Kenteken check 96-NT-NP
APK verlopen - 6+ eigenaars - 212.615 km (peildatum nov 2025)
13 punten van aandacht bij kenteken 96NTNP
Kerninfo
Betrouwbaarheid VW Touran 2.0 FSI (2004) – Kenteken 96-NT-NP
Waardebehoud VW Touran 2.0 FSI (2004) – Kenteken 96-NT-NP
Onderhoud VW Touran 2.0 FSI (2004) – Kenteken 96-NT-NP
Veiligheid VW Touran 2.0 FSI (2004) – Kenteken 96-NT-NP
Prestaties VW Touran 2.0 FSI (2004) – Kenteken 96-NT-NP
Voertuigoverzicht
Analyse & Inzichten
Wanneer we de data van deze VW Touran 2.0 FSI bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
MRB-overzicht per provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1675 kg en benzine.
Sterke en zwakke punten
Wat goed is
- Ruim en flexibel interieur (5-7 zitplaatsen, grote bagageruimte)
- Betrouwbare 6-versnellings handgeschakelde transmissie
- Comfortabele wegligging en stil rijden
- Goede uitrusting in Highline-uitvoering
- Voldoende trekkracht dankzij 2.0 FSI-motor
- Goede crashveiligheid voor zijn tijd
Nadelen
- Hoger brandstofverbruik dan moderne MPV’s
- Potentieel dure motorreparaties (distributieketting, injectoren)
- Matig waardebehoud
- Onderdelen worden schaarser door leeftijd
- Elektronica kan storingsgevoelig zijn bij ouderdom
- Weinig sportief uiterlijk en rijgedrag
Diepgaande beoordeling
Kenteken 96-NT-NP is een zwarte Volkswagen Touran uit 2004 met een 1984cc 2.0-16V FSI Highline benzinemotor en handgeschakelde versnellingsbak. Deze MPV (Midi-MPV) werd in 2003 geïntroduceerd als een praktisch en comfortabel gezinsvoertuig, gebaseerd op het Golf-platform (PQ35)[6]. De nieuwprijs bedroeg destijds €33.370. In dit rapport vindt u een objectieve analyse van deze specifieke variant, inclusief technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen.
## Motor & Technische Specificaties **Motorcode:** De 2.0-16V FSI benzinemotor (1984cc, 4 cilinders, 110 kW/150 pk) is een bekende motor in het Volkswagen-gamma uit deze periode. De motorcode voor deze specifieke motor is **BPY** (controleer altijd het kentekenbewijs of het motorcompartiment voor de exacte code, want er zijn meerdere 2.0 FSI-varianten). **Prestaties:** 150 pk bij 6000 toeren, 200 Nm koppel bij 3500 toeren[1][7][8]. De motor is voorwielaangedreven en gekoppeld aan een 6-versnellings handbak[2][4]. **Bekende problemen:** - **Timing chain (distributieketting):** De 2.0 FSI staat bekend om slijtage van de distributieketting, vooral bij onvoldoende onderhoud. Vervanging is kostbaar en wordt aangeraden rond de 150.000 km (ernst: **red**)[eigenarenfora]. - **Turbo:** Deze motor heeft géén turbo, dus turbo-problemen zijn niet van toepassing. - **Injectoren:** Vervuiling van de directe benzine-injectoren komt voor, met name bij onregelmatig onderhoud. Schoonmaken of vervangen kan nodig zijn (ernst: **orange**). - **Olieverbruik:** Sommige eigenaren melden (licht) olieverbruik, vooral bij hogere kilometerstanden (ernst: **yellow**). - **Koelvloeistoflekken:** Lekkage bij de thermostaatbehuizing komt voor (ernst: **orange**).
## Transmissie & Rijgedrag **Versnellingsbak:** De Touran 2.0 FSI Highline uit 2003 heeft een 6-versnellings handgeschakelde transmissie[2][4]. Deze bak staat bekend als betrouwbaar, mits tijdig onderhouden. Bekende defecten zijn beperkt, maar slijtage van de koppeling (vooral bij zwaar gebruik of sleepwerk) en versnellingsbakolieverlies bij hoge leeftijd komen voor (ernst: **yellow**). **Rijgedrag:** Voorwielaandrijving, MacPherson voorwielophanging en multilink achterwielophanging zorgen voor een comfortabele en stabiele wegligging, ook met volle belading[2].
## Praktijkverbruik & Kosten **Verbruik (WLTP vs praktijk):** Officieel verbruik (NEDC, WLTP was er nog niet in 2003) lag rond de 1 op 12,5 (8,0 l/100km). In de praktijk halen veel eigenaren 1 op 10 tot 1 op 11 (9-10 l/100km), afhankelijk van rijstijl en belading. **Wegenbelasting (2025):** Voor een benzineauto van 110 kW (150 pk) uit 2003 betaal je in Nederland circa €88 per maand (€1.056 per jaar), afhankelijk van provincie en gewichtsklasse. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** €35-€50 - **Kleine beurt:** €150-€250 - **Grote beurt:** €300-€500 - **Reparaties (gemiddeld):** €200-€600 per jaar, afhankelijk van leeftijd en onderhoudshistorie **Marktwaarde & waardebehoud:** Een zwarte Volkswagen Touran 2.0 FSI Highline uit 2004 met kenteken 96-NT-NP in goede staat heeft anno 2025 een marktwaarde van €3.000 tot €6.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en uitrusting. Het waardebehoud is matig tot redelijk voor een MPV van deze leeftijd.
## Voordelen & Nadelen **Voordelen:** - Ruime en flexibele interieurindeling (5-7 zitplaatsen, grote bagageruimte)[2][5] - Betrouwbare 6-versnellings handbak[2][4] - Comfortabele wegligging en stil rijden - Goede uitrusting in Highline-uitvoering (climate control, cruise control, velgen 16”) - Sterke 2.0 FSI-motor met voldoende trekkracht voor een MPV - Goede crashveiligheid voor zijn tijd **Nadelen:** - Hoger brandstofverbruik dan moderne MPV’s - Potentieel dure motorreparaties (distributieketting, injectoren) - Matig waardebehoud - Onderdelen worden schaarser door leeftijd - Elektronica (o.a. boordcomputer) kan storingsgevoelig zijn bij ouderdom - Weinig sportief uiterlijk en rijgedrag
Deze zwarte Volkswagen Touran met kenteken 96-NT-NP uit 2004 is een praktische en comfortabele MPV met een krachtige benzinemotor en een betrouwbare handbak. Het is een ideale gezinsauto voor wie ruimte en comfort zoekt, maar let op de bekende motorproblemen en de hogere onderhoudskosten bij oplopende leeftijd. Een goede onderhoudshistorie is essentieel voor een zorgeloos bezit.
Optiepakket
Basisuitrusting
Optionele uitrusting
Voertuiggeschiedenis
Belangrijke gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Aanvullende events beschikbaar
APK-overzicht
Het uitlaatsysteem lekt of de uitlaatgassen worden niet goed afgevoerd, De band heeft onvoldoende profiel, Een remonderdeel beweegt niet goed
APK keuring details: Het uitlaatsysteem lekt of de uitlaatgassen worden niet goed afgevoerd, De band heeft onvoldoende profiel, Een remonderdeel beweegt niet goed
Het uitlaatsysteem lekt of de uitlaatgassen worden niet goed afgevoerd, De band heeft onvoldoende profiel, Een remonderdeel beweegt niet goed, De deur kan niet normaal worden geopend, Kentekenverlichting defect of ontbreekt
APK keuring details: Het uitlaatsysteem lekt of de uitlaatgassen worden niet goed afgevoerd, De band heeft onvoldoende profiel, Een remonderdeel beweegt niet goed, De deur kan niet normaal worden geopend, Kentekenverlichting defect of ontbreekt
De stofhoes van de fuseekogel is beschadigd en sluit niet goed af, Een veer is gebroken of gescheurd
APK keuring details: De stofhoes van de fuseekogel is beschadigd en sluit niet goed af, Een veer is gebroken of gescheurd
De band heeft onvoldoende profiel, Een veer is gebroken of gescheurd, Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht, Stadslicht werkt niet goed
APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel, Een veer is gebroken of gescheurd, Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht, Stadslicht werkt niet goed
De band heeft onvoldoende profiel
APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel
De stofhoes van de fuseekogel is beschadigd en sluit niet goed af, Band met laag profiel
APK keuring details: De stofhoes van de fuseekogel is beschadigd en sluit niet goed af, Band met laag profiel
APK keuring details: 36
Een veer is gebroken of gescheurd, De remslang is beschadigd, je kunt de wapening zien
APK keuring details: Een veer is gebroken of gescheurd, De remslang is beschadigd, je kunt de wapening zien
Problemen met het veersysteem
APK keuring details: Problemen met het veersysteem
Foto's
Eigenaar en status
Voertuigregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Dekking
Verplichte WA-dekking
Technische keuring
Wettelijke voertuigkeuring
Import Status
Importgegevens voertuig
Technische gegevens
Aandrijflijn
Carrosserie & Inrichting
Afmetingen & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over VW Touran 2.0 FSI (96-NT-NP)
Wat is de APK status van 96-NT-NP?
De APK van 96-NT-NP is verlopen op 18-04-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.
Is 96-NT-NP een import auto?
Nee, 96-NT-NP is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft 96-NT-NP gehad?
96-NT-NP heeft 6 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is het praktijkverbruik van de Volkswagen Touran 2.0 FSI?
Het praktijkverbruik ligt tussen de 1 op 10 en 1 op 11 (9-10 l/100km), afhankelijk van rijstijl en belading. Officieel (NEDC) is dit 1 op 12,5 (8,0 l/100km).
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor een Touran 2.0 FSI uit 2003?
In 2025 betaal je circa €88 per maand (€1.056 per jaar) aan wegenbelasting voor een benzineauto van 110 kW (150 pk) uit 2003.
Wat zijn de belangrijkste onderhoudspunten?
Let op tijdige vervanging van de distributieketting (rond 150.000 km), regelmatige olie- en filterwissels, controle van de injectoren en het koelsysteem.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?
De 6-versnellings handbak is over het algemeen betrouwbaar. Slijtage van de koppeling en olielekkage kunnen voorkomen bij hoge leeftijd.
Wat is de huidige marktwaarde van een Touran 2.0 FSI Highline uit 2003?
De marktwaarde ligt in 2025 tussen de €3.000 en €6.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoud.
Zijn er bekende problemen met de elektronica?
Bij ouderdom kunnen storingen in de boordcomputer en andere elektronica voorkomen, maar structurele problemen zijn niet bekend.
Veelvoorkomende problemen
Distributieketting slijtage
Slijtage van de distributieketting, vooral bij onvoldoende onderhoud
Kenmerken:
Ratelen, motorstoring, mogelijk motorschade
Vervuiling directe injectoren
Vervuiling van de directe benzine-injectoren
Kenmerken:
Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies
Olieverbruik
(Licht) olieverbruik bij hogere kilometerstanden
Kenmerken:
Olielampje, regelmatig bijvullen
Koelvloeistoflekken
Lekkage bij thermostaatbehuizing
Kenmerken:
Koelvloeistofpeil daalt, mogelijk oververhitting
Versnellingsbakolieverlies
Olielekkage bij hoge leeftijd
Kenmerken:
Vlekken onder de auto, moeilijk schakelen
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2004) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Praktisch Overzicht
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1675 kg. Dat is 40% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.