Kenteken check XP-841-P

APK geldig tot nov 2026 - 6 eigenaars - 57.830 km (peildatum okt 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-000461
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Registratie
XP-841-P
Merk
Toyota
Toyota logo
Modeltype
Auris Touring Sports 1.2 T
Km-stand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken XP-841-P: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Wit
Brandstof
Benzine
Toyota Auris Touring Sports 1.2 T 2019

Betrouwbaarheid Toyota Auris Touring Sports 1.2 T (2019) – Kenteken XP-841-P

Duurzaamheid
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
100

Waardebehoud Toyota Auris Touring Sports 1.2 T (2019) – Kenteken XP-841-P

Waardebehoud
Vergelijking met vergelijkbare modellen
95

Onderhoud Toyota Auris Touring Sports 1.2 T (2019) – Kenteken XP-841-P

Servicebehoefte
Indicatie van onderhoudslast
69

Veiligheid Toyota Auris Touring Sports 1.2 T (2019) – Kenteken XP-841-P

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
95

Prestaties Toyota Auris Touring Sports 1.2 T (2019) – Kenteken XP-841-P

Vermogensindex
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
64

Voertuigoverzicht

Marktwaarde
€ 18.000 - € 21.000
Catalogusprijs
€ 28.790
Importstatus
Nee
Op naam sinds
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
174 dagen
Aantal op naam
6+ eigenaars
APK geldig tot
Taxi-historie
Nee
Engine code
8NR-FTS
Aantal in Nederland
177 voertuigen
Aantal keren bekeken
111 keer

Expert Analyse & Conclusies

Een blik op de RDW-registratie van deze Toyota Auris Touring Sports 1.2 T geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Toyota op basis van 1341 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Voor- en nadelen

Wat goed is

  • Moderne, zuinige en betrouwbare 1.2T benzinemotor met turbo en directe injectie
  • Lage onderhoudskosten en weinig grote mankementen
  • Ruime en praktische laadruimte voor een compacte combi
  • Comfortabel en rustig rijgedrag, stille cabine
  • Goed verbruik voor de klasse, zowel volgens fabrieksopgave als in de praktijk
  • Degelijke afwerking en Toyota-kwaliteit

Aandachtspunten

  • Minder sportief rijgedrag dan Duitse concurrenten
  • Matig waardebehoud vergeleken met Golf Variant of Focus Estate
  • Beperkte opties en uitrusting in Dynamic-uitvoering
  • Praktijkverbruik ligt hoger dan fabrieksopgave, vooral bij zwaar beladen rijden
  • Incidenteel elektronische storingen (infotainment, sensoren)
  • Minder koppel dan diesels in hetzelfde segment, vooral merkbaar bij volle belading

Gedetailleerde analyse

Kenteken XP-841-P is een witte Toyota Auris Touring Sports uit 2019 met een 1197cc benzinemotor, handgeschakeld en voorwielaangedreven. Deze compacte middenklasse combi biedt een praktisch interieur, moderne techniek en een zuinige aandrijflijn. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, kosten en aandachtspunten specifiek voor deze variant.

## Motor & Techniek **Motorcode:** De 1197cc 4-cilinder benzinemotor in de Toyota Auris Touring Sports 1.2T Dynamic (2015) heeft motorcode **8NR-FTS**[2]. Dit is een moderne turbo met directe injectie, 16 kleppen, dubbele bovenliggende nokkenassen (DOHC) en een geavanceerd VVT-iW (Variable Valve Timing – intelligent Wide) systeem voor optimale efficiëntie en prestaties[1][2]. **Vermogen & Koppel:** Het maximale vermogen bedraagt 85 kW (116 pk) bij 5.200–5.600 tpm, met een maximaal koppel van 185 Nm tussen 1.500 en 4.000 tpm[1][2][9]. Dit zorgt voor soepele acceleratie en voldoende trekkracht voor dagelijks gebruik, ook met een volle laadruimte. **Bekende problemen:** - **Timing chain (distributieketting):** Geen meldingen van structurele problemen; deze motor gebruikt een ketting in plaats van een riem, wat doorgaans minder onderhoud vraagt. Incidentele meldingen van kettinggeruis zijn bekend, maar niet structureel (‘yellow’ – licht)[2]. - **Turbo:** Geen grote problemen gemeld, maar zoals bij alle turbomotoren is tijdige olieverversing cruciaal om slijtage te voorkomen (‘yellow’)[1][3]. - **Injectoren:** Geen bekende structurele problemen, maar directe injectie kan op termijn leiden tot vervuiling van inlaatkleppen (‘orange’ – matig, regelmatig onderhoud aanbevolen)[1]. - **Olieverbruik:** Geen structurele meldingen van excessief olieverbruik bij deze motor, mits tijdig onderhouden (‘yellow’)[1][3]. **Transmissie:** De handgeschakelde 6-bak is betrouwbaar en kent weinig bekende defecten. Onderhoudskosten zijn laag; alleen periodieke olieverversing en eventueel koppelingsonderhoud bij hoge kilometerstanden (‘yellow’)[3].

## Transmissie & Rijgedrag De Toyota Auris Touring Sports 1.2T Dynamic uit 2019 met kenteken XP-841-P is voorzien van een 6-versnellings handbak. Deze transmissie is soepel, licht in het schakelen en past goed bij het karakter van de auto. Er zijn geen bekende structurele defecten gemeld; incidenteel kan een versnellingsbakrevisie nodig zijn bij zeer hoge kilometerstanden (‘yellow’)[3]. Het rijgedrag is comfortabel en rustig, met voldoende trekkracht voor de snelweg en stadsverkeer. De achterwielophanging is een dubbel-draagarmconstructie, wat zorgt voor een betere wegligging dan bij de oudere 1.33 en 1.4 D-4D varianten[6].

## Praktische Kosten **Verbruik:** - **Fabrieksopgave (NEDC):** 4,7 l/100 km (1 op 21,3), 109 g/km CO₂[1][3]. - **Praktijkverbruik (WLTP/real-world):** In de praktijk ligt het verbruik vaak rond de 6,0–6,5 l/100 km (1 op 15–17), afhankelijk van rijstijl en belading. Dit is zuinig voor een combi van deze klasse. **Wegenbelasting:** Voor een benzineauto van 85 kW (116 pk) betaal je in Nederland in 2025 circa **€ 48 per maand** (€ 576 per jaar)[*]. **Onderhoudskosten:** - **APK:** Jaarlijks verplicht, kosten ca. € 35–€ 50. - **Onderhoudsbeurt (jaarlijks/15.000 km):** € 150–€ 250 bij een merkdealer, afhankelijk van de beurt. - **Reparaties:** Geen grote bekende mankementen; incidentele kosten voor remmen, banden en kleine elektronica. Gemiddeld € 200–€ 400 per jaar aan onderhoud en kleine reparaties, exclusief banden en APK. **Marktwaarde & Waardebehoud:** - **Nieuwprijs (2015):** € 27.395 - **Huidige marktwaarde (2025, gemiddelde staat, 100.000–150.000 km):** € 8.000–€ 12.000, afhankelijk van uitvoering, onderhoudshistorie en kleur (witte). - **Waardebehoud:** Matig tot redelijk; Toyota’s staan bekend om betrouwbaarheid, maar de Auris Touring Sports is minder populair dan Duitse concurrenten, wat de doorverkoopwaarde iets drukt.

## Voor- en Nadelen **Voordelen** - **Zuivere en betrouwbare benzinemotor** met moderne turbo- en directe injectietechniek[1][3]. - **Lage onderhoudskosten** en weinig bekende grote mankementen[3][6]. - **Ruime en praktische laadruimte** voor een compacte middenklasse combi. - **Comfortabel rijgedrag** en stille cabine[6]. - **Goed verbruik** voor de klasse, zowel volgens fabrieksopgave als in de praktijk[1][3]. - **Degelijke afwerking** en Toyota-kwaliteit. **Nadelen** - **Minder sportief rijgedrag** dan sommige Duitse concurrenten[6]. - **Matig waardebehoud** vergeleken met Volkswagen Golf Variant of Ford Focus Estate. - **Beperkte opties en uitrusting** in de Dynamic-uitvoering vergeleken met duurdere uitvoeringen. - **Praktijkverbruik** ligt hoger dan de fabrieksopgave, vooral bij zwaar beladen rijden. - **Incidenteel elektronische storingen** (bijv. infotainment, sensoren; ‘yellow’). - **Minder koppel dan diesels** in hetzelfde segment, vooral merkbaar bij volle belading[4].

Deze witte Toyota Auris Touring Sports met kenteken XP-841-P uit 2019 is een praktische, zuinige en betrouwbare gezinscombi met een moderne benzinemotor en lage onderhoudskosten. De auto is geschikt voor kopers die waarde hechten aan Toyota-kwaliteit, praktische ruimte en een rustig rijgedrag. Let bij aankoop op het onderhoudshistorie, controleer de distributieketting en turbo bij hoge kilometerstanden, en reken op een praktijkverbruik dat iets hoger ligt dan de fabrieksopgave. De marktwaarde is redelijk, maar het waardebehoud is minder sterk dan bij sommige concurrenten. Al met al een degelijke keuze in het segment compacte middenklasse combi’s.

Uitrusting

Basisuitrusting

High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Lane Departure Warning
Lane Change Assistant
Collision Warning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Led verlichting €950
Navigatie €790
Leer €1590
Metallic lak €640

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

NOV 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
8 november 2024
MEI 2019

Kilometerstand

XXX,607 km geregistreerd

XXX,607 km
INFO
11 mei 2019
MEI 2019

Kilometerstand

XXX,759 km geregistreerd

XXX,759 km
INFO
11 mei 2019
FEB 2019

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
20 februari 2019
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

7 november 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 52

10 februari 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 37

Foto's

Toyota Auris Touring Sports 1.2 T 2019 – Afbeelding 1
oktober 2024
Toyota Auris Touring Sports 1.2 T 2019 – Afbeelding 2
oktober 2024
Toyota Auris Touring Sports 1.2 T 2019 – Afbeelding 3
oktober 2024
Toyota Auris Touring Sports 1.2 T 2019 – Afbeelding 4
oktober 2024
Toyota Auris Touring Sports 1.2 T 2019 – Afbeelding 5
oktober 2024

Voertuigstatus

Voertuigregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Huidige status: Geldig en actief
Datum eerste registratie:
Recentste wijziging:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Dekkingsstatus: Verzekering actief
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 07-11-2025

Importstatus

Importgegevens voertuig

Nederlandse Markt
Importstatus: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motortype-code 8NR-FTS
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1197 cm3
Cilinders 4 cilinders
Turbodruk Ja
Vermogen (kW) 116 pk (85 kW)
Draaimoment 185 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Type transmissie Handgeschakeld
Euroklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Type voertuig Personenauto
Carrosserietype Niet beschikbaar
Interieurtype stationwagen
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Buitenkleur Wit
Versie Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Maten & Massa

Voertuiglengte 4,6 m
Voertuigbreedte 1,76 m
Totale hoogte 1,48 m
Asafstand 2,6 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Maximale massa Niet beschikbaar
Maximale lading Niet beschikbaar
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Acceleratietijd 10,4 s
Topsnelheid 195 km/u
Gemiddeld verbruik 5,5 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 126 g/km
Energiebron Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Toyota Auris Touring Sports 1.2 T (XP-841-P)

Wat is de APK status van XP-841-P?

De APK van XP-841-P is geldig tot november 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is XP-841-P een import auto?

Nee, XP-841-P is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft XP-841-P gehad?

XP-841-P heeft 6 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het praktijkverbruik van de Toyota Auris Touring Sports 1.2T Dynamic?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen de 6,0 en 6,5 liter per 100 km (1 op 15–17), afhankelijk van rijstijl en belading. De fabrieksopgave is 4,7 l/100 km (1 op 21,3), maar dit wordt in de praktijk zelden gehaald[1][3].

Hoe betrouwbaar is de 1.2T motor?

De 1.2T motor (8NR-FTS) is over het algemeen zeer betrouwbaar, met weinig grote mankementen. Incidenteel kunnen distributieketting-geruis en vervuiling van inlaatkleppen voorkomen, maar structurele problemen zijn zeldzaam[1][2][3].

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Reken op € 150–€ 250 per jaar voor een reguliere onderhoudsbeurt bij de dealer. APK kost € 35–€ 50 per jaar. Incidentele reparaties (remmen, banden, kleine elektronica) kunnen het totaal op € 200–€ 400 per jaar brengen, exclusief banden en APK.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor 85 kW (116 pk) in Nederland?

In 2025 betaal je circa € 48 per maand (€ 576 per jaar) aan wegenbelasting voor een benzineauto van 85 kW (116 pk) in Nederland.

Wat is de huidige marktwaarde van een Toyota Auris Touring Sports 1.2T Dynamic uit 2015?

De marktwaarde in 2025 ligt tussen de € 8.000 en € 12.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie, uitrusting en kleur (witte).

Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde versnellingsbak?

Nee, de handgeschakelde 6-bak is betrouwbaar en kent weinig bekende defecten. Alleen bij zeer hoge kilometerstanden kan koppelings- of versnellingsbakrevisie nodig zijn[3].

Mogelijke gebreken

Minimaal
Motor

Distributieketting (timing chain) geruis

Incidenteel geruis bij hoge kilometerstanden

Herkenningspunten:

Tikgeluid bij koude motor

Minimaal
Motor

Turbo slijtage

Geen structurele problemen, maar tijdige olieverversing is cruciaal

Herkenningspunten:

Vermogensverlies, rookontwikkeling

Belangrijk
Motor

Vervuiling inlaatkleppen (directe injectie)

Vervuiling door gebrek aan brandstofspoeling

Herkenningspunten:

Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies

Minimaal
Elektronica

Elektronische storingen

Incidenteel problemen met infotainment of sensoren

Herkenningspunten:

Foutmeldingen, uitval systemen

Minimaal
Transmissie

Versnellingsbak (handgeschakeld)

Zeer zelden defecten, alleen bij zeer hoge kilometerstanden

Herkenningspunten:

Moeilijk schakelen, koppelingsslijtage

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Toyota

Voor dit specifieke model en bouwjaar (toyota uit 2019) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1341 kg. Dat is 12% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere Toyota Auris Touring Sports 1.2 T exemplaren

Voertuig Registratie