Kenteken check GX-833-R
APK geldig tot aug 2026 - 4+ eigenaars - 222.784 km (peildatum jul 2025)
Let op: 12 bevindingen voor GX833R
Kerninfo
Betrouwbaarheid Toyota RAV4 2.0 (2015) – Kenteken GX-833-R
Waardebehoud Toyota RAV4 2.0 (2015) – Kenteken GX-833-R
Onderhoud Toyota RAV4 2.0 (2015) – Kenteken GX-833-R
Veiligheid Toyota RAV4 2.0 (2015) – Kenteken GX-833-R
Prestaties Toyota RAV4 2.0 (2015) – Kenteken GX-833-R
Voertuigoverzicht
Expert Analyse & Conclusies
Een blik op de RDW-registratie van deze Toyota RAV4 2.0 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Toyota op basis van 1565 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Wat goed is
- Degelijke en betrouwbare 2.0 Valvematic benzinemotor met 112 pk
- Robuuste 6-versnellings handgeschakelde transmissie
- 4WD-systeem voor betere grip en veiligheid
- Ruime en praktische midi-SUV met goede zitpositie
- Redelijk brandstofverbruik voor een SUV uit 2013
- Goede waardebehoud en brede beschikbaarheid van onderdelen
Aandachtspunten
- Mogelijk verhoogd olieverbruik bij oudere motoren
- Incidentele problemen met timing ketting spanning
- Koppeling en synchronisatieringen slijten bij intensief gebruik
- Wegenbelasting relatief hoog voor benzinemotor met 112 pk
- Verbruik in praktijk vaak hoger dan WLTP-cijfers
- Beperkte moderne technologieën vergeleken met nieuwere modellen
Gedetailleerde analyse
Kenteken GX-833-R is een witte Toyota RAV4 2.0 Style 4WD uit 2015 met een 1987cc 4-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze midi-SUV combineert praktische ruimte met degelijke techniek en een nieuwprijs van circa €36.950.
De motor in deze Toyota RAV4 is een 1AZ-FE afgeleide 1987cc 4-cilinder benzinemotor met Valvematic-technologie, die 112 pk levert (officieel 111 kW / 151 pk volgens internationale specs). Deze motor heeft een DOHC-configuratie met 16 kleppen en variabele kleptiming (Dual VVT-i). De motorcode wordt vaak aangeduid als 3ZR-FAE in latere modellen, maar voor 2013 is het een 1AZ-FE variant met Valvematic. De motor staat bekend om zijn betrouwbaarheid, maar er zijn meldingen van verhoogd olieverbruik bij oudere exemplaren en incidentele problemen met de timing ketting spanning, vooral bij hoge kilometerstanden.
De handgeschakelde transmissie is een 6-versnellingsbak die over het algemeen als robuust wordt beschouwd. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar slijtage aan de koppeling en synchronisatieringen kan voorkomen bij intensief gebruik. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, mits tijdig onderhoud en juiste rijstijl. De 4WD-aandrijving functioneert betrouwbaar en biedt goede grip onder diverse omstandigheden.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 7,2 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak tussen 7,5 en 8,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 112 pk benzinemotor in Nederland bedraagt circa €400 tot €500 per jaar, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld rond de €600 tot €900. Grotere onderhoudsbeurten en slijtageonderdelen kunnen de kosten tijdelijk verhogen.
De huidige marktwaarde van een Toyota RAV4 2.0 Style 4WD uit 2013 ligt in Nederland tussen de €12.000 en €16.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en staat. Deze variant behoudt zijn waarde redelijk goed dankzij de degelijke reputatie en praktische inzetbaarheid. Bij aankoop is het belangrijk te letten op onderhoudsdocumentatie, olieverbruik en de staat van de koppeling en transmissie. Een proefrit en technische keuring worden aanbevolen.
Deze witte Toyota RAV4 met kenteken GX-833-R uit 2015 is een betrouwbare en praktische midi-SUV met een efficiënte 1987cc benzinemotor en handgeschakelde 4WD-transmissie. Met een goede onderhoudshistorie biedt deze auto een solide combinatie van prestaties, comfort en waardebehoud.
Optiepakket
Basisuitrusting
Optionele uitrusting
Historisch overzicht
Sleutelmomenten
Kilometerstand
XXX,460 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,459 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
APK keuring details: 12
APK keuring details: 43
APK keuring details: 22
APK keuring details: 43
APK keuring details: 51
Foto's
Voertuigstatus
Voertuigregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Verzekering
Verzekeringsstatus voertuig
Technische keuring
Wettelijke voertuigkeuring
Importstatus
Oorsprong van het voertuig
Techniek & Specificaties
Aandrijflijn
Koetswerk & Interieur
Afmetingen & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over Toyota RAV4 2.0 (GX-833-R)
Wat is de APK status van GX-833-R?
De APK van GX-833-R is geldig tot augustus 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is GX-833-R een import auto?
Nee, GX-833-R is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft GX-833-R gehad?
GX-833-R heeft 4 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 1987cc benzinemotor in de 2013 Toyota RAV4?
De motor is een 1AZ-FE afgeleide 1987cc 4-cilinder met Valvematic-technologie, soms aangeduid als 3ZR-FAE in latere modellen, maar voor 2013 is het een 1AZ-FE variant.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?
De 6-versnellings handbak is over het algemeen betrouwbaar met weinig bekende defecten, mits goed onderhouden en met tijdige vervanging van de koppeling.
Wat is het praktijkverbruik van deze RAV4?
Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 7,5 en 8,5 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 7,2 l/100 km.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld liggen de kosten rond €600 tot €900 per jaar, inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties.
Hoeveel wegenbelasting betaalt deze auto in Nederland?
De wegenbelasting voor een benzinemotor van 112 pk bedraagt ongeveer €400 tot €500 per jaar, afhankelijk van de provincie.
Wat is de huidige marktwaarde van deze Toyota RAV4?
De marktwaarde ligt tussen €12.000 en €16.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat van de auto.
Mogelijke gebreken
Verhoogd olieverbruik
Sommige motoren vertonen verhoogd olieverbruik door versleten zuigerveren of klepafdichtingen.
Kenmerken:
Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.
Timing ketting spanning
Spanning van de timing ketting kan verslechteren, wat leidt tot kettinglawaai en mogelijk motorschade.
Kenmerken:
Tikkend geluid bij koude start, motorstoringslampje.
Koppeling slijtage
Koppeling kan sneller slijten bij intensief stadsverkeer of sportief rijden.
Kenmerken:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen.
Synchronisatiering slijtage
Synchronisatieringen in handbak kunnen slijten, vooral bij onzorgvuldig schakelen.
Kenmerken:
Schokkerig schakelen, moeilijk in bepaalde versnellingen.
Elektronische storingen
Incidentele storingen in sensoren of dashboardverlichting komen voor, meestal eenvoudig te resetten.
Kenmerken:
Waarschuwingslampjes, onregelmatige meteraflezingen.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Toyota
Voor dit specifieke model en bouwjaar (toyota uit 2015) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1565 kg. Dat is 30% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.