Kenteken check XV-011-S

APK verlopen - 5 eigenaars - 190.198 km (peildatum jun 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-700543
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Kenteken
XV-011-S
Fabrikant
Renault
Renault logo
Model
Scénic BLUE dCi 120
Km-stand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken XV-011-S: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Wit
Energiebron
Diesel
Renault Scénic BLUE dCi 120 2019

Betrouwbaarheid Renault Scénic BLUE dCi 120 (2019) – Kenteken XV-011-S

Duurzaamheid
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
31

Waardebehoud Renault Scénic BLUE dCi 120 (2019) – Kenteken XV-011-S

Waarde-indicator
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud Renault Scénic BLUE dCi 120 (2019) – Kenteken XV-011-S

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
63

Veiligheid Renault Scénic BLUE dCi 120 (2019) – Kenteken XV-011-S

Passieve veiligheid
Op basis van APK-historie en recalls
76

Prestaties Renault Scénic BLUE dCi 120 (2019) – Kenteken XV-011-S

Prestatiescore
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
62

Kerngegevens

Dagwaarde
€ 13.000 - € 15.000
Oorspronkelijke prijs
€ 36.815
Importstatus
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
569 dagen verlopen
Aantal eigenaren
5+ eigenaars
APK-vervaldatum
Als taxi gebruikt
Nee
Motor code
R9N A4
Soortgelijke auto's in NL
2 voertuigen
Populariteit
859 keer

Analyse & Inzichten

Wanneer we de data van deze Renault Scénic BLUE dCi 120 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1637 kg en diesel.

Noord-Holland ca. € 456 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 504 / kwartaal
Zeeland ca. € 490 / kwartaal
Utrecht ca. € 480 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 470 / kwartaal
Gelderland ca. € 494 / kwartaal
Limburg ca. € 485 / kwartaal
Overijssel ca. € 499 / kwartaal
Flevoland ca. € 490 / kwartaal
Drenthe ca. € 504 / kwartaal
Friesland ca. € 509 / kwartaal
Groningen ca. € 514 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Wat goed is

  • Ruim en comfortabel interieur, geschikt voor gezinnen
  • Efficiënte en relatief zuinige 1.7 Blue dCi dieselmotor met 300 Nm koppel
  • Betrouwbare handgeschakelde 6-versnellingsbak met soepele schakelactie
  • Goede veiligheidsuitrusting met standaard actieve systemen
  • Redelijk onderhoudsarm bij tijdige service
  • Degelijke wegligging en voorwielaandrijving voor Nederlandse wegen

Nadelen

  • Minder krachtige motor (88 pk) kan bij volle belading traag aanvoelen
  • Mogelijke problemen met distributieketting en turbo op langere termijn
  • Injectoren kunnen defect raken, wat dure reparaties kan veroorzaken
  • Olieverbruik kan optreden bij hogere kilometerstanden
  • Wegenbelasting voor diesel is relatief hoog in Nederland
  • Interieur en technologie zijn minder modern dan bij nieuwere concurrenten

Diepgaande beoordeling

Kenteken XV-011-S is een witte Renault Scénic uit 2019 met een 1749cc 4-cilinder dieselmotor die 88 pk levert. Deze Limited uitvoering uit 2016 is een ruime MPV met voorwielaandrijving en een handgeschakelde transmissie, oorspronkelijk nieuwprijs €36.420.

De 1.7 Blue dCi motor (motorcode vaak F9Q of varianten daarvan) levert 88 pk en 300 Nm koppel bij 1500-1750 rpm. Deze motor is bekend om zijn soepele loop en relatief zuinig brandstofverbruik. De motor maakt gebruik van een common-rail injectiesysteem en een turbo met variabele geometrie. De motor is betrouwbaar, maar kent enkele aandachtspunten zoals mogelijke problemen met de distributieketting, turbo en injectoren. Olieverbruik komt incidenteel voor, vooral bij hogere kilometerstanden.

De handgeschakelde versnellingsbak is een 6-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar slijtage aan koppeling en synchronisatieringen kan voorkomen bij intensief gebruik. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, mits tijdig onderhoud en juiste rijstijl worden gehanteerd. De schakelactie wordt als soepel ervaren, passend bij het karakter van de MPV.

Het WLTP-verbruik ligt rond de 4,7 tot 5,0 liter per 100 km, in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 5,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en belading. Wegenbelasting voor een 88 pk diesel in Nederland bedraagt circa €400-€500 per jaar, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen €600 en €900. Grotere reparaties zoals turbo of injectoren kunnen hogere kosten met zich meebrengen.

Bij aankoop van een Renault Scénic 1.7 Blue dCi Limited met kenteken XV-011-S is het belangrijk om onderhoudshistorie te controleren, vooral distributieketting en turbo. Controleer op olielekkages en luister naar onregelmatigheden in de motorloop. De handgeschakelde versnellingsbak vraagt om een soepele bediening. Let op roestvorming en elektronische storingen. Deze MPV is geschikt voor gezinnen die een ruime, comfortabele dieselauto zoeken met een goede balans tussen prestaties en zuinigheid.

Deze witte Renault Scénic met kenteken XV-011-S uit 2019 is een praktische en betrouwbare MPV met een efficiënte 1.7 Blue dCi dieselmotor. Ondanks enkele bekende aandachtspunten biedt deze Limited uitvoering een goede rijervaring, ruim interieur en een gunstige prijs-kwaliteitverhouding voor Nederlandse autokopers.

Uitrusting

Basisuitrusting

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Verkeersbordenherkenning
Noodremassistentie
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Lane Departure Warning Pakket
Parkeerhulp Pakket
Navigatie Pakket
Metallic lak €650

Voertuiggeschiedenis

Belangrijke gebeurtenissen

JAN 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
15 januari 2025
APR 2019

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
9 april 2019
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

APK keuring details: Remlicht functioneert niet naar behoren

14 maart 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 14

APK keuring details: De bandenspanning is niet correct

Beeldmateriaal

Renault Scénic BLUE dCi 120 2019 – Afbeelding 1
mei 2024
Renault Scénic BLUE dCi 120 2019 – Afbeelding 2
mei 2024
Renault Scénic BLUE dCi 120 2019 – Afbeelding 3
mei 2024
Renault Scénic BLUE dCi 120 2019 – Afbeelding 4
mei 2024
Renault Scénic BLUE dCi 120 2019 – Afbeelding 5
mei 2024
Renault Scénic BLUE dCi 120 2019 – Afbeelding 6
mei 2024
Renault Scénic BLUE dCi 120 2019 – Afbeelding 7
mei 2024
Renault Scénic BLUE dCi 120 2019 – Afbeelding 8
mei 2024

+12

Eigenaar en status

Voertuigregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Voertuigstatus: Geldig en actief
Eerste toelating:
Recentste wijziging:

WA-Dekking

Verzekeringsstatus voertuig

Niet verzekerd
Huidige dekking: Niet verzekerd
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Technische keuring

Technische voertuigkeuring

Niet geldig
Huidige status: Verlopen
Geldig tot:
Laatste keuring: 24-10-2023

Import Status

Oorsprong van het voertuig

Nederlandse Markt
Voertuigherkomst: Niet geïmporteerd
Afkomstig uit: Nederland
Op de weg sinds:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motor code R9N A4
Type motor Diesel
Motorinhoud 1750 cm3
Cilinders 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Krachtbron 120 pk (88 kW)
Max. koppel 300 Nm
Aandrijving Geen data
Versnellingsbak Handgeschakeld
Emissieklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Type voertuig Personenauto
Koetswerk Geen data
Inrichting hatchback
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Kleur Wit
Uitvoeringsniveau Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Nederland

Maten & Massa

Lengte 4,41 m
Breedte 1,87 m
Totale hoogte 1,65 m
Wielbasis 2,73 m
Rijklaar gewicht Geen data
Maximale massa Geen data
Laadvermogen Geen data
Max. aanhanggewicht Geen data

Snelheid & Brandstof

Acceleratietijd 14,2 s
Maximumsnelheid 195 km/u
Brandstofverbruik mix 4,8 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 142 g/km
Energiebron Diesel
Brandstoftank Geen data

Vragen over Renault Scénic BLUE dCi 120 (XV-011-S)

Wat is de APK status van XV-011-S?

De APK van XV-011-S is verlopen op 24-10-2024. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is XV-011-S een import auto?

Nee, XV-011-S is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft XV-011-S gehad?

XV-011-S heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.7 Blue dCi motor in de Renault Scénic 2016?

De motorcode van de 1.7 Blue dCi dieselmotor is meestal F9Q, een 1749cc 4-cilinder common-rail turbodiesel.

Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?

De distributieketting is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij hoge kilometerstanden slijtage vertonen wat reparatie vereist.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Scénic?

Het praktijkverbruik ligt rond de 5,5 liter diesel per 100 km, iets hoger dan de WLTP-waarde van circa 4,7-5,0 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties tussen €600 en €900.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 88 pk diesel in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €400 tot €500 per jaar, afhankelijk van de provincie en het gewicht van de auto.

Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde versnellingsbak?

De handgeschakelde 6-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, maar koppeling en synchronisatieringen kunnen slijten bij intensief gebruik.

Veelvoorkomende problemen

Kritiek
Motor

Distributieketting slijtage

De distributieketting kan uitrekken of verslijten, wat leidt tot motorgeluiden en mogelijk motorschade.

Kenmerken:

Tikkend geluid uit de motor, motorstoringslampje, verminderde prestaties.

Kritiek
Motor

Turbo defecten

De turbo kan slijten of vastlopen door olieproblemen of slijtage.

Kenmerken:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, fluitend geluid bij accelereren.

Aandacht vereist
Motor

Injectoren problemen

Defecte of verstopte brandstofinjectoren kunnen leiden tot slechte verbranding.

Kenmerken:

Ruw stationair draaien, vermogensverlies, verhoogd brandstofverbruik.

Aandacht vereist
Motor

Olieverbruik

Bij hogere kilometerstanden kan de motor meer olie verbruiken dan normaal.

Kenmerken:

Regelmatig olie bijvullen nodig, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.

Aandacht vereist
Transmissie

Koppeling slijtage

De koppeling kan sneller slijten bij intensief gebruik of onjuist schakelen.

Kenmerken:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.

Milieuzones Toegestaan

Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2019) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.100 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1637 kg. Dat is 36% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde