
Deze motor levert 66 pk (90 pk in sommige uitvoeringen) en 140 Nm koppel.
Wat is het officiële brandstofverbruik?
Het WLTP-verbruik ligt rond 5,0 tot 5,5 liter per 100 km op benzine, in de praktijk vaak 5,5 tot 6,0 l/100 km.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten inclusief APK, service en kleine reparaties tussen €400 en €600.
Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €30 tot €40 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht.
Zijn er bekende motorproblemen?
Licht olieverbruik, turbo- en injectorproblemen kunnen voorkomen, vooral bij slecht onderhoud.
Is de handgeschakelde transmissie betrouwbaar?
Ja, de 5-versnellingsbak is robuust en kent weinig defecten bij goed onderhoud.
Bekende aandachtspunten
Licht olieverbruik
Sommige eigenaren melden dat de 0.9 TCe motor iets meer olie verbruikt dan gemiddeld, vooral bij hogere kilometerstanden.
Symptomen:
Regelmatig olie bijvullen, lichte rookontwikkeling bij koude start.
Turbo problemen
Incidentele storingen aan de turbo, zoals lag of vermogensverlies, vooral bij onvoldoende onderhoud of lange ritten met lage toeren.
Symptomen:
Vermogensverlies, piepende geluiden, verhoogd rook uit uitlaat.
Injectoren verstopt of defect
Injectoren kunnen verstopt raken door LPG gebruik of slechte brandstofkwaliteit, wat leidt tot onregelmatige motorloop.
Symptomen:
Schokkerige motor, verhoogd brandstofverbruik, startproblemen.
Koppeling slijtage
Bij intensief stadsgebruik kan de koppeling sneller slijten, vooral bij onjuist schakelen.
Symptomen:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.
Elektronische storingen LPG-systeem
De Bi-Fuel LPG-installatie kan storingen vertonen in de elektronische besturing, wat leidt tot overschakelproblemen.
Symptomen:
Motor schakelt niet goed over tussen benzine en LPG, waarschuwingslampjes.
Milieuzones Toegestaan
Met deze lpg mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Dacia
Voor dit specifieke model en bouwjaar (dacia uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1165 kg. Dit is exact het gemiddelde voor de klasse 'Hatchbacks'. Je betaalt dus een hele normale wegenbelasting voor dit type auto.
Verder kijken & Vergelijken
Soortgelijke Dacia Logan MCV TCe 90 modellen
| Type | Plaat |
|---|---|