Kenteken check 41-RX-VG
APK geldig tot aug 2026 - 9+ eigenaars - 218.314 km (peildatum jun 2024)
17 belangrijke aandachtspunten gevonden voor kenteken 41RXVG
Basisgegevens
Betrouwbaarheid Citroen C8 2.0 16V (2005) – Kenteken 41-RX-VG
Waardebehoud Citroen C8 2.0 16V (2005) – Kenteken 41-RX-VG
Onderhoud Citroen C8 2.0 16V (2005) – Kenteken 41-RX-VG
Veiligheid Citroen C8 2.0 16V (2005) – Kenteken 41-RX-VG
Prestaties Citroen C8 2.0 16V (2005) – Kenteken 41-RX-VG
Overzicht gegevens
Deskundige beoordeling
Wanneer we de data van deze Citroen C8 2.0 16V bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (9 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Citroen op basis van 1698 kg en benzine.
Plus- en minpunten
Voordelen
- Ruime, flexibele interieurindeling (5-8 zitplaatsen) en grote kofferbak
- Betrouwbare, onderhoudsarme benzinemotor zonder turbo
- Handgeschakelde transmissie met lage onderhoudskosten
- Goede beschikbaarheid van onderdelen en kennis bij garages
- Comfortabele rij- en zitpositie, geschikt voor lange ritten
- Relatief lage aanschafprijs voor veel auto
Waar je op moet letten
- Hoog praktijkverbruik (rond 1 op 10)
- Hoge wegenbelasting door cilinderinhoud en gewicht
- Matig tot slecht waardebehoud
- Bekende elektrische kinderziektes (zie veelvoorkomende problemen)
- Grote afmetingen kunnen parkeren lastig maken
- Interieurkwaliteit en afwerking vallen tegen bij hoge leeftijd
Volledige analyse
Kenteken 41-RX-VG is een rode Citroen C8 uit 2005 met een 1997cc benzinemotor, handgeschakelde transmissie en het Ligne Ambiance Suite uitrustingsniveau. Dit rapport geeft een volledig overzicht van technische specificaties, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelvoorkomende problemen van deze MPV.
De 2.0-16V benzinemotor (1997cc, 4-cilinder, 100kW/136pk) heeft motorcode EW10J4 (Peugeot/Citroën EW-serie). Deze motor is bekend vanwege zijn betrouwbaarheid, maar kent enkele aandachtspunten. De motor heeft een distributieketting (geen riem), wat onderhoudsarm is maar bij hoge kilometerstanden kan slijten (zie veelvoorkomende problemen). Er is géén turbo aanwezig op deze variant, dus turbo-problemen zijn niet relevant. Injectoren zijn relatief betrouwbaar, maar kunnen bij oudere exemplaren vervuilen. Olieverbruik is bij deze motor meestal beperkt, tenzij er sprake is van slijtage of lekkages.
De handgeschakelde 5-bak is robuust en onderhoudsarm. Bekende defecten zijn beperkt, maar versnellingsbakolie dient periodiek vervangen te worden. Koppelingsonderdelen (drukplaat, koppelingsplaat, lager) kunnen bij hoge kilometerstanden slijten. Onderhoudskosten zijn laag in vergelijking met automatische varianten.
Het praktijkverbruik van de 2.0-16V ligt rond de 1 op 10 (10 km/liter), wat overeenkomt met circa 9,4 l/100km[2]. De fabrieksopgave (gecombineerd) is 9,1 l/100km (25,8 mpg US)[1][5]. WLTP-cijfers zijn niet beschikbaar voor deze generatie. De wegenbelasting voor 100pk benzine (1997cc) bedraagt in 2025 circa €88 per maand (€1.056 per jaar). APK-kosten zijn standaard, servicebeurten (klein/groot) liggen tussen €150 en €400 per jaar, afhankelijk van de garage. Reparatiekosten zijn gemiddeld voor het segment, maar onderdelen zijn ruim voorradig en relatief betaalbaar.
De nieuwprijs van deze C8 was €35.110. De huidige marktwaarde voor een 2005 exemplaar in goede staat ligt tussen €1.500 en €3.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en uitrusting. Waardebehoud is matig tot slecht, zoals gebruikelijk bij grote Franse MPV’s van deze leeftijd. Onderhoudskosten per jaar (inclusief APK, service, kleine reparaties) worden door gebruikers geschat op gemiddeld €2.100 per jaar[6].
