Kenteken check TR-838-V

APK geldig tot jun 2026 - 5+ eigenaars - 156.140 km (peildatum jul 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-670761
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Registratie
TR-838-V
Merk
Renault
Renault logo
Modeltype
Mégane TCe 130
Km-stand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken TR-838-V: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Blauw
Brandstof
Benzine
Renault Mégane TCe 130 2010

Betrouwbaarheid Renault Mégane TCe 130 (2010) – Kenteken TR-838-V

Betrouwbaarheidsscore
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
64

Waardebehoud Renault Mégane TCe 130 (2010) – Kenteken TR-838-V

Waardebehoud
Verhouding km-stand en marktprijs
95

Onderhoud Renault Mégane TCe 130 (2010) – Kenteken TR-838-V

Servicebehoefte
Indicatie van onderhoudslast
85

Veiligheid Renault Mégane TCe 130 (2010) – Kenteken TR-838-V

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
93

Prestaties Renault Mégane TCe 130 (2010) – Kenteken TR-838-V

Vermogensindex
Vermogen, koppel en acceleratie
62

Voertuigoverzicht

Marktwaarde
€ 4.000 - € 5.000
Catalogusprijs
€ 23.105
Importstatus
Nee
Op naam sinds
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
107 dagen
Aantal op naam
5+ eigenaars
APK-vervaldatum
Taxi-historie
Nee
Motor code
H4J A7
Soortgelijke auto's in NL
4 voertuigen
Aantal keren bekeken
545 keer

Expert Analyse & Conclusies

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Mégane TCe 130 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1280 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Voor- en nadelen

Wat goed is

  • Efficiënte en relatief krachtige 1.4 TCE turbomotor met 96 pk.
  • Sportief en modern design voor zijn tijd, aantrekkelijk in het segment.
  • Goede uitrusting in de Sélection Business Sport uitvoering.
  • Handgeschakelde transmissie biedt directe controle en rijplezier.
  • Redelijk zuinig verbruik voor een benzinemotor met turbo.
  • Goede veiligheidsuitrusting met 8 airbags en 5-sterren Euro NCAP-score.

Aandachtspunten

  • Bekende problemen met distributieketting kunnen dure reparaties veroorzaken.
  • Turbo kan slijten of defect raken bij onvoldoende onderhoud.
  • Injectoren kunnen verstopt raken, wat motorstoringen veroorzaakt.
  • Olieverbruik kan toenemen bij oudere motoren.
  • Beperkte ruimte achterin, vooral in de coupé variant.
  • Geluidisolatie kan bij hogere snelheden te wensen overlaten.

Gedetailleerde analyse

Kenteken TR-838-V is een blauwe Renault Mégane uit 2010 met een 1397cc 4-cilinder benzinemotor, handgeschakelde transmissie en een vermogen van 96 pk. Dit model valt in het segment van de kleine middenklasse hatchbacks en had een nieuwprijs van circa €21.100.

De motorcode van de 1397cc 1.4 TCE benzinemotor in deze Renault Mégane is H4J, specifiek H4J700 of H4JA7 voor de 130 pk variant, die ook 96 kW (131 pk) levert. Deze turbomotor is een viercilinder met directe injectie en turbo, bekend om zijn relatief goede prestaties en zuinigheid. Bekende motorproblemen zijn onder meer slijtage aan de distributieketting (timing chain), wat kan leiden tot kettingspanningproblemen en motorschade indien niet tijdig verholpen. Daarnaast kunnen turbo's defect raken door olievervuiling of slijtage, en injectoren kunnen verstopt raken of defecten vertonen. Olieverbruik kan bij oudere exemplaren toenemen, vooral bij hoge kilometerstanden.

De handgeschakelde transmissie van deze Mégane is over het algemeen betrouwbaar, maar gebruikers melden soms problemen met de koppeling en versnellingsbak, zoals slijtage aan de synchronisatieringen of koppelingsplaten. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn gemiddeld; een koppeling vervangen kost doorgaans tussen de €500 en €800. Regelmatig onderhoud en tijdig vervangen van de transmissievloeistof kan problemen voorkomen.

Het brandstofverbruik volgens WLTP ligt rond de 6,0 tot 6,5 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond de 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 96 pk benzinemotor in Nederland bedraagt circa €40 tot €50 per kwartaal, afhankelijk van de provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine en grote beurt, en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen de €600 en €900.

Bij aankoop van een Renault Mégane 1.4 TCE uit 2008 met kenteken TR-838-V is het belangrijk om te letten op het onderhoudsboekje en bewijs van tijdige distributiekettingcontrole of -vervanging. Controleer de staat van de turbo en injectoren, en vraag naar eventuele reparaties aan de transmissie. Een proefrit is essentieel om versnellingsbak en motorgeluiden te beoordelen. Door de relatief gunstige nieuwprijs en goede uitrusting is dit model een interessante keuze voor wie een sportieve en praktische hatchback zoekt, mits goed onderhouden.

Deze blauwe Renault Mégane met kenteken TR-838-V uit 2010 is een compacte, sportief ogende hatchback met een krachtige en efficiënte 1.4 TCE motor. Ondanks enkele bekende aandachtspunten zoals distributieketting en turbo, biedt deze auto een goede balans tussen prestaties, comfort en kosten. Met zorgvuldig onderhoud kan deze Mégane een betrouwbare en plezierige auto zijn voor dagelijks gebruik.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Variabele lichtverdeling Pakket
Xenon verlichting €1000
Parkeerhulp €250
Navigatie €490
Leer Pakket
Metallic lak €500

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

JUL 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
18 juli 2025
JUN 2019

Kilometerstand

XXX,202 km geregistreerd

XXX,202 km
INFO
1 juni 2019
FEB 2010

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
24 februari 2010
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

APK keuring details: De kabel of buitenkabel van de rem of parkeerrem is niet goed

27 juni 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 27

5 juni 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 17

APK keuring details: Remlicht functioneert niet naar behoren

APK keuring details: De bandenspanning is niet correct, De stuurkogel heeft te veel speling, Kentekenverlichting defect of ontbreekt, Dimlicht verkeerd afgesteld

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel, De schijf- of trommelrem draait niet soepel

27 juni 2019
Goedgekeurd

APK keuring details: 03

3 oktober 2018
Goedgekeurd

APK keuring details: 10

Foto's

Renault Mégane TCe 130 2010 – Afbeelding 1
juli 2025
Renault Mégane TCe 130 2010 – Afbeelding 2
juli 2025
Renault Mégane TCe 130 2010 – Afbeelding 3
juli 2025
Renault Mégane TCe 130 2010 – Afbeelding 4
juli 2025
Renault Mégane TCe 130 2010 – Afbeelding 5
juli 2025

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Huidige status: Geldig en actief
Datum eerste registratie:
Laatst gewijzigd:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Dekkingsstatus: Verzekering actief
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 28-06-2025

Importstatus

Importgegevens voertuig

Geïmporteerd
Importstatus: Import uit buitenland (Premium)
Oorsprong: Premium
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motor code H4J A7
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1397 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Krachtbron 131 pk (96 kW)
Draaimoment 190 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Versnellingsbak Handgeschakeld
Emissieklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype hatchback
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Buitenkleur Blauw
Versie Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Import

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 4,3 m
Voertuigbreedte 1,81 m
Hoogte incl. dakrails 1,47 m
Asafstand 2,64 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading 564 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Sprint 0-100 9,6 s
Topsnelheid 200 km/u
Brandstofverbruik mix 6,5 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 153 g/km
Energiebron Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Renault Mégane TCe 130 (TR-838-V)

Wat is de APK status van TR-838-V?

De APK van TR-838-V is geldig tot juni 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is TR-838-V een import auto?

Ja, TR-838-V is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft TR-838-V gehad?

TR-838-V heeft 5+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 1.4 TCE motor in deze Renault Mégane?

De motorcode is H4J, met varianten zoals H4J700 en H4JA7 voor de 130 pk uitvoering.

Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?

De distributieketting kan slijten en problemen geven rond 150.000 km, tijdige controle en onderhoud zijn cruciaal.

Wat is het gemiddelde brandstofverbruik in de praktijk?

In de praktijk ligt het verbruik rond de 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van circa 6,0-6,5 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de kosten tussen €600 en €900, inclusief APK, servicebeurten en kleine reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 96 pk benzinemotor?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €40 tot €50 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde versnellingsbak?

Soms kunnen synchronisatieringen of de koppeling slijten, wat leidt tot schakelmoeilijkheden; onderhoud helpt dit voorkomen.

Mogelijke gebreken

Urgent
Motor

Distributieketting slijtage

De timing chain kan uitrekken of de kettingspanner kan falen, wat leidt tot motorschade.

Herkenningspunten:

Tikkend geluid uit de motor, motorstoringen, startproblemen.

Belangrijk
Motor

Turbo defecten

Turbo kan falen door olievervuiling of slijtage, wat leidt tot vermogensverlies.

Herkenningspunten:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.

Belangrijk
Motor

Injectoren verstopt of defect

Verstopping of defecten aan brandstofinjectoren kunnen motorstoringen veroorzaken.

Herkenningspunten:

Onregelmatig stationair draaien, vermogensverlies, verhoogd brandstofverbruik.

Minimaal
Motor

Olieverbruik toename

Olieverbruik kan toenemen door slijtage van zuigerveren of klepafdichtingen.

Herkenningspunten:

Regelmatig olie bijvullen nodig, blauwe rook uit uitlaat.

Belangrijk
Transmissie

Koppelingsslijtage

Versleten koppelingsplaten kunnen slippen en schakelen bemoeilijken.

Herkenningspunten:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2010) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1280 kg. Dat is 7% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde