Kenteken check X-666-DX

APK geldig tot dec 2027 - 3+ eigenaars - 88.500 km (peildatum dec 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-069070
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Kentekenplaat
X-666-DX
Automerk
BMW
BMW logo
Uitvoering
M340i Touring
Kilometerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken X-666-DX: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Wit
Brandstoftype
Benzine
BMW M340i Touring 2019

Betrouwbaarheid BMW M340i Touring (2019) – Kenteken X-666-DX

Fiabiliteit
Op basis van RDW-data en modelhistorie
63

Waardebehoud BMW M340i Touring (2019) – Kenteken X-666-DX

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud BMW M340i Touring (2019) – Kenteken X-666-DX

Onderhoudskosten
Verwachte servicekosten per jaar
58

Veiligheid BMW M340i Touring (2019) – Kenteken X-666-DX

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties BMW M340i Touring (2019) – Kenteken X-666-DX

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
77

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 45.000 - € 55.000
Nieuwprijs
€ 86.874
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
638 dagen
Eigenaarhistorie
3+ eigenaars
APK vervalt
Taxigebruik
Nee
Motorcode
B58B30B
Vergelijkbare voertuigen in NL
21 voertuigen
Bekeken
298 keer

Expertrapport

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze BMW M340i Touring komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1845 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 257 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 284 / kwartaal
Zeeland ca. € 275 / kwartaal
Utrecht ca. € 270 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 265 / kwartaal
Gelderland ca. € 278 / kwartaal
Limburg ca. € 273 / kwartaal
Overijssel ca. € 281 / kwartaal
Flevoland ca. € 275 / kwartaal
Drenthe ca. € 284 / kwartaal
Friesland ca. € 286 / kwartaal
Groningen ca. € 289 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Zeer krachtige en soepele 3.0-liter 6-cilinder benzinemotor met uitstekende betrouwbaarheid (B58-serie)[1][2].
  • Snelle 8-traps automaat (ZF 8HP) met sportieve schakelkarakteristiek en betrouwbare reputatie[1][5].
  • Uitgebreide standaarduitrusting in High Executive Edition (o.a. adaptieve cruise, Harman Kardon geluid, lederen bekleding, heads-up display).
  • Praktische laadruimte (480 liter, uitklapbaar tot 1.510 liter) gecombineerd met sportieve rij- en wegligging[5].
  • xDrive vierwielaandrijving zorgt voor goede tractie en veiligheid in alle weersomstandigheden[1][7].
  • Goed waardebehoud vergeleken met concurrenten in het premium segment.

Waar je op moet letten

  • Hoge wegenbelasting door het vermogen (>€1.900 per jaar).
  • Praktijkverbruik kan, zeker bij sportief rijden, flink oplopen (9-11 l/100 km).
  • Onderhoudskosten zijn aan de hoge kant, zeker bij de dealer.
  • Geen optie voor handgeschakelde versnellingsbak meer beschikbaar.
  • Elektronica kan gevoelig zijn voor storingen (zie veelvoorkomende problemen).
  • Beperkte beschikbaarheid op de occasionmarkt door lage productieaantallen.

Uitgebreide analyse

Kenteken X-666-DX is een witte BMW 3-serie Touring uit 2019 met een 2998cc motor. Dit is de M340i xDrive High Executive Edition, een van de meest gewilde sportieve gezinswagens uit het segment. De nieuwprijs bedroeg destijds €83.166, wat onderstreept dat dit een luxe, goed uitgeruste en krachtige stationwagen betreft.

De witte BMW 3-serie Touring met kenteken X-666-DX is uitgerust met de B58B30M1-motor, een 3.0-liter turbocharged inline-6 benzinemotor die 374 pk (275 kW) en 500 Nm koppel levert[1][2]. Deze motorcode is bekend uit de Z4, Supra en diverse andere BMW-modellen en staat bekend om zijn betrouwbaarheid en prestaties. De kracht wordt via een 8-traps ZF-automaat (Steptronic) en het xDrive vierwielaandrijvingssysteem naar de weg gebracht[1][5]. De 0-100 km/u sprint wordt in 4,4 seconden gehaald, wat uitzonderlijk is voor een stationwagen van dit formaat[1][5].

De 8-traps automaat van ZF is een van de beste in zijn klasse, met snelle schakelingen en een sportieve karakter. Onderhoudskosten zijn relatief laag voor dit segment, maar een volledige olie- en filterbeurt (inclusief transmissie-olie) kost al snel €400-€600 per grote beurt. Bekende defecten aan deze transmissie zijn zeldzaam, maar slijtage aan de versnellingsbakolie en eventuele lekkages kunnen op termijn voorkomen. Regelmatig onderhoud is essentieel voor een lange levensduur.

Het WLTP-verbruik van de M340i xDrive Touring ligt rond de 7,7 l/100 km (36,2 mpg)[1][5]. In de praktijk, zeker bij sportief rijden, ligt het verbruik vaak tussen de 9 en 11 l/100 km. De wegenbelasting voor 275 pk (202 kW) in Nederland bedraagt in 2025 circa €1.944 per jaar (categorie > 205 kW). De APK-kosten zijn standaard (€35-€50), maar onderhoudskosten (service, banden, remmen) liggen rond de €1.000-€1.500 per jaar, afhankelijk van gebruik en keuze voor dealer of onafhankelijke garage.

De huidige marktwaarde van een 2019 BMW 3-serie Touring M340i xDrive High Executive Edition met kenteken X-666-DX ligt, afhankelijk van kilometerstand en staat, tussen de €35.000 en €45.000. Het waardebehoud is redelijk, maar de daling ten opzichte van de nieuwprijs is fors, zoals gebruikelijk bij premium Duitse modellen. Een goed onderhouden exemplaar met volledige onderhoudshistorie behoudt zijn waarde het beste.

Deze witte BMW 3-serie Touring met kenteken X-666-DX uit 2019 is een uitzonderlijk complete sportieve gezinswagen, met een krachtige en betrouwbare motor, luxe uitrusting en uitstekende rijeigenschappen. De onderhoudskosten en wegenbelasting zijn aan de hoge kant, maar passen bij het segment. De auto combineert praktijk, prestaties en prestige op unieke wijze.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Bandenspanningcontrole
Cornering Brake Control
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Head-up-Display €1100
High-beam Assistant €156
Precrash-systeem €341
Remassistent Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Adaptive Cruise Control €429
Lane Change Assistant Pakket
Voetgangersdetectie Aktive Motorhaube
Traffic Jam Assistant Pakket
Android Auto / Apple CarPlay Pakket
Smartphone Draadloos opladen Pakket
Persoonlijke hotspot Pakket
Noodremassistentie Pakket
Kruispunt assistentie Pakket
Laserverlichting €2000
Parkeerassistent €450
Navigatie €1316
Leer €1450
Metallic lak €877
Runflat a.W.

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

NOV 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
19 november 2024
DEC 2023

Kilometerstand

XXX,600 km geregistreerd

XXX,600 km
INFO
3 december 2023
DEC 2019

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
11 december 2019
Bekijk complete tijdlijn

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

6 november 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 51

8 december 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 53

Afbeeldingen

BMW M340i Touring 2019 – Afbeelding 1
december 2023
BMW M340i Touring 2019 – Afbeelding 2
december 2023
BMW M340i Touring 2019 – Afbeelding 3
december 2023
BMW M340i Touring 2019 – Afbeelding 4
december 2023
BMW M340i Touring 2019 – Afbeelding 5
december 2023
BMW M340i Touring 2019 – Afbeelding 6
september 2024
BMW M340i Touring 2019 – Afbeelding 7
september 2024
BMW M340i Touring 2019 – Afbeelding 8
september 2024

+3

Juridische status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Aansprakelijkheidsverzekering

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Datum vorige keuring: 11-12-2026

Herkomst

Land van eerste registratie

Geïmporteerd
Herkomststatus: Geïmporteerd voertuig (Premium)
Geregistreerd in: Premium
Datum eerste registratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode B58B30B
Brandstoftype Benzine
Slagvolume 2998 cm3
Aantal cilinders 6 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 374 pk (275 kW)
Maximaal koppel 500 Nm
Aangedreven wielen vierwielaandrijving
Schakeling Automaat
Milieuklasse N.v.t.

Opbouw & Indeling

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Opzet stationwagen
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lak Wit
Trim N.v.t.
Subtype N.v.t.
Oorsprong Import

Afmetingen & Gewichten

Totale lengte 4,71 m
Breedte excl. spiegels 1,83 m
Voertuighoogte 1,44 m
Afstand tussen assen 2,85 m
Gewicht van de auto N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Laadcapaciteit N.v.t.
Trekgewicht geremd N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 4,5 s
Topsnelheid begrensd 250 km/u
Verbruik gecombineerd 7,2 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 186 g/km
Brandstofsoort Benzine
Inhoud tank N.v.t.

Vragen over BMW M340i Touring (X-666-DX)

Wat is de APK status van X-666-DX?

De APK van X-666-DX is geldig tot december 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is X-666-DX een import auto?

Ja, X-666-DX is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft X-666-DX gehad?

X-666-DX heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Hoe snel is de BMW 3-serie Touring M340i xDrive?

De 0-100 km/u sprint duurt 4,4 seconden, de topsnelheid is elektronisch begrensd op 250 km/u[1][5].

Wat is het praktijkverbruik van deze auto?

Het WLTP-verbruik is 7,7 l/100 km, in de praktijk ligt dit vaak tussen de 9 en 11 l/100 km, afhankelijk van rijstijl[1][5].

Hoe hoog is de wegenbelasting voor 275 pk in Nederland?

In 2025 bedraagt de wegenbelasting voor deze auto circa €1.944 per jaar (categorie > 205 kW).

Wat zijn de belangrijkste onderhoudskosten per jaar?

Reken op €1.000-€1.500 per jaar voor service, banden, remmen en incidentele reparaties. APK kost €35-€50.

Hoe betrouwbaar is de B58-motor?

De B58-motor staat bekend als een van de betrouwbaarste BMW-motoren van het moment, maar regelmatig onderhoud is essentieel om problemen te voorkomen.

Wat is de huidige marktwaarde van een 2019 exemplaar?

De marktwaarde ligt in 2025 tussen de €35.000 en €45.000, afhankelijk van kilometerstand, staat en onderhoudshistorie.

Bekende aandachtspunten

Matig risico
Motor

Timing chain slijtage

Hoewel de B58-motor over het algemeen betrouwbaar is, zijn er incidentele meldingen van vroege slijtage aan de distributieketting, vooral bij onregelmatig onderhoud.

Signalen:

Ratelen bij koude start, motorstoring.

Matig risico
Motor

Turbo lekkage

Bij hoge kilometerstanden kunnen olielekkages bij de turbo ontstaan, vaak door verouderde afdichtingen.

Signalen:

Olie onder de motor, vermogensverlies.

Laag risico
Motor

Injector problemen

Sporadisch meldingen van defecte of vervuilde injectoren, wat leidt tot onregelmatig stationair toerental en motorstoringen.

Signalen:

Trillen, storingslampje.

Laag risico
Motor

Olielekken motor/koppakking

Olielekkages bij de cilinderkop of carter zijn bekend, vooral bij oudere exemplaren of na intensief gebruik.

Signalen:

Olie onder de auto, lage oliepeil.

Laag risico
Elektronica

Elektronica/storingsmeldingen

Incidenteel meldingen van storingen in het infotainmentsysteem of boordcomputer.

Signalen:

Zwart scherm, bevriezen van systemen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten BMW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2019) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1845 kg. Dat is 54% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Vergelijkbare BMW M340i Touring kentekens

Type Plaat