Kenteken check XP-544-G

APK geldig tot jul 2026 - 7+ eigenaars - 176.743 km (peildatum mei 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-089750
Gegenereerd op 17 mei 2026

Basis informatie

Kentekenplaat
XP-544-G
Automerk
Renault
Renault logo
Uitvoering
Mégane Grandtour ENERGY dCi 110
Kilometerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken XP-544-G: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Grijs
Type brandstof
Diesel
Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 2016

Betrouwbaarheid Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 (2016) – Kenteken XP-544-G

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
45

Waardebehoud Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 (2016) – Kenteken XP-544-G

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 (2016) – Kenteken XP-544-G

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
66

Veiligheid Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 (2016) – Kenteken XP-544-G

Veiligheidsindex
Keuringsstatus en openstaande recalls
93

Prestaties Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 (2016) – Kenteken XP-544-G

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
66

Samenvatting gegevens

Indicatieprijs
€ 11.000 - € 13.000
Adviesprijs nieuw
€ 29.879
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
95 dagen
Eigenaren
7+ eigenaars
APK vervalt
Taxigebruik
Nee
Motorcode
K9K G6
Vergelijkbare voertuigen in NL
456 voertuigen
Keren opgezocht
800 keer

Deskundige beoordeling

Wanneer we de data van deze Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (7 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1395 kg en diesel.

Noord-Holland ca. € 371 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 410 / kwartaal
Zeeland ca. € 398 / kwartaal
Utrecht ca. € 390 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 382 / kwartaal
Gelderland ca. € 402 / kwartaal
Limburg ca. € 394 / kwartaal
Overijssel ca. € 406 / kwartaal
Flevoland ca. € 398 / kwartaal
Drenthe ca. € 410 / kwartaal
Friesland ca. € 413 / kwartaal
Groningen ca. € 417 / kwartaal

Plus- en minpunten

Sterke punten

  • **Comfort**: De Mégane Estate biedt veel ruimte en comfort, ideaal voor lange ritten.
  • **Brandstofefficiëntie**: Het verbruik is redelijk laag, wat het een economische keuze maakt.
  • **Stijl**: De GT-Line uitvoering ziet er sportief en aantrekkelijk uit.
  • **Praktisch**: De auto is ideaal voor gezinnen vanwege zijn grote bagageruimte.
  • **Lage wegenbelasting**: De 81 pk motor zorgt voor een lage wegenbelasting in Nederland.

Minpunten

  • **Mogelijke motorproblemen**: Uitrekking van de timing chain en problemen met de turbo en injectoren.
  • **Transmissieproblemen**: Hoewel minder vaak, kunnen er problemen zijn met de automatische transmissie.
  • **Onderhoudskosten**: Hoewel gemiddeld, kunnen reparaties aan de transmissie en motor duur zijn.
  • **Verouderde technologie**: De auto is uit 2016, dus sommige technologieën zijn mogelijk verouderd.

Volledige analyse

Kenteken XP-544-G is een grijze Renault Mégane Estate uit 2016 met een 1461cc motor. Deze auto is een populaire keuze in het C-segment vanwege zijn ruimte en comfort. Hieronder vindt u een overzicht van de belangrijkste punten om te overwegen bij de aankoop van deze auto.

De Renault Mégane Estate 1.5 dCi GT-Line uit 2016 is uitgerust met een 1461cc dieselmotor, die 81 pk levert. De motorcode voor deze motor is niet specifiek gedocumenteerd in de zoekresultaten, maar het is een variant van de 1.5 dCi motorfamilie. Bekende problemen met deze motor zijn vooral gerelateerd aan de timing chain, die soms kan uitrekken, en mogelijke problemen met de turbo en injectoren. Het olieverbruik is over het algemeen redelijk, maar kan variëren afhankelijk van de rijstijl en onderhoud.

De auto is uitgerust met een automatische transmissie. Hoewel deze transmissie over het algemeen voldoet, zijn er wel meldingen van problemen met de EDC-automaat in andere Renault modellen, zoals schokken bij het schakelen en olielekkages. Deze problemen zijn echter minder vaak gerapporteerd bij de Mégane Estate met een conventionele automaat.

Het brandstofverbruik van de Renault Mégane Estate 1.5 dCi GT-Line is volgens de WLTP-normen ongeveer 4,5 liter per 100 km. In de praktijk kan dit verbruik variëren afhankelijk van de rijomstandigheden. De huidige marktwaarde van deze auto ligt rond de €15.000 tot €20.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand. De onderhoudskosten zijn gemiddeld, met een jaarlijkse APK en servicekosten van ongeveer €500 tot €700. De wegenbelasting voor een 81 pk dieselauto in Nederland is relatief laag.

