Kenteken check XX-764-T

APK geldig tot apr 2027 - 5 eigenaars - 166.913 km (peildatum mei 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-640065
Gegenereerd op 17 mei 2026

Kerninfo

Registratie
XX-764-T
Merk
Renault
Renault logo
Modeltype
Mégane Grandtour TCe 115 GPF
Km-stand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken XX-764-T: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Blauw
Brandstof
Benzine
Renault Mégane Grandtour TCe 115 GPF 2019

Betrouwbaarheid Renault Mégane Grandtour TCe 115 GPF (2019) – Kenteken XX-764-T

Betrouwbaarheidsscore
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
89

Waardebehoud Renault Mégane Grandtour TCe 115 GPF (2019) – Kenteken XX-764-T

Waardebehoud
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud Renault Mégane Grandtour TCe 115 GPF (2019) – Kenteken XX-764-T

Servicebehoefte
Indicatie van onderhoudslast
65

Veiligheid Renault Mégane Grandtour TCe 115 GPF (2019) – Kenteken XX-764-T

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
100

Prestaties Renault Mégane Grandtour TCe 115 GPF (2019) – Kenteken XX-764-T

Prestatiescore
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
62

Voertuigoverzicht

Marktwaarde
€ 12.000 - € 15.000
Catalogusprijs
€ 26.025
Importstatus
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
342 dagen
Aantal op naam
5+ eigenaars
APK-vervaldatum
Taxi-historie
Nee
Engine code
H5H B4
Aantal in Nederland
23 voertuigen
Aantal keren bekeken
89 keer

Expert Analyse & Conclusies

Wanneer we de data van deze Renault Mégane Grandtour TCe 115 GPF bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1362 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Zuinig en relatief krachtige 1.3 TCe turbomotor met 75 pk geschikt voor dagelijks gebruik
  • Ruime en praktische combi met 507 liter bagageruimte, uit te breiden tot 1504 liter
  • Comfortabele rijervaring met voorspelbare handling en voorwielaandrijving
  • Relatief lage wegenbelasting en redelijke onderhoudskosten
  • Degelijke veiligheidsuitrusting en moderne technologie voor modeljaar 2016
  • Goede balans tussen prijs en uitrusting in de Life-uitvoering

Aandachtspunten

  • Mogelijke distributiekettingproblemen bij hogere kilometerstanden
  • Turbo en injectoren kunnen gevoelig zijn voor onderhoudstekorten
  • Koppeling en versnellingsbak kunnen slijten bij intensief gebruik
  • Praktijkverbruik ligt vaak hoger dan officiële WLTP-cijfers
  • Hoge reparatiekosten bij motorproblemen zoals kettingslijtage
  • Beperkte motorvermogen (75 pk) kan als krap worden ervaren op snelweg

Gedetailleerde analyse

Kenteken XX-764-T is een blauwe Renault Mégane Estate 1.3 TCe Life uit 2019 met een 1330cc 4-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze compacte middenklasse combi biedt een praktische combinatie van ruimte en zuinigheid, met een nieuwprijs van circa €22.840.

De 1.3 TCe motor in deze Mégane Estate is een 1332cc viercilinder turbobenzinemotor, onderdeel van de Renault-Nissan-Mitsubishi alliantie motorfamilie, vaak aangeduid met motorcode H5Ht of H5Ft afhankelijk van uitvoering. Deze motor levert ongeveer 75 pk in de Life-uitvoering, wat iets lager is dan de krachtigere 130 pk varianten. De motor staat bekend om zijn relatief lage cilinderinhoud met turbo voor een goede balans tussen prestaties en brandstofverbruik. Bekende problemen zijn onder meer mogelijke slijtage aan de distributieketting (timing chain), wat kan leiden tot kettingspanningproblemen en motorschade als dit niet tijdig wordt verholpen. Daarnaast zijn er meldingen van turbo- en injectorproblemen, vooral bij onvoldoende onderhoud of veel korte ritten. Olieverbruik kan bij sommige exemplaren hoger zijn dan gemiddeld, wat regelmatig oliepeilcontrole vereist.

De handgeschakelde versnellingsbak in deze Mégane Estate is over het algemeen betrouwbaar, maar gebruikers melden soms problemen met de koppeling en synchronisatieringen bij hogere kilometerstanden. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief beperkt, maar een koppeling vervangen kan tussen de €600 en €900 kosten. Regelmatig onderhoud en soepel schakelen verlengen de levensduur. De handling van de auto is comfortabel en voorspelbaar, met voorwielaandrijving die goed past bij het motorvermogen en het gewicht van de auto.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond de 6,5 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 75 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen de €500 en €800. Grotere onderhoudsbeurten en slijtageonderdelen kunnen de kosten verhogen.

Bij aankoop van een Renault Mégane Estate 1.3 TCe Life uit 2016 met kenteken XX-764-T is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren op tijdige distributiekettinginspectie en olieverversingen. Let op eventuele motorgeluiden die kunnen wijzen op kettingslijtage of turboproblemen. Controleer de staat van de koppeling en versnellingsbak. Een proefrit is essentieel om de rijervaring en transmissie te beoordelen. De marktwaarde ligt momenteel rond de €8.000 tot €11.000 afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en staat van de auto.

Deze blauwe Renault Mégane Estate met kenteken XX-764-T uit 2019 is een praktische en zuinige compacte middenklasse combi met een betrouwbare 1.3 TCe motor en handgeschakelde versnellingsbak. Let bij aankoop op bekende motor- en transmissieproblemen en zorg voor goed onderhoud om de levensduur te maximaliseren.

Uitrusting

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

High-beam Assistant Pakket
Lane Departure Warning Pakket
Verkeersbordenherkenning Pakket
Parkeerhulp €390
Navigatie Pakket
Metallic lak €650

Historisch overzicht

Sleutelmomenten

MEI 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
28 mei 2025
APR 2019

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
25 april 2019
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

APK keuring details: Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht

Foto's

Renault Mégane Grandtour TCe 115 GPF 2019 – Afbeelding 1
Renault Mégane Grandtour TCe 115 GPF 2019 – Afbeelding 2
Renault Mégane Grandtour TCe 115 GPF 2019 – Afbeelding 3
Renault Mégane Grandtour TCe 115 GPF 2019 – Afbeelding 4
Renault Mégane Grandtour TCe 115 GPF 2019 – Afbeelding 5

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Huidige status: Actief in kentekenregister
Eerste toelating:
Laatst gewijzigd:

WA-Verzekering

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Dekkingsstatus: WA-verzekerd
Laatst gecontroleerd: 17-5-2026

Technische keuring

Technische voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 25-04-2026

Importstatus

Oorsprong van het voertuig

Nederlandse Markt
Importstatus: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motortype-code H5H B4
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1332 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Krachtbron 102 pk (75 kW)
Draaimoment 220 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Versnellingsbak Handgeschakeld
Euroklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype stationwagen
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Buitenkleur Blauw
Versie Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Maten & Massa

Voertuiglengte 4,63 m
Voertuigbreedte 1,81 m
Totale hoogte 1,45 m
Asafstand 2,71 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading Niet beschikbaar
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Rijprestaties & Verbruik

Acceleratietijd 11,3 s
Topsnelheid 189 km/u
Brandstofverbruik mix 5,4 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 138 g/km
Energiebron Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Renault Mégane Grandtour TCe 115 GPF (XX-764-T)

Wat is de APK status van XX-764-T?

De APK van XX-764-T is geldig tot april 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is XX-764-T een import auto?

Nee, XX-764-T is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft XX-764-T gehad?

XX-764-T heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.3 TCe motor in deze Renault Mégane Estate?

De motorcode is meestal H5Ht of H5Ft, onderdeel van de Renault-Nissan-Mitsubishi 1.3 liter turbomotorfamilie.

Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?

De distributieketting kan bij hogere kilometerstanden slijtage vertonen, wat tijdige inspectie en onderhoud vereist om motorschade te voorkomen.

Wat is het praktijkverbruik van deze auto?

In de praktijk ligt het verbruik rond de 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-cijfers van circa 5,5-6,0 l/100 km.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten tussen €500 en €800, inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 75 pk benzineauto?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie en het gewicht van de auto.

Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde versnellingsbak?

De handgeschakelde bak is over het algemeen betrouwbaar, maar koppeling en synchronisatieringen kunnen slijten bij intensief gebruik.

Mogelijke gebreken

Urgent
Motor

Distributieketting slijtage

De timing chain kan uitrekken of spannen, wat leidt tot motorgeluiden en mogelijk ernstige motorschade.

Kenmerken:

Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje, vermogensverlies.

Belangrijk
Motor

Turbo falen

Turbo kan defect raken door olievervuiling of onvoldoende onderhoud, wat leidt tot vermogensverlies.

Kenmerken:

Rook uit uitlaat, verminderde acceleratie, piepende geluiden.

Belangrijk
Motor

Injector problemen

Verstopte of defecte brandstofinjectoren kunnen leiden tot onregelmatige motorloop en verhoogd brandstofverbruik.

Kenmerken:

Schokkerige motor, startproblemen, verhoogd verbruik.

Minimaal
Motor

Olieverbruik

Sommige motoren verbruiken meer olie dan normaal, wat regelmatig bijvullen vereist.

Kenmerken:

Lage oliepeil, blauwe rook uit uitlaat.

Belangrijk
Transmissie

Koppelingsslijtage

Bij intensief gebruik kan de koppeling sneller slijten, wat schakelen bemoeilijkt.

Kenmerken:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2019) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1362 kg. Dat is 14% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde