Kenteken check 10-PPN-1
APK geldig tot nov 2026 - 12+ eigenaars - 280.177 km (peildatum jun 2025)
Er zijn 21 aandachtspunten voor 10PPN1
Basis informatie
Betrouwbaarheid VW Sharan 1.4 TSI BMT (2011) – Kenteken 10-PPN-1
Waardebehoud VW Sharan 1.4 TSI BMT (2011) – Kenteken 10-PPN-1
Onderhoud VW Sharan 1.4 TSI BMT (2011) – Kenteken 10-PPN-1
Veiligheid VW Sharan 1.4 TSI BMT (2011) – Kenteken 10-PPN-1
Prestaties VW Sharan 1.4 TSI BMT (2011) – Kenteken 10-PPN-1
Samenvatting gegevens
Expertrapport
Wanneer we de data van deze VW Sharan 1.4 TSI BMT bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (12 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1792 kg en benzine.
Voordelen & Nadelen
Sterke punten
- Ruime 7-persoons indeling met flexibele zitconfiguratie
- Zuinigere 1.4 TSI motor met goede prestaties voor een MPV
- Comfortabele Highline-uitvoering met extra luxe opties
- Automatische 6-traps DSG zorgt voor soepel rijgedrag
- Degelijke bouwkwaliteit en veiligheidsuitrusting
- Redelijk goede marktwaarde en waardebehoud voor zijn klasse
Minpunten
- Bekende problemen met distributiekettingspanner bij sommige motoren
- DSG-automaat kan duur zijn in onderhoud en reparatie
- Turbo kan bij hoge kilometerstanden problemen geven
- Injectoren kunnen verstopt raken, wat motorstoringen veroorzaakt
- Olieverbruik kan hoger zijn dan gemiddeld bij deze motor
- Relatief hoge wegenbelasting en onderhoudskosten voor benzine-MPV
Volledige analyse
Kenteken 10-PPN-1 is een grijze Volkswagen Sharan 1.4 TSI Highline 6-persoons uit 2011 met een 1390cc 4-cilinder benzinemotor die 110 pk levert, gekoppeld aan een automatische transmissie. Deze MPV met voorwielaandrijving was nieuw geprijsd rond €50.845 en biedt ruimte en comfort voor gezinnen.
De motorcode van de 1390cc 1.4 TSI benzinemotor in deze Sharan is doorgaans 'CAV' of 'CAVD', een 4-cilinder turbomotor met directe injectie en een vermogen van circa 110 kW (150 pk). Deze motor is bekend om zijn relatief zuinige prestaties en goede koppel van 240 Nm bij 4000 tpm. De motor maakt gebruik van een ketting in plaats van een distributieriem, wat doorgaans onderhoudsvriendelijker is, maar er zijn meldingen van kettingspannerproblemen bij sommige exemplaren.
De automatische transmissie is een 6-traps DSG (Direct Shift Gearbox), bekend om zijn soepele en snelle schakelingen. Bij de 1.4 TSI Highline is dit een betrouwbare versnellingsbak, maar er zijn meldingen van defecten aan de mechatronica en koppeling bij hogere kilometerstanden. Regelmatig onderhoud en tijdig vervangen van de transmissievloeistof zijn cruciaal om dure reparaties te voorkomen. Onderhoudskosten voor de automaat liggen gemiddeld hoger dan bij handgeschakelde versies.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 6,7-7,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 7,5 tot 8,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en belading. De wegenbelasting voor een 110 pk benzinemotor in Nederland bedraagt circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €600 en €900. Grotere reparaties zoals turbo- of transmissieproblemen kunnen de kosten flink verhogen.
Bij aankoop van een Volkswagen Sharan 1.4 TSI Highline 6p. met kenteken 10-PPN-1 uit 2011 is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren op tijdige servicebeurten, vooral voor de distributieketting en DSG-transmissie. Let op eventuele olieverbruik en turbo-geluiden. Controleer ook de werking van de automatische versnellingsbak en eventuele foutcodes. De marktwaarde ligt momenteel rond €8.000 tot €12.000 afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en staat van de auto.
