Kenteken check XF-655-R

APK geldig tot aug 2026 - 6+ eigenaars - 45.089 km (peildatum jan 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-294166
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Nummerplaat
XF-655-R
Automerk
Renault
Renault logo
Type
Captur ENERGY TCe 90
Kilometerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken XF-655-R: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Bruin
Type brandstof
Benzine
Renault Captur ENERGY TCe 90 2018

Betrouwbaarheid Renault Captur ENERGY TCe 90 (2018) – Kenteken XF-655-R

Fiabiliteit
Op basis van RDW-data en modelhistorie
91

Waardebehoud Renault Captur ENERGY TCe 90 (2018) – Kenteken XF-655-R

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Renault Captur ENERGY TCe 90 (2018) – Kenteken XF-655-R

Onderhoudskosten
Verwachte servicekosten per jaar
86

Veiligheid Renault Captur ENERGY TCe 90 (2018) – Kenteken XF-655-R

Veiligheidsindex
Keuringsstatus en openstaande recalls
95

Prestaties Renault Captur ENERGY TCe 90 (2018) – Kenteken XF-655-R

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
62

Samenvatting gegevens

Indicatieprijs
€ 14.000 - € 17.000
Adviesprijs nieuw
€ 24.638
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
154 dagen
Eigenaren
6+ eigenaars
APK vervalt
Taxigebruik
Nee
Motorcode
H4B B4
Vergelijkbare voertuigen in NL
1287 voertuigen
Bekeken
662 keer

Deskundige beoordeling

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Captur ENERGY TCe 90 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1248 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Plus- en minpunten

Sterke punten

  • Compacte en wendbare mini-SUV, ideaal voor stadsverkeer.
  • Zuinig 898cc 3-cilinder turbomotor met 66 pk, lage brandstofkosten.
  • Lage wegenbelasting in Nederland dankzij het vermogen van 66 pk.
  • Betrouwbare handgeschakelde 5-versnellingsbak met weinig bekende defecten.
  • Redelijke onderhoudskosten en goede beschikbaarheid van onderdelen.
  • Praktisch interieur met verstelbare achterbank en voldoende bagageruimte.

Minpunten

  • Beperkte motorvermogen, minder geschikt voor snelweg en heuvelachtig terrein.
  • Mogelijk matig olieverbruik bij hogere kilometerstanden.
  • Koppeling kan slijten bij intensief stadsgebruik.
  • Turbo en injectoren kunnen na verloop van tijd onderhoud vereisen.
  • Beperkte standaarduitrusting in Life-uitvoering.
  • Verbruik in praktijk vaak iets hoger dan WLTP-cijfers.

Uitgebreide analyse

Kenteken XF-655-R is een bruine Renault Captur uit 2018 met een 898cc 3-cilinder turbobenzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze mini-SUV combineert compacte afmetingen met een zuinige motor en praktische rijeigenschappen.

De 898cc motor in de Renault Captur 0.9 TCe Life (2017) is een 3-cilinder turbobenzinemotor met een vermogen van 66 pk (48 kW). De motorcode wordt vaak aangeduid als H4B of een variant daarvan binnen Renault's TCe-serie. Deze motor levert 135 Nm koppel en is ontworpen voor efficiëntie en lage emissies. Bekende motorproblemen zijn relatief beperkt, maar er zijn meldingen van matig olieverbruik en incidentele problemen met de turbo en injectoren. De timing chain (distributieketting) is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij hoge kilometerstanden slijtage vertonen, wat onderhoud vereist.

De handgeschakelde transmissie van deze Captur is een 5-versnellingsbak die over het algemeen als betrouwbaar wordt beschouwd. Er zijn weinig meldingen van ernstige defecten, maar gebruikers rapporteren soms slijtage aan de koppeling bij intensief stadsgebruik. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn beperkt tot regulier onderhoud en koppelingvervanging na circa 100.000 km, afhankelijk van rijstijl.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,1 liter per 100 km gecombineerd, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 5,5 tot 6,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 66 pk benzinemotor in Nederland valt in een lagere categorie, wat de gebruikskosten verlaagt. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €400 en €600. Grotere reparaties zijn zeldzaam maar kunnen oplopen afhankelijk van de kilometerstand.

De Renault Captur 0.9 TCe Life uit 2017 met kenteken XF-655-R is een geschikte keuze voor wie een compacte, zuinige en praktische mini-SUV zoekt. Let bij aankoop op onderhoudshistorie, vooral met betrekking tot olieverbruik en turbo. Controleer de staat van de koppeling en distributieketting bij hogere kilometerstanden. De marktwaarde is stabiel voor deze klasse, mede door de lage gebruikskosten en populariteit in Nederland.

Deze bruine Renault Captur met kenteken XF-655-R uit 2018 is een compacte en zuinige mini-SUV met een betrouwbare 898cc 3-cilinder turbomotor en handgeschakelde versnellingsbak. Met een gunstige wegenbelasting en redelijke onderhoudskosten is het een praktische keuze voor dagelijks gebruik, mits goed onderhouden.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Mistlampen €200
Airconditioning Pakket
Radio Pakket
Lichtmetalen velgen €500
Metallic lak €590

Tijdlijn & Historie

Tijdlijn

JUN 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
28 juni 2025
JUN 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
7 juni 2018
Bekijk complete tijdlijn

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

13 augustus 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 01

25 juli 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 15

Afbeeldingen

Renault Captur ENERGY TCe 90 2018 – Afbeelding 1
januari 2025
Renault Captur ENERGY TCe 90 2018 – Afbeelding 2
januari 2025
Renault Captur ENERGY TCe 90 2018 – Afbeelding 3
januari 2025
Renault Captur ENERGY TCe 90 2018 – Afbeelding 4
januari 2025
Renault Captur ENERGY TCe 90 2018 – Afbeelding 5
januari 2025

Juridische status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Vorige APK: 13-08-2025

Herkomst

Land van eerste registratie

Geïmporteerd
Herkomststatus: Geïmporteerd voertuig (Premium)
Land van herkomst: Premium
Datum eerste registratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode H4B B4
Aandrijftype Benzine
Slagvolume 898 cm3
Aantal cilinders 3 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 90 pk (66 kW)
Maximaal koppel 140 Nm
Aangedreven wielen voorwielaandrijving
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse Onbekend

Opbouw & Indeling

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie Onbekend
Indeling hatchback
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lakkleur Bruin
Trim Onbekend
Subtype Onbekend
Afkomst Import

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 4,12 m
Breedte excl. spiegels 1,78 m
Voertuighoogte 1,57 m
Wielafstand 2,61 m
Gewicht van de auto Onbekend
Max. toegestane massa Onbekend
Laadcapaciteit 498 kg
Trekgewicht Onbekend

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 13,1 s
Topsnelheid begrensd 171 km/u
Verbruik gecombineerd 5,4 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 139 g/km
Brandstofsoort Benzine
Inhoud tank Onbekend

Vragen over Renault Captur ENERGY TCe 90 (XF-655-R)

Wat is de APK status van XF-655-R?

De APK van XF-655-R is geldig tot augustus 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is XF-655-R een import auto?

Ja, XF-655-R is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft XF-655-R gehad?

XF-655-R heeft 6+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 898cc motor in de Renault Captur 2017?

De motorcode van de 898cc 3-cilinder turbobenzinemotor is meestal H4B of een variant daarvan binnen Renault's TCe-serie.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?

De 5-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar met weinig bekende defecten, mits goed onderhouden.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Captur?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 5,5 en 6,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-waarde van circa 5,1 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten voor APK, service en kleine reparaties tussen €400 en €600.

Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?

De wegenbelasting voor een benzineauto met 66 pk valt in een lage categorie, wat resulteert in relatief lage maandelijkse kosten.

Wat is de huidige marktwaarde van een Renault Captur 0.9 TCe Life uit 2017?

De marktwaarde ligt gemiddeld tussen €10.000 en €13.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat.

Bekende aandachtspunten

Matig risico
Motor

Olieverbruik motor

Sommige eigenaren melden verhoogd olieverbruik bij de 898cc motor na langere gebruiksduur.

Signalen:

Regelmatig olie bijvullen, rook uit uitlaat, motorstoringslampje.

Matig risico
Motor

Turbo problemen

Na hoge kilometerstanden kunnen turbo's slijtage vertonen, wat leidt tot vermogensverlies.

Signalen:

Verminderde acceleratie, fluitend geluid bij accelereren.

Matig risico
Motor

Injectoren verstopt

Verstopping of defecten aan brandstofinjectoren kunnen leiden tot onregelmatige motorloop.

Signalen:

Schokkerig rijden, motorstoring, verhoogd brandstofverbruik.

Laag risico
Transmissie

Koppeling slijtage

Bij intensief stadsgebruik kan de koppeling sneller slijten en vervangen moeten worden.

Signalen:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen.

Matig risico
Motor

Distributieketting slijtage

Hoewel over het algemeen betrouwbaar, kan de distributieketting bij hoge kilometerstanden geluiden geven en onderhoud vereisen.

Signalen:

Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1248 kg. Dat is 4% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere Renault Captur ENERGY TCe 90 exemplaren

Auto Nummerplaat