Kenteken check 63-XT-DP

APK geldig tot apr 2027 - 4+ eigenaars - 193.000 km (peildatum apr 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-778245
Gegenereerd op 17 mei 2026

Voertuiggegevens

Kenteken
63-XT-DP
Fabrikant
Toyota
Toyota logo
Model
RAV4 2.0
Tellerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken 63-XT-DP: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Grijs
Energiebron
Benzine
Toyota RAV4 2.0 2007

Betrouwbaarheid Toyota RAV4 2.0 (2007) – Kenteken 63-XT-DP

Duurzaamheid
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
39

Waardebehoud Toyota RAV4 2.0 (2007) – Kenteken 63-XT-DP

Waarde-indicator
Verhouding km-stand en marktprijs
95

Onderhoud Toyota RAV4 2.0 (2007) – Kenteken 63-XT-DP

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
69

Veiligheid Toyota RAV4 2.0 (2007) – Kenteken 63-XT-DP

Veiligheidsscore
Op basis van APK-historie en recalls
100

Prestaties Toyota RAV4 2.0 (2007) – Kenteken 63-XT-DP

Vermogensindex
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
83

Voertuigoverzicht

Dagwaarde
€ 8.000 - € 10.000
Oorspronkelijke prijs
€ 32.426
Importstatus
Nee
Op naam sinds
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
373 dagen
Aantal eigenaren
4+ eigenaars
APK-vervaldatum
Als taxi gebruikt
Nee
Engine code
1AZ-FE
Aantal in Nederland
257 voertuigen
Populariteit
477 keer

Analyse & Inzichten

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Toyota RAV4 2.0 komen een aantal specifieke details naar voren. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Toyota op basis van 1588 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Pluspunten

  • Betrouwbaarheid van de motor
  • Ruimte en comfort
  • Lage onderhoudskosten
  • Goede marktwaarde
  • Praktische SUV voor dagelijks gebruik

Nadelen

  • Relatief hoog brandstofverbruik
  • Beperkte moderne veiligheidsfuncties
  • Ouderdom kan leiden tot meer reparaties
  • Geen turbo voor extra vermogen

Diepgaande beoordeling

Kenteken 63-XT-DP is een grijze Toyota RAV4 uit 2007 met een 1998cc motor. Deze SUV is een populaire keuze in de Nederlandse markt vanwege zijn betrouwbaarheid en ruimte. Hieronder vindt u een uitgebreid rapport over deze specifieke variant.

De Toyota RAV4 2.0 VVTi Linea Terra uit 2006 is uitgerust met een 1AZ-FSE motor, die 112 pk levert. Deze motor is bekend om zijn efficiëntie en betrouwbaarheid. Er zijn geen specifieke problemen gerapporteerd met de timing chain of turbo, aangezien deze motor geen turbo heeft. Wel kan er soms sprake zijn van olieverbruik, maar dit is zeldzaam en vaak te wijten aan slecht onderhoud.

De handmatige transmissie van de Toyota RAV4 2.0 VVTi is over het algemeen betrouwbaar, maar kan soms last hebben van slijtage aan de koppeling. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, maar regelmatige service is essentieel om problemen te voorkomen.

Het brandstofverbruik van de Toyota RAV4 2.0 VVTi ligt rond de 8-10 liter per 100 km in de praktijk, afhankelijk van de rijstijl. De WLTP-waarden zijn niet direct beschikbaar voor deze oude modellen, maar de praktijkgegevens geven een realistischer beeld. De huidige marktwaarde van deze auto ligt rond de €5.000 tot €8.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand. Onderhoudskosten per jaar zijn gemiddeld €500 tot €1.000 voor APK en service.

De Toyota RAV4 2.0 VVTi Linea Terra uit 2006 biedt een goede balans tussen prijs en prestaties. Voordelen zijn de betrouwbaarheid, ruimte en lage onderhoudskosten. Nadelen zijn het relatief hoge brandstofverbruik en de beperkte moderne veiligheidsfuncties.

Deze grijze Toyota RAV4 met kenteken 63-XT-DP uit 2007 is een solide keuze voor wie een betrouwbare en praktische SUV zoekt. Echter, het is belangrijk om rekening te houden met de ouderdom en de beperkingen van de auto.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Remassistent
ESP
Traction control
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Parkeerhulp €380
Navigatie €1540
Metallic lak €565

Voertuiggeschiedenis

Belangrijke gebeurtenissen

APR 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
11 april 2024
FEB 2024

Kilometerstand

XXX,797 km geregistreerd

XXX,797 km
INFO
18 februari 2024
JUL 2016

Kilometerstand

XXX,169 km geregistreerd

XXX,169 km
INFO
4 juli 2016
SEP 2007

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
25 september 2007
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

APK keuring details: Dimlicht verkeerd geplaatst

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel

APK keuring details: De bandenspanning is niet correct, Dimlicht verkeerd afgesteld

25 mei 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 01

24 juni 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 55

7 juni 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 42

19 mei 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 37

APK keuring details: Het uitlaatsysteem lekt of de uitlaatgassen worden niet goed afgevoerd, Een veer is gebroken of gescheurd

APK keuring details: De kabel of buitenkabel van de rem of parkeerrem is niet goed

Beeldmateriaal

Toyota RAV4 2.0 2007 – Afbeelding 1
februari 2024
Toyota RAV4 2.0 2007 – Afbeelding 2
februari 2024
Toyota RAV4 2.0 2007 – Afbeelding 3
februari 2024
Toyota RAV4 2.0 2007 – Afbeelding 4
februari 2024
Toyota RAV4 2.0 2007 – Afbeelding 5
februari 2024
Toyota RAV4 2.0 2007 – Afbeelding 6
april 2026
Toyota RAV4 2.0 2007 – Afbeelding 7
april 2026
Toyota RAV4 2.0 2007 – Afbeelding 8
april 2026

+2

Eigenaar en status

Voertuigregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Huidige status: Geldig en actief
Datum eerste registratie:
Recentste wijziging:

WA-Dekking

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Dekkingsstatus: WA-verzekerd
Gecontroleerd op: 17-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 23-04-2026

Import Status

Importgegevens voertuig

Nederlandse Markt
Importstatus: Niet geïmporteerd
Afkomstig uit: Nederland
Op de weg sinds:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motortype-code 1AZ-FE
Type motor Benzine
Motorinhoud 1998 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbo/Compressor Nee
Vermogen (kW) 152 pk (112 kW)
Max. koppel 194 Nm
Aandrijving vierwielaandrijving
Versnellingsbak Handgeschakeld
Euroklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Type voertuig Personenauto
Koetswerk Geen data
Inrichting MPV
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Kleur Grijs
Versie Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Nederland

Afmetingen & Massa

Lengte 4,5 m
Breedte 1,82 m
Hoogte incl. dakrails 1,72 m
Wielbasis 2,56 m
Rijklaar gewicht Geen data
Maximale massa Geen data
Laadvermogen 530 kg
Max. aanhanggewicht Geen data

Snelheid & Brandstof

Sprint 0-100 10,6 s
Maximumsnelheid 185 km/u
Brandstofverbruik mix 8,6 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
CO₂-emissie 202 g/km
Type brandstof Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over Toyota RAV4 2.0 (63-XT-DP)

Wat is de APK status van 63-XT-DP?

De APK van 63-XT-DP is geldig tot april 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is 63-XT-DP een import auto?

Nee, 63-XT-DP is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft 63-XT-DP gehad?

63-XT-DP heeft 4 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de Toyota RAV4 2.0 VVTi?

De motorcode is 1AZ-FSE.

Wat is het brandstofverbruik van de Toyota RAV4 2.0 VVTi?

Rond de 8-10 liter per 100 km in de praktijk.

Wat is de huidige marktwaarde van deze auto?

Rond de €5.000 tot €8.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand.

Hoeveel kost de wegenbelasting voor een 112 pk motor in Nederland?

De wegenbelasting voor een auto met een motor van 112 pk in Nederland hangt af van de MRB (motorrijtuigenbelasting) en de BPM (belasting van personenauto's en motorrijwielen). Voor een auto van deze leeftijd en vermogen is de MRB relatief laag, maar de exacte kosten kunnen variëren.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld €500 tot €1.000 voor APK en service.

Zijn er bekende problemen met de timing chain?

Er zijn geen specifieke problemen gerapporteerd met de timing chain van deze motor.

Veelvoorkomende problemen

Laag
Motor

Olieverbruik

Soms kan de motor meer olie verbruiken dan normaal.

Herkenningspunten:

Oliepeil daalt sneller dan verwacht.

Aandacht vereist
Transmissie

Slijtage aan koppeling

De handmatige transmissie kan last hebben van slijtage aan de koppeling.

Herkenningspunten:

Moeilijk schakelen of trillingen bij het schakelen.

Laag
Elektronica

Elektronische problemen

Er kunnen elektronische problemen optreden, zoals storingen in het dashboard.

Herkenningspunten:

Foutmeldingen op het dashboard.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Toyota

Voor dit specifieke model en bouwjaar (toyota uit 2007) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1588 kg. Dat is 32% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Toyota RAV4 2.0 modellen

Model Kenteken