Kenteken check X-377-RX

APK geldig tot sep 2027 - 2+ eigenaars - 28.095 km (peildatum feb 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-808447
Gegenereerd op 17 mei 2026

Voertuiggegevens

Kenteken
X-377-RX
Fabrikant
Renault
Renault logo
Model
Grand Scénic TCe 140 GPF
Km-stand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken X-377-RX: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Grijs
Energiebron
Benzine
Renault Grand Scénic TCe 140 GPF 2021

Betrouwbaarheid Renault Grand Scénic TCe 140 GPF (2021) – Kenteken X-377-RX

Betrouwbaarheidsscore
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
54

Waardebehoud Renault Grand Scénic TCe 140 GPF (2021) – Kenteken X-377-RX

Waarde-indicator
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud Renault Grand Scénic TCe 140 GPF (2021) – Kenteken X-377-RX

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
59

Veiligheid Renault Grand Scénic TCe 140 GPF (2021) – Kenteken X-377-RX

Veiligheidsscore
Op basis van APK-historie en recalls
100

Prestaties Renault Grand Scénic TCe 140 GPF (2021) – Kenteken X-377-RX

Vermogensindex
Vermogen, koppel en acceleratie
83

Voertuigoverzicht

Dagwaarde
€ 30.000 - € 36.000
Oorspronkelijke prijs
€ 44.339
Importstatus
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
492 dagen
Aantal eigenaren
2+ eigenaars
APK-vervaldatum
Als taxi gebruikt
Nee
Engine code
H5H E4
Aantal in Nederland
33 voertuigen
Populariteit
591 keer

Analyse & Inzichten

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Grand Scénic TCe 140 GPF komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 2 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1565 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Wat goed is

  • Ruim en flexibel interieur met zeven zitplaatsen en veel opbergmogelijkheden
  • Moderne 1.3 TCe benzinemotor met directe injectie en turbo: zuinig en krachtig genoeg voor dagelijks gebruik
  • 7-traps EDC-automaat schakelt soepel en is zuinig in verbruik
  • Goed veiligheidsniveau: 5 sterren Euro NCAP (2016)
  • Lage wegenbelasting door lage CO2-uitstoot (103 pk)
  • Redelijke onderhoudskosten en service-intervallen (18.000 km/12 maanden)

Nadelen

  • Rijdynamiek: zacht afgestelde vering en forse rol in bochten, weinig sportief gevoel[4]
  • Infotainmentsysteem is traag en onoverzichtelijk, weinig shortcut-knoppen[4]
  • Kwaliteit van sommige materialen in het interieur voelt goedkoop aan[4]
  • Grote 20-inch velgen zijn gevoelig voor beschadigingen en dure banden[3][5]
  • Bij lage snelheden kan de EDC-automaat ‘trekkend’ aanvoelen[1]
  • Praktijkverbruik ligt hoger dan de WLTP-cijfers

Diepgaande beoordeling

Kenteken X-377-RX is een grijze Renault Grand Scénic uit 2021 met een 1330cc benzinemotor (1.3 TCe Intens) en automaat. Deze MPV biedt ruimte, comfort en moderne techniek, maar hoe presteert deze specifieke variant in de praktijk? Dit rapport geeft een eerlijk, diepgaand beeld voor Nederlandse kopers.

De 1.3 TCe benzinemotor (1330cc, 4 cilinders, 103 pk) is een samenwerking tussen Renault en Daimler. De motorcode voor deze generatie is **H5Ht** (ook wel bekend als M282 bij Mercedes). Deze motor is technisch modern, met directe injectie en turbo, en wordt ook toegepast in modellen als de Renault Kadjar en Mercedes A-Klasse. De automaat is een 7-traps EDC (Efficient Dual Clutch), een dual-clutch automaat die soepel schakelt en zuinig is in het verbruik.

De EDC-automaat biedt vlot schakelgedrag en past goed bij het karakter van deze MPV. Toch zijn er gebruikers die bij lage snelheden een licht ‘trekkend’ gevoel ervaren, vergelijkbaar met een handgeschakelde auto die net te weinig gas krijgt[1]. Dit kan als storend worden ervaren in het dagelijks verkeer, maar is geen structureel defect. Onderhoud aan de EDC-transmissie is relatief eenvoudig; olie en filter verversen volgens het onderhoudsschema is voldoende. Grote defecten aan de EDC zijn niet bekend, maar let op vroege slijtage bij intensief stadsgebruik.

De Renault Grand Scénic 1.3 TCe Intens uit 2021 met kenteken X-377-RX heeft een nieuwprijs gehad van €38.982. De huidige marktwaarde (oktober 2025) voor een exemplaar in goede staat ligt tussen de €12.000 en €16.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en uitrusting. Het waardebehoud is matig tot redelijk voor een Franse MPV; na 9 jaar blijft circa 35-40% van de nieuwprijs over. Onderhoudskosten zijn gunstig: een kleine beurt (olie, filter) kost circa €200-€250, een grote beurt €350-€450. APK-kosten zijn standaard (€35-€50). Reparaties aan motor of transmissie zijn zeldzaam, maar kunnen bij pech fors uitvallen (denk aan €1000+ voor turbo of injectoren).

Let bij aankoop van X-377-RX op slijtage aan het interieur (stoelen, dashboard), functioneren van alle elektrische voorzieningen en de staat van de 20-inch velgen (kans op beschadigingen)[3]. Controleer de onderhoudshistorie en vraag naar eventuele recalls (zie veelvoorkomende problemen). Een proefrit is essentieel om het schakelgedrag van de EDC-automaat te beoordelen.

