Kenteken check XN-022-N
APK geldig tot dec 2027 - 7 eigenaars - 97.357 km (peildatum okt 2024)
15 punten van aandacht bij kenteken XN022N
Basisgegevens
Betrouwbaarheid Volvo V40 T2 (2019) – Kenteken XN-022-N
Waardebehoud Volvo V40 T2 (2019) – Kenteken XN-022-N
Onderhoud Volvo V40 T2 (2019) – Kenteken XN-022-N
Veiligheid Volvo V40 T2 (2019) – Kenteken XN-022-N
Prestaties Volvo V40 T2 (2019) – Kenteken XN-022-N
Overzicht gegevens
Deskundige beoordeling
Wanneer we de data van deze Volvo V40 T2 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (7 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Volvo op basis van 1446 kg en benzine.
Voordelen & Nadelen
Voordelen
- Betrouwbare en zuinige 1.5 T2 motor met voldoende vermogen voor dagelijks gebruik
- Comfortabele en stille automaat (Geartronic), ideaal voor file en stadsverkeer
- Uitstekende veiligheid met standaard en optionele systemen (City Safety, adaptive cruise control, blind spot monitoring)
- Premium uitstraling en degelijke afwerking voor het segment
- Goede wegligging dankzij gedeelde componenten met Ford Focus
- Redelijk lage onderhoudskosten vergeleken met Duitse concurrenten
Minpunten
- Praktijkverbruik ligt hoger dan de WLTP-cijfers
- Beperkte bagageruimte (335 liter) vergeleken met sommige concurrenten
- Automaat is niet sportief en reageert soms traag bij snel optrekken
- Infotainment voelt gedateerd vergeleken met nieuwere modellen
- Waardebehoud is matig door sterke concurrentie en uitfasering model
- Incidentele elektronische storingen (sensorproblemen, boordcomputer) komen voor
Volledige analyse
Kenteken XN-022-N is een zwarte Volvo V40 uit 2019 met een 1498cc benzinemotor en automaat. Deze hatchback uit het compacte middenklasse segment (C-segment) werd in 2016 nieuw aangeboden voor €29.515. In dit rapport vind je een diepgaande analyse van deze specifieke variant, inclusief technische details, praktijkervaringen, kosten en veelgestelde vragen.
## Motor & Technische Specificaties **Motorcode:** De 1.5 T2 benzinemotor in de Volvo V40 2019 heeft de motorcode **B4154T4** (Drive-E reeks)[1]. Dit is een 4-cilinder turbo benzinemotor met een cilinderinhoud van 1498cc, goed voor 122 pk (90 kW) bij 5000 tpm en een koppel van 220 Nm[1][4][6]. **Bekende problemen:** - **Timing chain (distributieketting):** Geen wijdverspreide meldingen van vroegtijdige slijtage of breuk, maar regelmatig onderhoud en tijdige vervanging zijn aanbevolen (categorie: Motor, ernst: **yellow**). - **Turbo:** Incidentele meldingen van turbo-problemen bij hoge kilometerstanden, vooral bij onvoldoende onderhoud (categorie: Motor, ernst: **orange**). - **Injectoren:** Geen structurele problemen bekend, maar bij storingen kunnen kosten oplopen (categorie: Motor, ernst: **yellow**). - **Olieverbruik:** Geen algemeen bekend probleem bij deze motor, maar controleer het oliepeil regelmatig (categorie: Motor, ernst: **yellow**). **Transmissie:** De automaat in deze V40 is een 6-traps Geartronic. Er zijn geen grootschalige problemen bekend, maar bij hoge kilometerstanden kunnen slijtage en software-updates nodig zijn. Onderhoudskosten voor de automaat vallen mee vergeleken met premium DCT- of DSG-systemen (categorie: Transmissie, ernst: **yellow**).
## Transmissie & Rijgedrag De 6-traps automaat (Geartronic) zorgt voor soepele schakelingen en past goed bij het karakter van deze V40. Het rijgedrag is comfortabel en rustig, met een goede balans tussen comfort en bochtenwerk. De V40 deelt componenten met de Ford Focus, wat zorgt voor een stabiele wegligging[3]. **Onderhoudskosten transmissie:** Jaarlijkse service (APK, olie, filters) kost gemiddeld €250-€400, afhankelijk van de garage. Grote beurten (60.000/120.000 km) kunnen oplopen tot €600-€800. Reparaties aan de automaat zijn zeldzaam, maar bij defecten kunnen kosten oplopen tot €2000+ (vervanging/overhaul).
## Praktische Kosten & Waardebehoud **Verbruik:** - **WLTP:** Ongeveer 5,5-6,0 l/100km (gemiddeld 1 op 18)[1]. - **Praktijk:** Veel eigenaren melden 6,5-7,5 l/100km (1 op 15), afhankelijk van rijstijl en gebruik[6]. **Wegenbelasting:** Voor een benzineauto van 90 pk (122 pk fiscaal, maar 90 pk in Nederland) betaal je in 2025 circa **€48 per maand** (€576 per jaar). **Marktwaarde & Waardebehoud:** - **Huidige marktwaarde (2025):** €10.000-€14.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en uitrusting. - **Waardebehoud:** Matig tot redelijk; Volvo’s houden hun waarde beter dan veel andere merken, maar de V40 is niet meer nieuw leverbaar en de concurrentie in het segment is groot. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** €35-€50 - **Service (klein/groot):** €250-€800 - **Reparaties (gemiddeld):** €200-€500 (excl. grote storingen) - **Bandenset:** €400-€600 (per 40.000-50.000 km) - **Remmen:** €300-€600 (per 60.000-80.000 km)
## Voor- en Nadelen **Voordelen** - **Betrouwbare en zuinige 1.5 T2 motor** met voldoende vermogen voor dagelijks gebruik[1][4][6]. - **Comfortabele en stille automaat** (Geartronic), ideaal voor file en stadsverkeer. - **Uitstekende veiligheid** met standaard en optionele systemen (City Safety, adaptive cruise control, blind spot monitoring)[3]. - **Premium uitstraling** en degelijke afwerking voor het segment. - **Goede wegligging** dankzij gedeelde componenten met Ford Focus[3]. - **Redelijk lage onderhoudskosten** vergeleken met Duitse concurrenten. **Nadelen** - **Praktijkverbruik** ligt hoger dan de WLTP-cijfers[6]. - **Beperkte bagageruimte** (335 liter) vergeleken met sommige concurrenten. - **Automaat is niet sportief** en reageert soms traag bij snel optrekken. - **Infotainment** voelt gedateerd vergeleken met nieuwere modellen. - **Waardebehoud** is matig door sterke concurrentie en uitfasering model. - **Incidentele elektronische storingen** (sensorproblemen, boordcomputer) komen voor.
Deze zwarte Volvo V40 met kenteken XN-022-N uit 2019 is een degelijke, comfortabele en veilige hatchback met een zuinige benzinemotor en soepele automaat. De auto is geschikt voor kopers die waarde hechten aan comfort, veiligheid en betrouwbaarheid, maar minder aan sportiviteit of hypermoderne techniek. Let bij aankoop op onderhoudshistorie, kilometerstand en eventuele elektronische storingen. De totale kosten van eigendom vallen mee, maar het praktijkverbruik kan tegenvallen. Al met al een verstandige keuze in het compacte premium segment.
Opties
Standaard opties
Extra opties
Voertuig historie
Tijdlijn
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,131 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsgeschiedenis
APK keuring details: 01
APK keuring details: 06
APK keuring details: 25
Voertuigfoto's
Registratie & Status
RDW Registratie
Kentekenregistratie Nederland
Aansprakelijkheidsverzekering
Aansprakelijkheidsdekking
APK Keuring
Periodieke veiligheidskeuring
Land van herkomst
Herkomst voertuig
Technische specificaties
Motor & Aandrijving
Carrosserie & Uitvoering
Dimensies & Gewicht
Performance & Efficiëntie
Vragen over Volvo V40 T2 (XN-022-N)
Wat is de APK status van XN-022-N?
De APK van XN-022-N is geldig tot december 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is XN-022-N een import auto?
Nee, XN-022-N is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft XN-022-N gehad?
XN-022-N heeft 7 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is het praktijkverbruik van de Volvo V40 1.5 T2 automaat?
Het praktijkverbruik ligt tussen de 6,5 en 7,5 liter per 100 km (1 op 15), terwijl de WLTP-norm ongeveer 5,5-6,0 l/100 km aangeeft[1][6].
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?
Voor een benzineauto van 90 pk (122 pk fiscaal, maar 90 pk in Nederland) betaal je in 2025 circa €48 per maand (€576 per jaar).
Wat zijn de belangrijkste onderhoudskosten per jaar?
APK: €35-€50, service: €250-€800 (afhankelijk van grote/kleine beurt), reparaties: €200-€500 (excl. grote storingen), banden: €400-€600 per 40.000-50.000 km, remmen: €300-€600 per 60.000-80.000 km.
Hoe betrouwbaar is de 1.5 T2 motor?
De motor is over het algemeen betrouwbaar, met incidentele problemen aan turbo en injectoren bij hoge kilometerstanden. Timing chain-problemen zijn zeldzaam maar mogelijk bij verwaarlozing.
Wat is de huidige marktwaarde van een Volvo V40 1.5 T2 Edition+ uit 2016?
De marktwaarde in 2025 ligt tussen de €10.000 en €14.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en uitrusting.
Zijn er bekende problemen met de automaat?
Er zijn geen grootschalige problemen bekend, maar bij hoge kilometerstanden kunnen slijtage en software-updates nodig zijn. Reparaties zijn zeldzaam maar kostbaar.
Bekende aandachtspunten
Timing chain (distributieketting)
Geen structurele problemen, maar bij hoge kilometerstanden kan slijtage optreden
Symptomen:
Tikgeluid, motorstoring
Turbo
Incidentele storingen bij onvoldoende onderhoud of hoge kilometerstanden
Symptomen:
Vermogensverlies, rookontwikkeling
Injectoren
Geen wijdverspreide problemen, maar storingen zijn kostbaar
Symptomen:
Onregelmatig stationair toerental, motorstoring
Elektronica
Incidentele sensor- of boordcomputerstoringen
Symptomen:
Waarschuwingslampjes, storingen in displays
Automaat (Geartronic)
Zeldzame storingen, meestal bij hoge kilometerstanden
Symptomen:
Schokken, vertraagd schakelen
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Volvo
Voor dit specifieke model en bouwjaar (volvo uit 2019) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Dagelijks gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1446 kg. Dat is 21% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Soortgelijke Volvo V40 T2 modellen
| Auto | Nummerplaat |
|---|---|