Kenteken check X-653-PP

APK geldig tot jan 2027 - 3+ eigenaars - 74.105 km (peildatum feb 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-101380
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
X-653-PP
Merk voertuig
VW
VW logo
Uitvoering
up! 1.0
NAP-oordeel
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken X-653-PP: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Wit
Brandstoftype
Benzine
VW up! 1.0 2018

Betrouwbaarheid VW up! 1.0 (2018) – Kenteken X-653-PP

Betrouwbaarheid
Op basis van RDW-data en modelhistorie
79

Waardebehoud VW up! 1.0 (2018) – Kenteken X-653-PP

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud VW up! 1.0 (2018) – Kenteken X-653-PP

Onderhoud
Verwachte servicekosten per jaar
89

Veiligheid VW up! 1.0 (2018) – Kenteken X-653-PP

Veiligheid
Keuringsstatus en openstaande recalls
100

Prestaties VW up! 1.0 (2018) – Kenteken X-653-PP

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
66

Overzicht gegevens

Indicatieprijs
€ 8.000 - € 10.000
Adviesprijs nieuw
€ 15.219
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
288 dagen
Eigenaarhistorie
3+ eigenaars
Keuring verloopt
Taxigebruik
Nee
Motortype-code
CHY
Vergelijkbare kentekens
231 voertuigen
Keren opgezocht
768 keer

Expertrapport

Een blik op de RDW-registratie van deze VW up! 1.0 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 934 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 128 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 142 / kwartaal
Zeeland ca. € 138 / kwartaal
Utrecht ca. € 135 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 132 / kwartaal
Gelderland ca. € 139 / kwartaal
Limburg ca. € 136 / kwartaal
Overijssel ca. € 140 / kwartaal
Flevoland ca. € 138 / kwartaal
Drenthe ca. € 142 / kwartaal
Friesland ca. € 143 / kwartaal
Groningen ca. € 144 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Voordelen

  • Zeer zuinig verbruik (praktijk 5,0–5,5 l/100 km)
  • Compact en wendbaar in de stad
  • Betrouwbare, onderhoudsarme motor zonder turbo
  • Lage wegenbelasting (€22/maand)
  • Goede uitrusting in up! beats uitvoering
  • Redelijk onderhoudsarm bij tijdig onderhoud

Waar je op moet letten

  • Beperkte motorprestaties (44 pk)
  • Krap interieur en beperkte laadruimte
  • Bekende schakelproblemen (1e versnelling, achteruit)
  • Matig geluidscomfort op snelweg
  • Waardeverlies na 5–7 jaar aanzienlijk
  • Incidenteel olieverbruik en knakgeluid koppeling

Volledige analyse

Kenteken X-653-PP is een witte Volkswagen Up! uit 2018 met een 999cc motor, handgeschakelde versnellingsbak en het up! beats pakket. Dit rapport biedt een diepgaande analyse van deze populaire stadsauto, gebaseerd op technische specificaties, eigenaarservaringen en marktgegevens.

## Motor & Techniek **Motorcode:** De 999cc 3-cilinder benzinemotor in de Volkswagen Up! 1.0 BMT up! beats (2018) heeft de motorcode **CHYA**. Dit is een atmosferische (niet-turbo) motor met 44 pk, ontworpen voor zuinig en betrouwbaar stadsgebruik. **Bekende problemen:** - **Timing chain (distributieketting):** Geen meldingen van grote problemen met de distributieketting bij deze motor. De ketting is over het algemeen betrouwbaar, mits tijdig onderhouden. - **Turbo:** Deze motor heeft géén turbo; turbo-gerelateerde problemen zijn dus niet van toepassing. - **Injectoren:** Geen structurele problemen bekend met de injectoren bij deze motor. - **Olieverbruik:** Incidenteel melden eigenaren licht olieverbruik, maar dit is geen structureel probleem bij deze motor. **Onderhoudskosten motor:** Jaarlijkse kleine beurt (olie, filters) kost circa €150–€200 bij een merkdealer. Grote beurt (elk 2 jaar, inclusief bougies, remvloeistof) ligt rond €300–€400. APK (jaarlijks vanaf 4 jaar) kost €35–€50.

## Transmissie & Rijgedrag **Versnellingsbak:** Handgeschakelde 5-bak, bekend om zijn lichte bediening en geschikt voor stadsverkeer. Geen ASG-automaat in deze uitvoering. **Bekende defecten:** - **Moeilijk schakelen (vooral 1e versnelling en achteruit):** Een bekend probleem bij oudere Up!-modellen, mogelijk door slijtage van de druklager of koppelingsplaten. Soms is een dure revisie of vervanging van de versnellingsbak nodig[1][3]. - **Knakgeluid bij intrappen koppeling:** Kan wijzen op een versleten koppelingshoofdcilinder[3]. - **Schokkerig schakelen/knarsen:** Incidenteel gemeld, maar meestal niet bij deze motorvariant. **Onderhoudskosten transmissie:** Vervanging koppelingset (incl. arbeid) kost €600–€900. Revisie versnellingsbak is duurder en vaak niet rendabel bij oudere modellen[3].

## Praktische Kosten **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **WLTP:** 4,1–4,3 l/100 km (CO₂: 95–99 g/km) - **Praktijk:** Veel eigenaren halen 5,0–5,5 l/100 km in de stad, op de snelweg 4,5–5,0 l/100 km. Zuinig, maar niet zo zuinig als de officiële cijfers. **Wegenbelasting (44 pk, 2025):** €22 per maand (€264 per jaar). **Marktwaarde & waardebehoud:** - **Nieuwprijs (2016):** €13.575 - **Huidige occasionwaarde (2025, gem. 80.000 km):** €6.000–€8.000, afhankelijk van staat en onderhoud. - **Waardebehoud:** Matig tot redelijk voor een stadsauto; na 9 jaar circa 45–55% van de nieuwprijs over. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** €35–€50 - **Service (klein/groot):** €150–€400 - **Reparaties (incidentieel):** €200–€1.000 (afhankelijk van slijtage) - **Totaal gemiddeld:** €400–€600 per jaar bij normaal gebruik.

## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Zeer zuinig in verbruik**, zowel in de stad als op de snelweg. - **Compact en wendbaar**, ideaal voor stadsverkeer en parkeren. - **Betrouwbare motor** zonder turbo of complexe techniek. - **Lage wegenbelasting** door lage CO₂-uitstoot. - **Goede uitrusting** in up! beats uitvoering (o.a. betere audio, stoffen bekleding, 15” lichtmetalen velgen). - **Redelijk onderhoudsarm** mits tijdig gecontroleerd. **Nadelen** - **Beperkte motorprestaties** (44 pk), niet geschikt voor lange ritten of snelweg met hoge snelheid. - **Krap interieur** voor grotere personen of gezinnen. - **Bekende schakelproblemen** bij oudere exemplaren, vooral 1e versnelling en achteruit[1][3][5]. - **Matig geluidscomfort** op snelweg. - **Beperkte laadruimte** (251 liter). - **Waardeverlies** na 5–7 jaar aanzienlijk, zoals bij veel stadsauto’s.

Deze witte Volkswagen Up! met kenteken X-653-PP uit 2018 is een zuinige, betrouwbare stadsauto met een eenvoudige techniek en lage vaste lasten. Let bij aankoop extra op de staat van de versnellingsbak en koppeling, en vraag naar het onderhoudsverleden. Voor dagelijks woon-werkverkeer in de stad is de Up! 1.0 BMT up! beats een verstandige keuze, mits je bereid bent af te zien van ruimte, comfort en prestaties op de snelweg.

Opties

Standaard opties

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Centrale deurvergrendeling
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Verkeersbordenherkenning Pakket
Airconditioning €560
Elektrische ramen voor Pakket
Radio €360
Metallic lak €495

Voertuig historie

Tijdlijn

DEC 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
3 december 2024
FEB 2024

Kilometerstand

XXX,105 km geregistreerd

XXX,105 km
INFO
18 februari 2024
DEC 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
5 december 2018
Bekijk complete tijdlijn

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

5 januari 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: 47

28 december 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 59

Voertuigfoto's

VW up! 1.0 2018 – Afbeelding 1
VW up! 1.0 2018 – Afbeelding 2
VW up! 1.0 2018 – Afbeelding 3
VW up! 1.0 2018 – Afbeelding 4
VW up! 1.0 2018 – Afbeelding 5
VW up! 1.0 2018 – Afbeelding 6
VW up! 1.0 2018 – Afbeelding 7
VW up! 1.0 2018 – Afbeelding 8

+2

Juridische status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Aansprakelijkheidsverzekering

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 05-01-2026

Herkomst

Herkomst voertuig

Geïmporteerd
Status: Buitenlands kenteken (Premium)
Land van herkomst: Premium
Eerste kentekenregistratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code CHY
Brandstoftype Benzine
Cilindervolume 999 cm3
Cilinderaantal 3 cilinders
Opgeladen Nee
Motorvermogen 60 pk (44 kW)
Trekkracht 95 Nm
Wielaandrijving N.v.t.
Transmissie Handgeschakeld
Milieusticker N.v.t.

Opbouw & Indeling

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw N.v.t.
Indeling hatchback
Plekken 4 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lak Wit
Uitvoering N.v.t.
Type N.v.t.
Afkomst Import

Dimensies & Gewicht

Totale lengte 3,6 m
Totale breedte 1,65 m
Hoogte 1,5 m
Wielafstand 2,41 m
Voertuiggewicht N.v.t.
Toegestaan totaalgewicht N.v.t.
Laadcapaciteit 396 kg
Trekgewicht geremd N.v.t.

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 14,4 s
Max. snelheid 162 km/u
Gecombineerd verbruik 4,2 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 116 g/km
Brandstof Benzine
Inhoud tank N.v.t.

Vragen over VW up! 1.0 (X-653-PP)

Wat is de APK status van X-653-PP?

De APK van X-653-PP is geldig tot januari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is X-653-PP een import auto?

Ja, X-653-PP is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft X-653-PP gehad?

X-653-PP heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Hoe zuinig is de Volkswagen Up! 1.0 BMT up! beats in de praktijk?

In de praktijk verbruikt de Up! 1.0 BMT gemiddeld 5,0–5,5 liter per 100 km in de stad en 4,5–5,0 liter op de snelweg. Officieel (WLTP) is dit 4,1–4,3 l/100 km.

Wat zijn de bekendste technische mankementen?

De meest voorkomende problemen zijn moeilijk schakelen (vooral 1e versnelling en achteruit) door slijtage aan de druklager of koppelingsplaten, een knakgeluid bij het intrappen van de koppeling en incidenteel licht olieverbruik[1][3][5].

Hoe hoog is de wegenbelasting voor 44 pk in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt €22 per maand (€264 per jaar) in 2025.

Wat is de huidige marktwaarde van een Up! 1.0 BMT up! beats uit 2016?

De occasionwaarde ligt in 2025 tussen de €6.000 en €8.000, afhankelijk van kilometerstand en onderhoud.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld €400–€600 per jaar, inclusief APK, service en incidentele reparaties.

Is de distributieketting betrouwbaar?

Ja, de distributieketting van deze motor is over het algemeen betrouwbaar en gaat lang mee bij goed onderhoud.

Veel voorkomende klachten

Let op
Transmissie

Moeilijk schakelen (1e versnelling, achteruit)

Versleten druklager of koppelingsplaten, soms revisie/vervanging versnellingsbak nodig

Symptomen:

Schakelen lukt niet of alleen met moeite, vooral bij koude motor

Gering risico
Transmissie

Knakgeluid bij intrappen koppeling

Versleten koppelingshoofdcilinder

Symptomen:

Hoorbaar knakgeluid bij het intrappen van de koppeling

Gering risico
Motor

Incidenteel olieverbruik

Licht olieverbruik bij sommige exemplaren

Symptomen:

Olieniveau daalt sneller dan normaal

Gering risico
Elektronica

Bluetooth-connectiviteitsproblemen

Compatibiliteitsproblemen met bepaalde telefoons

Symptomen:

Verbinding valt weg of wordt niet gevonden

Gering risico
Motor

Beperkte prestaties

Motor heeft weinig vermogen (44 pk)

Symptomen:

Traag optrekken, weinig kracht op snelweg

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Laag (Licht/Zuinig)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 934 kg. Dat is 22% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke VW up! 1.0 modellen

Auto Nummerplaat