Kenteken check XT-406-T
APK geldig tot mrt 2027 - 6 eigenaars - 70.542 km (peildatum jul 2025)
13 belangrijke aandachtspunten gevonden voor kenteken XT406T
Basis informatie
Betrouwbaarheid Citroen C1 VTi 72 (2019) – Kenteken XT-406-T
Waardebehoud Citroen C1 VTi 72 (2019) – Kenteken XT-406-T
Onderhoud Citroen C1 VTi 72 (2019) – Kenteken XT-406-T
Veiligheid Citroen C1 VTi 72 (2019) – Kenteken XT-406-T
Prestaties Citroen C1 VTi 72 (2019) – Kenteken XT-406-T
Samenvatting gegevens
Expertrapport
Wanneer we de data van deze Citroen C1 VTi 72 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Citroen op basis van 915 kg en benzine.
Voordelen & Nadelen
Sterke punten
- Zeer zuinig in verbruik: praktijkverbruik rond de 1 op 18 (5,5 l/100 km), officieel (NEDC) zelfs 1 op 20 (4,8 l/100 km)[1][4].
- Lage vaste lasten: wegenbelasting € 100 per jaar, goedkope verzekering en onderhoud.
- Compact en wendbaar: ideaal voor de stad, kleine draaicirkel en licht stuur[6].
- Betrouwbare, eenvoudige motor zonder turbo of complexe elektronica.
- Ruim aanbod van onderdelen en kennis bij garages.
- Goede allround zichtbaarheid en eenvoudige bediening.
Minpunten
- Beperkte trekkracht en topsnelheid: 0–100 km/u in 14,3 seconden, topsnelheid 158 km/u[1][7].
- Basic uitrusting: weinig luxe, beperkte geluidsisolatie en eenvoudig interieur.
- Krap achterin en kleine kofferbak (195 liter)[9].
- Stugge versnellingspook en minder soepele schakelervaring[6].
- Geen cruise control, climate control of geavanceerde veiligheidssystemen.
- Chassis en ophanging zijn eenvoudig, wat resulteert in een hobbelige rijervaring op slechte wegen.
Uitgebreide analyse
Kenteken XT-406-T is een witte Citroen C1 uit 2019 met een 998cc benzinemotor en handgeschakelde versnellingsbak. Dit rapport geeft een volledig overzicht van technische specificaties, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelvoorkomende problemen van deze populaire stadsauto.
De Citroen C1 1.0 VTi Shine (2019) is uitgerust met een 1.0 liter driecilinder benzinemotor (motorcode: EB0 of EB0D, afhankelijk van de uitvoering). Deze motor levert 53 pk (39 kW) en is bekend om zijn eenvoudige, lichte constructie. In tegenstelling tot veel moderne kleine benzinemotoren heeft deze motor géén turbo, wat de betrouwbaarheid ten goede komt. De motor heeft een distributieketting (timing chain), wat doorgaans minder onderhoud vraagt dan een distributieriem. Toch zijn er meldingen van een tikkend geluid bij koude start, wat kan wijzen op een versleten ketting of spanningrol (zie veelvoorkomende problemen). Olieverbruik is bij deze motor doorgaans laag, maar controleer bij aankoop altijd op lekkages en het oliepeil. Injectoren zijn over het algemeen betrouwbaar, maar kunnen bij langdurig stilstaan of slecht onderhoud problemen geven.
De handgeschakelde vijfversnellingsbak (5MT) van de Citroen C1 2019 is robuust en eenvoudig, met lage onderhoudskosten. Er zijn weinig meldingen van serieuze defecten, maar sommige eigenaren klagen over een wat stugge pook en een minder soepele schakelervaring, vooral bij koude motor. De koppeling gaat doorgaans lang mee, maar bij veel stadsgebruik kan deze na 100.000–150.000 km aan vervanging toe zijn. Onderhoud aan de versnellingsbak is beperkt tot periodieke olieverversing (ca. elke 60.000 km). De totale onderhoudskosten voor transmissie en koppeling zijn laag in vergelijking met grotere of complexere auto’s.
De Citroen C1 1.0 VTi Shine (2019) is een van de goedkoopste auto’s in onderhoud en gebruik. De jaarlijkse wegenbelasting voor 53 pk in Nederland bedraagt € 25 per kwartaal (€ 100 per jaar, stand 2025). APK-kosten zijn vergelijkbaar met andere kleine auto’s (ca. € 35–€ 50 per jaar). Onderhoud volgens het boekje (jaarlijkse kleine beurt) kost gemiddeld € 150–€ 200 bij een merkdealer, minder bij een onafhankelijke garage. Grote beurten (elk 2 jaar of 30.000 km) kunnen oplopen tot € 300–€ 400. Reparatiekosten zijn laag door de eenvoudige techniek en ruime beschikbaarheid van onderdelen.
De marktwaarde van een Citroen C1 1.0 VTi Shine (2019) met kenteken XT-406-T ligt in 2025 tussen de € 4.000 en € 6.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie. Het waardebehoud is matig tot redelijk voor een stadsauto in deze klasse; na 10 jaar houdt de auto gemiddeld 30–40% van de nieuwprijs over. De Citroen C1 is populair bij tweedehands kopers vanwege de lage kosten en betrouwbaarheid.
Deze witte Citroen C1 met kenteken XT-406-T uit 2019 is een ideale keuze voor stadsgebruik, met lage kosten, eenvoudige techniek en een betrouwbare motor. Let bij aankoop op de staat van de distributieketting, controleer op lekkages en vraag naar het onderhoudsboekje voor een zorgeloos bezit.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,060 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsgeschiedenis
APK keuring details: 30
APK keuring details:
Afbeeldingen
Juridische status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Aansprakelijkheidsverzekering
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Carrosserie & Uitvoering
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over Citroen C1 VTi 72 (XT-406-T)
Wat is de APK status van XT-406-T?
De APK van XT-406-T is geldig tot maart 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is XT-406-T een import auto?
Nee, XT-406-T is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft XT-406-T gehad?
XT-406-T heeft 6 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Hoe zuinig is de Citroen C1 1.0 VTi Shine (2019) in de praktijk?
Het praktijkverbruik ligt rond de 1 op 18 (5,5 l/100 km). Officieel (NEDC) is het verbruik 1 op 20 (4,8 l/100 km), maar in de stad en bij koud weer kan dit oplopen tot 1 op 16 (6,2 l/100 km)[1][4].
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Kleine beurt: € 150–€ 200, grote beurt: € 300–€ 400. APK: € 35–€ 50. Reparatiekosten zijn laag door eenvoudige techniek.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor 53 pk in Nederland?
€ 25 per kwartaal, dus € 100 per jaar (stand 2025).
Hoe betrouwbaar is de motor?
Zeer betrouwbaar bij normaal onderhoud. Let op tikkende distributieketting en controleer op lekkages bij oudere exemplaren.
Hoe groot is de kofferbak?
195 liter (6,9 cu.ft.), uitklapbare achterbank voor meer ruimte[9].
Wat is de actuele marktwaarde?
Tussen € 4.000 en € 6.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.
Bekende aandachtspunten
Tikkende distributieketting
Soms tikkend geluid bij koude start, kan wijzen op versleten ketting of spanningrol.
Signalen:
Tikgeluid, vooral bij koude motor.
Lekkages olie/coolant
Incidenteel lekkages bij oudere exemplaren, vooral rondom kleppendeksel en koelvloeistofslangen.
Signalen:
Olievlekken onder de auto, dalend oliepeil.
Stugge versnellingspook
Pook voelt stug aan, vooral bij koude motor.
Signalen:
Moeilijk schakelen, vooral eerste en tweede versnelling.
Elektrische storingen
Incidenteel problemen met elektrische ramen, centrale vergrendeling of verlichting.
Signalen:
Ramen werken niet altijd, lampjes branden niet.
Roestvorming
Roest bij oudere exemplaren, vooral rond wielkasten en onderzijde.
Signalen:
Zichtbare roestplekken, vooral bij auto’s zonder onderhoud aan ondercarriage.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Citroen
Deze auto is waarschijnlijk voorzien van de 1.2 PureTech motor. Bij deze motoren draait de distributieriem in de olie ("wet belt"). Deze riem kan afbrokkelen en de oliepomp verstoppen. Controleer of de riem tijdig is vervangen en of de juiste olie is gebruikt.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 915 kg. Dat is 24% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.