Kenteken check XP-543-D
APK geldig tot mrt 2027 - 6 eigenaars - 19.593 km (peildatum okt 2025)
Let op: 14 bevindingen voor XP543D
Basisgegevens
Betrouwbaarheid Renault Twingo SCe 70 (2019) – Kenteken XP-543-D
Waardebehoud Renault Twingo SCe 70 (2019) – Kenteken XP-543-D
Onderhoud Renault Twingo SCe 70 (2019) – Kenteken XP-543-D
Veiligheid Renault Twingo SCe 70 (2019) – Kenteken XP-543-D
Prestaties Renault Twingo SCe 70 (2019) – Kenteken XP-543-D
Overzicht gegevens
Expertrapport
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Twingo SCe 70 komen een aantal specifieke details naar voren. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1038 kg en benzine.
Voordelen & Nadelen
Voordelen
- Zeer zuinig in verbruik (praktijk 5–6 l/100 km)
- Lage onderhouds- en verzekeringskosten
- Uitstekende wendbaarheid en kleine draaicirkel, ideaal voor de stad
- Verrassend ruime kofferbak (188–980 liter)
- Modern uitgerust met DAB, Bluetooth, USB en smartphone-integratie
- Uniek rijgevoel door achterwielaandrijving
Waar je op moet letten
- Trage acceleratie (0–100 km/u in 14,5 seconden)
- Geen airco standaard (alleen optioneel)
- Automaat (Easy-R) kan hortend schakelen, vooral in de stad
- Beperkte beenruimte achterin, vooral met kinderzitje
- Matig geluidscomfort op snelweg
- Matig tot redelijk waardebehoud
Uitgebreide analyse
Kenteken XP-543-D is een zwarte Renault Twingo uit 2019 met een 999cc motor. Dit rapport biedt een diepgaande analyse van deze compacte hatchback, specifiek gericht op de Nederlandse markt. De Twingo 1.0 SCe Collection uit 2014 is een zuinige, stadsvriendelijke auto met een unieke achterwielaandrijving en een compacte, natuurlijk geaspireerde driecilinder. Hieronder vind je alles over techniek, praktijkervaringen, kosten en veelgestelde vragen.
## Motor & Techniek **Motorcode & Identificatie** De Renault Twingo 1.0 SCe Collection uit 2014 is uitgerust met een 999cc, driecilinder benzinemotor (motorcode: H4Bt, ook wel bekend als de Energy TCe 90, maar in deze uitvoering zonder turbo)[1][5]. De motor levert 70 pk (52 kW) bij 6.000 toeren en een koppel van 91 Nm bij 2.850 toeren[1][5][6]. De motor is voorin transversaal geplaatst, wat bijzonder is voor een compacte hatchback. De motor is voorzien van een dubbele bovenliggende nokkenas (DOHC) en multipoint-injectie[1]. **Bekende Problemen** - **Timing chain (distributieketting):** Geen grote problemen bekend bij deze motor, maar regelmatige controle en tijdige vervanging (ca. 150.000 km) wordt aangeraden. Ernst: **yellow** (licht)[gebaseerd op algemene ervaringen met Renault 3-cilinders]. - **Turbo:** Deze variant heeft géén turbo, dus turbo-problemen zijn niet van toepassing[1][3]. - **Injectoren:** Incidenteel meldingen van vervuiling of storingen, vooral bij onregelmatig onderhoud. Ernst: **yellow** (licht)[forumervaringen]. - **Olieverbruik:** Geen structurele problemen gemeld, maar bij hoge kilometerstanden kan olieverbruik toenemen. Ernst: **yellow** (licht). **Transmissie** Deze Twingo is leverbaar met een handgeschakelde vijfversnellingsbak of een automatische transmissie (Easy-R, een geautomatiseerde handbak). De Easy-R-automaat is relatief betrouwbaar, maar kent enkele bekende aandachtspunten: - **Schakelgedrag:** Soms traag of hortend, vooral in de stad. Dit is een kenmerk van het ontwerp, geen defect[forumervaringen]. - **Onderhoud:** Regelmatige olieverversing en software-updates zijn belangrijk. Ernst: **orange** (matig). - **Defecten:** Incidenteel problemen met de koppelingsactuator of sensoren. Ernst: **orange** (matig)[forumervaringen]. **Verbruik** - **WLTP:** Niet van toepassing op modellen van 2014 (WLTP werd pas later ingevoerd). - **Fabrieksopgave:** 67,3 mpg (ca. 3,5 l/100 km) gecombineerd, 56,5 mpg (ca. 5,0 l/100 km) stads, 76,3 mpg (ca. 3,7 l/100 km) buitenweg[1]. - **Praktijkverbruik:** Eigenaren melden een gemiddeld verbruik van 5,0–6,0 l/100 km in de praktijk, afhankelijk van rijstijl en gebruik[forumervaringen]. **Marktwaarde & Waardebehoud** - **Nieuwprijs:** Ca. €15.700 (2014)[context]. - **Huidige marktwaarde (2025):** €4.000–€6.000 afhankelijk van staat, kilometerstand en uitrusting[marktdata]. - **Waardebehoud:** Matig tot redelijk voor een compacte hatchback; vergelijkbaar met concurrenten als Toyota Aygo en Volkswagen Up![marktdata]. **Onderhoudskosten** - **APK:** €35–€50 per jaar. - **Kleine beurt:** €150–€200. - **Grote beurt:** €250–€350. - **Reparaties:** Incidenteel, afhankelijk van gebruik en onderhoudshistorie. Budget €200–€500 per jaar voor onverwachte kosten[forumervaringen]. **Wegenbelasting** Voor een benzineauto van 52 pk (70 pk is het vermogen, maar voor de RDW telt het fiscale vermogen, vaak 52 pk) betaal je in Nederland ca. €25–€30 per maand (2025)[belastingdienst].
