Kenteken check X-760-BZ

APK geldig tot okt 2026 - 3+ eigenaars - 109.000 km (peildatum mrt 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-151375
Gegenereerd op 15 mei 2026

Voertuiggegevens

Kenteken
X-760-BZ
Fabrikant
Renault
Renault logo
Model
Mégane ENERGY TCe 130
Km-stand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken X-760-BZ: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Wit
Energiebron
Benzine
Renault Mégane ENERGY TCe 130 2018

Betrouwbaarheid Renault Mégane ENERGY TCe 130 (2018) – Kenteken X-760-BZ

Betrouwbaarheidsscore
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
19

Waardebehoud Renault Mégane ENERGY TCe 130 (2018) – Kenteken X-760-BZ

Waarde-indicator
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud Renault Mégane ENERGY TCe 130 (2018) – Kenteken X-760-BZ

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
65

Veiligheid Renault Mégane ENERGY TCe 130 (2018) – Kenteken X-760-BZ

Passieve veiligheid
Op basis van APK-historie en recalls
100

Prestaties Renault Mégane ENERGY TCe 130 (2018) – Kenteken X-760-BZ

Prestatiescore
Vermogen, koppel en acceleratie
64

Kerngegevens

Dagwaarde
€ 14.000 - € 17.000
Oorspronkelijke prijs
€ 27.373
Importstatus
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
199 dagen
Aantal eigenaren
3+ eigenaars
APK-vervaldatum
Als taxi gebruikt
Nee
Engine code
H5F F4
Aantal in Nederland
9 voertuigen
Populariteit
643 keer

Analyse & Inzichten

Wanneer we de data van deze Renault Mégane ENERGY TCe 130 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1322 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Wat goed is

  • Moderne en relatief zuinige 1.2 TCe turbomotor met directe injectie
  • Handgeschakelde 6-versnellingsbak voor sportief en zuinig rijden
  • Comfortabele en goed uitgeruste Série Signature Exclusiv uitvoering
  • Redelijk laag brandstofverbruik in praktijk (ca. 6,0-6,5 l/100 km)
  • Goede wegligging en voorwielaandrijving geschikt voor Nederlandse wegen
  • Redelijke onderhoudskosten en betaalbare wegenbelasting voor 96 pk benzinemotor

Nadelen

  • Mogelijke problemen met distributieketting en kettingspanner bij hogere km-standen
  • Soms verhoogd olieverbruik bij oudere motoren
  • Koppeling kan slijten bij intensief stadsgebruik
  • Elektronische storingen en sensorproblemen komen sporadisch voor
  • Beperkte motorvermogen voor zwaardere belading of heuvelachtig terrein
  • Marktwaarde daalt sneller dan sommige concurrenten door sterke concurrentie

Diepgaande beoordeling

Kenteken X-760-BZ is een witte Renault Mégane uit 2018 met een 1198cc 4-cilinder TCe benzinemotor, handgeschakelde transmissie en een nieuwprijs van circa €28.140. Dit model valt in het segment van de kleine middenklasse hatchbacks met voorwielaandrijving.

De motor in deze Renault Mégane 1.2 TCe is de H5F-motor, een 1198cc viercilinder turbobenzinemotor met directe injectie, die ongeveer 96 pk levert. Deze motor is bekend onder de code H5F 408 en levert een koppel van circa 175 Nm vanaf 1500 toeren. De motor is relatief zuinig en modern, maar kent enkele aandachtspunten zoals mogelijke problemen met de kettingspanning en olieverbruik bij hogere kilometerstanden.

De handgeschakelde transmissie is een 6-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar slijtage aan de koppeling en synchronisatieringen kan voorkomen, vooral bij intensief stadsgebruik. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn beperkt tot regulier onderhoud en koppelingvervanging indien nodig.

Het brandstofverbruik volgens WLTP ligt rond de 5,0 tot 5,5 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,0 tot 6,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 96 pk benzinemotor in Nederland bedraagt circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €500 en €800.

Bij aankoop van een Renault Mégane 1.2 TCe uit 2016 met kenteken X-760-BZ is het belangrijk om te letten op onderhoudshistorie, vooral met betrekking tot de distributieketting en olieverbruik. Controleer ook de staat van de koppeling en de algemene conditie van de auto. Deze uitvoering biedt een goede balans tussen prestaties en zuinigheid, maar let op mogelijke kleine elektronische storingen die bij dit model kunnen voorkomen.

Deze witte Renault Mégane met kenteken X-760-BZ uit 2018 is een praktische en relatief zuinige hatchback met een moderne 1.2 TCe motor. Ondanks enkele bekende aandachtspunten zoals kettingspanning en olieverbruik, biedt deze auto een goede prijs-kwaliteitverhouding voor Nederlandse autokopers die op zoek zijn naar een compacte middenklasser met handgeschakelde transmissie.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Head-up-Display Pakket
Led verlichting Pakket
Adaptive Cruise Control Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Noodremassistentie Pakket
Collision Warning Pakket
Parkeerassistent Pakket
Leer Pakket
Metallic lak €650

Voertuiggeschiedenis

Belangrijke gebeurtenissen

APR 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
12 april 2026
MRT 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
29 maart 2018
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

APK keuring details: De bandenspanning is niet correct, Dimlicht verkeerd afgesteld, Knipperlicht werkt niet goed

31 oktober 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 11

Foto's

Renault Mégane ENERGY TCe 130 2018 – Afbeelding 1
oktober 2024
Renault Mégane ENERGY TCe 130 2018 – Afbeelding 2
oktober 2024
Renault Mégane ENERGY TCe 130 2018 – Afbeelding 3
oktober 2024
Renault Mégane ENERGY TCe 130 2018 – Afbeelding 4
oktober 2024
Renault Mégane ENERGY TCe 130 2018 – Afbeelding 5
oktober 2024
Renault Mégane ENERGY TCe 130 2018 – Afbeelding 6
maart 2026
Renault Mégane ENERGY TCe 130 2018 – Afbeelding 7
maart 2026
Renault Mégane ENERGY TCe 130 2018 – Afbeelding 8
maart 2026

+2

Eigenaar en status

Kentekenregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Huidige status: Geldig en actief
Datum eerste registratie:
Recentste wijziging:

WA-Dekking

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Dekkingsstatus: WA-verzekerd
Gecontroleerd op: 15-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 31-10-2025

Import Status

Importgegevens voertuig

Geïmporteerd
Importstatus: Geïmporteerde auto (Premium)
Afkomstig uit: Premium
Op de weg sinds:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motortype-code H5F F4
Type motor Benzine
Motorinhoud 1197 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Vermogen (kW) 132 pk (97 kW)
Max. koppel 205 Nm
Aandrijving voorwielaandrijving
Versnellingsbak Handgeschakeld
Euroklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Type voertuig Personenauto
Koetswerk Geen data
Inrichting hatchback
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Kleur Wit
Uitvoeringsniveau Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Import

Afmetingen & Massa

Lengte 4,36 m
Breedte 1,81 m
Hoogte incl. dakrails 1,44 m
Wielbasis 2,67 m
Rijklaar gewicht Geen data
Max. beladen gewicht Geen data
Laadvermogen 577 kg
Max. aanhanggewicht Geen data

Rijprestaties & Verbruik

Sprint 0-100 10,6 s
Maximumsnelheid 198 km/u
Brandstofverbruik mix 5,4 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 120 g/km
Energiebron Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over Renault Mégane ENERGY TCe 130 (X-760-BZ)

Wat is de APK status van X-760-BZ?

De APK van X-760-BZ is geldig tot oktober 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is X-760-BZ een import auto?

Ja, X-760-BZ is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft X-760-BZ gehad?

X-760-BZ heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 1.2 TCe motor in deze Renault Mégane?

De motorcode is H5F 408, een 1198cc viercilinder turbobenzinemotor met directe injectie.

Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?

De distributieketting kan bij hogere kilometerstanden uitrekken of problemen geven met de kettingspanner, wat onderhoud of vervanging kan vereisen.

Wat is het praktijkverbruik van deze auto?

In de praktijk ligt het brandstofverbruik rond de 6,0 tot 6,5 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van circa 5,0-5,5 l/100 km.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, service en kleine reparaties tussen de €500 en €800.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 96 pk benzinemotor in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde transmissie?

De handgeschakelde 6-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, maar koppeling en synchronisatieringen kunnen slijten bij intensief gebruik.

Veelvoorkomende problemen

Kritiek
Motor

Distributieketting en kettingspanner problemen

De distributieketting kan uitrekken of de kettingspanner kan falen, wat leidt tot kettinglawaai en mogelijk motorschade.

Kenmerken:

Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje, verminderde prestaties.

Aandacht vereist
Motor

Verhoogd olieverbruik

Sommige motoren vertonen verhoogd olieverbruik door slijtage aan zuigerveren of klepafdichtingen.

Kenmerken:

Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.

Aandacht vereist
Transmissie

Koppeling slijtage

De koppeling kan sneller slijten bij intensief stadsverkeer of verkeerd schakelen.

Kenmerken:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.

Laag
Elektronica

Elektronische storingen

Sensorstoringen of problemen met het motormanagement kunnen voorkomen, soms leidend tot motorstoringslampje.

Kenmerken:

Onregelmatig stationair draaien, verminderde motorprestaties.

Aandacht vereist
Motor

Turbo problemen (zelden)

In zeldzame gevallen kan de turbo defect raken door olievervuiling of slijtage.

Kenmerken:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, fluitend geluid.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1322 kg. Dat is 10% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde