Kenteken check X-288-NV

APK geldig tot aug 2027 - 2+ eigenaars - 49.083 km (peildatum jan 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-701342
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Kentekenplaat
X-288-NV
Automerk
Renault
Renault logo
Uitvoering
Captur E-Tech Hybrid 145
Kilometerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken X-288-NV: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Grijs
Type brandstof
Benzine
Renault Captur E-Tech Hybrid 145 2021

Betrouwbaarheid Renault Captur E-Tech Hybrid 145 (2021) – Kenteken X-288-NV

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
62

Waardebehoud Renault Captur E-Tech Hybrid 145 (2021) – Kenteken X-288-NV

Waardescore
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Renault Captur E-Tech Hybrid 145 (2021) – Kenteken X-288-NV

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
67

Veiligheid Renault Captur E-Tech Hybrid 145 (2021) – Kenteken X-288-NV

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties Renault Captur E-Tech Hybrid 145 (2021) – Kenteken X-288-NV

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
66

Samenvatting gegevens

Indicatieprijs
€ 23.000 - € 28.000
Nieuwprijs
€ 31.876
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
466 dagen
Eigenaren
2+ eigenaars
APK vervalt
Eerder als taxi
Nee
Motorcode
H4M C6
Vergelijkbare voertuigen in NL
160 voertuigen
Keren opgezocht
626 keer

Expertrapport

Wanneer we de data van deze Renault Captur E-Tech Hybrid 145 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 2 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1438 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 200 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 221 / kwartaal
Zeeland ca. € 214 / kwartaal
Utrecht ca. € 210 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 206 / kwartaal
Gelderland ca. € 216 / kwartaal
Limburg ca. € 212 / kwartaal
Overijssel ca. € 218 / kwartaal
Flevoland ca. € 214 / kwartaal
Drenthe ca. € 221 / kwartaal
Friesland ca. € 223 / kwartaal
Groningen ca. € 225 / kwartaal

Plus- en minpunten

Sterke punten

  • Zeer zuinig in stadsverkeer dankzij hybride aandrijving
  • Comfortabele en stille rij-ervaring, vooral bij lage snelheden
  • Ruime uitvoering (Initiale Paris) met luxe afwerking
  • Innovatieve, onderhoudsarme transmissie zonder traditionele versnellingsbak
  • Goede connectiviteit en veiligheidsvoorzieningen
  • Redelijke actieradius op benzine, geen laadstress zoals bij plug-in hybride

Waar je op moet letten

  • Praktijkverbruik op snelweg aanzienlijk hoger dan WLTP
  • Waardebehoud matig vergeleken met Duitse/Japanse concurrenten
  • Overgang tussen elektrisch en benzine soms voelbaar en hoorbaar
  • Beperkte elektrische actieradius (korte afstanden)
  • Onderhoud en reparaties vragen om specialistische kennis
  • Beperkte bagageruimte bij gebruik van de accu’s

Volledige analyse

Kenteken X-288-NV is een grijze Renault Captur uit 2021 met een 1598cc motor, type 1.6 E-Tech Hybrid 145 Initiale Paris. Deze mini-SUV combineert een 1.6-liter benzinemotor met een hybride aandrijflijn en een automatische transmissie. Nieuwprijs was €33.769. Dit rapport geeft een diepgaande analyse van techniek, praktijkervaringen, onderhoud, marktwaarde en veelgestelde vragen.

## Motor & Techniek **Motorcode identificatie** De 1598cc benzinemotor in de Renault Captur 1.6 E-Tech Hybrid 145 is een Nissan H4M I4-blok, ook bekend als de HR16DE[7]. Deze motor is specifiek ontwikkeld voor hybride toepassingen en wordt ook gebruikt in de Nissan Qashqai en Renault Mégane Hybrid. De motorcode is vaak te vinden op het motorblok of in het onderhoudsboekje. **Bekende problemen** - **Timing chain (distributieketting):** Geen wijdverspreide meldingen van vroegtijdige slijtage of breuk, maar regelmatig onderhoud en tijdige vervanging zijn aanbevolen (categorie: Motor, ernst: yellow). - **Turbo:** Deze motor heeft géén turbo, dus turbo-problemen zijn niet van toepassing. - **Injectoren:** Incidentele meldingen van vervuiling of storingen, vooral bij langdurig stadsgebruik (categorie: Motor, ernst: yellow). - **Olieverbruik:** Geen structurele problemen bekend, maar controleer het oliepeil regelmatig bij oudere exemplaren (categorie: Motor, ernst: yellow). **Transmissie** De Captur 1.6 E-Tech Hybrid 145 heeft een automatische transmissie zonder conventionele versnellingsbak, maar gebruikt een innovatief hybride systeem met twee elektromotoren en een koppelingloze overbrenging. Dit systeem is relatief nieuw en betrouwbaar, maar kan bij hoge leeftijd of veel stadsgebruik gevoelig zijn voor software-updates en sensoren (categorie: Transmissie, ernst: orange). Onderhoudskosten zijn lager dan bij een traditionele automaat, maar specialistische kennis is vereist bij storingen. **Verbruik** - **WLTP:** Officieel verbruik ligt rond de 4,5-5,0 l/100km, afhankelijk van uitvoering en bandenmaat. - **Praktijk:** In de praktijk haalt deze Captur vaak 5,5-6,5 l/100km, afhankelijk van rijstijl en gebruik van de hybride functies. Stadsgebruik met veel elektrisch rijden kan het verbruik verlagen, snelweggebruik verhoogt het verbruik[1]. **Marktwaarde & waardebehoud** De huidige marktwaarde van een Renault Captur 1.6 E-Tech Hybrid 145 Initiale Paris uit 2019 met gemiddelde kilometerstand schommelt tussen €18.000 en €22.000, afhankelijk van staat, onderhoudshistorie en opties. Het waardebehoud is matig tot redelijk voor een hybride SUV in deze klasse; na 5 jaar is circa 40-50% van de nieuwprijs over. **Onderhoudskosten** - **APK:** €35-€50 per jaar. - **Onderhoudsbeurt (jaarlijks of 15.000-20.000 km):** €200-€400 bij een Renault-dealer, afhankelijk van de uitgevoerde werkzaamheden. - **Reparaties:** Geen grote, structurele problemen bekend. Incidentele elektronica- of hybride-systeemstoringen kunnen duurder uitvallen (€500-€1.500), maar komen niet vaak voor. **Wegenbelasting** Voor een benzine-hybride met 105pk betaal je in Nederland in 2025 circa €88 per kwartaal (€352 per jaar). Dit is gebaseerd op het gewicht en de CO2-uitstoot van deze uitvoering.

## Rijgedrag & Comfort De Renault Captur 1.6 E-Tech Hybrid 145 rijdt comfortabel en is stil bij lage snelheden dankzij de hybride aandrijving[1]. Het rijgedrag is soepel, maar de overgang tussen elektrisch en benzine kan soms hoor- en voelbaar zijn. De stuurbekrachtiging is licht en direct, wat in de stad prettig is. De Initiale Paris-uitvoering biedt extra luxe en comfort, zoals betere stoelen en meer geluidsisolatie.

## Praktische kosten & Belastingen - **Wegenbelasting:** €88 per kwartaal (€352 per jaar) voor 105pk benzine-hybride. - **Verzekering:** WA+ beperkt casco circa €35-€50 per maand, afhankelijk van schadevrije jaren en woonplaats. - **Brandstofkosten:** Bij 15.000 km/jaar en gemiddeld 6,0 l/100km: circa €1.800 per jaar (prijspeil 2025). - **Onderhoud:** €200-€400 per jaar bij dealer, exclusief grote reparaties.

## Aankoopadvies De grijze Renault Captur met kenteken X-288-NV uit 2021 is een zuinige, comfortabele mini-SUV met een innovatieve hybride aandrijving. De auto is geschikt voor stadsgebruik en korte ritten, waar de hybride techniek het meeste voordeel biedt. Let bij aankoop op de onderhoudshistorie, software-updates en eventuele elektronische storingen. De marktwaarde is redelijk, maar het waardebehoud is niet uitstekend vergeleken met Japanse of Duitse concurrenten.

Deze grijze Renault Captur met kenteken X-288-NV uit 2021 is een zuinige en comfortabele keuze in het segment van de hybride mini-SUV’s. De techniek is innovatief en betrouwbaar, maar vraagt om specialistisch onderhoud. De praktijkwaardes voor verbruik, onderhoud en marktwaarde zijn realistisch voor een auto van deze leeftijd en klasse. Let bij aankoop op de onderhoudshistorie en eventuele elektronische storingen.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Adaptive Cruise Control Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Traffic Jam Assistant Pakket
Smartphone Draadloos opladen €150
Metallic lak €600

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

FEB 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
29 februari 2024
JAN 2024

Kilometerstand

XXX,083 km geregistreerd

XXX,083 km
INFO
12 januari 2024
AUG 2021

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
26 augustus 2021
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsgeschiedenis

25 augustus 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 09

Afbeeldingen

Renault Captur E-Tech Hybrid 145 2021 – Afbeelding 1
Renault Captur E-Tech Hybrid 145 2021 – Afbeelding 2
Renault Captur E-Tech Hybrid 145 2021 – Afbeelding 3
Renault Captur E-Tech Hybrid 145 2021 – Afbeelding 4
Renault Captur E-Tech Hybrid 145 2021 – Afbeelding 5

Juridische status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Datum vorige keuring: 26-08-2026

Herkomst

Land van eerste registratie

Geïmporteerd
Herkomststatus: Geïmporteerd voertuig (Premium)
Land van herkomst: Premium
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode H4M C6
Aandrijftype Benzine
Slagvolume 1598 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Nee
Max. vermogen 94 pk (69 kW)
Maximaal koppel 148 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Schakeling Automaat
Milieuklasse N.v.t.

Opbouw & Indeling

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Indeling hatchback
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lak Grijs
Trim N.v.t.
Subtype N.v.t.
Oorsprong Import

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 4,23 m
Totale breedte 1,8 m
Voertuighoogte 1,58 m
Afstand tussen assen 2,64 m
Gewicht van de auto N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Laadcapaciteit N.v.t.
Trekgewicht N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 9,9 s
Topsnelheid begrensd 170 km/u
Verbruik gecombineerd 4,7 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd Niet beschikbaar
Brandstofsoort Benzine
Tankvolume N.v.t.

Vragen over Renault Captur E-Tech Hybrid 145 (X-288-NV)

Wat is de APK status van X-288-NV?

De APK van X-288-NV is geldig tot augustus 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is X-288-NV een import auto?

Ja, X-288-NV is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft X-288-NV gehad?

X-288-NV heeft 2+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Hoe zuinig is de Renault Captur 1.6 E-Tech Hybrid 145 in de praktijk?

Het praktijkverbruik ligt tussen de 5,5 en 6,5 l/100km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. In de stad kan het verbruik lager zijn dankzij elektrisch rijden, op de snelweg juist hoger[1].

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Reken op €200-€400 per jaar voor regulier onderhoud bij de dealer. APK kost €35-€50 per jaar. Grote reparaties aan het hybride systeem kunnen duurder uitvallen.

Hoe betrouwbaar is de automatische transmissie?

De transmissie is innovatief en onderhoudsarm, maar vraagt om specialistische kennis bij storingen. Geen grote, structurele problemen bekend, maar software-updates en sensoren kunnen gevoelig zijn.

Wat is de huidige marktwaarde van een exemplaar uit 2019?

De marktwaarde schommelt tussen €18.000 en €22.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor 105pk?

Circa €88 per kwartaal (€352 per jaar) in 2025 voor een benzine-hybride met 105pk.

Zijn er bekende motorproblemen?

Geen structurele problemen, maar let op vervuiling van injectoren en bij hoge leeftijd/kilometerstand mogelijk slijtage aan de distributieketting. Olieverbruik is normaal gesproken niet excessief.

Veel voorkomende klachten

Let op
Elektronica

Software-updates en elektronica

Incidentele storingen in het hybride systeem of infotainment

Signalen:

Waarschuwingslampjes, verminderde prestaties

Laag risico
Motor

Vervuiling injectoren

Vervuiling door stadsgebruik of slechte brandstofkwaliteit

Signalen:

Onregelmatig stationair toerental, vermogenverlies

Laag risico
Motor

Distributieketting slijtage

Geen structureel probleem, maar bij hoge leeftijd/kilometerstand mogelijk

Signalen:

Tikgeluid, vermogenverlies

Let op
Elektronica

Sensoren hybride systeem

Storingen in sensoren van het hybride systeem

Signalen:

Foutmeldingen, verminderde hybride functionaliteit

Let op
Onderhoud

Onderhoudskosten bij storingen

Reparaties aan het hybride systeem kunnen duur uitvallen

Signalen:

Hoge rekening bij storing

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2021) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1438 kg. Dat is 20% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Renault Captur E-Tech Hybrid 145 in Nederland

Type Plaat