Deze grijze Volkswagen Sharan met kenteken 10-PPN-1 uit 2011 is een ruime en comfortabele MPV met een zuinige 1.4 TSI motor en automatische transmissie. Hoewel betrouwbaar, zijn er aandachtspunten zoals mogelijke kettingspannerproblemen en DSG-onderhoud. Met goed onderhoud is het een praktische gezinsauto met een redelijke marktwaarde en beheersbare gebruikskosten.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Tijdlijn
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,469 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,164 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,166 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,885 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsresultaten
De bandenspanning op een as is niet gelijk, Dimlicht verkeerd afgesteld, Slijtage remsysteem
APK keuring details: De bandenspanning op een as is niet gelijk, Dimlicht verkeerd afgesteld, Slijtage remsysteem
APK keuring details: 12
De band heeft onvoldoende profiel
APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel
APK keuring details: 59
APK keuring details: 40
De band heeft onvoldoende profiel, Kentekenverlichting defect of ontbreekt
APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel, Kentekenverlichting defect of ontbreekt
APK keuring details: 08
APK keuring details: 24
APK keuring details: 31
Afbeeldingen
Registratie & Status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Verzekeringsstatus
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Land van herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Opbouw & Indeling
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over VW Sharan 1.4 TSI BMT (10-PPN-1)
Wat is de APK status van 10-PPN-1?
De APK van 10-PPN-1 is geldig tot november 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is 10-PPN-1 een import auto?
Nee, 10-PPN-1 is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft 10-PPN-1 gehad?
10-PPN-1 heeft 12 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 1.4 TSI motor in de Volkswagen Sharan 2010?
De motorcode is meestal 'CAV' of 'CAVD', een 1390cc 4-cilinder turbomotor met directe injectie.
Hoe betrouwbaar is de DSG-automaat in deze Sharan?
De 6-traps DSG is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij hoge kilometerstanden problemen geven met de mechatronica en koppeling, vooral zonder tijdig onderhoud.
Wat is het praktijkverbruik van deze 1.4 TSI Sharan?
Het praktijkverbruik ligt rond 7,5 tot 8,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-waarde van circa 6,7-7,0 l/100 km.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld tussen €600 en €900 inclusief APK, service en kleine reparaties; grotere reparaties kunnen duurder uitvallen.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 110 pk benzine Sharan?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de regio en het gewicht.
Wat is de huidige marktwaarde van een Volkswagen Sharan 1.4 TSI Highline uit 2010?
De marktwaarde ligt tussen €8.000 en €12.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat van de auto.
Veel voorkomende klachten
Distributiekettingspanner problemen
De kettingspanner kan verslijten of vastlopen, wat leidt tot kettingslijtage en motorschade.
Signalen:
Rammelende geluiden bij koude start, motorstoringen, controlelampje motor aan.
DSG-transmissie mechatronica defect
De mechatronica-unit in de automatische transmissie kan falen, wat schakelfouten veroorzaakt.
Signalen:
Schokkerig schakelen, vastlopen in versnelling, foutmeldingen op dashboard.
Turbo lekkage of falen
De turbo kan olie gaan lekken of minder druk leveren door slijtage.
Signalen:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.
Verstopte brandstofinjectoren
Injectoren kunnen vervuild raken, wat leidt tot onregelmatige motorloop.
Signalen:
Stotteren, vermogensverlies, verhoogd brandstofverbruik.
Hoger olieverbruik
De motor kan meer olie verbruiken dan normaal, mogelijk door zuigerveren of turbo.
Signalen:
Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2011) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1792 kg. Dat is 49% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Soortgelijke VW Sharan 1.4 TSI BMT modellen
| Type | Plaat |
|---|---|