Kenteken check X-656-LG

APK geldig tot dec 2027 - 5 eigenaars - 52.335 km (peildatum mei 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-098630
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Kentekenplaat
X-656-LG
Merk voertuig
Renault
Renault logo
Uitvoering
Captur TCe 160 GPF
Kilometerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken X-656-LG: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Blauw
Type brandstof
Elektriciteit
Renault Captur TCe 160 GPF 2023

Betrouwbaarheid Renault Captur TCe 160 GPF (2023) – Kenteken X-656-LG

Fiabiliteit
Op basis van RDW-data en modelhistorie
73

Waardebehoud Renault Captur TCe 160 GPF (2023) – Kenteken X-656-LG

Waardescore
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Renault Captur TCe 160 GPF (2023) – Kenteken X-656-LG

Onderhoudskosten
Verwachte servicekosten per jaar
58

Veiligheid Renault Captur TCe 160 GPF (2023) – Kenteken X-656-LG

Veiligheidsindex
Keuringsstatus en openstaande recalls
100

Prestaties Renault Captur TCe 160 GPF (2023) – Kenteken X-656-LG

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
81

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 29.000 - € 35.000
Adviesprijs nieuw
€ 40.796
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
601 dagen
Eigenaarhistorie
5+ eigenaars
APK vervalt
Eerder als taxi
Nee
Motorcode
H5H E4
Vergelijkbare voertuigen in NL
32 voertuigen
Keren opgezocht
1.008 keer

Deskundige beoordeling

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Captur TCe 160 GPF komen een aantal specifieke details naar voren. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1373 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Efficiënt brandstofverbruik
  • Comfortabele rijervaring
  • Stijlvol design
  • Goede waardebehoud
  • Milde hybride technologie voor verbeterde efficiëntie

Minpunten

  • Mogelijke timing chain problemen
  • Olieverbruik
  • Beperkte ruimte voor bagage
  • Geen uitgebreide off-road capaciteiten

Uitgebreide analyse

Kenteken X-656-LG is een blauwe Renault Captur uit 2023 met een 1330cc motor. Deze auto is een populaire keuze in de mini-SUV markt vanwege zijn efficiënte benzineverbruik en comfortabele rijervaring. Hieronder vindt u een overzicht van de belangrijkste kenmerken en mogelijke problemen van deze auto.

De Renault Captur 1.3 Mild Hybrid 160 Iconic uit 2019 is uitgerust met een 1330cc benzinemotor, die 116 pk levert. De motorcode voor deze motor is niet specifiek gedocumenteerd in de zoekresultaten, maar het is een variant van de 1.3 TCe motor die in verschillende Renault modellen wordt gebruikt. Bekende problemen met de motor zijn voornamelijk gerelateerd aan timing chain ruis en olieverbruik, hoewel deze specifieke motor minder vaak problemen lijkt te hebben dan eerdere modellen zoals de 1.2 TCe[1][5].

De auto is uitgerust met een automatische transmissie. Hoewel er geen specifieke defecten zijn gedocumenteerd voor deze transmissie in de Renault Captur, zijn er wel algemene problemen met de EDC (Efficient Dual Clutch) transmissie in andere Renault modellen, zoals jerky gear changes en software issues[5][7].

Het brandstofverbruik van de Renault Captur 1.3 Mild Hybrid 160 Iconic is volgens de WLTP-normen ongeveer 5,6 liter per 100 km in de stad en 4,3 liter per 100 km op de snelweg. In de praktijk kan dit verbruik variëren afhankelijk van de rijstijl en omstandigheden. De huidige marktwaarde van deze auto ligt rond de €25.000 tot €30.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand. De jaarlijkse onderhoudskosten, inclusief APK en service, zijn gemiddeld ongeveer €500 tot €700. De wegenbelasting voor een auto met 116 pk in Nederland is ongeveer €120 per jaar[7].

