Kenteken check Z-760-RV

APK geldig tot nov 2027 - 2+ eigenaars - 39.295 km (peildatum apr 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-892581
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Registratie
Z-760-RV
Merk
DS Automobiles
DS Automobiles logo
Modeltype
DS 9 E-Tense 225
Km-stand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken Z-760-RV: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Blauw
Brandstof
Benzine
DS Automobiles DS 9 E-Tense 225 2021

Betrouwbaarheid DS Automobiles DS 9 E-Tense 225 (2021) – Kenteken Z-760-RV

Betrouwbaarheidsscore
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
100

Waardebehoud DS Automobiles DS 9 E-Tense 225 (2021) – Kenteken Z-760-RV

Waardebehoud
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud DS Automobiles DS 9 E-Tense 225 (2021) – Kenteken Z-760-RV

Onderhoudsscore
Indicatie van onderhoudslast
68

Veiligheid DS Automobiles DS 9 E-Tense 225 (2021) – Kenteken Z-760-RV

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
100

Prestaties DS Automobiles DS 9 E-Tense 225 (2021) – Kenteken Z-760-RV

Vermogensindex
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
79

Voertuigoverzicht

Marktwaarde
€ 41.000 - € 50.000
Catalogusprijs
€ 63.700
Importstatus
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
576 dagen
Aantal op naam
2+ eigenaars
APK-vervaldatum
Taxi-historie
Nee
Engine code
5G06
Soortgelijke auto's in NL
18 voertuigen
Aantal keren bekeken
509 keer

Expert Analyse & Conclusies

Een blik op de RDW-registratie van deze DS Automobiles DS 9 E-Tense 225 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 2 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze DS Automobiles op basis van 1914 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 271 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 299 / kwartaal
Zeeland ca. € 291 / kwartaal
Utrecht ca. € 285 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 279 / kwartaal
Gelderland ca. € 294 / kwartaal
Limburg ca. € 288 / kwartaal
Overijssel ca. € 296 / kwartaal
Flevoland ca. € 291 / kwartaal
Drenthe ca. € 299 / kwartaal
Friesland ca. € 302 / kwartaal
Groningen ca. € 305 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Moderne 1.6-liter PureTech hybride motor met 225 pk gecombineerd vermogen
  • Comfortabele en stille rijervaring dankzij actieve ophanging en akoestisch glas
  • Ruime en luxe interieur met hoogwaardige materialen en geavanceerde technologie
  • Relatief laag brandstofverbruik en CO2-uitstoot dankzij plug-in hybride aandrijving
  • 8-traps automatische transmissie zorgt voor soepele schakelingen
  • Goede veiligheidsuitrusting en Euro NCAP score rond 79% voor volwassen inzittenden

Aandachtspunten

  • Hogere aanschafprijs door luxe en hybride technologie
  • Beperkte elektrische actieradius (circa 30 km in praktijk)
  • Mogelijke kleine problemen met timing chain en injectoren bij motor
  • Transmissie kan bij lage snelheden schokkerig schakelen
  • Onderhoud en reparaties kunnen duur zijn door complexe techniek
  • Beperkte sportieve rijeigenschappen ondanks Performance Line+ badge

Gedetailleerde analyse

Kenteken Z-760-RV is een blauwe DS 9 E-Tense Performance Line+ uit 2021 met een 1598cc 4-cilinder hybride benzinemotor en automatische transmissie. Deze luxe sedan in het groot-midden segment heeft een nieuwprijs van circa €56.600 en combineert een 1.6-liter PureTech turbomotor met een elektrische motor voor een gecombineerd vermogen van ongeveer 225 pk.

De motorcode van de 1598cc 4-cilinder turbo benzinemotor in de DS 9 E-Tense is gebaseerd op de PSA PureTech 1.6-liter motorfamilie, vaak aangeduid als de EP6 of varianten daarvan. Deze motor is gekoppeld aan een 110 pk sterke elektromotor en een 11,9 kWh batterijpakket. Het systeemvermogen ligt rond 225 pk. De motor staat bekend om zijn relatief moderne technologie, maar er zijn meldingen van mogelijke problemen met de kettingaandrijving (timing chain) en injectoren bij oudere PSA-motoren, hoewel voor deze specifieke hybride variant nog weinig ernstige problemen zijn gerapporteerd. Olieverbruik is doorgaans binnen normale marges, mits goed onderhoud wordt uitgevoerd.

De DS 9 E-Tense Performance Line+ is uitgerust met een 8-traps automatische transmissie (EAT8). Deze transmissie is over het algemeen betrouwbaar, maar gebruikers melden incidenteel schokkerig schakelen bij lage snelheden en soms vertraging in respons. Onderhoudskosten voor de automaat zijn gemiddeld voor dit segment, met periodieke olieverversingen en software-updates. Er zijn geen wijdverspreide defecten bekend, maar reparaties kunnen prijzig zijn bij uitval.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond 1,0 tot 1,1 liter per 100 km gecombineerd, afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. In de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 1,5 tot 2,0 liter per 100 km bij gemengd gebruik, mede afhankelijk van het gebruik van de elektrische modus. De wegenbelasting voor een 133 pk hybride benzineauto in Nederland is relatief laag, vaak in de categorie van €100 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van provincie en CO2-uitstoot. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €700 en €1.200.

De huidige marktwaarde van een DS 9 E-Tense Performance Line+ uit 2021 ligt in Nederland rond de €35.000 tot €42.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en uitrusting. Het waardebehoud is gemiddeld, met een lichte afschrijving door het relatief nieuwe merk en segment. Voor kopers die op zoek zijn naar een comfortabele, luxe hybride sedan met een onderscheidend design is deze DS 9 een interessante optie, mits goed onderhouden en met volledige servicegeschiedenis.

Deze blauwe DS 9 met kenteken Z-760-RV uit 2021 is een stijlvolle en comfortabele plug-in hybride sedan met een moderne 1598cc motor en automatische transmissie. Het is een goede keuze voor wie luxe en zuinigheid wil combineren, met aandacht voor regelmatig onderhoud om bekende kleine problemen te voorkomen.

Uitrusting

Basisuitrusting

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Bochtverlichting
Variabele lichtverdeling
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Lane Change Assistant
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Zij-airbags achter Pakket
Adaptive Cruise Control Pakket
Nachtzichtassistent €1800
Traffic Jam Assistant Pakket
Smartphone Draadloos opladen €200
Noodremassistentie Pakket
Collision Warning Pakket
Parkeerassistent €750

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

SEP 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
24 september 2025
NOV 2021

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
17 november 2021
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

23 september 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 55

Beeldmateriaal

DS Automobiles DS 9 E-Tense 225 2021 – Afbeelding 1
oktober 2024
DS Automobiles DS 9 E-Tense 225 2021 – Afbeelding 2
oktober 2024
DS Automobiles DS 9 E-Tense 225 2021 – Afbeelding 3
oktober 2024
DS Automobiles DS 9 E-Tense 225 2021 – Afbeelding 4
oktober 2024
DS Automobiles DS 9 E-Tense 225 2021 – Afbeelding 5
oktober 2024
DS Automobiles DS 9 E-Tense 225 2021 – Afbeelding 6
mei 2025
DS Automobiles DS 9 E-Tense 225 2021 – Afbeelding 7
mei 2025
DS Automobiles DS 9 E-Tense 225 2021 – Afbeelding 8
mei 2025

+2

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Huidige status: Actief in kentekenregister
Eerste toelating:
Recentste wijziging:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Dekkingsstatus: WA-verzekerd
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Keuringsstatus

Technische voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 17-11-2026

Importstatus

Oorsprong van het voertuig

Geïmporteerd
Importstatus: Import uit buitenland (Premium)
Oorsprong: Premium
Eerste toelating:

Technische gegevens

Aandrijflijn

Motortype-code 5G06
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1598 cm3
Cilinders 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Krachtbron 181 pk (133 kW)
Draaimoment 360 Nm
Tractie vierwielaandrijving
Versnellingsbak Automaat
Euroklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype sedan
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Deuren 4 deurs
Buitenkleur Blauw
Versie Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Import

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 4,93 m
Voertuigbreedte 1,86 m
Totale hoogte 1,47 m
Asafstand 2,9 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Maximale massa Niet beschikbaar
Maximale lading Niet beschikbaar
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Sprint 0-100 8,7 s
Topsnelheid 240 km/u
Gemiddeld verbruik 1,5 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot Niet beschikbaar
Energiebron Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over DS Automobiles DS 9 E-Tense 225 (Z-760-RV)

Wat is de APK status van Z-760-RV?

De APK van Z-760-RV is geldig tot november 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is Z-760-RV een import auto?

Ja, Z-760-RV is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft Z-760-RV gehad?

Z-760-RV heeft 2+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is het officiële brandstofverbruik van de DS 9 E-Tense Performance Line+?

Het WLTP-gecertificeerde brandstofverbruik ligt rond 1,0 tot 1,1 liter per 100 km gecombineerd, afhankelijk van rijstijl en omstandigheden.

Hoeveel kilometer elektrisch kan ik rijden met deze DS 9?

De elektrische actieradius bedraagt ongeveer 30 kilometer in de praktijk, afhankelijk van rijomstandigheden en gebruik van accessoires.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, service en kleine reparaties tussen de €700 en €1.200.

Zijn er bekende motorproblemen bij deze 1.6-liter hybride motor?

Er zijn meldingen van mogelijke timing chain slijtage en injectorproblemen, maar deze komen niet frequent voor bij goed onderhoud.

Hoe betrouwbaar is de automatische transmissie?

De 8-traps automaat is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij lage snelheden schokkerig schakelen; onderhoud is belangrijk.

Wat is de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?

De wegenbelasting voor een 133 pk hybride benzineauto ligt meestal tussen de €100 en €150 per kwartaal, afhankelijk van regio en CO2-uitstoot.

Mogelijke gebreken

Belangrijk
Motor

Timing chain slijtage

Bij sommige PSA 1.6 PureTech motoren kan de kettingaandrijving voortijdig slijten, wat leidt tot rammelende geluiden en motorstoringen.

Herkenningspunten:

Rammelend geluid bij koude start, motorstoringen, controlelampje motor aan.

Belangrijk
Motor

Injectoren vervuiling of defect

Brandstofinjectoren kunnen verstopt raken of defect gaan, wat leidt tot onregelmatige motorloop en vermogensverlies.

Herkenningspunten:

Schokkerige motor, verminderde prestaties, verhoogd brandstofverbruik.

Minimaal
Transmissie

Automatische transmissie schokkerig schakelen

De EAT8 automaat kan bij lage snelheden schokkerig schakelen of vertraagd reageren.

Herkenningspunten:

Schokken bij schakelen, vertraging in acceleratie, soms slipgevoel.

Minimaal
Motor

Olieverbruik hoger dan normaal

Bij intensief gebruik of onvoldoende onderhoud kan het olieverbruik toenemen.

Herkenningspunten:

Regelmatig olie bijvullen nodig, rook uit uitlaat bij overmatig verbruik.

Minimaal
Elektronica

Elektronische storingen infotainmentsysteem

Soms kunnen softwareproblemen optreden in het multimediasysteem, met vastlopers of herstarts.

Herkenningspunten:

Bevriezen scherm, uitval functies, herstarten systeem.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten DS Automobiles

Deze auto is waarschijnlijk voorzien van de 1.2 PureTech motor. Bij deze motoren draait de distributieriem in de olie ("wet belt"). Deze riem kan afbrokkelen en de oliepomp verstoppen. Controleer of de riem tijdig is vervangen en of de juiste olie is gebruikt.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1914 kg. Dat is 60% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

DS Automobiles DS 9 E-Tense 225 in Nederland

Voertuig Registratie