Kenteken check X-605-GV

APK geldig tot nov 2027 - 5 eigenaars - 55.678 km (peildatum apr 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-248686
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Kentekenplaat
X-605-GV
Merk voertuig
Skoda
Skoda logo
Type
Scala 1.0 TSI
Kilometerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken X-605-GV: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Grijs
Brandstoftype
Benzine
Skoda Scala 1.0 TSI 2023

Betrouwbaarheid Skoda Scala 1.0 TSI (2023) – Kenteken X-605-GV

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
43

Waardebehoud Skoda Scala 1.0 TSI (2023) – Kenteken X-605-GV

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Skoda Scala 1.0 TSI (2023) – Kenteken X-605-GV

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
68

Veiligheid Skoda Scala 1.0 TSI (2023) – Kenteken X-605-GV

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties Skoda Scala 1.0 TSI (2023) – Kenteken X-605-GV

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
62

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 19.000 - € 24.000
Nieuwprijs
€ 29.228
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
571 dagen
Eigenaren
5+ eigenaars
APK vervalt
Eerder als taxi
Nee
Motorcode
DLA
Vergelijkbare voertuigen in NL
278 voertuigen
Keren opgezocht
472 keer

Expertrapport

Een blik op de RDW-registratie van deze Skoda Scala 1.0 TSI geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Skoda op basis van 1216 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Plus- en minpunten

Sterke punten

  • Uitzonderlijk ruime kofferbak en interieur voor een hatchback[4].
  • Zeer zuinig in verbruik, zowel volgens WLTP als in de praktijk[1].
  • Betrouwbare EA211-motor en handgeschakelde versnellingsbak.
  • Tal van praktische ‘Simply Clever’ oplossingen in het interieur[4].
  • Lage onderhouds- en servicekosten.
  • Comfortabele zit voor vijf personen, ook op langere ritten.

Minpunten

  • 81 pk motor voelt traag aan, vooral bij volle belading[3][5].
  • Interieurkwaliteit met harde kunststoffen, minder premium dan concurrenten[4].
  • Driecilinder klinkt wat ruw onder belasting.
  • Waardebehoud is goed, maar blijft een massamodel.
  • Standaarduitrusting is beperkt; veel extra’s zijn optioneel.
  • Dynamisch rijgedrag is ondergeschikt aan comfort en praktijk.

Uitgebreide analyse

Kenteken X-605-GV is een grijze Skoda Scala uit 2023 met een 999cc motor. Dit rapport geeft een volledig beeld van deze populaire hatchback, specifiek gericht op de Nederlandse markt. Je vindt hier technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, waardebehoud en veelgestelde vragen.

## Motorcode & Technische Specificaties De Skoda Scala 1.0 TSI Sport Business (2023) met kenteken X-605-GV is uitgerust met een 999cc (1.0 liter) driecilinder benzinemotor met turbo (TSI). Het vermogen bedraagt 81 pk (60 kW), wat lager is dan de 95 pk en 115 pk varianten die vaker in reviews en specificaties worden genoemd[3][5][7]. De motorcode voor deze 81 pk versie is **EA211** (dezelfde familie als de 95/115 pk motoren, maar met een andere mapping). Deze motor is bekend uit de VW Group en wordt ook gebruikt in de Volkswagen Polo, Seat Ibiza en Audi A1. De motor is voorzien van directe benzine-injectie, turbo en een distributieketting (timing chain)[1].

## Transmissie & Rijgedrag De grijze Skoda Scala met kenteken X-605-GV heeft een handgeschakelde versnellingsbak (5 of 6 versnellingen, afhankelijk van de exacte uitvoering). De handbak staat bekend als betrouwbaar, met soepele schakelingen en weinig bekende defecten. Onderhoudskosten zijn laag: een jaarlijkse kleine beurt kost circa €200-€250, een grote beurt €350-€400. APK-kosten zijn standaard (€35-€50 per jaar). De Scala rijdt voorwielaangedreven en biedt een comfortabele, ruimtelijke zit voor vijf personen. Het rijgedrag is rustig en geschikt voor dagelijks gebruik, maar de 81 pk motor voelt wat traag aan bij inhaalmanoeuvres en volle belading[3][5].

## Verbruik, Marktwaarde & Wegenbelasting **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **WLTP:** Officieel verbruik ligt rond de 5,0-5,2 l/100 km (47-54 mpg)[1]. - **Praktijk:** In de praktijk ligt het verbruik vaak tussen de 5,5 en 6,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. **Marktwaarde & Waardebehoud:** De nieuwprijs van de Scala 1.0 TSI Sport Business bedroeg €29.238. Een exemplaar uit 2023 met gemiddeld gebruik en onderhoud heeft nu een marktwaarde van circa €14.000-€16.000, afhankelijk van kilometerstand en staat. Het waardebehoud is gemiddeld tot goed voor deze klasse. **Wegenbelasting:** Voor een benzineauto van 81 pk (60 kW) betaal je in Nederland in 2025 circa **€48 per maand** aan motorrijtuigenbelasting.

## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Ruimte:** Uitzonderlijk ruime kofferbak (467 liter) en interieur voor een hatchback[4]. - **Zuinigheid:** Laag brandstofverbruik, zowel volgens WLTP als in de praktijk[1]. - **Betrouwbaarheid:** EA211-motor en handbak staan bekend als degelijk en onderhoudsarm. - **Praktische details:** Tal van ‘Simply Clever’ oplossingen, zoals een ijsraker in de tankdop, parkeertickethouder en opbergruimtes[4]. - **Lage onderhoudskosten:** Service- en APK-kosten zijn voorspelbaar en laag. - **Comfort:** Goede zit- en ruimte voor vijf personen, ook op langere ritten. **Nadelen** - **Prestaties:** De 81 pk motor voelt traag aan, vooral bij volle belading of inhaalacties[3][5]. - **Interieurkwaliteit:** Harde kunststoffen op de deurpanelen en middenconsole, minder premium dan VW Golf[4]. - **Geluid:** De driecilinder klinkt wat ruw onder belasting. - **Waardebehoud:** Hoewel goed, blijft het een massamodel met beperkte exclusiviteit. - **Opties:** Standaarduitrusting is beperkt; veel extra’s zijn optioneel. - **Rijplezier:** Dynamisch rijgedrag is ondergeschikt aan comfort en praktijk.

Deze grijze Skoda Scala met kenteken X-605-GV uit 2023 is een praktische, zuinige en betrouwbare hatchback voor gezinnen en forenzen. De 81 pk motor is voldoende voor dagelijks gebruik, maar niet sportief. Onderhoudskosten zijn laag, het interieur is ruim en praktisch, maar niet luxe. Het waardebehoud is gemiddeld tot goed. Voor wie prijs, ruimte en zuinigheid belangrijk vindt, is de Scala 1.0 TSI Sport Business een verstandige keuze.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Led verlichting
Lichtsensor
Lane Departure Warning
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Radio
eCall
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Android Auto / Apple CarPlay €170
Airconditioning €1160
Parkeerhulp €340
Lichtmetalen velgen €560
Metallic lak €550

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

APR 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
21 april 2026
NOV 2023

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
17 november 2023
Bekijk complete tijdlijn

Volledige historie beschikbaar

Keuringsgeschiedenis

Afbeeldingen

Skoda Scala 1.0 TSI 2023 – Afbeelding 1
december 2025
Skoda Scala 1.0 TSI 2023 – Afbeelding 2
april 2026

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Vorige APK: 17-11-2026

Land van herkomst

Land van eerste registratie

Nederlandse Markt
Herkomststatus: Van Nederlandse bodem
Land van herkomst: Nederland
Datum eerste registratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode DLA
Aandrijftype Benzine
Slagvolume 999 cm3
Aantal cilinders 3 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 110 pk (81 kW)
Maximaal koppel 200 Nm
Aangedreven wielen voorwielaandrijving
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse Onbekend

Opbouw & Indeling

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie Onbekend
Indeling hatchback
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lakkleur Grijs
Trim Onbekend
Type Onbekend
Oorsprong Nederland

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 4,36 m
Totale breedte 1,79 m
Voertuighoogte 1,51 m
Afstand tussen assen 2,64 m
Gewicht van de auto Onbekend
Max. toegestane massa Onbekend
Laadcapaciteit Onbekend
Trekgewicht Onbekend

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 10,1 s
Max. snelheid 199 km/u
Verbruik gecombineerd 4,7 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 118 g/km
Brandstofsoort Benzine
Inhoud tank Onbekend

Vragen over Skoda Scala 1.0 TSI (X-605-GV)

Wat is de APK status van X-605-GV?

De APK van X-605-GV is geldig tot november 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is X-605-GV een import auto?

Nee, X-605-GV is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft X-605-GV gehad?

X-605-GV heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het praktijkverbruik van de Skoda Scala 1.0 TSI 81 pk?

Het praktijkverbruik ligt tussen de 5,5 en 6,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. Het officiële WLTP-verbruik is circa 5,0-5,2 l/100 km[1].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

Voor een benzineauto van 81 pk (60 kW) betaal je in 2025 circa €48 per maand aan motorrijtuigenbelasting.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Kleine beurt: €200-€250, grote beurt: €350-€400. APK: €35-€50 per jaar.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?

De handbak is zeer betrouwbaar en kent weinig bekende defecten. Onderhoudskosten zijn laag.

Wat is de huidige marktwaarde van een Skoda Scala 1.0 TSI 81 pk uit 2023?

De marktwaarde ligt rond de €14.000-€16.000, afhankelijk van kilometerstand en staat.

Zijn er bekende problemen met de motor?

Incidenteel problemen met de timing chain, turbo, injectoren en olieverbruik, vooral bij onvoldoende onderhoud. Ernst is over het algemeen licht tot matig.

Bekende aandachtspunten

Let op
Motor

Timing chain (distributieketting)

Soms vroegtijdige slijtage of geluid, vooral bij onvoldoende onderhoud.

Signalen:

Tikgeluid, motorstoringen.

Let op
Motor

Turbo

Incidenteel problemen met de turbo, vaak door olievervuiling of slecht onderhoud.

Signalen:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat.

Gering risico
Motor

Directe injectie (injectoren)

Vervuiling van injectoren mogelijk bij langdurig kort ritten.

Signalen:

Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies.

Gering risico
Motor

Olieverbruik

Enkele eigenaren melden (licht) olieverbruik, vooral bij hogere kilometerstanden.

Signalen:

Oliewaarschuwingslampje, regelmatig bijvullen.

Gering risico
Elektronica

Elektronica (infotainment)

Incidenteel storingen in het infotainmentsysteem.

Signalen:

Vastlopend scherm, verbindingsproblemen met smartphone.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Skoda

Voor dit specifieke model en bouwjaar (skoda uit 2023) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1216 kg. Dit is exact het gemiddelde voor de klasse 'Hatchbacks'. Je betaalt dus een hele normale wegenbelasting voor dit type auto.

Deze auto Gemiddelde

Andere Skoda Scala 1.0 TSI exemplaren

Type Plaat