Voor- en nadelen van deze auto zijn als volgt:

Deze grijze Renault Mégane Estate met kenteken XP-544-G uit 2016 is een praktische keuze voor wie op zoek is naar een comfortabele en ruime auto. Echter, potentiële kopers moeten zich bewust zijn van de mogelijke problemen met de motor en transmissie.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Head-up-Display Pakket
Led verlichting Pakket
Adaptive Cruise Control Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Noodremassistentie Pakket
Collision Warning Pakket
Parkeerassistent Pakket
Navigatie Pakket
Leer Pakket
Metallic lak €650

Tijdlijn & Historie

Tijdlijn

OKT 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
24 oktober 2025
DEC 2023

Kilometerstand

XXX,032 km geregistreerd

XXX,032 km
INFO
13 december 2023
OKT 2016

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
14 oktober 2016
Toon volledige historie

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel

29 juli 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 13

27 september 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 19

13 oktober 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 29

1 oktober 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 15

APK keuring details: Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht

6 september 2019
Goedgekeurd

APK keuring details: 44

Afbeeldingen

Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 2016 – Afbeelding 1
december 2023
Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 2016 – Afbeelding 2
december 2023
Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 2016 – Afbeelding 3
december 2023
Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 2016 – Afbeelding 4
december 2023
Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 2016 – Afbeelding 5
december 2023
Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 2016 – Afbeelding 6
juli 2024
Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 2016 – Afbeelding 7
juli 2024
Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 2016 – Afbeelding 8
juli 2024

+2

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 17-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Datum vorige keuring: 29-07-2025

Land van herkomst

Land van eerste registratie

Geïmporteerd
Herkomststatus: Geïmporteerd voertuig (Premium)
Geregistreerd in: Premium
Datum eerste registratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode K9K G6
Aandrijftype Diesel
Cilindervolume 1461 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 110 pk (81 kW)
Trekkracht 250 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Schakeling Automaat
Milieuklasse N.v.t.

Opbouw & Indeling

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Opzet stationwagen
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lak Grijs
Trim N.v.t.
Subtype N.v.t.
Oorsprong Import

Afmetingen & Gewichten

Totale lengte 4,63 m
Breedte excl. spiegels 1,81 m
Voertuighoogte 1,45 m
Wielafstand 2,71 m
Voertuiggewicht N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Nuttige lading 612 kg
Trekgewicht geremd N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 12,7 s
Max. snelheid 188 km/u
Verbruik gecombineerd 3,7 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 95 g/km
Brandstofsoort Diesel
Inhoud tank N.v.t.

Vragen over Renault Mégane Grandtour ENERGY dCi 110 (XP-544-G)

Wat is de APK status van XP-544-G?

De APK van XP-544-G is geldig tot juli 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is XP-544-G een import auto?

Ja, XP-544-G is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft XP-544-G gehad?

XP-544-G heeft 7+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 1461cc motor?

De specifieke motorcode is niet gedocumenteerd in de zoekresultaten, maar het is een variant van de 1.5 dCi motorfamilie.

Wat is het brandstofverbruik van de Renault Mégane Estate 1.5 dCi GT-Line?

Ongeveer 4,5 liter per 100 km volgens de WLTP-normen.

Hoeveel kost de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?

De wegenbelasting is relatief laag vanwege de 81 pk motor.

Wat zijn de gemiddelde onderhoudskosten per jaar?

Ongeveer €500 tot €700 voor APK en service.

Wat is de huidige marktwaarde van deze auto?

Rond de €15.000 tot €20.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand.

Zijn er bekende problemen met de automatische transmissie?

Hoewel minder vaak, kunnen er problemen zijn zoals schokken bij het schakelen en olielekkages.

Veel voorkomende klachten

Hoog risico
Motor

Timing Chain Uitrekking

Uitrekking van de timing chain kan leiden tot ernstige motorproblemen.

Signalen:

Rammelende of slepende geluiden, verhoogd olieverbruik.

Matig risico
Motor

Turbo Problemen

Turbo's kunnen falen, wat leidt tot verminderde prestaties.

Signalen:

Minder vermogen, rook uit de uitlaat.

Matig risico
Transmissie

Transmissie Problemen

Schokken bij het schakelen en olielekkages.

Signalen:

Schokken tijdens het schakelen, olie lekkages.

Milieuzones Toegestaan

Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2016) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.100 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1395 kg. Dat is 16% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde