Kenteken check XV-989-V

APK geldig tot mrt 2027 - 9 eigenaars - 63.612 km (peildatum feb 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-425446
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Nummerplaat
XV-989-V
Automerk
Citroen
Citroen logo
Type
C1 VTi 72
Kilometerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken XV-989-V: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Blauw
Brandstoftype
Benzine
Citroen C1 VTi 72 2019

Betrouwbaarheid Citroen C1 VTi 72 (2019) – Kenteken XV-989-V

Fiabiliteit
Op basis van RDW-data en modelhistorie
100

Waardebehoud Citroen C1 VTi 72 (2019) – Kenteken XV-989-V

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Citroen C1 VTi 72 (2019) – Kenteken XV-989-V

Onderhoudskosten
Verwachte servicekosten per jaar
88

Veiligheid Citroen C1 VTi 72 (2019) – Kenteken XV-989-V

Veiligheidsindex
Keuringsstatus en openstaande recalls
100

Prestaties Citroen C1 VTi 72 (2019) – Kenteken XV-989-V

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
66

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 9.000 - € 11.000
Adviesprijs nieuw
€ 13.905
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
382 dagen
Eigenaarhistorie
9+ eigenaars
APK vervalt
Eerder als taxi
Nee
Motorcode
1KR
Vergelijkbare voertuigen in NL
585 voertuigen
Bekeken
942 keer

Deskundige beoordeling

Wanneer we de data van deze Citroen C1 VTi 72 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (9 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Citroen op basis van 915 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 128 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 142 / kwartaal
Zeeland ca. € 138 / kwartaal
Utrecht ca. € 135 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 132 / kwartaal
Gelderland ca. € 139 / kwartaal
Limburg ca. € 136 / kwartaal
Overijssel ca. € 140 / kwartaal
Flevoland ca. € 138 / kwartaal
Drenthe ca. € 142 / kwartaal
Friesland ca. € 143 / kwartaal
Groningen ca. € 144 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Zeer zuinige 1.0 liter 3-cilinder motor met 68 pk, geschikt voor stadsverkeer
  • Compacte afmetingen en lichte besturing maken parkeren en manoeuvreren makkelijk
  • Lage wegenbelasting en relatief lage onderhoudskosten
  • Degelijke bouwkwaliteit voor een instapmodel, met moderne veiligheidsvoorzieningen zoals ABS en airbags
  • Redelijk ruime binnenruimte voor een mini hatchback, met praktische 50/50 achterbank
  • Goede zichtbaarheid en standaard LED dagrijverlichting voor betere veiligheid

Minpunten

  • Beperkte motorvermogen, minder geschikt voor snelweg en heuvelachtig terrein
  • Schakelbak kan stug aanvoelen en koppeling slijtage na circa 100.000 km
  • Kleine kofferbakruimte, minder geschikt voor grote bagage
  • Mogelijke lichte olieverbruik en distributieketting slijtage bij onvoldoende onderhoud
  • Achterremmen met trommelremmen in plaats van schijven, wat minder remkracht geeft
  • Beperkte luxe en comfortopties in de Feel-uitvoering

Uitgebreide analyse

Kenteken XV-989-V is een blauwe Citroen C1 1.0 VTi Feel uit 2019 met een 998cc 3-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze compacte hatchback is populair als stadsauto vanwege zijn zuinigheid en wendbaarheid, met een nieuwprijs van circa €12.830.

De motor in deze Citroen C1 is de 1KR-FE, een 998cc 3-cilinder lijnmotor met 68 pk (53 kW) en 95 Nm koppel. Deze motorcode wordt algemeen gebruikt in de 1.0 VTi uitvoering van 2014. De motor heeft een DOHC 12-kleppen configuratie met multipoint brandstofinjectie. Bekend is dat deze motor betrouwbaar is, maar er zijn meldingen van lichte olieverbruik en soms problemen met de distributieketting, hoewel die doorgaans niet ernstig zijn bij goed onderhoud.

De handgeschakelde versnellingsbak is een 5-versnellingsbak die over het algemeen als robuust wordt ervaren. Wel is bekend dat de koppeling na circa 100.000 km slijtage kan vertonen, wat normaal is voor stadsgebruik. De schakelprecisie is redelijk, maar sommige gebruikers melden dat de pook wat stug kan aanvoelen. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn beperkt tot regulier onderhoud en koppelingvervanging indien nodig.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 4,3 l/100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak tussen 5,0 en 5,5 l/100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 53 pk auto in Nederland bedraagt circa €30 tot €40 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine beurt en slijtage liggen gemiddeld rond de €400 tot €600. Reparaties zijn over het algemeen betaalbaar, mede door de eenvoudige techniek en ruime beschikbaarheid van onderdelen.

De marktwaarde van een Citroen C1 1.0 VTi Feel uit 2014 ligt momenteel tussen de €5.000 en €7.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en staat. Deze auto behoudt redelijk zijn waarde gezien zijn lage gebruikskosten en populariteit als stadsauto. Bij aankoop is het belangrijk te letten op een volledige onderhoudshistorie, vooral distributieketting en koppeling. Controleer ook op roest en werking van elektrische componenten.

Deze blauwe Citroen C1 met kenteken XV-989-V uit 2019 is een zuinige, compacte stadsauto met een betrouwbare 998cc motor en handgeschakelde versnellingsbak. Met een goede onderhoudshistorie biedt hij een betaalbare en praktische mobiliteitsoplossing, hoewel aandacht voor distributieketting en koppeling aan te raden is.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Hill Start Assist
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Airconditioning €890
Centrale deurvergrendeling Pakket
Elektrische ramen voor Pakket
Radio €350
Metallic lak €490

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

FEB 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
12 februari 2026
JAN 2024

Kilometerstand

XXX,963 km geregistreerd

XXX,963 km
INFO
27 januari 2024
MRT 2019

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
29 maart 2019
Toon volledige historie

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

14 maart 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 19

21 februari 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 39

Afbeeldingen

Citroen C1 VTi 72 2019 – Afbeelding 1
januari 2024
Citroen C1 VTi 72 2019 – Afbeelding 2
januari 2024
Citroen C1 VTi 72 2019 – Afbeelding 3
januari 2024
Citroen C1 VTi 72 2019 – Afbeelding 4
januari 2024
Citroen C1 VTi 72 2019 – Afbeelding 5
januari 2024
Citroen C1 VTi 72 2019 – Afbeelding 6
februari 2026

Juridische status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 29-03-2026

Herkomst

Land van eerste registratie

Nederlandse Markt
Herkomststatus: Nederlandse auto
Geregistreerd in: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode 1KR
Brandstoftype Benzine
Slagvolume 998 cm3
Aantal cilinders 3 cilinders
Turbo Nee
Max. vermogen 72 pk (53 kW)
Trekkracht 93 Nm
Aangedreven wielen voorwielaandrijving
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse N.v.t.

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Opzet hatchback
Aantal zitplaatsen 4 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lakkleur Blauw
Trim N.v.t.
Type N.v.t.
Afkomst Nederland

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 3,47 m
Breedte excl. spiegels 1,62 m
Voertuighoogte 1,46 m
Wielafstand 2,34 m
Gewicht van de auto N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Laadcapaciteit N.v.t.
Trekgewicht geremd N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 13,8 s
Max. snelheid 160 km/u
Verbruik gecombineerd 4,1 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 93 g/km
Brandstofsoort Benzine
Tankvolume N.v.t.

Vragen over Citroen C1 VTi 72 (XV-989-V)

Wat is de APK status van XV-989-V?

De APK van XV-989-V is geldig tot maart 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is XV-989-V een import auto?

Nee, XV-989-V is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft XV-989-V gehad?

XV-989-V heeft 9 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 998cc motor in de Citroen C1 2014?

De motorcode is 1KR-FE, een 998cc 3-cilinder lijnmotor met 68 pk.

Hoeveel kost de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €30 tot €40 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Wat is het praktijkverbruik van de 1.0 VTi motor?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 5,0 en 5,5 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-waarde van 4,3 l/100 km.

Zijn er bekende problemen met de distributieketting?

Ja, bij hogere kilometerstanden kan de distributieketting uitrekken, wat onderhoud vereist.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?

De handbak is over het algemeen betrouwbaar, maar de koppeling kan na circa 100.000 km slijtage vertonen.

Wat is de huidige marktwaarde van een Citroen C1 1.0 VTi Feel uit 2014?

De marktwaarde ligt tussen de €5.000 en €7.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten inclusief APK en onderhoud tussen €400 en €600.

Bekende aandachtspunten

Let op
Motor

Distributieketting slijtage

De distributieketting kan bij hogere kilometerstanden uitrekken, wat leidt tot een ratelend geluid en mogelijk motorproblemen.

Signalen:

Ratelend geluid bij koude start, motorstoringen of verminderde prestaties.

Let op
Transmissie

Koppeling slijtage

De koppeling kan verslijten door veel stadsverkeer en stop-start rijden, wat schakelen bemoeilijkt.

Signalen:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.

Laag risico
Motor

Licht olieverbruik

Sommige motoren verbruiken iets meer olie dan gemiddeld, wat regelmatig bijvullen vereist.

Signalen:

Lage oliepeil, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.

Laag risico
Elektronica

Elektrische storingen

Sporadische problemen met elektrische componenten zoals centrale vergrendeling of verlichting.

Signalen:

Niet werkende centrale deurvergrendeling, knipperende dashboardlampjes.

Laag risico
Chassis

Achterremmen trommelremmen

De trommelremmen achter kunnen minder effectief zijn en sneller slijten dan schijfremmen.

Signalen:

Verminderde remkracht, piepende remmen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Citroen

Deze auto is waarschijnlijk voorzien van de 1.2 PureTech motor. Bij deze motoren draait de distributieriem in de olie ("wet belt"). Deze riem kan afbrokkelen en de oliepomp verstoppen. Controleer of de riem tijdig is vervangen en of de juiste olie is gebruikt.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Laag (Licht/Zuinig)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 915 kg. Dat is 24% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.

Deze auto Gemiddelde

Citroen C1 VTi 72 in Nederland

Auto Nummerplaat