Kenteken check XS-975-S

APK geldig tot okt 2027 - 5 eigenaars - 130.212 km (peildatum okt 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-197097
Gegenereerd op 17 mei 2026

Kerninfo

Registratie
XS-975-S
Merk
Toyota
Toyota logo
Modeltype
RAV4 2.5 Hybrid
Tellerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken XS-975-S: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Zwart
Brandstof
Elektriciteit
Toyota RAV4 2.5 Hybrid 2019

Betrouwbaarheid Toyota RAV4 2.5 Hybrid (2019) – Kenteken XS-975-S

Duurzaamheid
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
94

Waardebehoud Toyota RAV4 2.5 Hybrid (2019) – Kenteken XS-975-S

Waardebehoud
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud Toyota RAV4 2.5 Hybrid (2019) – Kenteken XS-975-S

Servicebehoefte
Indicatie van onderhoudslast
69

Veiligheid Toyota RAV4 2.5 Hybrid (2019) – Kenteken XS-975-S

Passieve veiligheid
APK status en terugroepacties
100

Prestaties Toyota RAV4 2.5 Hybrid (2019) – Kenteken XS-975-S

Prestatiescore
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
83

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 31.000 - € 38.000
Catalogusprijs
€ 44.370
Importstatus
Nee
Op naam sinds
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
587 dagen
Aantal op naam
5+ eigenaars
APK-vervaldatum
Taxi-historie
Nee
Engine code
A25A-FXS
Aantal in Nederland
514 voertuigen
Aantal keren bekeken
773 keer

Expert Analyse & Conclusies

Wanneer we de data van deze Toyota RAV4 2.5 Hybrid bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Toyota op basis van 1665 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 228 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 252 / kwartaal
Zeeland ca. € 245 / kwartaal
Utrecht ca. € 240 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 235 / kwartaal
Gelderland ca. € 247 / kwartaal
Limburg ca. € 242 / kwartaal
Overijssel ca. € 250 / kwartaal
Flevoland ca. € 245 / kwartaal
Drenthe ca. € 252 / kwartaal
Friesland ca. € 254 / kwartaal
Groningen ca. € 257 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Zeer zuinig in praktijkverbruik, vooral in de stad
  • Betrouwbare hybride techniek met bewezen Toyota-motor
  • Lage onderhoudskosten door eenvoudige transmissie en weinig bewegende delen
  • Ruim en comfortabel interieur, geschikt voor gezinnen
  • Goed waardebehoud vergeleken met concurrenten
  • Rustige en soepele rijervaring dankzij e-CVT

Aandachtspunten

  • Hoge aanschafprijs bij nieuw, maar tweedehands aantrekkelijk
  • Voorwielaandrijving minder geschikt voor offroad of gladde wegen
  • Beperkte sportiviteit door gebrek aan echte versnellingen
  • Matige laadcapaciteit accu (EV-bereik beperkt, vooral op snelweg)
  • Soms elektronische kinderziektes (infotainment, sensoren)
  • Hoge wegenbelasting door hoge fiscale pk’s

Gedetailleerde analyse

Kenteken XS-975-S is een zwarte Toyota RAV4 uit 2019 met een 2487cc hybride benzinemotor, automaat en voorwielaandrijving. Deze First Edition uit 2019 was destijds een van de meest luxe uitvoeringen in het gamma, met een nieuwprijs van €43.530. In dit rapport vind je een gedetailleerde analyse van techniek, praktijkervaringen, kosten en veelvoorkomende problemen.

## Motor & Techniek **Motorcode:** De 2.5 Hybrid (A25A-FXS) is een 4-cilinder benzinemotor met een elektromotor, samen goed voor 160 pk. Deze motorcode is specifiek voor de hybride RAV4’s vanaf 2019 en is wereldwijd bekend om zijn betrouwbaarheid en zuinigheid. **Bekende problemen:** - **Timing chain:** De RAV4 2.5 Hybrid gebruikt een ketting in plaats van een distributieriem. Klachten over de timing chain zijn zeldzaam, maar bij oudere exemplaren of bij gebrekkig onderhoud kan een losse of versleten ketting leiden tot een ratelend geluid bij koude start, vooral als de spanning (tensioner) versleten is[3]. Vervanging van de tensioner kost gemiddeld €1.730–€2.146 (inclusief arbeid)[1]. Een volledige ketting vervangen is uitzonderlijk, maar kan bij ernstige slijtage nodig zijn en kost dan ruim €4.000[2]. **Ernst:** orange (matig, zeldzaam maar kostbaar bij falen). - **Turbo:** Deze motor heeft géén turbo, dus turbo-gerelateerde problemen komen niet voor. - **Injectoren:** Injectorproblemen zijn niet bekend uit eigenaarsfora of technische bulletins. - **Olieverbruik:** Structureel olieverbruik is niet gemeld voor deze motor. Incidenteel olieverbruik kan voorkomen bij langdurig hard rijden of gebrekkig onderhoud, maar is geen bekend issue. **Transmissie:** De RAV4 2.5 Hybrid heeft een planetair stelsel (e-CVT) zonder traditionele versnellingen. Defecten aan deze transmissie zijn uiterst zeldzaam. Onderhoudskosten zijn laag: alleen periodieke olieverversing (ca. elke 60.000 km) en inspectie. Geen bekende grote reparaties of recalls voor deze transmissie.

## Transmissie & Rijgedrag De automaat (e-CVT) van de RAV4 2.5 Hybrid is soepel en stil. Het ontbreken van schakelmomenten zorgt voor een comfortabele rijervaring, vooral in de stad. Sportief rijden is minder geschikt vanwege het ontbreken van echte versnellingen. De voorwielaandrijving zorgt voor een lager gewicht en minder onderhoud dan een 4WD-versie, maar kan bij gladheid minder grip bieden.

## Praktische Kosten **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **WLTP:** 4,8–5,0 l/100 km - **Praktijk:** 5,5–6,5 l/100 km (afhankelijk van rijstijl en gebruik) **Wegenbelasting (160 pk, 2025):** - **BPM:** Alleen bij eerste inschrijving (inbegrepen in nieuwprijs) - **MRB:** €88 per maand (€1.056 per jaar) **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** ca. €35–€50 - **Onderhoudsbeurt (Toyota dealer):** €200–€400 per jaar (afhankelijk van kilometerstand en type beurt) - **Reparaties:** Meestal beperkt tot kleine onderdelen; grote reparaties zijn zeldzaam. Timing chain tensioner vervanging (indien nodig) is duur (zie boven). **Marktwaarde & waardebehoud:** - **Huidige marktwaarde (2025):** €25.000–€30.000 voor een goed onderhouden exemplaar met gemiddelde kilometerstand. - **Waardebehoud:** Zeer goed, mede door het hybride karakter en Toyota’s reputatie op het gebied van betrouwbaarheid.

## Voor- en Nadelen **Voordelen** - **Zeer zuinig** in praktijkverbruik, vooral in de stad - **Betrouwbare hybride techniek** met bewezen Toyota-motor - **Lage onderhoudskosten** door eenvoudige transmissie en weinig bewegende delen - **Ruim en comfortabel interieur**, geschikt voor gezinnen - **Goed waardebehoud** vergeleken met concurrenten - **Rustige en soepele rijervaring** dankzij e-CVT **Nadelen** - **Hoge aanschafprijs** bij nieuw, maar tweedehands aantrekkelijk - **Voorwielaandrijving** minder geschikt voor offroad of gladde wegen - **Beperkte sportiviteit** door gebrek aan echte versnellingen - **Matige laadcapaciteit accu** (EV-bereik beperkt, vooral op snelweg) - **Soms elektronische kinderziektes** (infotainment, sensoren) - **Hoge wegenbelasting** door hoge fiscale pk’s

Deze zwarte Toyota RAV4 met kenteken XS-975-S uit 2019 is een zeer complete en betrouwbare midi-SUV, ideaal voor gezinnen die zuinigheid, comfort en weinig gedoe zoeken. De hybride techniek is volwassen, onderhoud is voorspelbaar en de auto houdt zijn waarde uitstekend. Let bij aankoop op eventuele ratelende geluiden bij koude start (timing chain tensioner) en vraag altijd naar het onderhoudshistorie. Voor de meeste kopers is dit een verstandige en duurzame keuze.

Optiepakket

Standaarduitrusting

High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Led verlichting
Lichtsensor
Adaptive Cruise Control
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Noodremassistentie
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Navigatie €890
Metallic lak €690

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

NOV 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
1 november 2025
MRT 2019

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
13 maart 2019
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

21 oktober 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 44

12 september 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 38

15 december 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 15

Beeldmateriaal

Toyota RAV4 2.5 Hybrid 2019 – Afbeelding 1
oktober 2025
Toyota RAV4 2.5 Hybrid 2019 – Afbeelding 2
oktober 2025
Toyota RAV4 2.5 Hybrid 2019 – Afbeelding 3
oktober 2025
Toyota RAV4 2.5 Hybrid 2019 – Afbeelding 4
oktober 2025
Toyota RAV4 2.5 Hybrid 2019 – Afbeelding 5
oktober 2025

+-3

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Huidige status: Geldig en actief
Eerste toelating:
Laatst gewijzigd:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Dekkingsstatus: WA-verzekerd
Gecontroleerd op: 17-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 21-10-2026

Importstatus

Oorsprong van het voertuig

Nederlandse Markt
Importstatus: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Technische gegevens

Aandrijflijn

Motortype-code A25A-FXS
Motortype Elektriciteit
Cilinderinhoud 2487 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbo/Compressor Nee
Krachtbron 178 pk (131 kW)
Draaimoment geen
Tractie Niet beschikbaar
Versnellingsbak Automaat
Emissieklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype stationwagen
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Buitenkleur Zwart
Uitvoeringsniveau Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Maten & Massa

Voertuiglengte 4,6 m
Voertuigbreedte 1,86 m
Hoogte incl. dakrails 1,69 m
Asafstand 2,69 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading Niet beschikbaar
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Acceleratietijd 8,4 s
Topsnelheid 180 km/u
Brandstofverbruik mix 4,5 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 102 g/km
Type brandstof Elektriciteit
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Toyota RAV4 2.5 Hybrid (XS-975-S)

Wat is de APK status van XS-975-S?

De APK van XS-975-S is geldig tot oktober 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is XS-975-S een import auto?

Nee, XS-975-S is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft XS-975-S gehad?

XS-975-S heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Hoeveel kost een grote onderhoudsbeurt bij de dealer?

Een grote onderhoudsbeurt bij de Toyota-dealer kost gemiddeld €300–€400, afhankelijk van de kilometerstand.

Wat is het praktijkverbruik van de RAV4 2.5 Hybrid?

Het praktijkverbruik ligt tussen de 5,5 en 6,5 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik.

Hoe hoog is de wegenbelasting voor 160 pk in Nederland?

De wegenbelasting (MRB) bedraagt €88 per maand (€1.056 per jaar) in 2025.

Zijn er bekende problemen met de automaat?

Nee, de e-CVT-automaat is zeer betrouwbaar en kent vrijwel geen grote defecten.

Hoeveel kost het om de timing chain tensioner te vervangen?

Vervanging van de timing chain tensioner kost gemiddeld €1.730–€2.146 (inclusief arbeid)[1].

Hoeveel is de RAV4 2.5 Hybrid nu nog waard?

De huidige marktwaarde (2025) voor een goed exemplaar ligt tussen de €25.000 en €30.000.

Mogelijke gebreken

Belangrijk
Motor

Timing chain tensioner slijtage

Ratelend geluid bij koude start, vooral bij oudere of slecht onderhouden exemplaren

Herkenningspunten:

Ratelende motor bij start, mogelijk check engine light

Minimaal
Elektronica

Elektronische kinderziektes

Incidenteel storingen aan infotainment of sensoren

Herkenningspunten:

Beeldscherm hapert, parkeersensoren reageren traag

Minimaal
Chassis

Uitlijningsproblemen

Auto trekt licht naar links of rechts

Herkenningspunten:

Stuur staat niet recht tijdens rechtuit rijden

Minimaal
Elektrisch

Beperkt EV-bereik

Korte afstand volledig elektrisch rijden

Herkenningspunten:

Accu is snel leeg bij snelweggebruik

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Toyota

Voor dit specifieke model en bouwjaar (toyota uit 2019) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1665 kg. Dat is 39% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere Toyota RAV4 2.5 Hybrid exemplaren

Voertuig Registratie