Kenteken check XT-287-P

APK geldig tot aug 2026 - 4 eigenaars - 157.177 km (peildatum jun 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-481093
Gegenereerd op 17 mei 2026

Kerninfo

Registratie
XT-287-P
Merk
Volvo
Volvo logo
Modeltype
V40 T2
Km-stand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken XT-287-P: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Wit
Brandstof
Benzine
Volvo V40 T2 2019

Betrouwbaarheid Volvo V40 T2 (2019) – Kenteken XT-287-P

Duurzaamheid
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
100

Waardebehoud Volvo V40 T2 (2019) – Kenteken XT-287-P

Waardebehoud
Verhouding km-stand en marktprijs
65

Onderhoud Volvo V40 T2 (2019) – Kenteken XT-287-P

Onderhoudsscore
Indicatie van onderhoudslast
69

Veiligheid Volvo V40 T2 (2019) – Kenteken XT-287-P

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
95

Prestaties Volvo V40 T2 (2019) – Kenteken XT-287-P

Vermogensindex
Vermogen, koppel en acceleratie
64

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 19.000 - € 23.000
Catalogusprijs
€ 30.210
Herkomst voertuig
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
118 dagen
Aantal op naam
4+ eigenaars
APK-vervaldatum
Taxi-historie
Nee
Motor code
B4154T5
Soortgelijke auto's in NL
1071 voertuigen
Aantal keren bekeken
517 keer

Expert Analyse & Conclusies

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Volvo V40 T2 komen een aantal specifieke details naar voren. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Volvo op basis van 1446 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 200 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 221 / kwartaal
Zeeland ca. € 214 / kwartaal
Utrecht ca. € 210 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 206 / kwartaal
Gelderland ca. € 216 / kwartaal
Limburg ca. € 212 / kwartaal
Overijssel ca. € 218 / kwartaal
Flevoland ca. € 214 / kwartaal
Drenthe ca. € 221 / kwartaal
Friesland ca. € 223 / kwartaal
Groningen ca. € 225 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Betrouwbare en zuinige 1.5 T2 motor met voldoende vermogen voor dagelijks gebruik
  • Comfortabele en stille automaat (Geartronic), ideaal voor file en stadsverkeer
  • Uitstekende veiligheid met standaard en optionele systemen (City Safety, adaptive cruise control, blind spot monitoring)
  • Premium uitstraling en degelijke afwerking voor het segment
  • Goede wegligging dankzij gedeelde componenten met Ford Focus
  • Redelijk lage onderhoudskosten vergeleken met Duitse concurrenten

Aandachtspunten

  • Praktijkverbruik ligt hoger dan de WLTP-cijfers
  • Beperkte bagageruimte (335 liter) vergeleken met sommige concurrenten
  • Automaat is niet sportief en reageert soms traag bij snel optrekken
  • Infotainment voelt gedateerd vergeleken met nieuwere modellen
  • Waardebehoud is matig door sterke concurrentie en uitfasering model
  • Incidentele elektronische storingen (sensorproblemen, boordcomputer) komen voor

Gedetailleerde analyse

Kenteken XT-287-P is een witte Volvo V40 uit 2019 met een 1498cc benzinemotor en automaat. Deze hatchback uit het compacte middenklasse segment (C-segment) werd in 2016 nieuw aangeboden voor €29.515. In dit rapport vind je een diepgaande analyse van deze specifieke variant, inclusief technische details, praktijkervaringen, kosten en veelgestelde vragen.

## Motor & Technische Specificaties **Motorcode:** De 1.5 T2 benzinemotor in de Volvo V40 2019 heeft de motorcode **B4154T4** (Drive-E reeks)[1]. Dit is een 4-cilinder turbo benzinemotor met een cilinderinhoud van 1498cc, goed voor 122 pk (90 kW) bij 5000 tpm en een koppel van 220 Nm[1][4][6]. **Bekende problemen:** - **Timing chain (distributieketting):** Geen wijdverspreide meldingen van vroegtijdige slijtage of breuk, maar regelmatig onderhoud en tijdige vervanging zijn aanbevolen (categorie: Motor, ernst: **yellow**). - **Turbo:** Incidentele meldingen van turbo-problemen bij hoge kilometerstanden, vooral bij onvoldoende onderhoud (categorie: Motor, ernst: **orange**). - **Injectoren:** Geen structurele problemen bekend, maar bij storingen kunnen kosten oplopen (categorie: Motor, ernst: **yellow**). - **Olieverbruik:** Geen algemeen bekend probleem bij deze motor, maar controleer het oliepeil regelmatig (categorie: Motor, ernst: **yellow**). **Transmissie:** De automaat in deze V40 is een 6-traps Geartronic. Er zijn geen grootschalige problemen bekend, maar bij hoge kilometerstanden kunnen slijtage en software-updates nodig zijn. Onderhoudskosten voor de automaat vallen mee vergeleken met premium DCT- of DSG-systemen (categorie: Transmissie, ernst: **yellow**).

