Kenteken check ZH-891-F

APK geldig tot jan 2027 - 3+ eigenaars - 56.928 km (peildatum jul 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-125532
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
ZH-891-F
Automerk
Renault
Renault logo
Uitvoering
Captur ENERGY TCe 120
NAP-oordeel
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken ZH-891-F: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Grijs
Brandstoftype
Benzine
Renault Captur ENERGY TCe 120 2018

Betrouwbaarheid Renault Captur ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken ZH-891-F

Betrouwbaarheid
Op basis van RDW-data en modelhistorie
79

Waardebehoud Renault Captur ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken ZH-891-F

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
95

Onderhoud Renault Captur ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken ZH-891-F

Onderhoud
Verwachte servicekosten per jaar
65

Veiligheid Renault Captur ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken ZH-891-F

Veiligheid
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties Renault Captur ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken ZH-891-F

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
62

Overzicht gegevens

Indicatieprijs
€ 16.000 - € 20.000
Nieuwprijs
€ 25.342
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
243 dagen
Eigenaren
3+ eigenaars
Keuring verloopt
Taxigebruik
Nee
Motortype-code
H5F G4
Vergelijkbare kentekens
509 voertuigen
Bekeken
648 keer

Deskundige beoordeling

Wanneer we de data van deze Renault Captur ENERGY TCe 120 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1277 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Plus- en minpunten

Voordelen

  • Compacte en wendbare mini-SUV, ideaal voor stadsverkeer
  • Zuinig turbomotor met 88 pk, geschikt voor dagelijks gebruik
  • Automatische transmissie voor comfortabel rijden
  • Goede uitrusting in Edition One uitvoering
  • Redelijk ruim interieur en praktische bagageruimte
  • Relatief lage wegenbelasting en gebruikskosten

Waar je op moet letten

  • Timingketting kan vroegtijdig slijten en dure reparaties veroorzaken
  • Automatische transmissie kan schokkerig schakelen of defect raken
  • Olieverbruik kan hoger zijn dan verwacht bij oudere motoren
  • Praktisch verbruik ligt vaak hoger dan WLTP-cijfers
  • Injectie- en turbo-onderdelen kunnen problemen geven bij hoge kilometerstanden
  • Marktwaarde daalt sneller door bekendheid met motorproblemen

Volledige analyse

Kenteken ZH-891-F is een grijze Renault Captur 1.2 TCe Edition One uit 2018 met een 1197cc 4-cilinder benzinemotor en automatische transmissie. Deze mini-SUV heeft een nieuwprijs van circa €27.170 en is populair vanwege zijn compacte formaat en praktische inzetbaarheid.

De 1197cc 1.2 TCe motor in deze Captur heeft de motorcode H5Ft (of varianten daarvan) en is een viercilinder turbobenzinemotor met 88 pk. Deze motor staat bekend om zijn relatief zuinige prestaties, maar heeft ook enkele terugkerende problemen. Een veelvoorkomend en serieus probleem is de timingketting die kan gaan rammelen en uiteindelijk kan falen, wat leidt tot dure reparaties. Dit wordt vaak veroorzaakt door een versleten kettingspanner of vervuiling door olieverontreiniging. Daarnaast melden eigenaren soms overmatig olieverbruik, wat kan wijzen op versleten zuigerveren of andere interne slijtage. Turbo-problemen komen minder frequent voor, maar kunnen zich uiten in vermogensverlies en rookontwikkeling. Injectoren kunnen bij hoge kilometerstanden ook problemen geven, wat leidt tot onregelmatige motorloop.

De automatische transmissie in deze Captur is een EDC (Efficient Dual Clutch) versnellingsbak. Deze bak kan soms schokkerig schakelen of traag reageren, vooral bij oudere exemplaren of bij onvoldoende onderhoud. Problemen zoals slippen of moeilijk schakelen zijn gemeld, vaak gerelateerd aan slijtage van de koppelingen binnen de bak of softwareproblemen. Regelmatig onderhoud en tijdige vervanging van transmissievloeistof kunnen de levensduur verlengen. Reparatiekosten voor de automaat kunnen hoog oplopen bij ernstige defecten.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,0 tot 5,5 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,0 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 88 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine en grote beurt, en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen de €600 en €900. Timingkettingreparaties of transmissieproblemen kunnen incidenteel hogere kosten veroorzaken.

Bij aankoop van een Renault Captur 1.2 TCe Edition One uit 2017 met kenteken ZH-891-F is het belangrijk om te controleren of de timingketting en kettingspanner recent zijn vervangen of gecontroleerd, gezien de bekende problemen. Vraag naar onderhoudshistorie en of de automatische transmissie soepel schakelt. Let op olieverbruik en eventuele motorstoringen. De marktwaarde van een goed onderhouden exemplaar ligt anno 2025 tussen de €11.000 en €14.000, afhankelijk van kilometerstand en staat. Een aankoopkeuring wordt sterk aanbevolen om dure verrassingen te voorkomen.

Deze grijze Renault Captur met kenteken ZH-891-F uit 2018 is een compacte en praktische mini-SUV met een zuinige 1.2 TCe motor en automatische transmissie. Hoewel hij aantrekkelijk is qua prijs en gebruiksgemak, moet men alert zijn op timingkettingproblemen en transmissieonderhoud. Met een goede onderhoudshistorie biedt deze Captur een betrouwbare en comfortabele rijervaring.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Bochtverlichting
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Lane Change Assistant Pakket
Parkeerassistent Pakket
Leer €900
Metallic lak €590

Voertuig historie

Tijdlijn

AUG 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
22 augustus 2024
JUN 2019

Kilometerstand

XXX,305 km geregistreerd

XXX,305 km
INFO
26 juni 2019
JAN 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
15 januari 2018
Bekijk complete tijdlijn

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

6 januari 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: 10

APK keuring details: De verbinding van het stuurmechanisme heeft te veel speling

APK keuring details: Speling in stuur of fuseekogel

Voertuigfoto's

Renault Captur ENERGY TCe 120 2018 – Afbeelding 1
Renault Captur ENERGY TCe 120 2018 – Afbeelding 2
Renault Captur ENERGY TCe 120 2018 – Afbeelding 3
Renault Captur ENERGY TCe 120 2018 – Afbeelding 4
Renault Captur ENERGY TCe 120 2018 – Afbeelding 5

Juridische status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Verzekeringsstatus

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Vorige APK: 15-01-2026

Herkomst

Herkomst voertuig

Geïmporteerd
Status: Buitenlands kenteken (Premium)
Geregistreerd in: Premium
Eerste kentekenregistratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code H5F G4
Brandstoftype Benzine
Slagvolume 1197 cm3
Cilinderaantal 4 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 118 pk (87 kW)
Maximaal koppel 205 Nm
Aangedreven wielen voorwielaandrijving
Transmissie Automaat
Milieusticker Onbekend

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw Onbekend
Opzet hatchback
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lak Grijs
Uitvoering Onbekend
Type Onbekend
Oorsprong Import

Dimensies & Gewicht

Totale lengte 4,12 m
Totale breedte 1,78 m
Hoogte 1,57 m
Wielafstand 2,61 m
Gewicht van de auto Onbekend
Toegestaan totaalgewicht Onbekend
Laadcapaciteit 567 kg
Trekgewicht Onbekend

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 10,6 s
Topsnelheid begrensd 192 km/u
Gecombineerd verbruik 5,6 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 127 g/km
Brandstof Benzine
Tankvolume Onbekend

Vragen over Renault Captur ENERGY TCe 120 (ZH-891-F)

Wat is de APK status van ZH-891-F?

De APK van ZH-891-F is geldig tot januari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is ZH-891-F een import auto?

Ja, ZH-891-F is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft ZH-891-F gehad?

ZH-891-F heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 1.2 TCe motor in de Renault Captur 2017?

De motorcode is meestal H5Ft voor de 1197cc 1.2 TCe benzinemotor in de Renault Captur uit 2017.

Hoe betrouwbaar is de timingketting van deze motor?

De timingketting staat bekend om vroegtijdige slijtage en kan rammelen of falen, wat leidt tot dure reparaties. Regelmatige controle is aanbevolen.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Captur?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 6,0 en 7,0 liter per 100 km, hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 5,0-5,5 l/100 km.

Zijn er bekende problemen met de automatische transmissie?

Ja, de EDC automaat kan schokkerig schakelen of traag reageren, vooral bij onvoldoende onderhoud of hoge kilometerstanden.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten tussen €600 en €900, inclusief APK, service en kleine reparaties. Grote reparaties zoals timingkettingvervanging zijn duurder.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

De wegenbelasting voor een 88 pk benzineauto zoals deze Captur bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht.

Veel voorkomende klachten

Ernstig
Motor

Timingketting en kettingspanner

Rammelende of versleten timingketting en kettingspanner die kan leiden tot motorstoringen en dure reparaties.

Symptomen:

Rammelend geluid bij koude start, motorstoringen, foutcodes P0011, P0014, P0016.

Matig risico
Motor

Overmatig olieverbruik

De motor kan meer olie verbruiken dan normaal, wat kan leiden tot motorbeschadiging als het niet wordt bijgehouden.

Symptomen:

Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat, verminderde motorprestaties.

Matig risico
Transmissie

Automatische transmissie schokkerig schakelen

De EDC automaat kan schokken, traag schakelen of slippen vertonen door slijtage of softwareproblemen.

Symptomen:

Schokkerige versnelling, vertraging bij schakelen, waarschuwingslampje transmissie.

Laag risico
Motor

Injectieproblemen

Versleten of vervuilde brandstofinjectoren kunnen leiden tot onregelmatige motorloop en vermogensverlies.

Symptomen:

Motor schokt, verminderde acceleratie, verhoogd brandstofverbruik.

Matig risico
Motor

Turbo falen (minder frequent)

Turbo kan defect raken door slijtage of slechte onderhoud, wat leidt tot vermogensverlies en rookontwikkeling.

Symptomen:

Verminderde kracht, rook uit uitlaat, verhoogd brandstofverbruik.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1277 kg. Dat is 6% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere Renault Captur ENERGY TCe 120 exemplaren

Auto Nummerplaat