De Renault Captur 1.3 Mild Hybrid 160 Iconic biedt een goede balans tussen brandstofefficiëntie en comfort. Echter, potentiële kopers moeten zich bewust zijn van mogelijke timing chain problemen en olieverbruik, hoewel deze minder vaak voorkomen in deze specifieke motor. De automatische transmissie is over het algemeen betrouwbaar, maar kan in zeldzame gevallen last hebben van softwareproblemen.

Deze blauwe Renault Captur met kenteken X-656-LG uit 2023 is een solide keuze voor wie op zoek is naar een efficiënte en comfortabele mini-SUV. Met de juiste onderhoudsmaatregelen kan deze auto jarenlang betrouwbaar dienen.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Zij-airbags achter
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Adaptive Cruise Control Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Traffic Jam Assistant Pakket
Smartphone Draadloos opladen Pakket
Navigatie Pakket
Metallic lak €600

Tijdlijn & Historie

Tijdlijn

SEP 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
3 september 2025
DEC 2023

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
18 december 2023
Bekijk complete tijdlijn

Volledige historie beschikbaar

Keuringsgeschiedenis

Afbeeldingen

Renault Captur TCe 160 GPF 2023 – Afbeelding 1
mei 2025
Renault Captur TCe 160 GPF 2023 – Afbeelding 2
mei 2025
Renault Captur TCe 160 GPF 2023 – Afbeelding 3
mei 2025
Renault Captur TCe 160 GPF 2023 – Afbeelding 4
mei 2025
Renault Captur TCe 160 GPF 2023 – Afbeelding 5
mei 2025

Juridische status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 18-12-2026

Land van herkomst

Land van eerste registratie

Nederlandse Markt
Herkomststatus: Nederlandse auto
Land van herkomst: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode H5H E4
Aandrijftype Elektriciteit
Cilindervolume 1333 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 158 pk (116 kW)
Trekkracht 270 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Schakeling Automaat
Milieuklasse N.v.t.

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Indeling hatchback
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lak Blauw
Trim N.v.t.
Subtype N.v.t.
Afkomst Nederland

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 4,23 m
Breedte excl. spiegels 1,8 m
Voertuighoogte 1,58 m
Wielafstand 2,64 m
Voertuiggewicht N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Nuttige lading N.v.t.
Trekgewicht geremd N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 8,5 s
Max. snelheid 204 km/u
Verbruik gecombineerd 5,3 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 131 g/km
Brandstofsoort Elektriciteit
Tankvolume N.v.t.

Vragen over Renault Captur TCe 160 GPF (X-656-LG)

Wat is de APK status van X-656-LG?

De APK van X-656-LG is geldig tot december 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is X-656-LG een import auto?

Nee, X-656-LG is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft X-656-LG gehad?

X-656-LG heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het brandstofverbruik van de Renault Captur 1.3 Mild Hybrid?

Ongeveer 5,6 liter per 100 km in de stad en 4,3 liter per 100 km op de snelweg volgens WLTP-normen.

Wat is de huidige marktwaarde van deze auto?

Rond de €25.000 tot €30.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld ongeveer €500 tot €700 per jaar.

Wat is de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?

Ongeveer €120 per jaar voor een auto met 116 pk.

Zijn er bekende problemen met de timing chain?

Ja, er zijn meldingen van timing chain ruis, maar deze zijn minder vaak in de 1.3 TCe motor.

Is de automatische transmissie betrouwbaar?

Over het algemeen ja, maar er kunnen zeldzame softwareproblemen optreden.

Veel voorkomende klachten

Gering risico
Motor

Timing Chain Ruis

Motor

Signalen:

Ruis of ratelgeluiden vanuit de timing chain

Let op
Motor

Olieverbruik

Motor

Signalen:

Verhoogd olieverbruik

Let op
Transmissie

EDC Transmissie Problemen

Transmissie

Signalen:

Jerky gear changes, software issues

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2023) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1373 kg. Dat is 14% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Renault Captur TCe 160 GPF modellen

Type Plaat