## Rijgedrag & Praktijk De Twingo 1.0 SCe Collection is licht (940 kg), wendbaar en ideaal voor de stad dankzij het kleine formaat en de strakke draaicirkel[1][3]. De achterwielaandrijving zorgt voor een uniek rijgevoel, maar biedt geen echte sportieve voordelen; de auto is vooral gericht op efficiëntie en gemak[3]. De basisuitvoering mist airco (optioneel), maar heeft wel moderne snufjes als DAB-radio, Bluetooth, USB en een smartphonehouder met gratis navigatie-app[3]. De ruimte is verrassend goed voor een mini, met voldoende been- en hoofdruimte voor vier personen, al is het achterin krap met een kinderzitje[4]. De kofferbak is 188 liter (uitgeklapt 980 liter), wat ruim voldoende is voor boodschappen of een weekendtrip[1].
## Praktische Kosten & Eigendom **Onderhoud:** De Twingo 1.0 SCe is relatief goedkoop in onderhoud, mede door het eenvoudige motorconcept en de beschikbaarheid van onderdelen. Jaarlijkse kosten (exclusief brandstof en verzekering) liggen tussen de €400 en €800, afhankelijk van gebruik en onderhoudshistorie. **Verzekering:** Verzekering valt in de goedkoopste schadeschijven (WA of WA+ beperkt casco). **Brandstofkosten:** Met een gemiddeld verbruik van 5,5 l/100 km en een tankinhoud van 35 liter is de actieradius ca. 600 km[1].
## Aankoopadvies De zwarte Renault Twingo met kenteken XP-543-D uit 2019 is een zuinige, wendbare en betaalbare stadsauto met een uniek karakter. De auto is vooral geschikt voor jonge gezinnen, studenten of als tweede auto. Let bij aankoop op onderhoudshistorie, staat van de automaat (Easy-R) en eventuele elektronische storingen. Een proefrit is aan te raden om het schakelgedrag van de automaat te ervaren.
Deze zwarte Renault Twingo met kenteken XP-543-D uit 2019 is een praktische en zuinige keuze voor de stad, met een uniek rijgevoel dankzij de achterwielaandrijving. De auto is betaalbaar in aanschaf en onderhoud, maar kent enkele aandachtspunten rond de automaat en elektronica. Voor wie een compacte, onderhoudsarme auto zoekt, is de Twingo 1.0 SCe Collection een overweging waard.
Opties
Standaard opties
Extra opties
Voertuig historie
Tijdlijn
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,079 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsgeschiedenis
APK keuring details: 23
APK keuring details: 57
APK keuring details: 47
Voertuigfoto's
Registratie & Status
RDW Registratie
Kentekenregistratie Nederland
Aansprakelijkheidsverzekering
Aansprakelijkheidsdekking
APK Keuring
Periodieke veiligheidskeuring
Herkomst
Herkomst voertuig
Technische specificaties
Motor & Aandrijving
Opbouw & Indeling
Dimensies & Gewicht
Performance & Efficiëntie
Vragen over Renault Twingo SCe 70 (XP-543-D)
Wat is de APK status van XP-543-D?
De APK van XP-543-D is geldig tot maart 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is XP-543-D een import auto?
Nee, XP-543-D is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft XP-543-D gehad?
XP-543-D heeft 6 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Hoe zuinig is de Renault Twingo 1.0 SCe Collection in de praktijk?
Het praktijkverbruik ligt tussen de 5,0 en 6,0 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. Fabrieksopgave is 3,5 l/100 km gecombineerd, maar dat haalt vrijwel niemand in de praktijk[1][forumervaringen].
Hoe betrouwbaar is de Easy-R-automaat?
De automaat is redelijk betrouwbaar, maar kan hortend of traag schakelen, vooral in de stad. Regelmatig onderhoud en software-updates zijn belangrijk om problemen te voorkomen[forumervaringen].
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Reken op €400–€800 per jaar voor APK, service en incidentele reparaties, afhankelijk van staat en gebruik.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze Twingo?
Ca. €25–€30 per maand (2025), afhankelijk van provincie en gewicht.
Is de kofferbak groot genoeg voor een gezin?
De kofferbak is 188 liter (uitgeklapt 980 liter), wat ruim voldoende is voor boodschappen of een weekendtrip[1].
Wat is de huidige marktwaarde van een Twingo 1.0 SCe Collection uit 2014?
Tussen de €4.000 en €6.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en uitrusting[marktdata].
Veel voorkomende klachten
Automaat (Easy-R) schakelgedrag
Hortend of traag schakelen, vooral bij koud starten of in de stad
Symptomen:
Schokken, vertraging bij optrekken
Elektronische storingen
Incidenteel problemen met boordcomputer, sensoren of verlichting
Symptomen:
Waarschuwingslampjes, storingen in display
Olieverbruik bij hoge kilometerstand
Toenemend olieverbruik na 100.000+ km
Symptomen:
Oliewaarschuwing, regelmatig bijvullen
Vervuiling injectoren
Vervuiling door onregelmatig onderhoud of slechte brandstof
Symptomen:
Minder soepel rijden, hoger verbruik
Koppelingsactuator automaat
Slijtage of defect aan koppelingsactuator
Symptomen:
Foutmelding, niet meer schakelen
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Renault
Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2019) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Dagelijks gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1038 kg. Dat is 14% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.
Verder kijken & Vergelijken
Vergelijkbare Renault Twingo SCe 70 kentekens
| Type | Plaat |
|---|---|