Deze grijze Renault Grand Scénic met kenteken X-377-RX uit 2021 is een ruim opgezette, comfortabele MPV met een moderne benzinemotor en zuinige automaat. Het is een praktische gezinsauto met een goed veiligheidsniveau, maar kent enkele aandachtspunten op het gebied van rijdynamiek, elektronica en slijtage. De totale kosten van eigendom zijn redelijk, mede dankzij lage wegenbelasting en acceptabele onderhoudskosten.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Variabele lichtverdeling
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Noodremassistentie
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Head-up-Display Pakket
Adaptive Cruise Control Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Leer Pakket
Metallic lak €650

Historisch overzicht

Belangrijke gebeurtenissen

FEB 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
27 februari 2024
FEB 2024

Kilometerstand

XXX,095 km geregistreerd

XXX,095 km
INFO
6 februari 2024
SEP 2021

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
22 september 2021
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

APK keuring details: Remlicht functioneert niet naar behoren

Beeldmateriaal

Renault Grand Scénic TCe 140 GPF 2021 – Afbeelding 1
Renault Grand Scénic TCe 140 GPF 2021 – Afbeelding 2
Renault Grand Scénic TCe 140 GPF 2021 – Afbeelding 3
Renault Grand Scénic TCe 140 GPF 2021 – Afbeelding 4
Renault Grand Scénic TCe 140 GPF 2021 – Afbeelding 5

Eigenaar en status

Voertuigregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Voertuigstatus: Actief in kentekenregister
Eerste toelating:
Recentste wijziging:

WA-Dekking

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Huidige dekking: Verzekering actief
Laatst gecontroleerd: 17-5-2026

Keuringsstatus

Technische voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 22-09-2026

Import Status

Oorsprong van het voertuig

Geïmporteerd
Voertuigherkomst: Geïmporteerde auto (Premium)
Afkomstig uit: Premium
Op de weg sinds:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motortype-code H5H E4
Type motor Benzine
Motorinhoud 1333 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Krachtbron 140 pk (103 kW)
Max. koppel 240 Nm
Aandrijving voorwielaandrijving
Versnellingsbak Automaat
Emissieklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Geen data
Inrichting hatchback
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Kleur Grijs
Uitvoeringsniveau Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Import

Afmetingen & Massa

Lengte 4,64 m
Breedte 1,87 m
Hoogte incl. dakrails 1,65 m
Wielbasis 2,8 m
Rijklaar gewicht Geen data
Max. beladen gewicht Geen data
Laadvermogen Geen data
Max. aanhanggewicht Geen data

Rijprestaties & Verbruik

Sprint 0-100 10,0 s
Maximumsnelheid 193 km/u
Brandstofverbruik mix 5,7 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 147 g/km
Energiebron Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over Renault Grand Scénic TCe 140 GPF (X-377-RX)

Wat is de APK status van X-377-RX?

De APK van X-377-RX is geldig tot september 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is X-377-RX een import auto?

Ja, X-377-RX is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft X-377-RX gehad?

X-377-RX heeft 2+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Hoe zuinig is de Renault Grand Scénic 1.3 TCe Intens in de praktijk?

Het WLTP-verbruik ligt rond de 6,0 l/100km, maar in de praktijk gebruiken veel eigenaren 7,0-8,0 l/100km, afhankelijk van rijstijl en gebruik.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Kleine beurt: €200-€250, grote beurt: €350-€450. APK: €35-€50. Banden (20 inch): €150-€200 per stuk. Totale kosten per jaar: €400-€800 bij normaal gebruik.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor 103 pk in Nederland?

In 2025 betaal je voor een benzineauto van 103 pk circa €48 per maand wegenbelasting.

Zijn er bekende problemen met de timing chain, turbo of injectoren?

Er zijn geen grootschalige problemen bekend met de timing chain, turbo of injectoren bij deze motor. Incidenteel kan slijtage optreden bij hoge kilometerstanden.

Hoe betrouwbaar is de EDC-automaat?

De EDC-automaat is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij lage snelheden wat schokkerig aanvoelen. Grote defecten zijn zeldzaam.

Wat is de actuele marktwaarde van een Grand Scénic 1.3 TCe Intens uit 2016?

Tussen de €12.000 en €16.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Veelvoorkomende problemen

Aandacht vereist
Transmissie

Trekkende EDC-automaat bij lage snelheden

Bij rustig optrekken of fileverkeer kan de automaat schokkerig aanvoelen, vergelijkbaar met een handgeschakelde auto die te weinig gas krijgt.

Herkenningspunten:

Schokkerig rijgedrag bij lage snelheden

Laag
Elektronica

Elektronica/infotainment traag en onoverzichtelijk

Het touchscreen-systeem reageert traag en het menu is ingewikkeld.

Herkenningspunten:

Langzame bediening, frustrerende gebruikservaring

Laag
Chassis/Interieur

Slijtage interieur en 20-inch velgen

Het interieur is gevoelig voor slijtage (stoelen, dashboard), de grote velgen zijn kwetsbaar voor beschadigingen.

Herkenningspunten:

Krasjes, slijtage, beschadigde velgen

Laag
Motor

Praktijkverbruik hoger dan WLTP

Het werkelijke verbruik ligt vaak 1-2 liter boven de officiële WLTP-cijfers.

Herkenningspunten:

Hoger brandstofverbruik dan verwacht

Laag
Chassis

Recall: hard rempedaal bij niet-airco modellen

Bij oudere Scénics (niet direct deze motor) was een recall voor hard rempedaal door warmte van de katalysator. Controleer of deze recall is uitgevoerd.

Herkenningspunten:

Moeilijk remmen bij koude motor

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2021) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1565 kg. Dat is 30% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde