Kenteken check 79-LNS-7

APK geldig tot feb 2027 - 3+ eigenaars - 173.570 km (peildatum feb 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-585704
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Kentekenplaat
79-LNS-7
Automerk
VW
VW logo
Type
Touran 1.4 TSI
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken 79-LNS-7: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Grijs
Brandstoftype
Benzine
VW Touran 1.4 TSI 2010

Betrouwbaarheid VW Touran 1.4 TSI (2010) – Kenteken 79-LNS-7

Betrouwbaarheid
Op basis van RDW-data en modelhistorie
45

Waardebehoud VW Touran 1.4 TSI (2010) – Kenteken 79-LNS-7

Waardescore
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud VW Touran 1.4 TSI (2010) – Kenteken 79-LNS-7

Onderhoud
Op basis van motortype en leeftijd
66

Veiligheid VW Touran 1.4 TSI (2010) – Kenteken 79-LNS-7

Veiligheid
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties VW Touran 1.4 TSI (2010) – Kenteken 79-LNS-7

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
77

Overzicht gegevens

Geschatte waarde
€ 5.000 - € 6.000
Nieuwprijs
€ 32.044
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
335 dagen
Eigenaren
3 eigenaars
Keuring verloopt
Taxigebruik
Nee
Motortype-code
CAV
Vergelijkbare kentekens
137 voertuigen
Keren opgezocht
530 keer

Expertrapport

Wanneer we de data van deze VW Touran 1.4 TSI bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1567 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Voordelen

  • Ruim en flexibel interieur, ideaal voor gezinnen
  • Degelijke Duitse bouwkwaliteit en afwerking
  • Goede wegligging en comfort voor een MPV
  • Relatief zuinige en krachtige 1.4 TSI motor
  • Standaard veiligheidsvoorzieningen (ESP, airbags, ISOFIX)
  • Betaalbare onderdelen en onderhoud (voor een Volkswagen)

Waar je op moet letten

  • Bekende motorproblemen (timing chain, turbo, olieverbruik)
  • Hoge wegenbelasting door gewicht en CO2-uitstoot
  • Interieur en techniek voelen gedateerd aan
  • Derde zitrij alleen geschikt voor kinderen
  • Matig tot slecht waardebehoud
  • Hogere onderhoudskosten bij gebrek aan preventief onderhoud

Uitgebreide analyse

Kenteken 79-LNS-7 is een grijze Volkswagen Touran uit 2010 met een 1390cc motor, type 1.4 TSI Trendline, 103pk, benzine, handgeschakeld en voorwielaandrijving. Deze MPV (Midi-MPV) was bij introductie in 2006 een populaire gezinsauto, mede door het ruime interieur en de degelijke Duitse bouwkwaliteit. In dit rapport vind je een objectieve analyse van deze specifieke variant, gebaseerd op technische specificaties, eigenaarservaringen en marktdata.

## Motor & Identificatie De 1.4 TSI (Turbocharged Stratified Injection) motor in de Volkswagen Touran 2010 met kenteken 79-LNS-7 heeft een cilinderinhoud van 1390cc (EA111-blok) en levert 103pk (76kW) bij 5000 tpm[1]. De motorcode voor deze 1.4 TSI 103pk variant is **CAXA** (controleer altijd het motorplaatje onder de motorkap voor zekerheid). Dit blok was een van de eerste TSI-motoren van Volkswagen en combineert een turbocharger met directe benzine-inspuiting voor een goede balans tussen prestaties en verbruik. **Bekende problemen (ernst):** - **Timing chain (ketting):** Slijtage en uitrekking van de distributieketting komt voor, vooral bij onvoldoende of verkeerd onderhoud. Dit kan leiden tot motorschade (categorie: Motor, ernst: **red**). - **Turbo:** De turbo kan na verloop van tijd problemen geven, zoals olielekkage of vastlopen door koolstofafzetting (categorie: Motor, ernst: **orange**). - **Injectoren:** Vervuiling of defecten aan de directe injectoren komen voor, wat leidt tot onregelmatig draaien of storinglampjes (categorie: Motor, ernst: **yellow**). - **Oliewissel & verbruik:** Deze motor staat bekend om relatief hoog olieverbruik, vooral bij oudere exemplaren. Regelmatige oliewissels (maximaal 15.000 km, liever 10.000 km) zijn essentieel (categorie: Motor, ernst: **orange**). **Onderhoudskosten motor:** Jaarlijkse kleine beurt (olie, filters): €150–€200. Grote beurt (elk 2 jaar, inclusief distributieriem/ketting inspectie): €300–€400. Reparaties aan turbo of injectoren kunnen oplopen tot €1000+ per onderdeel.

## Transmissie & Rij-eigenschappen De Volkswagen Touran 2010 met kenteken 79-LNS-7 is standaard voorzien van een 6-versnellings handgeschakelde bak (FWD)[1]. Deze transmissie staat bekend als betrouwbaar, mits tijdig onderhouden. Bekende problemen zijn beperkt, maar slijtage aan de koppeling (na 150.000–200.000 km) en versnellingsbakolie die te lang blijft zitten, kunnen leiden tot stroeve schakelingen (categorie: Transmissie, ernst: **yellow**). **Onderhoudskosten transmissie:** Koppelingsset vervangen: €600–€900. Versnellingsbakolie verversen: €100–€150. APK: €35–€50 per jaar.

## Verbruik, Marktwaarde & Belasting **Verbruik (WLTP vs praktijk):** De fabrieksopgave voor deze 1.4 TSI is circa 1 op 15,6 (testverbruik)[2]. In de praktijk halen veel eigenaren 1 op 13–14 (7,1–7,7 l/100km), afhankelijk van rijstijl en onderhoud. WLTP-cijfers zijn niet beschikbaar voor deze generatie (geïntroduceerd na 2017). **Marktwaarde & waardebehoud:** De nieuwprijs was €28.650. In 2025 ligt de actuele marktwaarde voor een grijze Volkswagen Touran 2010 met kenteken 79-LNS-7 (goede staat, gemiddelde kilometerstand) tussen €3.500 en €6.000. Waardebehoud is matig tot redelijk voor een MPV van deze leeftijd. **Wegenbelasting (Nederland, 2025):** Voor een benzineauto van 103pk (76kW) betaal je in 2025 circa **€48 per maand** (€576 per jaar) aan motorrijtuigenbelasting. Dit is gebaseerd op het gewicht (ca. 1500 kg) en de CO2-uitstoot (ca. 170 g/km).

## Voor- en Nadelen **Voordelen** - Ruim en flexibel interieur, geschikt voor gezinnen[5]. - Degelijke Duitse bouwkwaliteit en afwerking. - Goede wegligging en comfort voor een MPV. - Relatief zuinige en krachtige 1.4 TSI motor voor het segment[1]. - Standaard veiligheidsvoorzieningen zoals ESP, airbags en ISOFIX[5]. - Betaalbare onderdelen en onderhoud (voor een Volkswagen). **Nadelen** - Bekende motorproblemen (timing chain, turbo, olieverbruik). - Hoge wegenbelasting door gewicht en CO2-uitstoot. - Interieur en techniek voelen gedateerd aan vergeleken met nieuwere modellen. - Derde zitrij alleen geschikt voor kinderen[5]. - Matig tot slecht waardebehoud. - Hogere onderhoudskosten bij gebrek aan preventief onderhoud.

Deze grijze Volkswagen Touran met kenteken 79-LNS-7 uit 2010 is een praktische en degelijke gezins-MPV met een krachtige 1.4 TSI motor. Let bij aankoop goed op het onderhoudshistorie, met name de distributieketting, turbo en olieverbruik. De auto biedt veel ruimte en comfort, maar kent ook enkele bekende zwakke punten. De totale eigendomskosten (wegenbelasting, verzekering, onderhoud) zijn aan de hoge kant voor een auto van deze leeftijd, maar de aanschafprijs is laag. Een grondige APK- en onderhoudscheck is aan te raden voordat je tot aankoop overgaat.

