Kenteken check Z-761-PS

APK geldig tot okt 2026 - 5+ eigenaars - 130.749 km (peildatum jun 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-891685
Gegenereerd op 17 mei 2026

Voertuiggegevens

Registratie
Z-761-PS
Merk
VW Bedrijfswagens
VW Bedrijfswagens logo
Modeltype
Caddy Maxi 2.0 TDI SCR BMT
Tellerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken Z-761-PS: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Grijs
Brandstof
Cng
VW Bedrijfswagens Caddy Maxi 2.0 TDI SCR BMT 2018

Betrouwbaarheid VW Bedrijfswagens Caddy Maxi 2.0 TDI SCR BMT (2018) – Kenteken Z-761-PS

Duurzaamheid
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
53

Waardebehoud VW Bedrijfswagens Caddy Maxi 2.0 TDI SCR BMT (2018) – Kenteken Z-761-PS

Waardebehoud
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud VW Bedrijfswagens Caddy Maxi 2.0 TDI SCR BMT (2018) – Kenteken Z-761-PS

Onderhoudsscore
Indicatie van onderhoudslast
68

Veiligheid VW Bedrijfswagens Caddy Maxi 2.0 TDI SCR BMT (2018) – Kenteken Z-761-PS

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
95

Prestaties VW Bedrijfswagens Caddy Maxi 2.0 TDI SCR BMT (2018) – Kenteken Z-761-PS

Vermogensindex
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
62

Voertuigoverzicht

Marktwaarde
€ 19.000 - € 23.000
Catalogusprijs
€ 37.532
Importstatus
Nee
Op naam sinds
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
163 dagen
Aantal op naam
5+ eigenaars
APK-vervaldatum
Taxi-historie
Nee
Engine code
DFS
Soortgelijke auto's in NL
2 voertuigen
Aantal keren bekeken
235 keer

Expert Analyse & Conclusies

Een blik op de RDW-registratie van deze VW Bedrijfswagens Caddy Maxi 2.0 TDI SCR BMT geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW Bedrijfswagens op basis van 1596 kg en diesel.

Noord-Holland ca. € 428 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 473 / kwartaal
Zeeland ca. € 459 / kwartaal
Utrecht ca. € 450 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 441 / kwartaal
Gelderland ca. € 464 / kwartaal
Limburg ca. € 455 / kwartaal
Overijssel ca. € 468 / kwartaal
Flevoland ca. € 459 / kwartaal
Drenthe ca. € 473 / kwartaal
Friesland ca. € 477 / kwartaal
Groningen ca. € 482 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Zeer lage brandstofkosten dankzij aardgas (CNG) en de mogelijkheid om op benzine te rijden
  • Lage wegenbelasting (ca. €352 per jaar) voor een auto van deze klasse
  • Ruim en flexibel interieur, geschikt voor 7 personen[3]
  • Betrouwbare, moderne EA211-motor met goede prestaties voor de klasse[5][6]
  • Comfortabele Highline-uitvoering met veel standaard opties
  • Goed waardebehoud vergeleken met benzine- en dieselvarianten

Aandachtspunten

  • Beperkte actieradius op CNG (ca. 300–350 km praktijk), afhankelijk van tankinhoud
  • Minder tankstations met CNG in Nederland, vooral buiten de Randstad
  • Dalende populariteit van aardgasauto’s, wat de doorverkoop kan bemoeilijken
  • Turbo en injectoren kunnen op termijn kostbare reparaties vergen
  • Minder krachtig dan vergelijkbare dieselmodellen
  • APK en onderhoud moeten bij een erkend merkdealer gebeuren voor optimale garantie

Gedetailleerde analyse

Kenteken Z-761-PS is een grijze Volkswagen Caddy uit 2018 met een 1395cc motor. Dit is de 1.4 TGI Highline, een compacte MPV op aardgas (CNG) met handmatige transmissie en voorwielaandrijving. De nieuwprijs bedroeg destijds €36.020. Dit rapport geeft een volledig overzicht van technische specificaties, praktijkervaringen, onderhoud, marktwaarde en veelvoorkomende problemen.

De 1.4 TGI-motor (1395cc, 4-cilinder, turbo, intercooler) levert 81 kW (110 pk) bij 4800–6000 rpm en 200 Nm koppel bij 1500–3500 rpm[5][6]. De motorcode is niet direct uit de zoekresultaten te halen, maar deze motor is onderdeel van de EA211-serie, een moderne, lichte benzinemotor met directe injectie en turbo. De compressieverhouding is 10.5:1[6]. De motor is ontworpen voor zowel aardgas (CNG) als benzine, wat flexibiliteit biedt bij tanken.

De handmatige 6-bak is standaard in deze uitvoering[3]. Er zijn geen specifieke meldingen van veelvoorkomende defecten aan de versnellingsbak bij deze generatie Caddy. Onderhoudskosten zijn laag tot gemiddeld voor een handgeschakelde transmissie; tijdige olieverversing en koppelingscontrole zijn voldoende. De Highline-uitvoering biedt een comfortabele rijervaring met goede wegligging, typisch voor Volkswagen.

De wegenbelasting voor een 81 pk (60 kW) aardgasauto in Nederland bedraagt in 2025 circa €88 per kwartaal (€352 per jaar), aanzienlijk lager dan vergelijkbare benzine- of dieselmodellen. APK-kosten zijn standaard (ca. €35–€50 per jaar). Onderhoudskosten zijn gemiddeld €300–€500 per jaar bij een erkend merkdealer, afhankelijk van het aantal kilometers en eventuele reparaties. Reparaties aan de turbo of injectoren kunnen duurder uitvallen.

De huidige marktwaarde van een Volkswagen Caddy 1.4 TGI Highline uit 2015 ligt in 2025 tussen de €10.000 en €14.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie. Het waardebehoud is redelijk, mede door het lage verbruik en de lage vaste lasten. Aardgasauto’s zijn minder populair op de occasionmarkt, wat de verkoopbaarheid iets kan beperken.

Deze grijze Volkswagen Caddy met kenteken Z-761-PS uit 2018 is een praktische, zuinige en onderhoudsarme MPV, vooral interessant voor zakelijke rijders en grotere gezinnen die veel kilometers maken. De lage vaste lasten en flexibele brandstofkeuze zijn grote pluspunten, maar de beperkte actieradius op CNG en de dalende populariteit van aardgas zijn aandachtspunten.

Uitrusting

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Centrale deurvergrendeling
Hill Start Assist
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

High-beam Assistant €162
Remassistent €292
Mistlampen €179
Bochtverlichting Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Xenon verlichting €922
Lichtsensor Pakket
Regensensor Pakket
Adaptive Cruise Control €274
Vermoeidheidsherkenning Pakket
Lane Departure Warning €315
Verkeersbordenherkenning Pakket
Airconditioning €1559
Elektrische ramen voor Pakket
Parkeerhulp €434
Parkeerassistent €791
Radio €405
Navigatie €1648
Lichtmetalen velgen €696
Metallic lak €643

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

NOV 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
25 november 2024
DEC 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
11 december 2018
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel

APK keuring details: De bandenspanning is niet correct

Foto's

VW Bedrijfswagens Caddy Maxi 2.0 TDI SCR BMT 2018 – Afbeelding 1
juni 2024
VW Bedrijfswagens Caddy Maxi 2.0 TDI SCR BMT 2018 – Afbeelding 2
juni 2024
VW Bedrijfswagens Caddy Maxi 2.0 TDI SCR BMT 2018 – Afbeelding 3
juni 2024
VW Bedrijfswagens Caddy Maxi 2.0 TDI SCR BMT 2018 – Afbeelding 4
juni 2024
VW Bedrijfswagens Caddy Maxi 2.0 TDI SCR BMT 2018 – Afbeelding 5
juni 2024

Voertuigstatus

Voertuigregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Voertuigstatus: Geldig en actief
Eerste toelating:
Laatst gewijzigd:

WA-Verzekering

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Huidige dekking: Verzekering actief
Gecontroleerd op: 17-5-2026

Technische keuring

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 28-10-2025

Importstatus

Oorsprong van het voertuig

Geïmporteerd
Voertuigherkomst: Geïmporteerde auto (Premium)
Oorsprong: Premium
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Aandrijflijn

Motortype-code DFS
Motortype Cng
Cilinderinhoud 1968 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Vermogen (kW) 110 pk (81 kW)
Draaimoment 250 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Versnellingsbak Handgeschakeld
Emissieklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Type voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype stationwagen
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 4 deurs
Buitenkleur Grijs
Versie Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Import

Maten & Massa

Voertuiglengte 4,88 m
Voertuigbreedte 1,79 m
Totale hoogte 1,83 m
Asafstand 2,68 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Maximale massa Niet beschikbaar
Maximale lading Niet beschikbaar
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Rijprestaties & Verbruik

Acceleratietijd 13,3 s
Topsnelheid 172 km/u
Gemiddeld verbruik 5,5 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 154 g/km
Type brandstof Cng
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over VW Bedrijfswagens Caddy Maxi 2.0 TDI SCR BMT (Z-761-PS)

Wat is de APK status van Z-761-PS?

De APK van Z-761-PS is geldig tot oktober 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is Z-761-PS een import auto?

Ja, Z-761-PS is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft Z-761-PS gehad?

Z-761-PS heeft 5+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is het praktijkverbruik van de Volkswagen Caddy 1.4 TGI Highline?

Het WLTP-verbruik ligt rond de 5,5 kg CNG/100 km (ca. €0,08 per km). In de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, afhankelijk van rijstijl en belading: 6–7 kg CNG/100 km (ca. €0,09–€0,10 per km). Op benzine is het verbruik circa 1:12 (8,3 l/100 km).

Hoeveel kost een grote beurt bij de dealer?

Een grote beurt bij een Volkswagen-dealer kost gemiddeld €400–€600, afhankelijk van de werkzaamheden en eventuele vervanging van onderdelen.

Wat is de actieradius op CNG?

De praktijkactieradius op CNG is circa 300–350 km, afhankelijk van rijstijl en tankinhoud (meestal 15–20 kg CNG).

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?

De handgeschakelde 6-bak is zeer betrouwbaar bij normaal gebruik. Incidenteel kunnen de koppeling of versnellingsbaklagers slijten bij hoge kilometerstanden (>150.000 km).

Wat is de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?

De wegenbelasting voor een 81 pk aardgasauto bedraagt in 2025 circa €88 per kwartaal (€352 per jaar).

Hoeveel kost een APK-keuring?

Een APK-keuring kost gemiddeld €35–€50 per jaar bij een erkend keuringsstation.

Mogelijke gebreken

Belangrijk
Motor

Timing chain slijtage

Sporadisch meldingen van voortijdige slijtage aan de distributieketting, vooral bij onregelmatig onderhoud.

Kenmerken:

Tikgeluid, motorstoring

Belangrijk
Motor

Turbo problemen

Turboladers kunnen na hoge kilometerstanden defect raken, vaak door olievervuiling of gebrek aan onderhoud.

Kenmerken:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat

Minimaal
Motor

Injector storingen

Vervuiling of defecten aan de directe injectoren, vooral bij langdurig gebruik van CNG.

Kenmerken:

Onregelmatig stationair toerental, motorstoring

Minimaal
Motor

Olielekkage

Incidenteel olielekkage bij de cilinderkop of turbo, vaak door verouderde pakkingen.

Kenmerken:

Olievlekken onder de auto, oliepeil daalt snel

Minimaal
Elektronica

Elektronica/stuureenheid

Sporadisch storingen aan de boordcomputer of brandstofsysteem bij omschakeling tussen CNG en benzine.

Kenmerken:

Waarschuwingslampjes, startproblemen

Milieuzones Toegestaan

Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW Bedrijfswagens

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw bedrijfswagens uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.100 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1596 kg. Dat is 33% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke VW Bedrijfswagens Caddy Maxi 2.0 TDI SCR BMT modellen

Voertuig Registratie