Kenteken check XP-545-J

APK geldig tot feb 2027 - 4+ eigenaars - 103.555 km (peildatum dec 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-089716
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
XP-545-J
Merk voertuig
Renault
Renault logo
Type
Scénic ENERGY TCe 140
NAP-oordeel
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken XP-545-J: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Wit
Type brandstof
Benzine
Renault Scénic ENERGY TCe 140 2018

Betrouwbaarheid Renault Scénic ENERGY TCe 140 (2018) – Kenteken XP-545-J

Betrouwbaarheid
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
80

Waardebehoud Renault Scénic ENERGY TCe 140 (2018) – Kenteken XP-545-J

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
95

Onderhoud Renault Scénic ENERGY TCe 140 (2018) – Kenteken XP-545-J

Onderhoud
Op basis van motortype en leeftijd
66

Veiligheid Renault Scénic ENERGY TCe 140 (2018) – Kenteken XP-545-J

Veiligheid
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties Renault Scénic ENERGY TCe 140 (2018) – Kenteken XP-545-J

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
79

Overzicht gegevens

Geschatte waarde
€ 18.000 - € 22.000
Nieuwprijs
€ 31.014
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
332 dagen
Eigenaren
4+ eigenaars
Keuring verloopt
Eerder als taxi
Nee
Motortype-code
H5H A4
Vergelijkbare kentekens
153 voertuigen
Bekeken
836 keer

Expertrapport

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Scénic ENERGY TCe 140 komen een aantal specifieke details naar voren. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1502 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Plus- en minpunten

Voordelen

  • Moderne en efficiënte 1.3 TCe 1330cc turbo benzinemotor met 103 pk en 205 Nm koppel
  • Ruime en praktische MPV met comfortabele zitplaatsen en goede bagageruimte
  • Betrouwbare 6-versnellings handgeschakelde transmissie met soepel schakelen
  • Redelijk zuinig verbruik in praktijk rond 6,5-7,0 l/100 km
  • Goede veiligheidsuitrusting standaard, inclusief actieve noodrem en lane assist
  • Redelijk onderhoudsarm met gemiddelde jaarlijkse kosten rond €600-900

Minpunten

  • Timing chain kan slijten en problemen geven bij onvoldoende onderhoud
  • Turbo kan defect raken bij hoge kilometerstanden of slechte oliehuishouding
  • Injectoren kunnen verstopt raken, wat leidt tot motorstoringen
  • Koppeling en synchronisatieringen van handbak kunnen slijten bij intensief gebruik
  • Waardevermindering is gemiddeld, marktwaarde ligt rond €10.000-13.000 na 7-9 jaar
  • Wegenbelasting voor benzine 103 pk is hoger dan dieselvarianten

Volledige analyse

Kenteken XP-545-J is een witte Renault Scénic 1.3 TCe Intens uit 2018 met een 1330cc 4-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze MPV uit 2016 heeft een nieuwprijs van circa €30.620 en is voorzien van voorwielaandrijving, geschikt voor gezinnen die ruimte en comfort zoeken.

De motor van deze Renault Scénic is de 1.3 TCe benzinemotor met een cilinderinhoud van 1330cc, vier cilinders in lijn, en levert 103 pk (96 kW) bij 5500 tpm met een koppel van 205 Nm bij 2000 tpm. De motorcode wordt vaak aangeduid als de H5Ht of H5Ft, onderdeel van de Renault-Nissan-Mitsubishi 1.3-liter turbo benzinemotorfamilie. Deze motor is voorzien van directe injectie en een turbo met intercooler, wat zorgt voor een goede balans tussen prestaties en brandstofefficiëntie. De compressieverhouding is ongeveer 10,0:1. De motor staat bekend om zijn relatief moderne techniek en redelijke betrouwbaarheid, maar kent enkele aandachtspunten zoals timing chain slijtage en mogelijke turbo-issues bij onvoldoende onderhoud.

De handgeschakelde transmissie van deze Scénic is een 6-versnellingsbak die over het algemeen als betrouwbaar wordt beschouwd. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar bij intensief stadsgebruik of hoge kilometerstanden kunnen slijtage aan de koppeling en synchronisatieringen optreden. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, mits tijdig onderhoud en juiste rijstijl worden gehanteerd. De schakelbak werkt soepel en draagt bij aan een plezierige rijervaring, vooral in combinatie met de koppelrijke 1.3 TCe motor.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, tussen 6,5 en 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en belading. Wegenbelasting voor deze 103 pk benzineauto bedraagt in Nederland circa €40 tot €50 per maand, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen €600 en €900. Grotere reparaties of slijtageonderdelen kunnen incidenteel extra kosten veroorzaken.

Bij aankoop van een Renault Scénic 1.3 TCe Intens uit 2016 met kenteken XP-545-J is het belangrijk om te letten op het onderhoudsboekje en of de timing chain tijdig is gecontroleerd of vervangen. Controleer ook de staat van de turbo en injectoren, aangezien deze onderdelen bij onvoldoende onderhoud problemen kunnen geven. De handgeschakelde versnellingsbak is betrouwbaar, maar let op slijtage van de koppeling. De marktwaarde ligt momenteel rond de €10.000 tot €13.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en staat van de auto. Deze witte Scénic biedt een goede combinatie van ruimte, comfort en zuinigheid voor gezinnen.