Opties

Standaard opties

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Radio
Stuurbekrachtiging

Extra opties

DAB-Radio €210
Bandenspanningcontrole €54
Mistlampen €180
Bochtverlichting Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Xenon verlichting €1295
Lichtsensor Pakket
Regensensor Pakket
Airconditioning €1175
Parkeerhulp €370
Parkeerassistent €700
Hill Start Assist €107
Navigatie €1040
Lichtmetalen velgen €1250
Metallic lak €510
Runflat Pakket

Voertuig historie

Tijdlijn

DEC 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
31 december 2025
JUN 2010

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
4 juni 2010
Toon volledige historie

Volledige historie beschikbaar

Keuringsgeschiedenis

APK keuring details: Band met laag profiel, Slijtage remsysteem

APK keuring details: Kentekenverlichting defect of ontbreekt

27 mei 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 27

4 juni 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 33

APK keuring details: De bandenspanning is niet correct

11 april 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 50

30 april 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 23

17 april 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 57

1 mei 2019
Goedgekeurd

APK keuring details: 57

Voertuigfoto's

VW Touran 1.4 TSI 2010 – Afbeelding 1
februari 2026

Registratie & Status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Verzekeringsstatus

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Vorige APK: 11-02-2026

Land van herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Nederlandse auto
Land van herkomst: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code CAV
Brandstoftype Benzine
Slagvolume 1390 cm3
Cilinderaantal 4 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 140 pk (103 kW)
Trekkracht 220 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Transmissie Handgeschakeld
Milieusticker Onbekend

Opbouw & Indeling

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw Onbekend
Indeling stationwagen
Plekken 7 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lakkleur Grijs
Uitvoering Onbekend
Type Onbekend
Oorsprong Nederland

Dimensies & Gewicht

Lengte bumper tot bumper 4,51 m
Totale breedte 1,79 m
Hoogte 1,69 m
Afstand tussen assen 2,68 m
Gewicht van de auto Onbekend
Toegestaan totaalgewicht Onbekend
Nuttige lading 682 kg
Trekgewicht Onbekend

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 9,6 s
Max. snelheid 200 km/u
Gecombineerd verbruik 7,2 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 166 g/km
Brandstof Benzine
Tankvolume Onbekend

Vragen over VW Touran 1.4 TSI (79-LNS-7)

Wat is de APK status van 79-LNS-7?

De APK van 79-LNS-7 is geldig tot februari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is 79-LNS-7 een import auto?

Nee, 79-LNS-7 is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft 79-LNS-7 gehad?

79-LNS-7 heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het praktijkverbruik van de Volkswagen Touran 1.4 TSI 103pk?

Het praktijkverbruik ligt tussen de 1 op 13 en 14 (7,1–7,7 l/100km), afhankelijk van rijstijl en onderhoud. Fabrieksopgave (test) is 1 op 15,6[2].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

Circa €48 per maand (€576 per jaar) in 2025, gebaseerd op 103pk en gewicht van ca. 1500 kg.

Wat zijn de belangrijkste onderhoudspunten?

Regelmatige oliewissels (maximaal 15.000 km), inspectie distributieketting, controle turbo en injectoren, tijdige vervanging koppeling bij slijtage.

Wat is de actuele marktwaarde van een Volkswagen Touran 1.4 TSI uit 2006?

Tussen €3.500 en €6.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie.

Is de derde zitrij geschikt voor volwassenen?

Nee, de derde zitrij is vooral geschikt voor kinderen vanwege beperkte beenruimte[5].

Wat zijn de meest voorkomende motorproblemen?

Distributieketting (timing chain), turbo, injectoren en hoog olieverbruik zijn de meest gemelde problemen.

Bekende aandachtspunten

Ernstig
Motor

Timing chain (distributieketting)

Slijtage en uitrekking, risico op motorschade

Symptomen:

Ratelen bij koude start, storingmotorlampje

Let op
Motor

Turbo

Olielekkage, vastlopen door koolstofafzetting

Symptomen:

Vermogenverlies, rook uit uitlaat

Laag risico
Motor

Injectoren

Vervuiling of defect

Symptomen:

Onregelmatig stationair, storinglampje

Let op
Motor

Oliewissel & verbruik

Hoog olieverbruik

Symptomen:

Oliewaarschuwingslampje, regelmatig bijvullen

Laag risico
Transmissie

Koppeling

Slijtage na hoge kilometerstand

Symptomen:

Pedaal voelt zwaar, slippen bij optrekken

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2010) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1567 kg. Dat is 31% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere VW Touran 1.4 TSI exemplaren

Type Plaat