Kenteken check ZP-835-G

APK verlopen - 3+ eigenaars - 207.888 km (peildatum dec 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-743005
Gegenereerd op 15 mei 2026

Kerninfo

Registratie
ZP-835-G
Merk
Renault
Renault logo
Modeltype
Scénic ENERGY dCi 110
Tellerstand
Niet gereg NAP tellerstandoordeel voor kenteken ZP-835-G: Niet gereg. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Blauw
Brandstof
Diesel
Renault Scénic ENERGY dCi 110 2018

Betrouwbaarheid Renault Scénic ENERGY dCi 110 (2018) – Kenteken ZP-835-G

Duurzaamheid
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
24

Waardebehoud Renault Scénic ENERGY dCi 110 (2018) – Kenteken ZP-835-G

Waardebehoud
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud Renault Scénic ENERGY dCi 110 (2018) – Kenteken ZP-835-G

Onderhoudsscore
Indicatie van onderhoudslast
65

Veiligheid Renault Scénic ENERGY dCi 110 (2018) – Kenteken ZP-835-G

Passieve veiligheid
APK status en terugroepacties
78

Prestaties Renault Scénic ENERGY dCi 110 (2018) – Kenteken ZP-835-G

Vermogensindex
Vermogen, koppel en acceleratie
62

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 15.000 - € 19.000
Catalogusprijs
€ 35.013
Importstatus
Nee
Op naam sinds
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
330 dagen verlopen
Aantal op naam
3+ eigenaars
APK-vervaldatum
Taxi-historie
Nee
Motor code
K9KF6
Soortgelijke auto's in NL
16 voertuigen
Aantal keren bekeken
703 keer

Expert Analyse & Conclusies

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Scénic ENERGY dCi 110 komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1505 kg en diesel.

Noord-Holland ca. € 428 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 473 / kwartaal
Zeeland ca. € 459 / kwartaal
Utrecht ca. € 450 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 441 / kwartaal
Gelderland ca. € 464 / kwartaal
Limburg ca. € 455 / kwartaal
Overijssel ca. € 468 / kwartaal
Flevoland ca. € 459 / kwartaal
Drenthe ca. € 473 / kwartaal
Friesland ca. € 477 / kwartaal
Groningen ca. € 482 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Zuinig en betrouwbare 1.5 dCi K9K dieselmotor met 81 pk en 260 Nm koppel
  • Ruime en praktische MPV met comfortabele zitplaatsen en goede bagageruimte
  • Handgeschakelde 6-versnellingsbak met lage onderhoudskosten
  • Goede veiligheidsuitrusting met standaard actieve systemen zoals noodrem en lane assist
  • Redelijk lage wegenbelasting en gunstig brandstofverbruik in praktijk
  • Degelijke bouwkwaliteit en relatief lage reparatiekosten voor motor en transmissie

Aandachtspunten

  • Distributieriem vereist tijdige vervanging, wat kostbaar kan zijn
  • Turbo kan na hoge kilometerstanden slijtage vertonen
  • Injectoren kunnen verstopt raken bij slecht onderhoud of brandstofkwaliteit
  • Beperkte motorprestaties met 81 pk, minder geschikt voor zware belading of snelweg
  • Interieurdesign is functioneel maar minder modern en luxe dan concurrenten
  • Marktwaarde daalt sneller dan sommige concurrenten door segmentdruk

Gedetailleerde analyse

Kenteken ZP-835-G is een blauwe Renault Scénic 1.5 dCi Intens uit 2018, uitgerust met een 1461cc 4-cilinder dieselmotor die 81 pk levert. Deze MPV uit 2016 heeft een handgeschakelde transmissie en een nieuwprijs van circa €34.320. De auto is voorwielaangedreven en biedt een praktische middenklasse MPV-ervaring.

De motorcode van de 1461cc dieselmotor in deze Renault Scénic is K9K, een beproefde 1.5-liter viercilinder dCi motor die 81 pk (110 pk in sommige uitvoeringen) levert en 260 Nm koppel bij 1750 rpm. Deze motor staat bekend om zijn zuinigheid en relatief lage emissies, mede dankzij een roetfilter (FAP). De motor gebruikt een distributieriem (timing belt) in plaats van een ketting. Bekende problemen zijn onder meer slijtage van de distributieriem, wat bij tijdige vervanging geen groot probleem vormt. Turbo's kunnen na hoge kilometerstanden slijten, en injectoren kunnen verstopt raken, vooral bij slechte brandstofkwaliteit. Olieverbruik is doorgaans laag, maar kan toenemen bij hoge kilometerstanden of slecht onderhoud.

De handgeschakelde transmissie van deze Scénic is een 6-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar slijtage van de koppeling kan optreden na circa 150.000 km afhankelijk van rijstijl. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn beperkt tot periodieke controle en eventueel koppeling vervangen. De handbak draagt bij aan een directe rijervaring en relatief lage onderhoudskosten vergeleken met automaten.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 4,0 tot 4,5 liter diesel per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak tussen 4,5 en 5,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en belading. De wegenbelasting voor een 81 pk dieselmotor in Nederland bedraagt circa €350 tot €450 per jaar, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, olie, filters en kleine reparaties liggen gemiddeld rond de €600 tot €900. Grotere onderhoudsbeurten en slijtageonderdelen kunnen de kosten verhogen.

De Renault Scénic 1.5 dCi Intens uit 2016 met handgeschakelde transmissie is een praktische en zuinige MPV voor gezinnen. Let bij aankoop op een volledige onderhoudshistorie, vooral distributieriemvervanging rond 120.000 km. Controleer turbo en injectoren op tekenen van slijtage. De marktwaarde ligt momenteel tussen €10.000 en €14.000 afhankelijk van kilometerstand en staat. Deze auto biedt een goede balans tussen comfort, ruimte en brandstofefficiëntie.

Deze blauwe Renault Scénic met kenteken ZP-835-G uit 2018 is een betrouwbare en zuinige MPV met een efficiënte 1461cc dieselmotor (K9K). Met een handgeschakelde transmissie en degelijke uitrusting is het een praktische keuze voor Nederlandse gezinnen. Let op onderhoud en bekende motorproblemen om langdurig plezier te garanderen.

Uitrusting

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Metallic lak €650

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

AUG 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
30 augustus 2018
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

APK keuring details: Band met laag profiel

11 juli 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 58

21 juli 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 46

24 augustus 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 34

Beeldmateriaal

Renault Scénic ENERGY dCi 110 2018 – Afbeelding 1
Renault Scénic ENERGY dCi 110 2018 – Afbeelding 2
Renault Scénic ENERGY dCi 110 2018 – Afbeelding 3
Renault Scénic ENERGY dCi 110 2018 – Afbeelding 4
Renault Scénic ENERGY dCi 110 2018 – Afbeelding 5
Renault Scénic ENERGY dCi 110 2018 – Afbeelding 6
Renault Scénic ENERGY dCi 110 2018 – Afbeelding 7
Renault Scénic ENERGY dCi 110 2018 – Afbeelding 8

+3

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Voertuigstatus: Actief in kentekenregister
Datum eerste registratie:
Recentste wijziging:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Niet verzekerd
Huidige dekking: Niet verzekerd
Gecontroleerd op: 15-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Niet geldig
Huidige status: Verlopen
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 16-04-2024

Importstatus

Importgegevens voertuig

Geïmporteerd
Voertuigherkomst: Geïmporteerde auto (Premium)
Oorsprong: Premium
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Aandrijflijn

Motor code K9KF6
Motortype Diesel
Cilinderinhoud 1461 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Krachtbron 110 pk (81 kW)
Draaimoment 260 Nm
Tractie Niet beschikbaar
Type transmissie Handgeschakeld
Euroklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype hatchback
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Buitenkleur Blauw
Uitvoeringsniveau Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Import

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 4,41 m
Voertuigbreedte 1,87 m
Totale hoogte 1,65 m
Asafstand 2,73 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Maximale massa Niet beschikbaar
Maximale lading 541 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Rijprestaties & Verbruik

Sprint 0-100 12,4 s
Topsnelheid 183 km/u
Gemiddeld verbruik 3,9 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 100 g/km
Type brandstof Diesel
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Renault Scénic ENERGY dCi 110 (ZP-835-G)

Wat is de APK status van ZP-835-G?

De APK van ZP-835-G is verlopen op 16-04-2025. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is ZP-835-G een import auto?

Ja, ZP-835-G is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft ZP-835-G gehad?

ZP-835-G heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 1.5 dCi motor in de Renault Scénic 2016?

De motorcode is K9K, een 1.5-liter viercilinder dieselmotor met 81 pk en 260 Nm koppel.

Hoe betrouwbaar is de distributieriem van deze motor?

De distributieriem moet ongeveer elke 120.000 km of 5 jaar worden vervangen om motorschade te voorkomen.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Scénic 1.5 dCi?

In de praktijk ligt het verbruik tussen 4,5 en 5,5 liter diesel per 100 km, afhankelijk van rijstijl en belading.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties tussen €600 en €900.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 81 pk diesel in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €350 tot €450 per jaar, afhankelijk van de provincie.

Zijn er bekende problemen met de turbo of injectoren?

Ja, na hoge kilometerstanden kunnen turbo's slijten en injectoren verstopt raken, vooral bij slecht onderhoud.

Wat is de huidige marktwaarde van deze auto?

De marktwaarde ligt tussen €10.000 en €14.000, afhankelijk van kilometerstand en staat van de auto.

Mogelijke gebreken

Urgent
Motor

Distributieriem slijtage

De distributieriem van de K9K motor moet tijdig worden vervangen om motorschade te voorkomen.

Herkenningspunten:

Onregelmatig lopen motor, piepende geluiden, motor start niet.

Belangrijk
Motor

Turbo slijtage

Na hoge kilometerstanden kan de turbo minder goed presteren of defect raken.

Herkenningspunten:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.

Belangrijk
Motor

Verstopte brandstofinjectoren

Injectoren kunnen verstopt raken door slechte brandstofkwaliteit of lange stilstand.

Herkenningspunten:

Schokkerig lopen motor, startproblemen, verhoogd brandstofverbruik.

Minimaal
Motor

Olieverbruik toename

Bij oudere motoren kan het olieverbruik toenemen door slijtage.

Herkenningspunten:

Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat.

Belangrijk
Transmissie

Koppelingsslijtage

De koppeling kan na intensief gebruik slijten en vervangen moeten worden.

Herkenningspunten:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.100 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1505 kg. Dat is 25% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde