Kenteken check ZR-764-S
APK geldig tot okt 2027 - 6 eigenaars
Er zijn 12 aandachtspunten voor ZR764S
Basis informatie
Betrouwbaarheid VW T-Roc 1.0 TSI OPF (2019) – Kenteken ZR-764-S
Waardebehoud VW T-Roc 1.0 TSI OPF (2019) – Kenteken ZR-764-S
Onderhoud VW T-Roc 1.0 TSI OPF (2019) – Kenteken ZR-764-S
Veiligheid VW T-Roc 1.0 TSI OPF (2019) – Kenteken ZR-764-S
Prestaties VW T-Roc 1.0 TSI OPF (2019) – Kenteken ZR-764-S
Samenvatting gegevens
Expertrapport
Een blik op de RDW-registratie van deze VW T-Roc 1.0 TSI OPF geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1270 kg en benzine.
Plus- en minpunten
Sterke punten
- Zeer zuinig in verbruik, zowel volgens fabrieksopgave als in de praktijk[1][8].
- Lage wegenbelasting en verzekeringskosten dankzij het lage vermogen.
- Betrouwbare en onderhoudsarme techniek (motor, versnellingsbak).
- Ruim en praktisch interieur voor een compacte SUV.
- Goede rijeigenschappen in de stad en op de snelweg.
- Aantrekkelijk design en veel standaard uitrusting in de Style-uitvoering.
Waar je op moet letten
- Weinig vermogen (85 pk), trage acceleratie en moeite met volledig beladen rijden.
- Beperkte ruimte achterin vergeleken met grotere SUV’s.
- Geen hybride of elektrische variant beschikbaar[6].
- Matig waardebehoud na 5-8 jaar.
- Enige motor- en turbo-gerelateerde problemen bij hogere kilometerstanden.
- Beperkte trekcapaciteit (max. 1.300 kg gebremd)[2].
Uitgebreide analyse
Kenteken ZR-764-S is een grijze Volkswagen T-Roc uit 2019 met een 999cc 3-cilinder benzinemotor (85 pk), handgeschakelde versnellingsbak en voorwielaandrijving. Deze compacte SUV, nieuwprijs €29.780, is populair vanwege het zuinige karakter en het praktische formaat. In dit rapport vind je een gedetailleerde analyse van techniek, gebruikservaring, kosten en veelvoorkomende problemen.
De motorcode van de 999cc 3-cilinder TSI (Turbocharged Stratified Injection) in de Volkswagen T-Roc Style uit 2017 is **EA211**. Deze motor is bekend uit de Golf, Polo en andere MQB-platformmodellen. De 85 pk-versie is de instapmotor, met een koppel van 175 Nm bij 1.500-3.500 tpm. De motor is licht, compact en zuinig, maar minder krachtig dan de 115 pk-variant. De turbo en directe injectie zorgen voor een soepele trekkracht, vooral in de stad. De motor voldoet aan Euro 6-norm en heeft een gemiddeld CO₂-uitstoot van 117 g/km[1].
De handgeschakelde 5- of 6-bak (afhankelijk van het exacte modeljaar en uitvoering) is robuust en betrouwbaar. Er zijn weinig meldingen van serieuze defecten aan de versnellingsbak bij deze motor. Onderhoudskosten zijn laag: een kleine beurt (olie, filters) kost circa €200, een grote beurt (met distributieriem, remvloeistof, koelvloeistof) rond €400. De koppeling gaat bij normaal gebruik gemiddeld 150.000 km mee. Let op: bij agressief rijgedrag of veel stadsverkeer kan slijtage sneller optreden.
**Verbruik**: Volgens fabrieksopgave (NEDC) 4,7 l/100 km (1 op 21,3), in de praktijk (WLTP en eigenaarservaring) ligt het reële verbruik tussen de 5,5 en 6,5 l/100 km (1 op 15-18), afhankelijk van rijstijl en gebruik[2][8]. **Wegenbelasting**: Voor een benzineauto van 85 pk betaal je in Nederland in 2025 circa €48 per maand (€576 per jaar). **APK**: Jaarlijks verplicht, kosten ca. €35-€50. **Verzekering**: WA-dekking vanaf €25 per maand, allrisk afhankelijk van schadevrije jaren en postcode. **Marktwaarde**: Een grijze Volkswagen T-Roc 1.0 TSI Style uit 2019 met gemiddelde kilometerstand (100.000-150.000 km) heeft een actuele marktwaarde van €12.000-€15.000, afhankelijk van staat en onderhoudshistorie. **Waardebehoud**: Matig tot redelijk; na 8 jaar is circa 50% van de nieuwprijs over.
Deze grijze Volkswagen T-Roc met kenteken ZR-764-S uit 2019 is een zuinige, praktische en betaalbare compacte SUV. De auto is geschikt voor gezinnen en forenzen die weinig kilometers maken en prioriteit geven aan lage kosten. Let bij aankoop op onderhoudshistorie, olieverbruik en eventuele turbo-gerelateerde problemen. Een proefrit is aan te raden om het motor- en transmissiegedrag te beoordelen.
Deze grijze Volkswagen T-Roc met kenteken ZR-764-S uit 2019 is een betrouwbare keuze voor de Nederlandse automobilist die zuinigheid, praktijk en lage kosten waardeert. De auto kent enkele bekende aandachtspunten, maar over het algemeen zijn de eigendomskosten laag en de rij-ervaring prettig voor de doelgroep.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsgeschiedenis
APK keuring details: 14
De band is beschadigd
APK keuring details: De band is beschadigd
De bandenspanning is niet correct
APK keuring details: De bandenspanning is niet correct
Afbeeldingen
Juridische status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Verzekeringsstatus
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Land van herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Opbouw & Indeling
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over VW T-Roc 1.0 TSI OPF (ZR-764-S)
Wat is de APK status van ZR-764-S?
De APK van ZR-764-S is geldig tot oktober 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is ZR-764-S een import auto?
Nee, ZR-764-S is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft ZR-764-S gehad?
ZR-764-S heeft 6 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Hoe zuinig is de Volkswagen T-Roc 1.0 TSI 85 pk in de praktijk?
Het praktijkverbruik ligt tussen de 5,5 en 6,5 l/100 km (1 op 15-18), afhankelijk van rijstijl en gebruik. Volgens de fabrieksopgave is dit 4,7 l/100 km (1 op 21,3)[2][8].
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Kleine beurt: ca. €200, grote beurt: ca. €400. APK: €35-€50 per jaar. Olie en filters moeten jaarlijks of elke 15.000 km vervangen worden.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?
In 2025 betaal je voor een benzineauto van 85 pk circa €48 per maand (€576 per jaar).
Wat is de actuele marktwaarde van een grijze Volkswagen T-Roc 1.0 TSI Style uit 2019?
Tussen de €12.000 en €15.000 bij gemiddelde kilometerstand (100.000-150.000 km), afhankelijk van staat en onderhoudshistorie.
Zijn er bekende problemen met de motor of turbo?
Ja, vooral bij hogere kilometerstanden kunnen de distributieketting, turbo en injectoren aandacht vragen. Olieverbruik komt incidenteel voor.
Is de handgeschakelde versnellingsbak betrouwbaar?
Ja, de handbak is over het algemeen betrouwbaar. Koppelingsslijtage kan optreden bij veel stadsverkeer of sportief rijgedrag.
Bekende aandachtspunten
Timing chain (distributieketting)
Soms vroegtijdige slijtage of geluid, vooral bij onvoldoende olieonderhoud.
Signalen:
Tikgeluid, motorstoring.
Turbo
Turbolader kan na 100.000+ km problemen geven (olielekkage, vermogensverlies).
Signalen:
Rook uit uitlaat, verminderde trekkracht.
Directe injectie (injectoren)
Vervuiling van injectoren, vooral bij korte ritten en goedkope brandstof.
Signalen:
Onregelmatig stationair toerental, motorstoring.
Olieverbruik
Sommige exemplaren verbruiken meer olie dan normaal.
Signalen:
Olielampje gaat branden tussen services.
Versnellingsbak (handgeschakeld)
Incidenteel koppelingsslijtage of versnellingsbakgeluid bij hoge kilometerstand.
Signalen:
Moeilijk schakelen, piepend geluid.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2019) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Dagelijks gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1270 kg. Dat is 6% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.