Deze witte Renault Scénic met kenteken XP-545-J uit 2018 is een praktische en relatief zuinige MPV met een moderne 1.3 TCe benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Met een goede onderhoudshistorie biedt deze auto een betrouwbare en comfortabele rijervaring. Let bij aankoop op bekende aandachtspunten zoals de timing chain en turbo. De marktwaarde is redelijk stabiel en de gebruikskosten zijn acceptabel voor een auto in dit segment.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Verkeersbordenherkenning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Lane Departure Warning Pakket
Parkeerhulp Pakket
Navigatie Pakket
Metallic lak €650

Voertuig historie

Gebeurtenissen

FEB 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
13 februari 2025
SEP 2019

Kilometerstand

XXX,403 km geregistreerd

XXX,403 km
INFO
24 september 2019
FEB 2019

Kilometerstand

XXX,369 km geregistreerd

XXX,369 km
INFO
25 februari 2019
MEI 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
29 mei 2018
Toon volledige historie

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

7 februari 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 32

12 januari 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 10

26 januari 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 04

Voertuigfoto's

Renault Scénic ENERGY TCe 140 2018 – Afbeelding 1
december 2024
Renault Scénic ENERGY TCe 140 2018 – Afbeelding 2
december 2024
Renault Scénic ENERGY TCe 140 2018 – Afbeelding 3
december 2024
Renault Scénic ENERGY TCe 140 2018 – Afbeelding 4
december 2024
Renault Scénic ENERGY TCe 140 2018 – Afbeelding 5
december 2024

+-3

Registratie & Status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Aansprakelijkheidsverzekering

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Vorige APK: 07-02-2026

Herkomst

Herkomst voertuig

Geïmporteerd
Status: Buitenlands kenteken (Premium)
Geregistreerd in: Premium
Eerste kentekenregistratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code H5H A4
Aandrijftype Benzine
Slagvolume 1330 cm3
Cilinderaantal 4 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 140 pk (103 kW)
Maximaal koppel 240 Nm
Aangedreven wielen Onbekend
Transmissie Handgeschakeld
Milieusticker Onbekend

Opbouw & Indeling

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw Onbekend
Opzet hatchback
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lakkleur Wit
Uitvoering Onbekend
Type Onbekend
Oorsprong Import

Dimensies & Gewicht

Lengte bumper tot bumper 4,41 m
Breedte excl. spiegels 1,87 m
Hoogte 1,65 m
Afstand tussen assen 2,73 m
Gewicht van de auto Onbekend
Toegestaan totaalgewicht Onbekend
Laadcapaciteit Onbekend
Trekgewicht Onbekend

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 10,1 s
Topsnelheid begrensd 195 km/u
Gecombineerd verbruik 5,5 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 123 g/km
Brandstof Benzine
Tankvolume Onbekend

Vragen over Renault Scénic ENERGY TCe 140 (XP-545-J)

Wat is de APK status van XP-545-J?

De APK van XP-545-J is geldig tot februari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is XP-545-J een import auto?

Ja, XP-545-J is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft XP-545-J gehad?

XP-545-J heeft 4+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 1.3 TCe motor in de Renault Scénic 2016?

De motorcode is meestal H5Ht of H5Ft, onderdeel van de Renault-Nissan 1.3-liter turbo benzinemotorfamilie.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?

De 6-versnellings handbak is over het algemeen betrouwbaar, met weinig bekende defecten bij goed onderhoud.

Wat is het praktijkverbruik van deze auto?

Het praktijkverbruik ligt rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van circa 5,5-6,0 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de kosten tussen €600 en €900 per jaar, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 103 pk benzineauto?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €40 tot €50 per maand, afhankelijk van de provincie en het gewicht van de auto.

Wat is de huidige marktwaarde van een Renault Scénic 1.3 TCe Intens uit 2016?

De marktwaarde ligt tussen €10.000 en €13.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat van de auto.

Bekende aandachtspunten

Hoog risico
Motor

Timing chain slijtage

De ketting kan uitrekken of verslijten, wat leidt tot motorstoringen en dure reparaties.

Symptomen:

Rammelend geluid bij koude start, motorstoringen, controlelampje motor aan.

Let op
Motor

Turbo defecten

Turbo kan falen door olieproblemen of slijtage, wat leidt tot vermogensverlies.

Symptomen:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.

Let op
Motor

Injectieverstoppingen

Directe injectoren kunnen verstopt raken, wat motorprestaties beïnvloedt.

Symptomen:

Schokkerig lopen, verminderde acceleratie, verhoogd brandstofverbruik.

Gering risico
Transmissie

Koppeling slijtage

Bij intensief gebruik kan de koppeling sneller slijten, wat schakelen bemoeilijkt.

Symptomen:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.

Gering risico
Elektronica

Elektronische storingen

Soms problemen met sensoren of boordcomputer, vooral bij oudere softwareversies.

Symptomen:

Waarschuwingslampjes, onregelmatige motorloop, storingscodes.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1502 kg. Dat is 25% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde