Kenteken check XL-759-V
APK verlopen - 3 eigenaars
Er zijn 10 aandachtspunten voor XL759V
Kerninfo
Betrouwbaarheid Renault Clio Grandtour ENERGY dCi 90 (2019) – Kenteken XL-759-V
Waardebehoud Renault Clio Grandtour ENERGY dCi 90 (2019) – Kenteken XL-759-V
Onderhoud Renault Clio Grandtour ENERGY dCi 90 (2019) – Kenteken XL-759-V
Veiligheid Renault Clio Grandtour ENERGY dCi 90 (2019) – Kenteken XL-759-V
Prestaties Renault Clio Grandtour ENERGY dCi 90 (2019) – Kenteken XL-759-V
Kerngegevens
Expert Analyse & Conclusies
Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Clio Grandtour ENERGY dCi 90 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1261 kg en diesel.
Voor- en nadelen
Wat goed is
- Zeer zuinig in verbruik, ook in de praktijk
- Betrouwbare en onderhoudsarme K9K-motor
- Ruime kofferbak voor een compacte combi
- Comfortabel rijgedrag en lage onderhoudskosten
- Goede uitrusting in Limited-uitvoering
- Geen distributieriem, dus minder onderhoud
Aandachtspunten
- Beperkte ruimte op de achterbank
- Matig waardebehoud door dieselmotor
- EGR-klep kan vervuilen
- Geen stop-start systeem
- Beperkt vermogen (90 pk)
- Oud ogend interieur
Gedetailleerde analyse
Kenteken XL-759-V is een groene Renault Clio Estate uit 2019 met een 1461cc 4-cilinder turbodiesel (66pk), voorwielaandrijving en handgeschakelde versnellingsbak. Deze compacte combi was nieuw leverbaar vanaf circa €23.900 en richt zich op zuinige rijders die praktijk en comfort combineren.
## Motor & Techniek **Motorcode & Identificatie** De Renault Clio Estate 1.5 dCi Limited (2016) is uitgerust met de bekende K9K-motor, een 1.5-liter (1461cc) 4-cilinder turbodiesel met common-rail injectie. Deze motor is in diverse Renault- en Nissan-modellen toegepast en staat bekend om zijn zuinigheid en betrouwbaarheid bij goed onderhoud. Het vermogen bedraagt 66 kW (90 pk) bij 4000 tpm, met een koppel van circa 220 Nm bij lage toeren[3][6]. **Bekende Problemen** - **Timing chain (distributieketting):** De K9K-motor heeft een ketting in plaats van een distributieriem. Bij goed onderhoud gaat deze lang mee, maar slijtage of uitrekking komt voor bij hoge kilometerstanden of olieverwaarlozing. **Categorie:** Motor. **Ernst:** orange (matig, vooral bij verwaarlozing)[eigenarenfora]. - **Turbo:** Incidenteel problemen met de turbo, vaak door olievervuiling of gebrekkig onderhoud. **Categorie:** Motor. **Ernst:** orange (matig, afhankelijk van gebruik)[eigenarenfora]. - **Injectoren:** Common-rail injectoren kunnen vervuilen, vooral bij langdurig stadsgebruik of slechte brandstofkwaliteit. **Categorie:** Motor. **Ernst:** yellow (licht, regelmatig onderhoud helpt)[eigenarenfora]. - **Olielozingen:** Olielekkages komen voor, vooral bij oudere exemplaren. **Categorie:** Motor. **Ernst:** yellow (licht, controleer regelmatig)[eigenarenfora]. - **EGR-klep:** Vervuiling van de EGR-klep is een bekend euvel bij diesels, ook bij deze motor. **Categorie:** Motor. **Ernst:** orange (matig, schoonmaken helpt)[eigenarenfora].
## Transmissie & Rijgedrag **Handgeschakelde versnellingsbak** De Clio Estate 1.5 dCi Limited heeft een 5-versnellingsbak, bekend om zijn soepele schakeling en betrouwbaarheid. Defecten zijn zeldzaam bij normaal gebruik, maar slijtage aan de koppeling kan optreden bij hoge kilometerstanden of zwaar stadsgebruik. **Onderhoudskosten:** Jaarlijkse APK en kleine beurt vanaf €150, grote beurt (elk 2 jaar) vanaf €300. Koppelingsset vervangen kost circa €600-€800[garageprijzen]. **Rijgedrag** Voorwielaandrijving, MacPherson voorwielophanging en torsiebalk achter. Het rijgedrag is comfortabel en geschikt voor dagelijks gebruik, maar sportief is het niet. De bandenmaat is 195/55R16[1].
## Praktijk & Kosten **Verbruik** - **WLTP:** Niet officieel beschikbaar voor dit modeljaar (WLTP werd pas later verplicht). - **Fabrieksopgave (NEDC):** 4,0 l/100 km (80,7 mpg)[1]. - **Praktijkverbruik:** Reken op 4,5–5,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. Stadsverbruik ligt hoger, snelweg lager[eigenarenfora]. **Wegenbelasting** Voor een diesel met 66 kW (90 pk) betaal je in Nederland in 2025 circa €44 per maand (€528 per jaar)[belastingdienst]. **Marktwaarde & Waardebehoud** - **Huidige marktwaarde (2025):** €6.000–€9.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie[marktplaats, autoscout]. - **Waardebehoud:** Matig tot redelijk. Dieselcompacten verliezen sneller waarde dan benzine- of hybridevarianten, mede door milieuzones en toekomstig verbod op diesel in steden.
## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Zeer zuinig:** Lage brandstofkosten, ook in de praktijk[1]. - **Betrouwbare motor:** K9K-blok staat bekend om zijn duurzaamheid bij goed onderhoud[eigenarenfora]. - **Ruime kofferbak:** Goede laadcapaciteit voor een compacte combi[3]. - **Comfortabel rijgedrag:** Geschikt voor lange ritten en woon-werkverkeer. - **Lage onderhoudskosten:** Geen distributieriem, relatief eenvoudige techniek. - **Goede uitrusting:** Limited-uitvoering biedt airco, cruise control en centrale vergrendeling. **Nadelen** - **Beperkte achterbankruimte:** Smal voor volwassenen op de achterbank[3]. - **Matig waardebehoud:** Diesel verliest sneller waarde dan benzine/hybride. - **EGR-problemen:** Vervuiling van EGR-klep komt voor bij diesels. - **Geen stop-start:** Sommige concurrenten bieden dit wel, wat het verbruik verder verlaagt[2]. - **Beperkt vermogen:** 90 pk is voldoende voor de stad, maar op de snelweg moet je soms terugschakelen. - **Oud interieur:** Het dashboard en de materialen voelen wat gedateerd aan vergeleken met nieuwere modellen[3].
Deze groene Renault Clio Estate met kenteken XL-759-V uit 2019 is een zuinige, praktische en betrouwbare compacte combi, ideaal voor woon-werkverkeer en kleine gezinnen. Let bij aankoop op onderhoudshistorie, controleer de distributieketting en EGR-klep, en reken op matig waardebehoud door het dieselmotortype. Voor dagelijks gebruik en lange ritten is dit een verstandige keuze, mits goed onderhouden.
Optiepakket
Basisuitrusting
Optionele uitrusting
Voertuiggeschiedenis
Sleutelmomenten
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
De stofhoes van de aandrijfas is beschadigd en dicht niet af, Een veer is gebroken of gescheurd, Achteruitrijlicht werkt niet goed
APK keuring details: De stofhoes van de aandrijfas is beschadigd en dicht niet af, Een veer is gebroken of gescheurd, Achteruitrijlicht werkt niet goed
APK keuring details: 07
De band heeft onvoldoende profiel
APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel
Band met laag profiel
APK keuring details: Band met laag profiel
Foto's
Voertuigstatus
Voertuigregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Verzekering
Verzekeringsstatus voertuig
Technische keuring
Technische voertuigkeuring
Importstatus
Oorsprong van het voertuig
Techniek & Specificaties
Krachtbron & Aandrijving
Koetswerk & Interieur
Maten & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over Renault Clio Grandtour ENERGY dCi 90 (XL-759-V)
Wat is de APK status van XL-759-V?
De APK van XL-759-V is verlopen op 25-04-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.
Is XL-759-V een import auto?
Nee, XL-759-V is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft XL-759-V gehad?
XL-759-V heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Hoe zuinig is de Renault Clio Estate 1.5 dCi Limited in de praktijk?
Fabrieksopgave is 4,0 l/100 km, praktijkverbruik ligt tussen 4,5 en 5,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik[1].
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Kleine beurt vanaf €150, grote beurt (2-jaarlijks) vanaf €300. APK circa €40. Koppelingsset vervangen kost €600–€800.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor 66 pk diesel?
Circa €44 per maand (€528 per jaar) in 2025.
Wat is de huidige marktwaarde?
Tussen €6.000 en €9.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.
Zijn er bekende motorproblemen?
Timing chain, turbo, injectoren, olielekkages en EGR-klep zijn bekende aandachtspunten, vooral bij slecht onderhoud.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?
De 5-versnellingsbak is betrouwbaar, slijtage aan koppeling komt voor bij hoge km of zwaar gebruik.
Mogelijke gebreken
Timing chain (distributieketting)
Uitrekking/slijtage bij hoge km of slecht onderhoud
Kenmerken:
Motorgeluid, storingslampje
Turbo
Defect door olievervuiling/gebrekkig onderhoud
Kenmerken:
Vermogensverlies, rook
Injectoren
Vervuiling, vooral bij stadsgebruik
Kenmerken:
Onregelmatig stationair, storingslampje
Olielozingen
Olielekken bij oudere exemplaren
Kenmerken:
Olievlekken onder de auto
EGR-klep
Vervuiling, storing
Kenmerken:
Storingslampje, vermogensverlies
Milieuzones Toegestaan
Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Renault
Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2019) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1261 kg. Dat is 5% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Renault Clio Grandtour ENERGY dCi 90 in Nederland
| Voertuig | Registratie |
|---|---|