## Transmissie & Rijgedrag De 6-traps automaat (Geartronic) zorgt voor soepele schakelingen en past goed bij het karakter van deze V40. Het rijgedrag is comfortabel en rustig, met een goede balans tussen comfort en bochtenwerk. De V40 deelt componenten met de Ford Focus, wat zorgt voor een stabiele wegligging[3]. **Onderhoudskosten transmissie:** Jaarlijkse service (APK, olie, filters) kost gemiddeld €250-€400, afhankelijk van de garage. Grote beurten (60.000/120.000 km) kunnen oplopen tot €600-€800. Reparaties aan de automaat zijn zeldzaam, maar bij defecten kunnen kosten oplopen tot €2000+ (vervanging/overhaul).

## Praktische Kosten & Waardebehoud **Verbruik:** - **WLTP:** Ongeveer 5,5-6,0 l/100km (gemiddeld 1 op 18)[1]. - **Praktijk:** Veel eigenaren melden 6,5-7,5 l/100km (1 op 15), afhankelijk van rijstijl en gebruik[6]. **Wegenbelasting:** Voor een benzineauto van 90 pk (122 pk fiscaal, maar 90 pk in Nederland) betaal je in 2025 circa **€48 per maand** (€576 per jaar). **Marktwaarde & Waardebehoud:** - **Huidige marktwaarde (2025):** €10.000-€14.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en uitrusting. - **Waardebehoud:** Matig tot redelijk; Volvo’s houden hun waarde beter dan veel andere merken, maar de V40 is niet meer nieuw leverbaar en de concurrentie in het segment is groot. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** €35-€50 - **Service (klein/groot):** €250-€800 - **Reparaties (gemiddeld):** €200-€500 (excl. grote storingen) - **Bandenset:** €400-€600 (per 40.000-50.000 km) - **Remmen:** €300-€600 (per 60.000-80.000 km)

## Voor- en Nadelen **Voordelen** - **Betrouwbare en zuinige 1.5 T2 motor** met voldoende vermogen voor dagelijks gebruik[1][4][6]. - **Comfortabele en stille automaat** (Geartronic), ideaal voor file en stadsverkeer. - **Uitstekende veiligheid** met standaard en optionele systemen (City Safety, adaptive cruise control, blind spot monitoring)[3]. - **Premium uitstraling** en degelijke afwerking voor het segment. - **Goede wegligging** dankzij gedeelde componenten met Ford Focus[3]. - **Redelijk lage onderhoudskosten** vergeleken met Duitse concurrenten. **Nadelen** - **Praktijkverbruik** ligt hoger dan de WLTP-cijfers[6]. - **Beperkte bagageruimte** (335 liter) vergeleken met sommige concurrenten. - **Automaat is niet sportief** en reageert soms traag bij snel optrekken. - **Infotainment** voelt gedateerd vergeleken met nieuwere modellen. - **Waardebehoud** is matig door sterke concurrentie en uitfasering model. - **Incidentele elektronische storingen** (sensorproblemen, boordcomputer) komen voor.

Deze witte Volvo V40 met kenteken XT-287-P uit 2019 is een degelijke, comfortabele en veilige hatchback met een zuinige benzinemotor en soepele automaat. De auto is geschikt voor kopers die waarde hechten aan comfort, veiligheid en betrouwbaarheid, maar minder aan sportiviteit of hypermoderne techniek. Let bij aankoop op onderhoudshistorie, kilometerstand en eventuele elektronische storingen. De totale kosten van eigendom vallen mee, maar het praktijkverbruik kan tegenvallen. Al met al een verstandige keuze in het compacte premium segment.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Head-up-Display Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Adaptive Cruise Control €1800
Vermoeidheidsherkenning Pakket
Lane Departure Warning Pakket
Lane Change Assistant €540
Voetgangersdetectie Fußgängerairbag
Verkeersbordenherkenning Pakket
Traffic Jam Assistant Pakket
Noodremassistentie Pakket
Collision Warning Pakket
Voetgangersdetectie Pakket
Parkeerhulp €370
Parkeerassistent €1020
Navigatie €1150
eCall Pakket
Leer €1250
Metallic lak €700

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

AUG 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
27 augustus 2024
MRT 2024

Kilometerstand

XXX,177 km geregistreerd

XXX,177 km
INFO
14 maart 2024
MRT 2019

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
22 maart 2019
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

26 augustus 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 54

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel, Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht

Foto's

Volvo V40 T2 2019 – Afbeelding 1
juni 2024
Volvo V40 T2 2019 – Afbeelding 2
juni 2024
Volvo V40 T2 2019 – Afbeelding 3
juni 2024
Volvo V40 T2 2019 – Afbeelding 4
juni 2024
Volvo V40 T2 2019 – Afbeelding 5
juni 2024

Voertuigstatus

Voertuigregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Huidige status: Actief in kentekenregister
Datum eerste registratie:
Laatst gewijzigd:

WA-Verzekering

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Dekkingsstatus: WA-verzekerd
Laatst gecontroleerd: 17-5-2026

Keuringsstatus

Technische voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 26-08-2025

Importstatus

Importgegevens voertuig

Nederlandse Markt
Importstatus: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Aandrijflijn

Motor code B4154T5
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1498 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbodruk Ja
Vermogen (kW) 122 pk (90 kW)
Draaimoment 220 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Versnellingsbak Automaat
Euroklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Type voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype MPV
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Buitenkleur Wit
Versie Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 4,37 m
Voertuigbreedte 1,86 m
Totale hoogte 1,42 m
Asafstand 2,65 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading 411 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Rijprestaties & Verbruik

Acceleratietijd 9,8 s
Topsnelheid 190 km/u
Gemiddeld verbruik 5,6 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 155 g/km
Energiebron Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Volvo V40 T2 (XT-287-P)

Wat is de APK status van XT-287-P?

De APK van XT-287-P is geldig tot augustus 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is XT-287-P een import auto?

Nee, XT-287-P is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft XT-287-P gehad?

XT-287-P heeft 4 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het praktijkverbruik van de Volvo V40 1.5 T2 automaat?

Het praktijkverbruik ligt tussen de 6,5 en 7,5 liter per 100 km (1 op 15), terwijl de WLTP-norm ongeveer 5,5-6,0 l/100 km aangeeft[1][6].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

Voor een benzineauto van 90 pk (122 pk fiscaal, maar 90 pk in Nederland) betaal je in 2025 circa €48 per maand (€576 per jaar).

Wat zijn de belangrijkste onderhoudskosten per jaar?

APK: €35-€50, service: €250-€800 (afhankelijk van grote/kleine beurt), reparaties: €200-€500 (excl. grote storingen), banden: €400-€600 per 40.000-50.000 km, remmen: €300-€600 per 60.000-80.000 km.

Hoe betrouwbaar is de 1.5 T2 motor?

De motor is over het algemeen betrouwbaar, met incidentele problemen aan turbo en injectoren bij hoge kilometerstanden. Timing chain-problemen zijn zeldzaam maar mogelijk bij verwaarlozing.

Wat is de huidige marktwaarde van een Volvo V40 1.5 T2 Edition+ uit 2016?

De marktwaarde in 2025 ligt tussen de €10.000 en €14.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en uitrusting.

Zijn er bekende problemen met de automaat?

Er zijn geen grootschalige problemen bekend, maar bij hoge kilometerstanden kunnen slijtage en software-updates nodig zijn. Reparaties zijn zeldzaam maar kostbaar.

Mogelijke gebreken

Minimaal
Motor

Timing chain (distributieketting)

Geen structurele problemen, maar bij hoge kilometerstanden kan slijtage optreden

Herkenningspunten:

Tikgeluid, motorstoring

Belangrijk
Motor

Turbo

Incidentele storingen bij onvoldoende onderhoud of hoge kilometerstanden

Herkenningspunten:

Vermogensverlies, rookontwikkeling

Minimaal
Motor

Injectoren

Geen wijdverspreide problemen, maar storingen zijn kostbaar

Herkenningspunten:

Onregelmatig stationair toerental, motorstoring

Minimaal
Elektronica

Elektronica

Incidentele sensor- of boordcomputerstoringen

Herkenningspunten:

Waarschuwingslampjes, storingen in displays

Minimaal
Transmissie

Automaat (Geartronic)

Zeldzame storingen, meestal bij hoge kilometerstanden

Herkenningspunten:

Schokken, vertraagd schakelen

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Volvo

Voor dit specifieke model en bouwjaar (volvo uit 2019) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1446 kg. Dat is 21% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere Volvo V40 T2 exemplaren

Voertuig Registratie