Kenteken check TZ-014-H

APK geldig tot nov 2026 - 5+ eigenaars - 110.012 km (peildatum feb 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-522981
Gegenereerd op 17 mei 2026

Kerninfo

Registratie
TZ-014-H
Merk
Renault
Renault logo
Modeltype
Captur ENERGY TCe 90
Km-stand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken TZ-014-H: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Rood
Brandstof
Benzine
Renault Captur ENERGY TCe 90 2018

Betrouwbaarheid Renault Captur ENERGY TCe 90 (2018) – Kenteken TZ-014-H

Duurzaamheid
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
91

Waardebehoud Renault Captur ENERGY TCe 90 (2018) – Kenteken TZ-014-H

Waardebehoud
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud Renault Captur ENERGY TCe 90 (2018) – Kenteken TZ-014-H

Servicebehoefte
Indicatie van onderhoudslast
66

Veiligheid Renault Captur ENERGY TCe 90 (2018) – Kenteken TZ-014-H

Passieve veiligheid
APK status en terugroepacties
100

Prestaties Renault Captur ENERGY TCe 90 (2018) – Kenteken TZ-014-H

Prestatiescore
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
62

Voertuigoverzicht

Marktwaarde
€ 14.000 - € 17.000
Catalogusprijs
€ 23.265
Herkomst voertuig
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
245 dagen
Aantal op naam
5+ eigenaars
APK geldig tot
Taxi-historie
Nee
Engine code
H4B B4
Soortgelijke auto's in NL
1287 voertuigen
Aantal keren bekeken
307 keer

Expert Analyse & Conclusies

Wanneer we de data van deze Renault Captur ENERGY TCe 90 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1248 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Voor- en nadelen

Wat goed is

  • Compacte en wendbare mini-SUV, ideaal voor stadsverkeer.
  • Zuinig 898cc 3-cilinder turbomotor met 66 pk, lage brandstofkosten.
  • Lage wegenbelasting in Nederland dankzij het vermogen van 66 pk.
  • Betrouwbare handgeschakelde 5-versnellingsbak met weinig bekende defecten.
  • Redelijke onderhoudskosten en goede beschikbaarheid van onderdelen.
  • Praktisch interieur met verstelbare achterbank en voldoende bagageruimte.

Aandachtspunten

  • Beperkte motorvermogen, minder geschikt voor snelweg en heuvelachtig terrein.
  • Mogelijk matig olieverbruik bij hogere kilometerstanden.
  • Koppeling kan slijten bij intensief stadsgebruik.
  • Turbo en injectoren kunnen na verloop van tijd onderhoud vereisen.
  • Beperkte standaarduitrusting in Life-uitvoering.
  • Verbruik in praktijk vaak iets hoger dan WLTP-cijfers.

Gedetailleerde analyse

Kenteken TZ-014-H is een rode Renault Captur uit 2018 met een 898cc 3-cilinder turbobenzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze mini-SUV combineert compacte afmetingen met een zuinige motor en praktische rijeigenschappen.

De 898cc motor in de Renault Captur 0.9 TCe Life (2017) is een 3-cilinder turbobenzinemotor met een vermogen van 66 pk (48 kW). De motorcode wordt vaak aangeduid als H4B of een variant daarvan binnen Renault's TCe-serie. Deze motor levert 135 Nm koppel en is ontworpen voor efficiëntie en lage emissies. Bekende motorproblemen zijn relatief beperkt, maar er zijn meldingen van matig olieverbruik en incidentele problemen met de turbo en injectoren. De timing chain (distributieketting) is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij hoge kilometerstanden slijtage vertonen, wat onderhoud vereist.

De handgeschakelde transmissie van deze Captur is een 5-versnellingsbak die over het algemeen als betrouwbaar wordt beschouwd. Er zijn weinig meldingen van ernstige defecten, maar gebruikers rapporteren soms slijtage aan de koppeling bij intensief stadsgebruik. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn beperkt tot regulier onderhoud en koppelingvervanging na circa 100.000 km, afhankelijk van rijstijl.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,1 liter per 100 km gecombineerd, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 5,5 tot 6,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 66 pk benzinemotor in Nederland valt in een lagere categorie, wat de gebruikskosten verlaagt. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €400 en €600. Grotere reparaties zijn zeldzaam maar kunnen oplopen afhankelijk van de kilometerstand.

De Renault Captur 0.9 TCe Life uit 2017 met kenteken TZ-014-H is een geschikte keuze voor wie een compacte, zuinige en praktische mini-SUV zoekt. Let bij aankoop op onderhoudshistorie, vooral met betrekking tot olieverbruik en turbo. Controleer de staat van de koppeling en distributieketting bij hogere kilometerstanden. De marktwaarde is stabiel voor deze klasse, mede door de lage gebruikskosten en populariteit in Nederland.

Deze rode Renault Captur met kenteken TZ-014-H uit 2018 is een compacte en zuinige mini-SUV met een betrouwbare 898cc 3-cilinder turbomotor en handgeschakelde versnellingsbak. Met een gunstige wegenbelasting en redelijke onderhoudskosten is het een praktische keuze voor dagelijks gebruik, mits goed onderhouden.

Uitrusting

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Mistlampen €200
Airconditioning Pakket
Radio Pakket
Lichtmetalen velgen €500
Metallic lak €590

Historisch overzicht

Sleutelmomenten

NOV 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
13 november 2025
MEI 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
30 mei 2018
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

13 november 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 18

31 mei 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 13

APK keuring details: Band met laag profiel

Beeldmateriaal

Renault Captur ENERGY TCe 90 2018 – Afbeelding 1
februari 2026
Renault Captur ENERGY TCe 90 2018 – Afbeelding 2
februari 2026
Renault Captur ENERGY TCe 90 2018 – Afbeelding 3
februari 2026
Renault Captur ENERGY TCe 90 2018 – Afbeelding 4
februari 2026
Renault Captur ENERGY TCe 90 2018 – Afbeelding 5
februari 2026

Voertuigstatus

Voertuigregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Voertuigstatus: Actief in kentekenregister
Datum eerste registratie:
Laatst gewijzigd:

WA-Verzekering

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Huidige dekking: Verzekering actief
Laatst gecontroleerd: 17-5-2026

Keuringsstatus

Technische voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 13-11-2025

Importstatus

Importgegevens voertuig

Geïmporteerd
Voertuigherkomst: Geïmporteerde auto (Premium)
Oorsprong: Premium
Eerste toelating:

Technische gegevens

Aandrijflijn

Motortype-code H4B B4
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 898 cm3
Aantal potten 3 cilinders
Turbodruk Ja
Krachtbron 90 pk (66 kW)
Draaimoment 140 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Versnellingsbak Handgeschakeld
Emissieklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Carrosserietype Niet beschikbaar
Interieurtype hatchback
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Buitenkleur Rood
Uitvoeringsniveau Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Import

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 4,12 m
Voertuigbreedte 1,78 m
Totale hoogte 1,57 m
Asafstand 2,61 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Maximale massa Niet beschikbaar
Maximale lading 498 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Rijprestaties & Verbruik

Sprint 0-100 13,1 s
Topsnelheid 171 km/u
Gemiddeld verbruik 5,4 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 139 g/km
Energiebron Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Renault Captur ENERGY TCe 90 (TZ-014-H)

Wat is de APK status van TZ-014-H?

De APK van TZ-014-H is geldig tot november 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is TZ-014-H een import auto?

Ja, TZ-014-H is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft TZ-014-H gehad?

TZ-014-H heeft 5+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 898cc motor in de Renault Captur 2017?

De motorcode van de 898cc 3-cilinder turbobenzinemotor is meestal H4B of een variant daarvan binnen Renault's TCe-serie.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?

De 5-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar met weinig bekende defecten, mits goed onderhouden.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Captur?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 5,5 en 6,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-waarde van circa 5,1 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten voor APK, service en kleine reparaties tussen €400 en €600.

Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?

De wegenbelasting voor een benzineauto met 66 pk valt in een lage categorie, wat resulteert in relatief lage maandelijkse kosten.

Wat is de huidige marktwaarde van een Renault Captur 0.9 TCe Life uit 2017?

De marktwaarde ligt gemiddeld tussen €10.000 en €13.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat.

Mogelijke gebreken

Belangrijk
Motor

Olieverbruik motor

Sommige eigenaren melden verhoogd olieverbruik bij de 898cc motor na langere gebruiksduur.

Herkenningspunten:

Regelmatig olie bijvullen, rook uit uitlaat, motorstoringslampje.

Belangrijk
Motor

Turbo problemen

Na hoge kilometerstanden kunnen turbo's slijtage vertonen, wat leidt tot vermogensverlies.

Herkenningspunten:

Verminderde acceleratie, fluitend geluid bij accelereren.

Belangrijk
Motor

Injectoren verstopt

Verstopping of defecten aan brandstofinjectoren kunnen leiden tot onregelmatige motorloop.

Herkenningspunten:

Schokkerig rijden, motorstoring, verhoogd brandstofverbruik.

Minimaal
Transmissie

Koppeling slijtage

Bij intensief stadsgebruik kan de koppeling sneller slijten en vervangen moeten worden.

Herkenningspunten:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen.

Belangrijk
Motor

Distributieketting slijtage

Hoewel over het algemeen betrouwbaar, kan de distributieketting bij hoge kilometerstanden geluiden geven en onderhoud vereisen.

Herkenningspunten:

Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1248 kg. Dat is 4% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Renault Captur ENERGY TCe 90 in Nederland

Voertuig Registratie