Kenteken check X-572-RR

APK geldig tot jan 2027 - 7+ eigenaars - 34.485 km (peildatum apr 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-966216
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
X-572-RR
Merk voertuig
VW
VW logo
Uitvoering
up! GTI
NAP-oordeel
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken X-572-RR: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Rood
Brandstoftype
Benzine
VW up! GTI 2018

Betrouwbaarheid VW up! GTI (2018) – Kenteken X-572-RR

Betrouwbaarheid
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
82

Waardebehoud VW up! GTI (2018) – Kenteken X-572-RR

Waardescore
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud VW up! GTI (2018) – Kenteken X-572-RR

Onderhoud
Op basis van motortype en leeftijd
87

Veiligheid VW up! GTI (2018) – Kenteken X-572-RR

Veiligheid
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties VW up! GTI (2018) – Kenteken X-572-RR

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
66

Overzicht gegevens

Indicatieprijs
€ 14.000 - € 17.000
Adviesprijs nieuw
€ 19.568
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
303 dagen
Eigenaarhistorie
7+ eigenaars
Keuring verloopt
Taxigebruik
Nee
Motortype-code
DKR
Vergelijkbare kentekens
81 voertuigen
Bekeken
932 keer

Expertrapport

Wanneer we de data van deze VW up! GTI bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (7 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1070 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 143 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 158 / kwartaal
Zeeland ca. € 153 / kwartaal
Utrecht ca. € 150 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 147 / kwartaal
Gelderland ca. € 155 / kwartaal
Limburg ca. € 152 / kwartaal
Overijssel ca. € 156 / kwartaal
Flevoland ca. € 153 / kwartaal
Drenthe ca. € 158 / kwartaal
Friesland ca. € 159 / kwartaal
Groningen ca. € 161 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Voordelen

  • Sportieve en zuinige 1.0 TSI 85 pk motor met motorcode CHYA
  • Compacte en wendbare stadsauto met GTI-uitstraling
  • Relatief lage wegenbelasting en gunstig verbruik
  • Degelijke bouwkwaliteit en goede veiligheidsuitrusting
  • Handgeschakelde versnellingsbak voor meer rijplezier
  • Redelijk marktwaarde behoud voor zijn segment

Waar je op moet letten

  • Bekende problemen met schakelen naar 1e versnelling en achteruit
  • Mogelijke slijtage van druklagers en koppelingsonderdelen
  • Soms verhoogd olieverbruik en turbo-onderhoud nodig
  • Schakelen kan stroef worden bij onvoldoende onderhoud
  • Bluetooth en infotainmentsysteem kunnen verbindingsproblemen geven
  • Onderhoud en reparatie van transmissie kan prijzig zijn

Volledige analyse

Kenteken X-572-RR is een rode Volkswagen Up! 1.0 TSI GTI uit 2018 met een 999cc 3-cilinder benzinemotor die 85 pk levert. Deze compacte hatchback met handgeschakelde transmissie is populair vanwege zijn sportieve karakter en zuinigheid, met een nieuwprijs van circa €19.825.

De 999cc 3-cilinder TSI-motor in de Volkswagen Up! GTI draagt de motorcode 'CHYA'. Deze turbomotor levert 85 pk en staat bekend om zijn relatief goede prestaties en zuinigheid. Bekende motorproblemen zijn beperkt, maar eigenaren melden soms verhoogd olieverbruik en incidentele problemen met de turbo. Timing chain problemen zijn bij deze motor niet algemeen gemeld, wat duidt op een betrouwbare aandrijflijn mits goed onderhouden.

De handgeschakelde 5-versnellingsbak van de Up! 1.0 TSI GTI kent enkele bekende problemen. Vooral het schakelen naar de eerste versnelling en achteruit kan stroef verlopen, veroorzaakt door een gebrek aan synchronisatie in de eerste twee versnellingen. Ook zijn er meldingen van versleten druklagers en koppelingsproblemen die zich uiten in schakelmoeilijkheden en knarsende geluiden. Reparaties kunnen variëren van het vervangen van druklagers tot koppelingsplaten, met relatief hoge onderhoudskosten door arbeidsintensieve demontage van de versnellingsbak.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 4,5 tot 5,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 5,5 tot 6,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €400 en €600. Wegenbelasting voor een 85 pk benzineauto bedraagt circa €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht.

Bij aankoop van een Volkswagen Up! 1.0 TSI GTI met kenteken X-572-RR uit 2018 is het belangrijk om de staat van de transmissie goed te controleren, met name het soepel schakelen naar eerste versnelling en achteruit. Vraag naar onderhoudshistorie en of eventuele druklager- of koppelingsreparaties zijn uitgevoerd. Controleer ook het olieverbruik en turbo-conditie. De marktwaarde van een goed onderhouden exemplaar ligt anno 2025 rond €9.000 tot €12.000, afhankelijk van kilometerstand en staat.

Deze rode Volkswagen Up! 1.0 TSI GTI met kenteken X-572-RR uit 2018 is een sportieve en compacte stadsauto met een betrouwbare 999cc TSI-motor. Let bij aankoop op transmissieproblemen en onderhoudshistorie. Met goed onderhoud biedt deze auto een goede balans tussen rijplezier, zuinigheid en waardebehoud.

Opties

Standaard opties

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Bochtverlichting
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Remassistent Pakket
Lichtsensor Pakket
Regensensor Pakket
Verkeersbordenherkenning Pakket
Parkeerhulp €300
Navigatie €300
Metallic lak €465

Voertuig historie

Tijdlijn

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
1 januari 2026
SEP 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
7 september 2018
Toon volledige historie

Volledige historie beschikbaar

Keuringsgeschiedenis

30 december 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 57

10 januari 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 16

Voertuigfoto's

VW up! GTI 2018 – Afbeelding 1
april 2025
VW up! GTI 2018 – Afbeelding 2
april 2025
VW up! GTI 2018 – Afbeelding 3
april 2025
VW up! GTI 2018 – Afbeelding 4
april 2025
VW up! GTI 2018 – Afbeelding 5
april 2025
VW up! GTI 2018 – Afbeelding 6
december 2025
VW up! GTI 2018 – Afbeelding 7
december 2025
VW up! GTI 2018 – Afbeelding 8
december 2025

+2

Juridische status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Verzekeringsstatus

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Datum vorige keuring: 10-01-2026

Land van herkomst

Herkomst voertuig

Geïmporteerd
Status: Buitenlands kenteken (Premium)
Geregistreerd in: Premium
Eerste kentekenregistratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code DKR
Brandstoftype Benzine
Cilindervolume 999 cm3
Cilinderaantal 3 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 116 pk (85 kW)
Trekkracht 200 Nm
Wielaandrijving N.v.t.
Transmissie Handgeschakeld
Milieusticker N.v.t.

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw N.v.t.
Opzet hatchback
Plekken 4 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lak Rood
Uitvoering N.v.t.
Type N.v.t.
Oorsprong Import

Dimensies & Gewicht

Totale lengte 3,6 m
Totale breedte 1,65 m
Hoogte 1,48 m
Wielafstand 2,41 m
Voertuiggewicht N.v.t.
Toegestaan totaalgewicht N.v.t.
Nuttige lading 354 kg
Trekgewicht geremd N.v.t.

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 8,8 s
Topsnelheid begrensd 196 km/u
Gecombineerd verbruik 4,8 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 128 g/km
Brandstof Benzine
Tankvolume N.v.t.

Vragen over VW up! GTI (X-572-RR)

Wat is de APK status van X-572-RR?

De APK van X-572-RR is geldig tot januari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is X-572-RR een import auto?

Ja, X-572-RR is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft X-572-RR gehad?

X-572-RR heeft 7+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 999cc 1.0 TSI motor in de Volkswagen Up! GTI?

De motorcode is CHYA voor de 999cc 3-cilinder TSI motor met 85 pk.

Zijn er bekende problemen met de versnellingsbak van deze Volkswagen Up!?

Ja, vooral het schakelen naar de eerste versnelling en achteruit kan stroef zijn door synchronisatieproblemen en versleten druklagers.

Hoeveel verbruikt de Volkswagen Up! 1.0 TSI GTI in de praktijk?

Het praktijkverbruik ligt rond 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-waarde van circa 4,5-5,0 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten voor deze auto?

Gemiddeld tussen de €400 en €600 inclusief APK, service en kleine reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 85 pk benzineauto?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van de provincie en gewicht.

Wat is de huidige marktwaarde van een Volkswagen Up! 1.0 TSI GTI uit 2016?

De marktwaarde ligt tussen €9.000 en €12.000, afhankelijk van kilometerstand en onderhoudstoestand.

Bekende aandachtspunten

Let op
Transmissie

Schakelproblemen eerste versnelling en achteruit

Moeilijk schakelen naar eerste versnelling en achteruit door gebrek aan synchronisatie en versleten druklagers.

Symptomen:

Schakelen gaat stroef, knarsend geluid bij schakelen, soms niet in versnelling te krijgen.

Let op
Transmissie

Versleten druklager koppeling

Druklager van de koppeling kan slijten, wat geluiden en schakelproblemen veroorzaakt.

Symptomen:

Knakgeluiden bij intrappen koppeling, schakelproblemen, trillingen.

Gering risico
Motor

Verhoogd olieverbruik

Sommige eigenaren melden hoger dan normaal olieverbruik, mogelijk door motorbelasting of turbo.

Symptomen:

Regelmatig olie bijvullen, rook uit uitlaat bij overmatig verbruik.

Let op
Motor

Turbo-onderhoud en storingen

Turbo kan na langere tijd slijten of defect raken, wat leidt tot vermogensverlies.

Symptomen:

Vermogensverlies, rook, piepende geluiden bij accelereren.

Gering risico
Elektronica

Bluetooth verbindingsproblemen

Infotainmentsysteem heeft soms problemen met verbinding en compatibiliteit met telefoons.

Symptomen:

Bluetooth verbindt niet of breekt af, haperende audio.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1070 kg. Dat is 11% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.

Deze auto Gemiddelde

Andere VW up! GTI exemplaren

Auto Nummerplaat