Kenteken check ZH-860-B

APK geldig tot jun 2027 - 3 eigenaars - 34.999 km (peildatum jul 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-128450
Gegenereerd op 17 mei 2026

Basis informatie

Kentekenplaat
ZH-860-B
Automerk
Dacia
Dacia logo
Uitvoering
Logan MCV Stepway TCe 90
Kilometerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken ZH-860-B: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Rood
Brandstoftype
Benzine
Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 2019

Betrouwbaarheid Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 (2019) – Kenteken ZH-860-B

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
92

Waardebehoud Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 (2019) – Kenteken ZH-860-B

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 (2019) – Kenteken ZH-860-B

Onderhoudskosten
Verwachte servicekosten per jaar
67

Veiligheid Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 (2019) – Kenteken ZH-860-B

Veiligheidsindex
Keuringsstatus en openstaande recalls
100

Prestaties Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 (2019) – Kenteken ZH-860-B

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
66

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 13.000 - € 15.000
Adviesprijs nieuw
€ 19.119
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
385 dagen
Eigenaren
3 eigenaars
APK vervalt
Taxigebruik
Nee
Motorcode
H4B B4
Vergelijkbare voertuigen in NL
23 voertuigen
Keren opgezocht
986 keer

Expertrapport

Wanneer we de data van deze Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Dacia op basis van 1236 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Plus- en minpunten

Sterke punten

  • Scherpe aanschafprijs en lage vaste lasten
  • Ruim en praktisch interieur, geschikt voor gezinnen
  • Eenvoudige, onderhoudsarme techniek
  • Zuivere motor met acceptabel praktijkverbruik
  • Betrouwbare basisuitrusting (airco, centrale vergrendeling)
  • Goedkoop in onderhoud en reparatie

Waar je op moet letten

  • Goedkope, harde afwerking en beperkt comfort
  • Automaat (Easy-R) schakelt traag en schokkerig
  • Gevoelig voor roest en katalysatorproblemen
  • Airco verhoogt stadsverbruik aanzienlijk
  • Beperkte rijdynamiek en weinig rijplezier
  • Weinig geavanceerde veiligheidsvoorzieningen

Uitgebreide analyse

Kenteken ZH-860-B is een rode Dacia Logan MCV uit 2019 met een 898cc 3-cilinder benzinemotor (0.9 TCe) en automaat. Dit is een van de meest betaalbare midi-MPV’s op de Nederlandse markt, met een nieuwprijs van €18.190. In dit rapport vind je een diepgaande analyse van techniek, betrouwbaarheid, kosten en praktijkervaringen.

## Motor: 0.9 TCe 898cc 3-cilinder benzinemotor (66pk) **Motorcode identificatie** De 0.9 TCe (Turbo Control Efficiency) is een bekende Renault-motor, ook gebruikt in de Clio en Captur. De motorcode voor deze 898cc 3-cilinder is **H4Bt** (ook wel aangeduid als D4F of Energy TCe 90). Deze motor is licht, zuinig en relatief onderhoudsvriendelijk, maar kent enkele aandachtspunten. **Bekende problemen** - **Timing chain**: Deze motor heeft een distributieketting, die over het algemeen betrouwbaar is en niet standaard vervangen hoeft te worden. Problemen zijn zeldzaam, maar bij hoge kilometerstanden (>150.000 km) kan slijtage optreden. **Categorie: Motor | Ernst: yellow** - **Turbo**: De kleine turbo is gevoelig voor slijtage bij onvoldoende onderhoud of kort ritten. Regelmatig olie verversen is cruciaal. **Categorie: Motor | Ernst: orange** - **Injectoren**: Geen structurele problemen bekend, maar bij slechte brandstofkwaliteit kunnen storingen ontstaan. **Categorie: Motor | Ernst: yellow** - **Olieverbruik**: Sommige eigenaren melden licht olieverbruik, vooral bij hoge kilometerstanden. **Categorie: Motor | Ernst: yellow** - **Catalysator**: Dacia’s staan bekend om problemen met de katalysator, wat kan leiden tot vermogensverlies en verhoogde uitstoot. **Categorie: Uitlaat | Ernst: orange**[1][2] - **Rust**: Incidenteel roestvorming, vooral bij oudere exemplaren. **Categorie: Carrosserie | Ernst: yellow**[1] **Onderhoudskosten motor** De distributieketting hoeft niet periodiek vervangen te worden, wat de onderhoudskosten laag houdt. Olie en filters verversen volgens het onderhoudsschema (jaarlijks of elke 15.000 km) is voldoende. Reparaties aan turbo of katalysator kunnen duurder uitvalen.

## Transmissie: Automaat **Type en betrouwbaarheid** De Dacia Logan MCV 0.9 TCe uit 2019 is leverbaar met een **Easy-R** automaat. Dit is een geautomatiseerde handbak (robotgestuurd), geen traditionele automaat of CVT. De Easy-R is eenvoudig en betaalbaar, maar kent enkele nadelen: - **Schokkerig schakelen**, vooral bij lage snelheden en koud starten. - **Vertraging in respons**, wat het rijcomfort vermindert. - **Geen bekende structurele defecten**, maar de transmissie is gevoelig voor slijtage bij intensief gebruik (taxi, veel stadsverkeer). **Categorie: Transmissie | Ernst: orange** **Onderhoudskosten transmissie** De Easy-R vraagt weinig onderhoud, maar bij problemen kunnen reparaties duur zijn. Vervanging van de koppeling (ca. €600-€800) komt voor bij hoge kilometerstanden.

## Praktische kosten **Verbruik (WLTP vs praktijk)** - **WLTP**: ca. 5,0 l/100 km (1 op 20) - **Praktijk**: ca. 6,0-7,0 l/100 km (1 op 14-17), afhankelijk van rijstijl en gebruik airco[3]. **Wegenbelasting (66pk, Nederland)** De Dacia Logan MCV 0.9 TCe (66pk) valt in de **lichte autoklasse** (tot 850 kg). Wegenbelasting in 2025: **€48 per maand** (€576 per jaar). **Marktwaarde & waardebehoud** - **Nieuwprijs**: €18.190 - **Huidige marktwaarde (2025, gemiddelde staat)**: €6.000-€8.000 - **Waardebehoud**: Matig tot redelijk, vergelijkbaar met andere budgetmodellen. De Logan MCV blijft populair vanwege de lage aanschafprijs en praktische ruimte. **Onderhoudskosten per jaar** - **APK**: ca. €35-€50 - **Onderhoudsbeurt (basis)**: €150-€250 - **Reparaties (gemiddeld)**: €200-€400 per jaar (afhankelijk van leeftijd en kilometerstand) - **Totale jaarlijkse kosten (excl. brandstof en verzekering)**: ca. €400-€700

## Voor- en nadelen **Voordelen** - **Extreem scherpe aanschafprijs** voor een midi-MPV - **Ruim en praktisch interieur**, ideaal voor gezinnen - **Lage vaste lasten** (wegenbelasting, verzekering, onderhoud) - **Eenvoudige techniek**, makkelijk en goedkoop te repareren - **Zuivere motor** (WLTP 1 op 20), ook in de praktijk acceptabel verbruik - **Betrouwbare basisuitrusting** (airco, centrale vergrendeling, elektrische ramen) **Nadelen** - **Goedkope afwerking** en veel harde plastics - **Beperkte rijdynamiek** en weinig comfort op slechte wegen - **Automaat (Easy-R) schakelt traag en schokkerig** - **Gevoelig voor roest** bij oudere exemplaren - **Airco verhoogt het verbruik aanzienlijk** in de stad[3] - **Beperkte actieve veiligheid** (geen standaard lane assist, adaptive cruise)

Deze rode Dacia Logan MCV met kenteken ZH-860-B uit 2019 is een uiterst praktische en betaalbare midi-MPV voor gezinnen die prijs bewust zijn. De 0.9 TCe motor is zuinig en onderhoudsarm, maar kent aandachtspunten bij de turbo, katalysator en automaat. De totale eigendomskosten zijn laag, het interieur is ruim, maar het rijcomfort en de afwerking blijven beperkt. Voor ZH-860-B geldt: een degelijke keuze voor wie veel ruimte zoekt tegen een lage prijs, mits je de bekende problemen in de gaten houdt en realistisch bent over het comfortniveau.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Mistlampen
Android Auto / Apple CarPlay
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Leer €500
Metallic lak €490

Tijdlijn & Historie

Tijdlijn

JUL 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
26 juli 2024
JUN 2019

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
7 juni 2019
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

22 mei 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 39

APK keuring details: De bandenspanning op een as is niet gelijk, Speling in stuur of fuseekogel

Afbeeldingen

Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 2019 – Afbeelding 1
Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 2019 – Afbeelding 2
Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 2019 – Afbeelding 3
Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 2019 – Afbeelding 4
Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 2019 – Afbeelding 5

Juridische status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 17-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Vorige APK: 07-06-2026

Herkomst

Land van eerste registratie

Nederlandse Markt
Herkomststatus: Nederlandse auto
Land van herkomst: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode H4B B4
Brandstoftype Benzine
Cilindervolume 898 cm3
Aantal cilinders 3 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 90 pk (66 kW)
Maximaal koppel 140 Nm
Aangedreven wielen voorwielaandrijving
Schakeling Automaat
Milieuklasse Onbekend

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie Onbekend
Indeling stationwagen
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lak Rood
Trim Onbekend
Subtype Onbekend
Afkomst Nederland

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 4,53 m
Breedte excl. spiegels 1,76 m
Voertuighoogte 1,59 m
Wielafstand 2,63 m
Voertuiggewicht Onbekend
Max. toegestane massa Onbekend
Laadcapaciteit Onbekend
Trekgewicht Onbekend

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 12,3 s
Topsnelheid begrensd 168 km/u
Verbruik gecombineerd 5,7 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 167 g/km
Brandstofsoort Benzine
Tankvolume Onbekend

Vragen over Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 (ZH-860-B)

Wat is de APK status van ZH-860-B?

De APK van ZH-860-B is geldig tot juni 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is ZH-860-B een import auto?

Nee, ZH-860-B is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft ZH-860-B gehad?

ZH-860-B heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Hoe zuinig is de Dacia Logan MCV 0.9 TCe in de praktijk?

In de praktijk verbruikt de Logan MCV 0.9 TCe gemiddeld 6,0-7,0 l/100 km (1 op 14-17), afhankelijk van rijstijl en gebruik airco. Het WLTP-verbruik is 5,0 l/100 km (1 op 20), maar dit wordt in de praktijk zelden gehaald[3].

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

De jaarlijkse onderhoudskosten (APK, service, kleine reparaties) liggen tussen de €400 en €700, afhankelijk van de staat en kilometerstand.

Hoe betrouwbaar is de automaat (Easy-R)?

De Easy-R automaat is eenvoudig en onderhoudsarm, maar schakelt traag en schokkerig. Structurele defecten zijn zeldzaam, maar bij intensief gebruik kan slijtage optreden.

Wat is de huidige marktwaarde van een Logan MCV 0.9 TCe uit 2016?

De marktwaarde in 2025 ligt tussen de €6.000 en €8.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en uitrusting.

Hoe hoog is de wegenbelasting voor 66pk in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt €48 per maand (€576 per jaar) in 2025 voor deze auto.

Zijn er recalls bekend voor deze auto?

Er zijn recalls geweest voor o.a. het niet correct functioneren van de bestuurdersairbag en risico op dieselbrandstoflekkage, maar deze gelden niet voor de 0.9 TCe benzinemotor[4].

Bekende aandachtspunten

Let op
Motor/Uitlaat

Katalysator defect

Veel gemeld bij Dacia, leidt tot vermogensverlies en verhoogde uitstoot

Signalen:

Check engine lampje, verminderde prestaties

Let op
Motor

Turbo slijtage

Gevoelig voor slijtage bij onvoldoende onderhoud

Signalen:

Vermogen daalt, turbo geluid verandert

Laag risico
Carrosserie

Roestvorming

Incidenteel roest, vooral bij oudere exemplaren

Signalen:

Roestplekken onder de auto, bij deuren

Let op
Transmissie

Automaat (Easy-R) schokkerig

Traag en schokkerig schakelen, vooral bij koude motor

Signalen:

Oncomfortabel rijgedrag, vertraging in respons

Laag risico
Motor

Olieverbruik

Licht olieverbruik bij hoge kilometerstanden

Signalen:

Olieniveau daalt tussen services

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Dacia

Voor dit specifieke model en bouwjaar (dacia uit 2019) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1236 kg. Dit is exact het gemiddelde voor de klasse 'Hatchbacks'. Je betaalt dus een hele normale wegenbelasting voor dit type auto.

Deze auto Gemiddelde

Vergelijkbare Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 kentekens

Type Plaat