Deze rode Citroen C8 met kenteken 41-RX-VG uit 2005 is een ruim opgezette, praktische MPV met een betrouwbare benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Het verbruik is aan de hoge kant voor moderne maatstaven, maar onderhoud is eenvoudig en kosten zijn redelijk. Waardebehoud is beperkt, maar de auto biedt veel ruimte en comfort voor het geld.
Opties
Standaard opties
Extra opties
Voertuig historie
Tijdlijn
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,684 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,799 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsresultaten
Een veer is gebroken of gescheurd, Een wiel remt niet
APK keuring details: Een veer is gebroken of gescheurd, Een wiel remt niet
Kentekenverlichting defect of ontbreekt, Stadslicht werkt niet goed, Speling in stuur of fuseekogel
APK keuring details: Kentekenverlichting defect of ontbreekt, Stadslicht werkt niet goed, Speling in stuur of fuseekogel
APK keuring details: 11
APK keuring details: 13
Achterlicht werkt niet goed
APK keuring details: Achterlicht werkt niet goed
Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht
APK keuring details: Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht
APK keuring details: 32
APK keuring details: 58
De stofhoes van de aandrijfas is beschadigd en dicht niet af
APK keuring details: De stofhoes van de aandrijfas is beschadigd en dicht niet af
Voertuigfoto's
Registratie & Status
RDW Registratie
Kentekenregistratie Nederland
Verzekeringsstatus
Aansprakelijkheidsdekking
APK Keuring
Periodieke veiligheidskeuring
Herkomst
Herkomst voertuig
Technische specificaties
Motor & Aandrijving
Opbouw & Indeling
Dimensies & Gewicht
Performance & Efficiëntie
Vragen over Citroen C8 2.0 16V (41-RX-VG)
Wat is de APK status van 41-RX-VG?
De APK van 41-RX-VG is geldig tot augustus 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is 41-RX-VG een import auto?
Nee, 41-RX-VG is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft 41-RX-VG gehad?
41-RX-VG heeft 9 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is het praktijkverbruik van de Citroen C8 2.0-16V?
Het praktijkverbruik ligt rond de 1 op 10 (9,4 l/100km), de fabrieksopgave is 9,1 l/100km (25,8 mpg US)[1][2][5].
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor een C8 2.0-16V (100pk) in 2025?
Circa €88 per maand (€1.056 per jaar) voor benzine, 1997cc, 100pk.
Wat zijn de meest voorkomende problemen bij deze motor?
Distributieketting slijtage (orange), elektrische storingen (yellow), synchronisatieringen versnellingsbak (yellow), olieverbruik (yellow), chassisroest (orange).
Hoeveel kost onderhoud gemiddeld per jaar?
Gemiddeld €2.100 per jaar, inclusief APK, service en kleine reparaties[6].
Wat is de huidige marktwaarde van een 2005 C8 2.0-16V?
Tussen €1.500 en €3.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.
Heeft deze motor een distributieriem of ketting?
Distributieketting (onderhoudsarm, maar kan bij hoge kilometerstanden slijten).
Bekende aandachtspunten
Distributieketting slijtage
Bij hoge kilometerstanden (>200.000 km) kan de distributieketting rekken of slijten, wat tot motorschade kan leiden.
Symptomen:
Tikgeluid, motorstoring, check engine lampje
Elektrische storingen
Veelvoorkomende klachten over elektrische ramen, centrale vergrendeling en dashboardverlichting.
Symptomen:
Ramenvoorziening werkt niet, dashboardlampjes branden niet
Versnellingsbak synchronisatieringen
Bij oudere exemplaren kunnen synchronisatieringen verslijten, vooral bij veel stadsgebruik.
Symptomen:
Moeilijk schakelen, krakend geluid bij schakelen
Olieverbruik
Sommige exemplaren vertonen (licht) olieverbruik bij hoge leeftijd/kilometerstand.
Symptomen:
Oliepeil daalt tussen services
Chassisroest
Roestvorming bij de onderzijde, vooral bij auto’s die veel in de winter zijn gebruikt.
Symptomen:
Zichtbare roest onder de auto, vooral bij wielkasten en onderstel
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Citroen
Voor dit specifieke model en bouwjaar (citroen uit 2005) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1698 kg. Dat is 42% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.